Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 02.02.2013, 05:14   #751
Minicevac
Odomaćeni član
 
Minicevac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2008
Mjesto: Knjazevac
Postovi: 692
Downloads: 1265
Uploads: 21
Rekao HVALA: 46
Zahvalili mu 77 puta u 67 Postova
Instrumenti: KORG Pa3x
Interesi: Pevanje
Minicevac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Posto sam postao vlasnik Korga pa600 da kazem nesto ukratko i najbitnije...
Klavijatura je mala zgodna,kuciste je skroz ok odradjeno,dirke su malo losije(bolje nego one na pa50 i pa500)ali nije nista strasno ja sam se vec navikaoTasteri su gumeni sto mi se posebno svidja ali su malo manji nego recimo na pa80 ili pa800 itd,ekran je odlican,mozda je rezolucija mogla i zanijansu da bude bolja,odaziv je super!E sad zvuk je fantastican!Mnogo bolje i cistije radi fabrika na pa600 nego na pa800 danas sam imao obe klavijature i uporedjivao, isti set pa600 ucitava 5x brze nego pa800 i radi potpuno isto sto se tice semplova s tim sto pa600 ima dodatne opcije da zazvuci jos bolje!Pa 600 ima i dosta ritmova koje pa800 i pa2x nemaju...Tacno je da pa800 daje malo jaci signal ali pa600 ima limiter i pojacavas gain koliko hoces i koliko ti treba,po meni je jos bolje takoIskreno dirke i sama plastika je bolja na pa800...Za kraj da kazem da za 1000e ne postoji nista bolje...Ko nema 1800e za pa800 koji je u prednosti zbog vokalista i semplovanja i malo bolje plastike,neka lepo kupi pa600 i bice prezadovoljan i ustedece dosta novca a imace vise ram memorije,bolji softver,vise materijala za rad i bolji zvuk!
__________________
Tuti Fruti Band
Minicevac je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Minicevac za ovaj koristan post:
Todorgm (04.02.2013)
Star 02.02.2013, 06:45   #752
iljusin
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.08.2010
Postovi: 139
Downloads: 620
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
iljusin befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Potpuno se slazem sa kolegom Minicevac...Dosta je bolji zvuk nego na pa800 i pa2x,kristalniji ,cistiji i meksi...
iljusin je offline   Reply With Quote
Star 02.02.2013, 20:38   #753
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od iljusin Pokaži Post
Potpuno se slazem sa kolegom Minicevac...Dosta je bolji zvuk nego na pa800 i pa2x,kristalniji ,cistiji i meksi...

Kada smo vec kod zvuka, veoma bitna stvar. Ne znam da li Pa800 i bolje klavijature imaju tu banku, u pitanju su Legacy i GM Drums banke. Probajte u bilo kom recimo u pop ili zabavnom namenskom ritmu da standardni bubanj zamenite bubnjem iz gore navedenih banaka ( na prvoj stranici banke prvi ili drugi sa leva na dole). Kakav dynamix kakvi bakraci. Zvuk bubnja me je odusevio! Vrhunski dobos, cinele.... zvuk perfektan. Razlika tog bubnja i recimo najboljeg na Pa500 je nebo i zemlja. Fantasticno. Sada svaki namenski i naravno univerzalni kod mene ide upravo sa ovom postavkom. Jedino je problem sa ritmovima poput zila, sudo,dynamiy i dr, sto zahtevaju svoj bubanj inace sve pobrka ,....steta. Skidam kapu stvarno za fabricku postavku... To je ono sto je dynamix pokusao da dobije sa zvukom a Korg je to odradio vrhunski.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (02.02.2013 u 20:42 sati)
rolandx je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, rolandx, za koristan post:
gogile (03.02.2013), veselinovicvs (30.12.2014)
Star 03.02.2013, 17:21   #754
gogile
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 10.12.2012
Postovi: 52
Downloads: 142
Uploads: 1
Rekao HVALA: 23
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
gogile ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od rolandx Pokaži Post
Kada smo vec kod zvuka, veoma bitna stvar. Ne znam da li Pa800 i bolje klavijature imaju tu banku, u pitanju su Legacy i GM Drums banke. Probajte u bilo kom recimo u pop ili zabavnom namenskom ritmu da standardni bubanj zamenite bubnjem iz gore navedenih banaka ( na prvoj stranici banke prvi ili drugi sa leva na dole). Kakav dynamix kakvi bakraci. Zvuk bubnja me je odusevio! Vrhunski dobos, cinele.... zvuk perfektan. Razlika tog bubnja i recimo najboljeg na Pa500 je nebo i zemlja. Fantasticno. Sada svaki namenski i naravno univerzalni kod mene ide upravo sa ovom postavkom. Jedino je problem sa ritmovima poput zila, sudo,dynamiy i dr, sto zahtevaju svoj bubanj inace sve pobrka ,....steta. Skidam kapu stvarno za fabricku postavku... To je ono sto je dynamix pokusao da dobije sa zvukom a Korg je to odradio vrhunski.

Koji bubanj koristis iz tih bankova fabrickih?

Dodato:
Ja sam sinoc imao drugu svirku sa Pa600 i onaj problem sa slabim izlazima sam resio sto sam levi i desni sad prikljucio na dva posebna ulaza u Miksetu i dobio sam jak zvuk.Jedino sto moram jos reci nazalost mi se jednom ukocio u toku svirke,mozda je je i do mog seta,nezelim nikoga da plasim ali to min se desilo da sam morao ugasiti i opet upaliti,publika je nonstom u onoj tisini vikala OCEMO MUZIKU,OCEMO MUZIKU,bilo mi je malo neprijatno.To mi se i desavalo i kod kuce dok sam sredjivao set.

Pozdrav

Promijenjeno od gogile (03.02.2013 u 17:27 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
gogile je offline   Reply With Quote
Star 03.02.2013, 18:53   #755
iljusin
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.08.2010
Postovi: 139
Downloads: 620
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
iljusin befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam sinoc imao drugu svirku sa Pa600 i onaj problem sa slabim izlazima sam resio sto sam levi i desni sad prikljucio na dva posebna ulaza u Miksetu i dobio sam jak zvuk.Jedino sto moram jos reci nazalost mi se jednom ukocio u toku svirke,mozda je je i do mog seta,nezelim nikoga da plasim ali to min se desilo da sam morao ugasiti i opet upaliti,publika je nonstom u onoj tisini vikala OCEMO MUZIKU,OCEMO MUZIKU,bilo mi je malo neprijatno.To mi se i desavalo i kod kuce dok sam sredjivao set.

Odmah brisi taj ritam na kom je zakocio,to znaci da nevalja taj ritam lose uradjen...
iljusin je offline   Reply With Quote
Star 03.02.2013, 22:00   #756
gogile
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 10.12.2012
Postovi: 52
Downloads: 142
Uploads: 1
Rekao HVALA: 23
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
gogile ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od iljusin Pokaži Post
Ja sam sinoc imao drugu svirku sa Pa600 i onaj problem sa slabim izlazima sam resio sto sam levi i desni sad prikljucio na dva posebna ulaza u Miksetu i dobio sam jak zvuk.Jedino sto moram jos reci nazalost mi se jednom ukocio u toku svirke,mozda je je i do mog seta,nezelim nikoga da plasim ali to min se desilo da sam morao ugasiti i opet upaliti,publika je nonstom u onoj tisini vikala OCEMO MUZIKU,OCEMO MUZIKU,bilo mi je malo neprijatno.To mi se i desavalo i kod kuce dok sam sredjivao set.

Odmah brisi taj ritam na kom je zakocio,to znaci da nevalja taj ritam lose uradjen...

Interesantno da sam ja taj set dobio od prijatelja koji svira na pa3x i kod njega se nikada nekoci.
gogile je offline   Reply With Quote
Star 03.02.2013, 22:34   #757
sadux
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.07.2011
Postovi: 27
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg PA 600
sadux befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@rolandx druze jel ti mene zezas da koristis GM Drum kit u tvojim stilovima?
To ti je najlosija drum banka na klavijaturi..
sto se tice Legacy i moze da prodje,ali ti je moj savet da koristis neki semplovani drum kit,da vidis tek onda sta radi...
Klavijatura vrh..
sadux je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio sadux za ovaj koristan post:
gogile (03.02.2013)
Star 03.02.2013, 22:49   #758
gjoko
Vredan član društva
 
gjoko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.12.2007
Mjesto: Makedonija
Postovi: 249
Downloads: 1139
Uploads: 26
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 21 puta u 20 Postova
gjoko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
gjoko pošalji poruku preko MSN messengera gjoko pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

evo i danas kod mene je pa600 od drugara sredzujem mu nesto, pa mogu da kazem iskreno da sam razocaran, ako korg ne uradi nesto oko osa ili neki editor kako bi se mogli srediti neke stvari onda nista. Saund je odlican nemam reci, za live svirku je sper ali oko sredzivanje same klavijarure sa semplovima i tako to katastrofa.Znaci ne cita neke stvari od pa800 i pa2x i nemogu ih bas srediti kako treba. Neko je pisao cini mi se kao mu blokirao na svirku, ne ubacujte global od pa800 i pa2x nije isti 100%.
gjoko je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, gjoko, za koristan post:
gogile (03.02.2013), veselinovicvs (30.12.2014)
Star 04.02.2013, 04:01   #759
Minicevac
Odomaćeni član
 
Minicevac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2008
Mjesto: Knjazevac
Postovi: 692
Downloads: 1265
Uploads: 21
Rekao HVALA: 46
Zahvalili mu 77 puta u 67 Postova
Instrumenti: KORG Pa3x
Interesi: Pevanje
Minicevac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sta nije procitao od pa800 i pa2x?
__________________
Tuti Fruti Band
Minicevac je offline   Reply With Quote
Star 04.02.2013, 04:08   #760
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa Global :-D :-D :-D

Sent from S3
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:30


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije