Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.09.2012, 22:30   #41
mladenkom
Ovaj baš voli da kuca
 
mladenkom's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Chicago,Il
Godina: 38
Postovi: 308
Downloads: 979
Uploads: 5
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 38 puta u 36 Postova
Instrumenti: Edirol pcr500,VST instrumenti...
mladenkom befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mladenkom pošalji poruku preko Yahoo! messengera mladenkom pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Skapirali smo,nismo glupi,samo sam rekao da kao sto ne primeti razliku izmedju cinele od 3mb I 30mb,isto tako taj isti gost,pijan il trezan,tesko da ce da primeti razliku izmedju klavijature od 450 I one od 3000 eura,pa opet ljudi kupuju te iste klavijature,a jos teze da ce cuju razliku izmedju fabrickog bubnja I semplovanog,pa ljudi opet sempluju sami ili placaju taj isti semplovan bubanj...Radi se o ukusima muzicara I svako radi ono sto voli I sto moze da priusti sebi

Promijenjeno od mladenkom (05.09.2012 u 22:40 sati)
mladenkom je offline   Reply With Quote
Star 05.09.2012, 22:41   #42
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Upravo to.... Ima jos sta bih rekao, ali drugi put....Da ne spamujemo temu za dzabe....Nego da se saceka ovaj Pa600 da se vidi ko, sta, gde, kad, kako i zasto pa onda diskusije....Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 05.09.2012, 23:28   #43
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja se potpuno slazem sa Tranzitom sve je tako kako kaze pasalo kome ili ne...Bolje je uvijek bolje i nesviram samo pijancima koji itekako imaju sluha,nego i za sebe za svoju dusu i naravno da mi je zelja da mi klavijatura sto bolje zvuci...Pozz
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 05.09.2012, 23:51   #44
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Moje misljnje je da je ovo samo prepakovan pa500 i dodato 96m pcm user memorije u koju ne verujem da ce moci da se dodaju semplovi.

Sto se tice bubnja i rasprave ja na aranzeru prvo primetim bubanj kao i na svadbi na kojoj sam bio pre par dan . Radio je jedan bend odnosno klavijaturista,gitarista Renato Henc i pevacica. Klavijaturista je radio na PA3x i klavijatura stvarno odlicno radi ubacio je odlicne ritmove ali na pojedinim ritmovima koristio je neki bubanj koji je bio nekako tanak i odmah se primeti velika razlika u zvuku kad koristi ritmove sa tim setom.
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 06.09.2012, 00:50   #45
mojjmbg
Drugar foruma
 
mojjmbg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.07.2008
Mjesto: Zagreb ali orginalno korjenima iz Pirota
Godina: 46
Postovi: 99
Downloads: 140
Uploads: 0
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 18 puta u 17 Postova
Instrumenti: Korg Pa 500 , Tama imperial 9 elemenata, Fender Strat sss 68g...
mojjmbg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mojjmbg pošalji poruku preko MSN messengera mojjmbg pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard ...

nakon telefonskog razgovora sa kolegom iz Korga ..... pa 600 je napredni pa500 za tipkom kakvu je ima pa800 a navedenih 96mb je za set koji kupujete od samog korga.. znaci jamahina fora sa balkan setom jer predpostavka je da ce svi na ovim prostorima upravo to i uzimati..... demo tog paketa je ocekuje kroz 15 dana.....
__________________
Sa Štovanjem mojjmbg - Danijel Minčić
mojjmbg je offline   Reply With Quote
Star 06.09.2012, 00:53   #46
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

pijanac ajde ali kad radiš sa dobrim pevačem pa mu se zasviđa kako zvučiš u odnosu na nekog kome pa2 zvuči kao pa50 pa krene da te zove na tezge jer si bolji i imaš "puniji" zvuk nego tvoj kolega koji je dao 100e da mu ga neko s oproštenjem, samo ubaci, e tu se vide ti megabajti (i gigabajti da se ja pitam) koji fale itekako..... jedino gluv može da kaže da je isto neki trt bubanj od 1mb sa pa80 i neki addictive ili sličan koji zauzme pola memorije na pa2 ili pa3...... i naravno da ga ljudski sređen.....

a i nema ničeg lepšeg od zadovoljstva kad odsvirate na tako nekom setu koga još nemaju drugi kolege pa vas snimaju i zaobilaze ne bi li vas u par tura na pijano zeznuli da im date taj set koji "nije loš".....

a za ovaj pa600 nemam komentar, znajući od kakvog materijala su pravili pa800-pa2 i sad pa3 ne očekujem ništa više od pa600.....


Citat:
Originalno postovano od mojjmbg Pokaži Post
nakon telefonskog razgovora sa kolegom iz Korga ..... pa 600 je napredni pa500 za tipkom kakvu je ima pa800 a navedenih 96mb je za set koji kupujete od samog korga.. znaci jamahina fora sa balkan setom jer predpostavka je da ce svi na ovim prostorima upravo to i uzimati..... demo tog paketa je ocekuje kroz 15 dana.....

znači qrac od ovce samo zamotan u finu plastiku u prevodu na srpski, isto go*no kao i onaj ASX koji nisu mogli nikom ni da prodaju osim jednocifrenom broju ljudi.......
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.

Promijenjeno od nikadvisekorg (06.09.2012 u 00:55 sati)
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 06.09.2012, 01:17   #47
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od aleksandar031 Pokaži Post
@tranzitJedno je studijski rad a drugo je ziva svirka gde svako po svom ukusu sredjuje svoj instrument. 32,64,96,128mb - sasvim je nebitno za onoga ko zna da to upakuje da zvuci kako treba.
I sad ti to pises tranzitu koji ima 40 godina radnog staza u muzici a od toga 30 uporedo i live i u studiju i kome je glavni posao upravo da slusa i to vrlo pazljivo. Meni je sve potpuno jasno i sve sam nedoumice vrlo davno rijesio... nazalost, mao sam dovoljno vremena. Da ti ponovim jos jednom, sound je sound i uopste nije vazno gdje. Sigurno da neces da cujes razliku izmedju cinele od 1 i od 30 GB na razglasu od 1.000 eura, to zna i onaj koji nema blage veze sa audio tehnikom... ama neces da cujes ni da li je aranzer od 450 ili 4.500 eura. Takvo okruzenje nije predmet diskusije. Diskutujemo o profesionalnom radu i soundu a zna se vrlo dobro sta on podrazumijeva. Tu se sve cuje i razlike su drasticne jer tu cak ne pomaze ni maskiranje kojekakvim efektima. Mislim da su ti ostale kolege dale dovoljno odgovora pa si mogao da zakljucis da je vecini sound veoma vazan, bas onako kako sam ti i ja napisao i pokusao da objasnim medjutim, ostala je da vazi ona stara, ko apriori ne zeli da mu se objasni, tome je badava objasnjavati. Ostani pri svom stavu ako ti je tako draze i ljepse, to bar ne moze niko da ti ospori a moj prijedlog bi bio, da ipak poslusas sta pisu iskusne kolege ako bas moje misljenje ne uvazavas.

Promijenjeno od tranzit (06.09.2012 u 01:23 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 06.09.2012, 08:00   #48
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 52
Postovi: 1.294
Downloads: 1905
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od AcaG600 Pokaži Post
"Pijanac" u ovom slucaju je vise kao figurativan izraz....I uopste se ne radi o pijancima, nego nesto sasvim drugo....I nigde nije pomenuto 1 user ritam i Yamahica od 150e-200e kako ih nazivate....Ili tamo Pa3x i Pa50, a nijednom to nije pomenuto....Samo neki razlozi....Ali ajde ovako pa da vidimo nesto....Pustite nekom komsiji ili komsinici koji "nije ucen" sa muzikom i da nema nikakve veze niti da je svirao ili da poznajte, znaci nista nista i 7/8 ritam primer sa cinelom od 30Mb i isti taj ritam samo sa cinelom od 3Mb....Svirajte mu/joj jednu omiljenu pesmu sa ta 2 razlicita ritma i pitajte ga/je za razliku....Ae da vidim koliko ce komsija ili komsinica da kaze da je primetilo ogromnu razliku?!?!?!I tako vi tu istu cinelu pustite negde na svirci gde ovog puta nema pijani ljudi posto se sad vadite da spominjem pijance, ali to je vise figurativno bilo, i da ste odma skapirali, nebi pominjali pijance uopste, ali nebitno....Da ne zalazimo dublje u korenje....Pozdrav
Pijanac ili komšinica ,svejedno .Ti si u zabludi
Dali ćeš to skapirati iz ovih tekstova ,nadam se .


Vezano za pa600,
ako korg izbaci ta "balkan" proširenja (ritmovi,semplovi ),
to bi trebao biti ok aranžer .
romario je offline   Reply With Quote
Star 06.09.2012, 08:40   #49
aleksandar031
Odomaćeni član
 
aleksandar031's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.03.2008
Mjesto: Bajina Basta
Postovi: 600
Downloads: 3634
Uploads: 62
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 62 puta u 57 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5 SSD - JuziSound
aleksandar031 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
aleksandar031 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

@romario

Uzimam primer samo,sviras pa800 sa 64mb ram memorije, koju ces staviti cinelu u klavijaturu, od 3mb ili od 30mb?

A i to balkan prosirenje,ako urade za pa600, ko zna na sta ce ispasti. Verovatno kao za t4 sto su uradili,smesno

Promijenjeno od aleksandar031 (06.09.2012 u 08:46 sati)
aleksandar031 je offline   Reply With Quote
Star 06.09.2012, 08:47   #50
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nece svirati PA800, vrlo jednostavno.
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:44


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije