Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.11.2013, 18:40   #1
blusa
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 07.12.2005
Mjesto: Gdje?
Godina: 40
Postovi: 265
Downloads: 449
Uploads: 3
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: KORG PA3X
Interesi: Ma hobi sta drugo..
blusa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
blusa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Korg PA3x Maxx EQ

Zanima me ko jos ovo koristi na PA3x i kakve su Vam postavke. Trazio sam nesto po google
ali sve je to tanko za nasu muziku. Znaci interesuju me postavke ako je neko razotkrio da
zvuci kako treba. Odavno cackam po ovom i za dosta ritmova zvuci super ali neki primjeri za
JV je totalno druga stvar.

GAIN
FREQ
Q

BASS - TREBLE - STEREO - VOLUME
blusa je offline   Reply With Quote
Star 26.11.2013, 23:50   #2
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Velika greska bi bila ne koeristiti Maxx EQ. U sustini je to 7-Band Full Parametric Master EQ, koji uvijek moze da valja i koji u svakoj prilici moze ozbiljno da popravi sound. Nekakve "presete" za Maxx EQ, uzalud razis jer taman i da nadjes, to bi bilo neozbiljno. I sam si primjetio da ponegle Maxx EQ uradi dobar posao, a ponegdje ne. On ce uvijek uraditi dobar posao, ukoliko se dobro poznaje rad parametricnih EQ-a i ima se iskustva u radu sa njima ali tu nikakvih cvrstih pravila nema, niti ih moze i biti. Njegova postavka iskljucivo zavisi od samog aranzmana (u ovom slucaju ritma) ali i od spoljnih faktora (PA, velicina i oblik sale, broj gostiju itd...). Iz ovih razloga uzalud i pokusavas da pronadjes presete za parametre Maxx EQ-a. To se mora iskljucivo na licu mjestza ediraiti.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 27.11.2013, 01:25   #3
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako je postavka samog ritma losa i semplovi losi i siromasni ili fabrika,nebitno,nece pomoci ni jedan Maxx Audio. Ja na primer ne koristim uvek Maxx... Na svirkama ga retko palim jer nema potrebe. Nastelujem ton na mixeru,i eventualno po potrebi ,ako je dobro ozvucenje,dam malo maxx bass (ne vise od 4-8 ,jer u suprotnom ima previse bass-a i gusim razglas) , i koristim parametriku (1-2 band-a najvise)da istaknem neke srednje frekvencije koje mi na uvo fale ,zavisno od sale -ali opet kazem- ne uvek - samo po potrebi. Maxx stereo ne koristim nikad ,jer mi je vec postavka ritmova stereo,i taj efekat mi samo pokvari celu sliku.
Eto,to je neko moje iskustvo . Gledam da mi sami ritmovi dobro zvuce,jer onda nemam potrebe da od babe pravim devojku. Kad je sound iz korena sto bolji,nema potrebe dalje mnogo da se farba i popravlja....tako da,moj savet je da ne pravite sound "od pozadi " - losi ritmovi a EQ preset "u patos".
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Star 02.01.2014, 00:19   #4
accordst
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 11.08.2011
Postovi: 135
Downloads: 240
Uploads: 14
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
accordst befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Potpisujem što je Vex napisao,Pa3x ima dovoljno mogućnosti da se dotjera zvuk prije bilo kakvog ''čačkanja'' po Maxx EQ, pri tome mislim na mogućnost EQ pojedinačnih elemenata ritam sekcije, EQ svakog kanala(što ima i Pa2x i Pa800), a zbog većeg broja efekata koji se mogu istovremeno koristiti postoji mogućnost da se po potrebi na jedan od njih stavi neki od ponuđenih EQ-a i time ''poradi'' na zvuku pojedinog kanala(odnosno instrumenta koji na njemu svira).Tako ako je sve prethodno korektno napravljeno,u iznimnim slučajevima dobro dođe i Maxx EQ.
accordst je offline   Reply With Quote
Star 02.01.2014, 11:38   #5
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Radio sam sa kolegom u sali za sigurno 300 ljudi,.... od razglasa smo imali dynacord PM 1600-1 i cetiri kutije Dynacord 1503... starije dakle proizvodnje. Kolega je svirao na Pa3x... Prva dva zvucnika su nam bila blizu.... nismo imali monitoring..... Posto smo dosli dosta ranije, kolega je jedno sat vremena cackao po njegovom Pa3x-su i cackao i cackao... i ja poldim i pitam ga dje je ba zapelo.. Kaze ma nije mi to to. Oteram ja njega na sred sale, ma skoro na kraj. Na mikseru stavim njegov kanal sve na sredinu ( nulu) master EQ je bio na sredini osim srednjih koji su blago bili spusteni. Pustio njegovu rumbu i zasvirao. Kod zvucnika se cini da samo izlazi srednji koji je JAK KAO ZEMLJA i da niceg drugog nema.... Njega je taj ton kljucao u glavu i zbunjivao. Na sred sale i uopste bilo gde 10 metara dalje od zvucnika ton je perfektan. Pokaze on meni kao OK,... super se cuje. Kada je dosao za klavijaturu opet cudjenje. Skontao je lola... Nema monitoringa. Samim tim ne moze da oceni zvuk prema zvucnicima koji stoje okrenuti od nas... dzaba je mucio i dzabe peglao jer nista popravio nije, verovatno je samo pokvario. Al ajd sad. Nije isto stelovati na dvosistemcima i trosistemcima. Ne mozemo traziti isti zvuk kao u predhodnom lokalu! Kada se nameste kanali i upali klavijatura, to je to. Pomirite se stim. Mozete gostima neprimetno i vama jedva primetno malo popraviti zvuk ali sta je tu je. Price kako neko ubode Tyrosa 4 i zvuk vrhunski je isto samo prividno. Uvek vam se cini da vase moze bolje.... Moze ali ne tu i ne trenutno. U kuci, studijski zvuk, na svirci kesa.... To nase istancano i nezahvalno uvo cuje. Jednostavno tako je, naravno ako je sve adekvatno i primereno prostoriji ( jacina kutija, pravilno rasporedjene...kvalitet). Mnogo svirki na kojima sam bio kao gost dalo mi je iskustvo za pamcenje. Zvuk vecine se zasniva na bass binovima bez srednjih tonova ( srednji =OFF) i visoki da ferceraju. Od basa nije covek siguran ni koja je pesma ni sta peva ni da li peva...... O zvuku klavijature da ne govorim.... Maxx EQ tu ne resava problem. Neko je operisam od zvuka a neko zna sta hoce ali previse zahteva. Trosistemske kutije su mac sa dve ostrice. Maxx EQ je samo tu da ispravi neke ogromne anomalije kada je to neophodno ali kao sto sam napisao... 10%-15% maksimalno mozete dobiti rezultat. Sve sto u njemu moze da se podesi, verujem da moze i na mikseru....
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (02.01.2014 u 11:44 sati)
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 02.01.2014, 12:21   #6
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sve si dobro napisao. Samo (još) nedostaje utisak kakav je bio sound kad se sala napunila sa tih 300 ljudi.

Pogotovo s tih "sumnjivih" 2x500W ....
casper je offline   Reply With Quote
Star 02.01.2014, 13:01   #7
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kada se napunila sala i uopsteno gde god da sam radio, gubi se taj srednji ton... istopi se, tako da srednji i visoki za nijansu gore. mada sam u zadnje vremeo otupeo sto se tice sitnicarenja pa uglavnom i necackam... Kutije Dynacord 1503 inace na maloj snazi daju izuzetno jak zvuk. Dakle nije im potrebna velika snaga. I sada imam emx5000 i EV1503, i veruj mi na 2x300 vati na mikseru do pola snage puna kapa za prostor od 150 kv. Necujes svoje misli. Izuzetne kutije koje mislim da i slabije miskete bi poterale momacki. Kutije su inace 150wati ( 15" bas, 6" VMR srednji i 1" visoki ). Ubijaju. Tema je Maxx EQ pa bih nadovezao da na Pa600 master EQ ne koristim! Zvuk perfektan.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 02.01.2014, 13:07   #8
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

.... Mislio sam na ove kutije ( EV...1503). Ali ponovicu da Maxx EQ moze da popravi za nijansu zvuk i isto tako da pokvari. Ko zna da ga iskoristi OK , ko ne zna , najbolje iskljuciti. Gosti to nece primetiti. Usresrediti se na kvalitet semplova i samo podesavanje mixer kontrola po svakom ritmu. Iznivelisati i ujednaciti...
Grafički Fajlovi
File Type: jpg 1486779_721687231182522_272848598_n.jpg (8,2 KB, 91x skinuto)
Highslide JS
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 02.01.2014, 13:22   #9
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

U pravu si, tema je Maxx EQ. Ali usko je vezana, u stvari se neizbježno mora povezati s time na što se svira i u kakvom prostoru se svira.

Ja bih naglasio dvije bitne stvari. Prvo, smiješno je podešavati klavijaturu prije nastupa duže od dvije minute. Drugo, još je smješnije svirati na ozvučenje čija vrijednost ne prelazi polovicu vrijednosti jednog aranžera.@rolanix, u vezi ovog drugog, nisam mislio ništa osobno, samo sam želio općenito skrenuti pažnju na segment koji većina muzičara zanemaruje
casper je offline   Reply With Quote
Star 02.01.2014, 16:13   #10
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
.@rolanix, u vezi ovog drugog, nisam mislio ništa osobno, samo sam želio općenito skrenuti pažnju na segment koji većina muzičara zanemaruje

Potpuno si upravu... razumeo sam sta si hteo reci....
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 05:47


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije