Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.01.2013, 18:02   #731
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Vex, ovo si u pravu, evo ja prvi
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 26.01.2013, 18:05   #732
Minicevac
Odomaćeni član
 
Minicevac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2008
Mjesto: Knjazevac
Postovi: 692
Downloads: 1265
Uploads: 21
Rekao HVALA: 46
Zahvalili mu 77 puta u 67 Postova
Instrumenti: KORG Pa3x
Interesi: Pevanje
Minicevac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Bas tako Vex!Ja ne znam kako oni zamisljaju da im se klavijature same napakuju?Ako vec mislis da kombinujes setove uzimaj papir i olovku i na posao!Prvo ucitao si set koji ti je popunio svih 96mb u kojem ima samo bubanj ,bas i kontre a nema solo boja???Sve mi se cini da u tom setu ima jos brdo semplova koje nisi obrisao i kukas kako ima mnogo posla...Jel je tesko da vidis koje semplove-programe se koriste u ritmovima pa njih da ostavis a ostale da obrises?Za pocetak ti je potreban jedan drum kit,bass i ritam gitara i to ne moze da zauzme vise od 20mb a gde su jos 76mb???Umesto sto trosis vreme ovde zaleci se sedi malo i upoznaj setove i mogucnosti klavijature i nema zime...Nadam se da ces ovo shvatiti dobronamerno
__________________
Tuti Fruti Band

Promijenjeno od Minicevac (26.01.2013 u 18:08 sati)
Minicevac je offline   Reply With Quote
Star 26.01.2013, 18:54   #733
zdozic
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 16.08.2008
Postovi: 60
Downloads: 657
Uploads: 0
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: KORG PA600
zdozic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Vex sto posto si u pravu prvi put imam klavijaturu sa semplerom,
a ne vjerujem da bi I ovu uzeo da nije bila ''jeftina''.
zdozic je offline   Reply With Quote
Star 26.01.2013, 19:27   #734
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Vex Pokaži Post
Ja mogu da primetim da su sadasnji i buduci vlasnici pa600 pre ovog modela ili svirali druge firme ili aranzere koje ne podrzavaju semplove i zato toliko "elementarnih" pitanja... Pocev od pa80 pa na dalje, principi su isti, samo drugacije grafički prikazani.

Do sada je bilo kada se udje na Oscilator vidi se da li je boja iz ROM a ili RAM-a.

Sent from S3


Upravu si, prvi mi je sempler aranzer. Ali imao sam Pa500 pa se sa programom snalazim, ovo mi je malkice nepoznato. Semplovane boje uglavnom vuce iz User 1 2 i DK... tako da su prepoznatljive po ikonici. Prvo sam se razocarao misleci da je 96 mb malo memorije, dok nisam pogledao koje sam sve gluposti od semplova ucitao... Da li ima negde da se downloaduje fabricki Sistem Resourse za Pa600? Na korgovom sajtu nevideh ( prvi put da nisam u startu napravio back up) . Ili se to samo vraca opciom Factory Restore ( nisam cackao fabricke boje i ritmove) . Jos jedna me stvar zanima. Izvinjavam se sto je malo van teme, da li ima program kojim mogu da raspakujem backup Pa500 koji sam sacuvao, kako bih povadio neke ritmove sa fabrickih user mesta? Da li to moze na compu ili moram na klavijaturi pa500 ( svaku banku posebno da sacuvam.... to znam da moze)? Hvala
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 26.01.2013, 20:00   #735
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Savet za sve koji nisu imali kontakt sa semplovima i sve ono sto ne znaju je"Procitajte prvo manual za klavijaturu"pa polako jedno po jedno resavajte.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 27.01.2013, 19:37   #736
gjoko
Vredan član društva
 
gjoko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.12.2007
Mjesto: Makedonija
Postovi: 249
Downloads: 1139
Uploads: 26
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 21 puta u 20 Postova
gjoko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
gjoko pošalji poruku preko MSN messengera gjoko pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

e ovako, iznacitao sam se bogami ovde sve i necu ni da hvalim ni da kudim klavijaturu za sad dok ne prodze neko vreme pa da vidimo, samo bi reko da sam je danas probao kod prijatelja i zvucala je fenomenalno. Ucitao sam mu moj set od PA800 i vadi odlicno ali treba da se urade neka pdesenja. dok sam ja probao on je malo snimao pa bar da cujete saund:



Marjan sabotkovski korg pa 600
You need to upgrade your Flash Player
gjoko je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio gjoko za ovaj koristan post:
rolandx (28.01.2013)
Star 27.01.2013, 20:37   #737
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Eto, šminkam i ja pomalo Pa600. Ritmove sam odradio, soundove odabrao (ne moraju biti sve samplovi), čak neke tvorničke boje bolje zvuče nego i najbolji samplovi sa Pa2X-a.
Mene muči sljedeče :
Kada slažem performance, kako da usnimim da mi postavka ostane snimljena na toj varijaciji ritma. Ako ritam ima 4 varijacije i želim da performansom započinjem pjesmu na 3. varijaciji ?
Kad prebacim na drugu performancu, tada mi i ona starta s 3. varijacijom iako je usnimljena da počne na primjerice 2. varijaciji ?
Isto vrijedi za song book kojeg do sada nisam imao na Pa80, no postavke koje mu usnimim ne piju vodu iako mu selektiram ritam s određenom varijacijom, bojom i tempom. Nije valjda da mu moram u favorite modu napravit svaki ritam za startom na posebnoj varijaciji ? Istina bog ima 1200 mjesta, ali ljudi toj e zamorno u 3PM.
Ima li tome rješenja ?
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2013, 00:55   #738
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od kreso Pokaži Post
Eto, šminkam i ja pomalo Pa600. Ritmove sam odradio, soundove odabrao (ne moraju biti sve samplovi), čak neke tvorničke boje bolje zvuče nego i najbolji samplovi sa Pa2X-a.
Mene muči sljedeče :
Kada slažem performance, kako da usnimim da mi postavka ostane snimljena na toj varijaciji ritma. Ako ritam ima 4 varijacije i želim da performansom započinjem pjesmu na 3. varijaciji ?
Kad prebacim na drugu performancu, tada mi i ona starta s 3. varijacijom iako je usnimljena da počne na primjerice 2. varijaciji ?
Isto vrijedi za song book kojeg do sada nisam imao na Pa80, no postavke koje mu usnimim ne piju vodu iako mu selektiram ritam s određenom varijacijom, bojom i tempom. Nije valjda da mu moram u favorite modu napravit svaki ritam za startom na posebnoj varijaciji ? Istina bog ima 1200 mjesta, ali ljudi toj e zamorno u 3PM.
Ima li tome rješenja ?

Ako sam te dobro razumeo zelis da ti ritam krene iz primer trece varijacije? Prvo memorises ritam u kojoj varijaciji zelis, u globalu opcija lock, otkljucaj style preferences,.... na strani zakljucavanja gde je vezano za style, samo poslednje ...bass ostavi zakljucano, sve ostalo otkljucaj . Do sada nisam naisao na opciju da snimim global, verovatno nemora, ostace kako se podesi, nadam se. Izvini ako te nisam najbolje razumeo....


Veoma bitna stvar... kada krenete da slazete ritmove obavezno namestite jacinu po nekom od fabrickih ritmova i svaki sledeci po toj jednom namestenom . Bilo koji ritam da sam ubacio, standardno je bio za trecinu jaci od fabricke postavke. Ukoliko je to slabo ima opcija u audiu da se pojaca i podesi.... Tako isto i sa bojama stim da pri stelovanju jacine tona moja je preporuka da potenciometar style-preformans, pre stelovanja okrenete u levo prema style za jednu petinu od sredine. Tako ostavljete mogucnost ukoliko vam zatreba malo jaci zvuk vratite potenciometar ka sredini....
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (28.01.2013 u 01:00 sati)
rolandx je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio rolandx za ovaj koristan post:
kreso (28.01.2013)
Star 28.01.2013, 14:31   #739
zukae
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.08.2010
Postovi: 249
Downloads: 251
Uploads: 5
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 58 puta u 51 Postova
zukae befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kratki update kada je u pitanju pozadinski šum. Evo uporedio sam Pa500 i S710. Inače sniman je isti midi fajl iz klavijatura tako da ima 2dB do klipovanja.
Rezultati:nivo šuma na Pa500 je oko -65dB (to je otprilike kao bolji kasetofon). Nivo šuma na s710 (-80dB vjerovatno i niži jer i zvučna kartica ima svoj nivo, inače to je CD kvalitet).
Na nekoliko demo snimaka od Pa600 na kojima sam uhvatio tihi dio, nivo šuma je kao na Pa500, dakle kaseta, s tim da se ne može donijeti zaključak, jer ne znam čime je snimano i kakav je nivo šuma uređaja preko kojeg je snimano.
Nadam se da će biti i kvalitetnijih snimaka i da su popravili situaciju na pa600.

Inače da ponovim za live svirku ovo je zanemariv pozadinski šum, ali ipak ga treba notirati, ipak je ovo instrument od 1000 eura.
zukae je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2013, 14:39   #740
hakala
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.11.2010
Postovi: 148
Downloads: 16293
Uploads: 3
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 16 puta u 15 Postova
hakala ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ja sam ovo malo citao al previse ima..mene zanima sad na kraju jel se semplovi mogu ucitavat u njega ili ne mogu ??
hakala je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:50


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije