Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Servis klavijatura - uradi sam

Servis klavijatura - uradi sam Savjeti oko popravka, čišćenja, izmena dirki, mikroprekidača, napajanja i sl.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 11.02.2009, 19:49   #171
gogilo.cacanin
Vredan član društva
 
gogilo.cacanin's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.01.2008
Mjesto: Austrija Bec
Godina: 47
Postovi: 106
Downloads: 406
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Korg pa1x
gogilo.cacanin befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

U vremenu do danas sam dobio informacije,da nije lepo da postavim te slike,jer stim bi uvredio nekog clana sa foruma,jer on je valjao puno nama a i trebace nam u buducnosi a pogotovu meni.Nadam se da nisam razocarao neke
clanove.pozz
gogilo.cacanin je offline   Reply With Quote
Star 12.02.2009, 14:08   #172
psssss
Početnik forumacije!
 
psssss's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.12.2008
Postovi: 41
Downloads: 823
Uploads: 5
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
Instrumenti: korg pa 600
psssss befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ljudi jel ima neko da je ugradjivao flash na pa 50,jel mi moze reci ima li nekih problema na klavijaturi poslije ugradnje(npr.da zablokira ili slično),i da li daju neku garancuju za tu ugradnju,unaprijed hvala i pozdrav za sve,forum je exstra
psssss je offline   Reply With Quote
Star 12.02.2009, 16:59   #173
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

###U vremenu do danas sam dobio informacije,da nije lepo da postavim te slike,jer stim bi uvredio nekog clana sa foruma,jer on je valjao puno nama a i trebace nam u buducnosi a pogotovu meni.Nadam se da nisam razocarao neke
clanove.pozz###

Samo ti pazi JEDNOG člana koji bi izgubio poso zbog te slike-svi znamo koji je-čika koji će ti skinuti garanciju...
A to što bi pomogo najmanje masi 20 članova i ljudima na šire na to ne gledaš...
Vala ako ti nije da pomogneš i uslikaš šemu matične,nema veze-a mogo si to da odradiš bez problema da se momci koji mjesecima traže odgovor i rješenje ne pate.Nije prerada matične COPYRIGHT pa da te može ko tužiti ili da te ucjenjiva-tvoj je sinth..Al nema veze,tvoja je to odluka...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 12.02.2009, 18:41   #174
gogilo.cacanin
Vredan član društva
 
gogilo.cacanin's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.01.2008
Mjesto: Austrija Bec
Godina: 47
Postovi: 106
Downloads: 406
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Korg pa1x
gogilo.cacanin befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Na predhodnim stranicama je spominjata flash ili semple karta.Moguce ,ali dali se isplati.Pisano je da se mora cela kon.ploca menjati i da se ugradi od 80.tke.
Kad bi miki dao cenu,bilo bi lakse da se orijentisemo.Ili na kraju da kupimo 80.tku.I mene interesuje,ali neznam ni ja sam.
gogilo.cacanin je offline   Reply With Quote
Star 12.02.2009, 22:51   #175
psssss
Početnik forumacije!
 
psssss's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.12.2008
Postovi: 41
Downloads: 823
Uploads: 5
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
Instrumenti: korg pa 600
psssss befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

uzeo bih ja 80 ali kad bi znao da je ocuvana,moja 50 je stara pola godina i u odlicnom je stanju(kupio sam je novu),sad svako prodaje svasta tako da bih radije prepravio svoju 50,a to si u pravu vjerovatno se ne isplati prepravka,jos kad bi znali cijenu!pozdrav i hvala
psssss je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2009, 10:49   #176
mikikg
Vredan član društva
 
mikikg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.12.2005
Postovi: 103
Downloads: 6359
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
mikikg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Alix Pokaži Post
###U vremenu do danas sam dobio informacije,da nije lepo da postavim te slike,jer stim bi uvredio nekog clana sa foruma,jer on je valjao puno nama a i trebace nam u buducnosi a pogotovu meni.Nadam se da nisam razocarao neke
clanove.pozz###

Samo ti pazi JEDNOG člana koji bi izgubio poso zbog te slike-svi znamo koji je-čika koji će ti skinuti garanciju...
A to što bi pomogo najmanje masi 20 članova i ljudima na šire na to ne gledaš...
Vala ako ti nije da pomogneš i uslikaš šemu matične,nema veze-a mogo si to da odradiš bez problema da se momci koji mjesecima traže odgovor i rješenje ne pate.Nije prerada matične COPYRIGHT pa da te može ko tužiti ili da te ucjenjiva-tvoj je sinth..Al nema veze,tvoja je to odluka...Pozdrav!
Slusaj Alix prijatelju ,ovaj chika ima mnogo shiri posao od servisiranja i prepravki klavijatura,to ti moze reci svako ko je dolazio kod mene,ne zavisim od tog posla..to sto sam rekao da gubi garanciju na to sto je radjeno na klavijaturi je valjda sasvim normalno..i postovani elektro inzinjeru Alix izvolite pa provalite o cemu se radi ako vam vase cenjeno znanje dopusta,ne branim i ne ljutim se..samo napred..vec dve godine me prozivas prijatelju u pritajenoj formi..nemoj ti meni tu "cika koji ce da izgubi posao" imenuj me slobodno i kazi sta hoces..
mikikg je offline   Reply With Quote
Star 23.02.2009, 15:00   #177
KORGX5D
Drugar foruma
 
KORGX5D's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2006
Mjesto: Njemacka i naravno Bosna u srcu
Postovi: 62
Downloads: 1697
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 105 puta u 22 Postova
Instrumenti: Korgovi razni, gitare, saz...
Interesi: Razne sfere kroz koje covjek ucenjem postize napredak
KORGX5D befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hajde vec jednom da ugradimo te hard diskove u nase Korgove PA50 i ostale (mislim na PA60 i PA80 koji ih nemaju ugradjene!

Evo ovako, vec ranije sam obecao (procitaj moje ranije postove), ali eto nisam stvarno imao vremena zbog posla, ali evo me sad i posto nema dovoljno posla u firmi, iskoristicu ga da pomognem na ovom zaista najboljem muzickom forumu.

Imao sam kontakt sa Cikom iz prethodnog posta, ali me izgleda nije razumio da meni HD u PA50 nije bitan koliko mi je bitno da ja to uradim sam sebi, ali posto vidim da säm u prethodnom postu kaze da ne zavisi od tog posla, to me jos vise nagnalo da ovu temu vec jednom zakljucimo sa pozitivnim rezultatom. Da mi novac nije bitan, pokazuje i to da pored Yamahe PSR450, GEM WK2HD Orijental, Korg PA50, sam kupio i PA60 a u fazi sam pregovora i da kupim PA80. Jer vec sam ranije rekao (malo se mozete i nasmijat) nisam muzicar iako sviram tri instrumenta za svoju dusu (gitara, saz i klavijature), nisam inzenjer elektrotehnike ali se time bavim od svoje 12-te godine, a sada se jos vise mozete nasmijat, bio sam policajac petnaestak godina, a evo zavrsio sam u firmi u Njemackoj i radim za nekim masinama. Dakle muzika i elektronika su mi HOBY.

Ali sve to na stranu nego da kazemo koju konkretno na TEMU:
- ugradnja HD u PA80 je sasvim jednostavna i moze je uraditi svako iako vecina tih instrumenata to vec ima ugradjeno.
- ugradnja HD u PA60 je isto tako vrlo jednostavna (ali ipak trazi malo znanja) i vec je jedan clan ovog foruma to snimio i postavio video ovdje na download i mozete to pogledati, a ja sam taj zahvat obavio za nekih pola sata i sve radi besprijekorno.
- ugradnja HD u PA50 zahtjeva dosta vise znanja i sposobnosti u oblasti elektronike, kao i mnogo vise vremena, ali sad sam tu da svakome onom na ovom forumu ko to zeli sam ili uz neciju pomoc da uradi, da mu pomognem.
(NAPOMENA: volio bih da klikanjem na "Thanks" mi samo ukazete da ima dovoljan broj onih koji to zele, kako bi se moj trud isplatio, a ako vas nema mnogo, onda cete moci da direktno na PM kontaktirate me i ja cu vam pomoci.)

Jos bih vam napomenuo da ukoliko imate bilo koji tehnicki problem sa vasim PA50/60/80, mozete mi se obratiti, posto imam rsklopljene PA50 i PA60, a za koji dan cu rasklopiti i PA80, a svakako i neke druge klavijature koje su prosle kroz moje ruke (a proslo ih je dosta), ja cu vam to slikovito pomoci (fotografija, video i naravno tekst i ton).

Dalje: ugradnja USB je takodje u sva tri ova modela vrlo jednostavna, dakle ako vec imate HD, pa da ga nebi vadili stalno ili radili putem flopy disketa, za komunikaciju PC-a sa HD-om na klavijaturama mozete uz malo znanja (a tu sam da pomognem) a i imate vec nesto na downloadu (uputstva), da to uradite sami sebi.

Ugradnja flash na PA50 nije moguca posto to njena mainboard ploca ne podrzava, za raliku od ploce PA60 koja to podrzava dok to PA80 vec ima ugradjeno. To cu vam i pokazati kasnije na fotografijama i pojasniti.

Jos bih vam napomenuo da samo rasklapanje klavijatura (osim za totalne laike) ne predstavlja nikakav problem posto tu ne mozete nista pogrijesiti jer sve ima samo svoje vlastito mjesto i poziciju i nema sanse da nesto ustekate na pogresno mjesto (vazno je samo da nista ne ostetite mehanicki i da sve ponovo vratite na svoje mjesto kako ne bi zaboravili nesto ustekati (ali niste slijepi svakako).

Pitanja za neke druge tehnicke probleme i kvarove mozete postaviti u rubliku "Servisiranje klavijatura", a ja cu otici tamo i pogledati te nastojati pomoci koliko je u mojoj moci putem interneta, a mozete i direktno putem PM.

Eto, mislim da sam dovoljno pisao u ovom postu, a sad da vidim klikove odnosno da vidim koliko nas ima za ovaj poduhvat.
KORGX5D je offline   Reply With Quote
Ćlan 19 Vam se zahvalio, KORGX5D, za koristan post:
afo15 (03.03.2009), antalus1000 (05.03.2009), dexa85 (13.04.2012), djdado (17.01.2010), DraganJ (24.02.2009), driftkiller (07.01.2010), esoes (18.01.2011), fable (21.09.2009), gjoko (24.02.2009), Jaki (24.02.2009), Mimi* (28.11.2011), Minicevac (24.02.2009), mravac (19.09.2009), muamerboss (24.11.2009), pianoman (12.01.2010), psssss (23.02.2009), uzikanti (10.06.2009), vaxy (24.02.2009), zdravkomaria (25.02.2009)
Star 24.02.2009, 00:34   #178
gjoko
Vredan član društva
 
gjoko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.12.2007
Mjesto: Makedonija
Postovi: 249
Downloads: 1139
Uploads: 26
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 21 puta u 20 Postova
gjoko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
gjoko pošalji poruku preko MSN messengera gjoko pošalji poruku preko Skype™ messengera
Daumen hoch

e ovo je vec napredak nesto konkretno smo culi.Evo prvi cu kliknuti za zahvalnost.....
gjoko je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio gjoko za ovaj koristan post:
uzikanti (10.06.2009)
Star 24.02.2009, 21:34   #179
mikikg
Vredan član društva
 
mikikg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.12.2005
Postovi: 103
Downloads: 6359
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
mikikg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdravljam..
mikikg je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio mikikg za ovaj koristan post:
uzikanti (10.06.2009)
Star 24.02.2009, 23:24   #180
Gorance
Drugar foruma
 
Gorance's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.07.2007
Mjesto: Beograd
Postovi: 90
Downloads: 99
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: 2x korg+2X dalape
Gorance befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav za ciku.Narode sto se tice klaviature Miki je stvarno cika,Jebiga kad bi pop ucio mladence da pevaju,mogli bi i sami da se vencaju.Sto se tice saveta,uvek je tu(proverite),al nemojte traziti da vam da foru kako se radi,to sto on radi nemoze niko(ja proverio).svi mogu al kad dodjes niko nema vremena.Bez ljutnje,pozdrav svima.
Gorance je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Gorance za ovaj koristan post:
uzikanti (10.06.2009)
Odgovor

Favoriti

Oznake
korg, pa50, usb


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:09


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije