Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 20.04.2016, 11:50   #171
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Za (onemanband) show se rodiš ili ne. A Michel je definitivno imao sreću kad je Bog dijelio taj dar.

Nekada davno, kada nije bio youtuba i kada je internet bio "jako spor", redovito sam odlazio sam na Frankfurt Music messe. Uživao sam gledajući demonstratore raznih brendova, a Michael je bio jedan od njih. Uvijek je imao originalne ideje i pored odlične svirke moglo se vidjeti i čuti dosta toga zanimljivog.
Jedan isječak ih moje video arhive, godina 2000. Yamaha PSR9000 i svirka na komp tastaturi.
http://youtu.be/Bpiw4k2yY60?t=3m18s
casper je offline   Reply With Quote
Star 20.04.2016, 16:27   #172
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 37
Postovi: 785
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 145 puta u 140 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kad ja sjednem,zapalim jednu i slušam Vonckena kako svira Sultans of swing,može kraj svijeta šta se mene tiče...
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 21.04.2016, 00:25   #173
Sky Net
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.02.2015
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 113
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5-SOLD, Yamaha Montage 6, Trans Audio Sound Module/Workstation, Yamaha CS1X, Korg N364
Sky Net ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Odlican je Michael, iako sam ga slusao i u mnogo boljim izdanjima. Nije mi nesto u elementu, neocekivano mnogo gresaka. Bert Smorenburg je meni licno najbolji od Yamahinih prezentera, manijakalnu energiju ima, vrlo dobru tehniku, i lude ideje. Ova Michael-ova prezentacija me je umorila vec nakon 15-tak minuta..potrosi se covjek valjda vremenom. A mozda je imao i los dan, ko zna.
Mozda je malo off od teme, ako smeta nek se ukloni. Ali kad se vec prica o prezentacijama, spomenuo bih Katsunori UJIIE. Nebitno da li svira stari M1, ili Montage - taj covjek jednostavno briljira. Koga zanima neka potrazi na netu njegove demonstracije, covjek je sjajan.
I nedavno naidjoh na ovaj video. Ovakvi ljudi treba da prezentuju klavijature. Sjajna tehnika, maestralan uradak, i vrhunsko vladanje instrumentom. Nemam nista reci osim - kapa do poda.

https://www.youtube.com/watch?v=-_SrBYGgPS4
Sky Net je offline   Reply With Quote
Star 21.04.2016, 01:33   #174
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Slažem se u vezi "energije" Michaela. Rekao bih kao da se nije uopće pripremao za taj nastup ili je imao loš dan, kako kažeš. A možda mu ipak nedostaje ona kilaža od prije godinu, dvije.

S obzirom da ima odličnog video materijala na netu, otvorio sam novu temu u kojoj možemo dodavati vlastite favorite i uz to komentirati demonstratore.
casper je offline   Reply With Quote
Star 06.05.2016, 21:56   #175
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Yamaha Psr S 770 -nakon 6 tjedana

Kako sam vec gore u naslovu naveo poslije 6 tjedana mojoj sreci i zadovoljstvu nema kraja.Dosao sam kako bi se reklo do polufinala u programiranju synta.Uvijek ima prostora za bolje ali sa dosad zavrsenim poslom uz pomoc kolege Caspera sam vise nego zadovoljan.Ujedno mu zahvaljujem na ogromnoj pomoci i podrsci koju mi je pruzio- jedno VELIKO HVALA.
Nisam jos radio sa Yemom i semplovima vec sam koristio ponudjeni matrijal koji je vise nego dostatan i kvalitetan.U ranijem postu sam napisao da sam 17 godina svirao Korgove aranzere a zadnji mi je bio PA3.Nisam Yamahin promoter i ne reklamiram njihove aranzere a niti druge modele zelim napraviti losima.Sa svima se moze svirati i zaraditi novac.Svim kolegama koji imaju starije i mozda slabije modele a zele da zvuce dobro preporucujem da probaju psr 770.Bez stida sto je to samo Psr-za mnoge jeftina igracka.Vjerujte samo vlastitim usima.
Synt zvuci dobro na razlicitim razglasima u razlicitim prostorima.Sviram kao vecina vas sve i svasta od ex Yu narodnjaka,zabavnjaka do strane pop i rock glazbe.
Citajuci na forumu nije mi jasno kako i zbog cega ima kolega koji su nezadovoljni sa Yamahom.Pitam se sto to oni sviraju i kakvoj publici???
Moju publiku ne zanima koji model sviram vec ocekuju od mene da ih uredno zabavim sa razlicitim stilovima glazbe a to se moze i sa ovom Psr igrackom.Da napomenem da ne trosim midi fajlove i mp3 matrice-samo da udje u zapisnik druze sudija(da se malo nasalim).Neki se zale na displej zasto nije kao na Korgu ali meni jos ni jednom nije prst poletio na displej da nesto stisnem.Kada se nema druga (bolja) tipka za usporedbu covjek se privikne na postojecu.Nije ni tako losa kako mi se cinilo u pocetku.
Efekti su izvrsni, brzo dostupni a jako dobra stvar su 2 assigne live kontrolora na koje se mogu napakovati dobre funkcije.Na oba ukupno 16.
Npr.brzina ritma,volumen solo soundova,vol.mikrofona,vol.efekta za mikrofon i masu ostalih stvari.
Sve u svemu mnogo glazbe za malo para.
Za razliku u cijeni spram polovnog T4 ili PA 3 moze se ako nekome treba kupiti jos jedan uredan synt.Meni osobno nije potrebno.Ako netko ima nekih pitanja rado cu odgovoriti na sve sto znam.Moze privatna poruka,Viber ili Whatsapp.
Da nebi morali uzeti jedan dan godisnjeg odmora da procitate ovoj moj post sve skupa vas pozdravljam.
ffb je offline   Reply With Quote
Star 07.05.2016, 06:02   #176
Sky Net
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.02.2015
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 113
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5-SOLD, Yamaha Montage 6, Trans Audio Sound Module/Workstation, Yamaha CS1X, Korg N364
Sky Net ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Drago mi je da si zadovoljan instrumentom.
Posto vjerovatno mene smatras jednim od kolega cije ti zadovoljstvo ''nije jasno'', u temi Video prezentacije Yamaha aranzera, post br 42 imas sve jasno objasnjeno, jednostavnije od toga ne moze.

O nekim sitnim tehnickim detaljima vezanim za PSR S 770 (ako te zanima), mozes procitati u mom postu br 22, tema ''Novi Yamaha Montage sint''.

Sto se mene licno tice, masina koju ti imas je i vise nego dobra. Cak u nekim stvarima, prednjaci nad T5, koji pripada sada vec staroj generaciji. Ustvari, tehnicki gledano, PSR S 770/970 su mini verzije Tyros-a 6(ili kako se vec bude zvao), a nikako 5. Nova arhitektura im je omogucila upravo stvari poput assignable kontrolera, novih DSP-ova, mocnijeg editinga bubnja unutar style-a, bolje kontrole samih DSP-ova i tome slicno. Efekat distorzije je daleko bolji na S 770 nego na T5, osmijeh na lice molim

Generalno, nekome ''fabrika'' radi posao, nekome ne, sve je tu stvar ukusa. Licno volim da radim na svojim stvarima, a da bi se to radilo, potreban je editing, a da bi se editovalo, potreban je alat. I tu se ja ''kosim'' sa Yamahom, koja je za te stvari zatvorena vise nego sto bi trebala biti, i u mnogo stvari sporija nego sto bi trebalo. Zato jednom kad se materijal sredi, ostalo ide dobro.

Preslusao sam mnogo prezentacija S770, sprava je kao sto sam ti rekao, odlicna. Mnogo opcija, mnogo dobroih soundova. Nervira me bubanj - isti slusam vec godinama u Yamahinoj ''fabrici'', i ne razumijem kako i njima vise nije dosadio. Bar oni imaju vlastite linije vrhunskih pravih bubnjeva, i mogucnosti da dio tog zvuka implementiraju u masine. Ma koliko taj sound bubnja bio dobar ili los, meni kao dugogodisnjem korisniku Yamaha aranzera je jednostavno vise dosadio. Pobogu, i pravi bubnjar nekad promijeni citav dobos, hi-hat ili crash cinelu, njemu samom dosadi, kako tek da ne dosadi nekom ko to slusa u masini.
Sve u svemu - radi, grabi naprijed, i uzivaj. Da te posluzi, da ne stoji kod kuce, nego da donosi pare u kucu, i da budes zadovoljan. Ne znam mogu li ti sta bolje pozeljeti.
Sky Net je offline   Reply With Quote
Star 07.05.2016, 14:05   #177
gagan
Odomaćeni član
 
gagan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.08.2009
Mjesto: tamo amo
Postovi: 508
Downloads: 1605
Uploads: 45
Rekao HVALA: 76
Zahvalili mu 69 puta u 67 Postova
Instrumenti: prangije
Interesi: tehnika
gagan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citam ove postove , i mogu samo da dodam , ja sam 13 god sviro na yamaha psr 1500 aranzeru , i ekstra ja radio , odradi svirku super Atek mogu da zamislim ovaj sint daleko mocniji od mog prethodnog , da dodam za sam ljubitelj yamaha , od malena ih sviram , ekstra su to sprave , samo treba dobro podesiti master eq , a takodje i master compresor . Posto sad imam tyros 2 n a kome je ostecen ekran , pa moram stalno da kacim eksterni monitor , zagrejan sam za kupovinu psr s 770 al me zanima nesto . Naime prvo oko editovanih voice i sacuvanih u useru , dali se isti mogu postaviti u aranzer sekciji , kao na tyrosu 2 semplovi / Dali se mogu semplovi praviti za taj sintisajzer . Hvala
__________________
http://www.rlmusic.co.uk/rlm3/korg-ms20-vintage/

gagan je offline   Reply With Quote
Star 07.05.2016, 16:12   #178
Sky Net
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.02.2015
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 113
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5-SOLD, Yamaha Montage 6, Trans Audio Sound Module/Workstation, Yamaha CS1X, Korg N364
Sky Net ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

S obzirom da moze na T5, ne znam sto ne bi moglo i u PSR S 770. Sve sto ima u user-u, moze se koristiti i u ritam sekciji. Svi custom voice i drum setovi se prave na racunaru.


Sent from my iPhone 6S
__________________
Sky Net je offline   Reply With Quote
Star 07.05.2016, 18:22   #179
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od gagan Pokaži Post
Citam ove postove , i mogu samo da dodam , ja sam 13 god sviro na yamaha psr 1500 aranzeru , i ekstra ja radio , odradi svirku super Atek mogu da zamislim ovaj sint daleko mocniji od mog prethodnog , da dodam za sam ljubitelj yamaha , od malena ih sviram , ekstra su to sprave , samo treba dobro podesiti master eq , a takodje i master compresor . Posto sad imam tyros 2 n a kome je ostecen ekran , pa moram stalno da kacim eksterni monitor , zagrejan sam za kupovinu psr s 770 al me zanima nesto . Naime prvo oko editovanih voice i sacuvanih u useru , dali se isti mogu postaviti u aranzer sekciji , kao na tyrosu 2 semplovi / Dali se mogu semplovi praviti za taj sintisajzer . Hvala
Gagane,za malo vise para A-3000 je puno bolji od S770 pogotovo za muziku koju ti sviras

Pozdrav
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 07.05.2016, 22:05   #180
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@gagan - što se tiče user soundova, princip je isti kao kod Tyros2. Sve što obradiš u Voice Set, pohranjuješ na internu memoriju ili na USB, praktički imaš neograničen broj slobodnh mjesta. Njih pridružuješ u Style kao kod Ty2.

Kod Custom voice je priča ponešto drugačija nego na Ty2. Oni se upisuju u memoriju klavijature na dva načina.
Prvi je taj da jednostavno preko USB sticka preneseš u klavijaturu već cijeli gotov pack (ppi). Taj pack može biti napravljen od strane Yamahe (ovdje imaš više informacija) ili od nekoga tko ti ga napravi. Član @tyros2 je postavio u download jedan takav za Juzni vetar. Postupak unošenja je jednostavan i nakon što ga upišeš u 770, on ostaje trajno u klavijaturi.
Drugi način je taj da koristiš aplikaciju za računalo (YEM), u njoj sam slažeš kompilacije po vlastitoj želji od više packova i na kraju takav Pack upisuješ u klaviajturu. Aplikacija YEM ti služi i da sam obrađuješ CUSTOM VOICE/DRUM, i to je analogno VOICE EDITOR-u koji se koristi kod Tyros2. Postovo #9, #10, #12 u ovoj temi.
Bez obzira na koji način uneseš ove CUSTOM VOICES/DRUM, njih možeš dodjeljivati Stylu isto kao i User Sound.

Kod prelaska sa Ty2 na 770 ćeš imati poteškoća ako si koristio CUSTOM DRUM ali na način da je on upisan kao CUSTOM VOICE pa si ga dodjeljivao na RHY1 dodajući MSB LSB kontrole. Ovo ti napominjem samo kao tehničku prepreku ali sam gotovo siguran da uopće nećeš imati potrebe "prepisivati" CUSTOM DRUM sa Tyros2 na 770. Soundovski, a pogotovo u DRUM sekciji je 770 svemirski brod naspram starog Tyros2.
Pored ovakvog "zvučnog razloga", postoji još jedan razlog zašto ti neće biti potreban CUSTOM DRUm sa Ty2. PSR S770/970 ima mogućnost koja se ne nudi niti na Tyros5, a po mom mišljenju će dobro doći svakome tko želi dodatno "peglati" Style. Unutar STYLE CRETORA je moguće kombinirati više različitih elemenata i mijenjati karateristike svakome od njih i takav DRUM SETUP pohraniti direktno u Style. Ta glupa i jednostavna mogućnost je konačno ugrađena u samu klavijaturu i nije potrebno posezati za dodatnim vanjskim programima da bi obradili Style.

Prelazak na 770 je svakako veliki (tehnički/soundovski) napredak ali moraš biti svjestan da je to ipak srednja klasa aranžera. Kvaliteta same izrade Tyros modela, od tastera do tipke je ipak na jednom višem nivou. No, to je tako u svijetu tržišne ekonomije, koliko para toliko muzike.

Ako te zanimaju još neki detalji, slobodno pitaj.
casper je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, casper, za koristan post:
gagan (08.05.2016), Sky Net (07.05.2016)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:07


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije