Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.03.2012, 10:03   #41
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od rocco Pokaži Post
mrtvi pikseli nemaju veze sa crkavanjem display-a,to ti je kao televizor sa mrtvim pikselima mozes ga gledati 10 godina,ja na roland G600 imam takvu mrlju vec 6 godina i nema nikakvih problema,nit se siri nit se smanjuje,nosio sam kod jednog vrlo dobrom majstoru za klavijature i reko mi je da se to ne popravlja al moze da radi do beskonacnosti
Može a i ne mora...Nebi se sad prepucavo šta jest a šta nije...Svaki školovan inžinjer ti može potvrditi na koji način radi mreža pixela na lcd-ju i samo pitanje vremena je kad će početi odmirati i drugi pixeli..To govorim za LDC u boji..Za monocrome ili vrno-bjeli što ima Rolad G-600 je drugačija stvar...Tamo imaš samo "0" i "1" dakle ili je crn ili nije upalje a kod boja je mnogo kompleksnija stvar koja se reguliše povodom električnog napona.Da ne odužavam-kad rikne-rikne,POzdrav!

da odgovorim momku--U tom primjeru nemaju pixli veze sa tim i da si bliže to bi rješili za jedno 2h...
Al ovako ako znaš nekog kolegu da ti to sredi nećeš imati nikakvih problema...To nije neki veliki kvar al kad budeš prodavo sinth svako će da se zabulji u taj displej i da počne maslati oko cjene ili kako to n valja da je u kvaru i slično...E sad hoćeš li ga uspjeti uvjeriti da to nije pokvaren display,itd itd...Jako gadna stvar.
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...

Promijenjeno od Alix (14.03.2012 u 10:07 sati)
Alix je offline   Reply With Quote
Star 17.03.2012, 02:28   #42
pericadex
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 13.01.2009
Mjesto: Donja Trnova
Postovi: 47
Downloads: 234
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Pa 500
Interesi: Totalno nezainteresovan
pericadex befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Meni je isto tako bilo na pa 80. Meni je nastalo tako sto sam preko stavio drugu klavijaturu koja je bila teska. A nisam imao kofer nego torbu. Kad sam dosao na svirku, upalio klav. i mrlja na sred ekrana. Gitarista kaze da je moguce da je otisao piksel. Ja iskren da budem, i ne razumijem se toliko u to. Bas mi je bilo krivo. Kad sam dosao kuci, sutra dan upalim klav. sve normalno. Ova plastika od ekrana je bila pricepila ekran, ili sta vec... al sad je sve ok. A sto se tice pa 800 moj rodjak ima slican problem, on kaze da je imao neku tacku, i sa tom tackom je radio do skoro dok nije zamjenio za pa 3x. xD pozdrav
__________________
zezator
pericadex je offline   Reply With Quote
Star 23.03.2012, 16:30   #43
Amelo
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 06.03.2006
Mjesto: Nemacka
Postovi: 49
Downloads: 637
Uploads: 0
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Amelo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Alix Pokaži Post
da odgovorim momku--U tom primjeru nemaju pixli veze sa tim i da si bliže to bi rješili za jedno 2h...
Al ovako ako znaš nekog kolegu da ti to sredi nećeš imati nikakvih problema...To nije neki veliki kvar al kad budeš prodavo sinth svako će da se zabulji u taj displej i da počne maslati oko cjene ili kako to n valja da je u kvaru i slično...E sad hoćeš li ga uspjeti uvjeriti da to nije pokvaren display,itd itd...Jako gadna stvar.
Hvala kolega na odgovoru al da li bi mogao da mi pojasnis sta je u pitanju jel sad crko display jel mora da se menja ili ne ili je ipak ta neka folija se odlepila da bi mogao da znam sta mi je ciniti da li da trazim da kupim display ili da trazim dobrog elektrootehnicara da mi ovo pogleda pozzzzz...
Amelo je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 06:35


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije