Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.07.2022, 21:25   #1
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Aranzerska svirka nekada i sada... 1995-2022

Ne znam dali je nostalgija ili se 90" bolje sviralo,bilo je nesto u tom zvuku Rolandove G serije i kasnije Em2000,pa i Korga i30.
Uvek se nekako vratim na one snimke Ace Lukasa,Marka bulata,Dzenana L. po meni to je to.
Danas su aranzeri svakako napredovali zvucno plus sempler ali nje to to,nesto nedostaje,kao bez duse.
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 05.07.2022, 23:28   #2
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 646
Downloads: 3675
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ma dusu pravi glas, pjevanje, ne arazner hah, ja sam svirao 10 godina g1000 i triton le, ipak slatko, al nije imalo muda ko pa4x i ti ritmovi, na razglasu.. ja ipak volim malo mutnije a vise muda u kutiji. ovde mogu sta pozelim bilo koji stil kopirati muzike sa semplovima, dok pre na g1000 sam morao vuci triton rack da promenim drum, bas i ostalo. ko Sedo pre sa mile kiticem u akai. sve je to pet, nece se pojavit g1000. roland sa toliko modela nije uspeo ni sa jednim. nema ga na mapi a ett ista firma ko i va7 g1000. jednostavno ne ide. boje da ne pricam nema u prici. tad je moglo s g1000 dok je bio i3, i30, pa60 , pa naravno da ih je sve okolo jeo za veceru, cak i pa800 , i ostale, al tad i nije bilo nekih setova, sad iz tog doba nema ritma sa tih korgova da neko kortisti, napredovalo setova more. i onda kad imas pa4x slozis sve u jednu nit ti treba ista vise., dobar razlgas, i to izlazi i pravi veselje svud.. msm mozemo do ujutro.. ja vise ni ne slusam te lukas, dzenan stare, proslo
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 06.07.2022, 11:30   #3
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Upravo u toj cetvorci i jeste najveci problem.
Svi koji imaju Pa4x 90% isto zvuce i rade isti repertoar.
20% Vlasnika iste te cetvorke radi na fajlove.
50% nema veze sa klavijturom osim sto zna ubaciti set,ima i onih koji ni to ne znaju.
30% ne znaju i akorde pohvatati u pesmama,u Ns svira lik koji rastura solo ali akorde nema veze sa vezom,kupio cetvorku i vrti se po par lokala,ali to ne mozes slusati koliko je lose.
Naravno nije to pocelo sa PA4x pocelo je jos davno pre,ali sad je sve vise takvih. Da ne govorim o tome koliko njih ima pristojno sredjenu klavijaturu odnosno set.
Pre do jedno 15-20 godina radio si na ono sto imas od fabrike u klavijaturi i par onih ritmova pa si gledao e na ovaj ritam bi moglo ovo na onaj ono,neko na Korgu,neko na Rolanda ili Yamahu.
Bilo je i vise zabavnjaka u repertoarima i svugde si mogao da cujes nesto drugacije.
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 07.07.2022, 01:35   #4
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 646
Downloads: 3675
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

a svi koji su imali g1000 nisu isto zvucali? iste ritmove svi do jednog imali sa jednim dk A11 ili onim E11 .. finger i pickeb bas i ostalo acc meni je to posle 13 cak godina bilo dodijaloo nisam mogao vise slusatii 2 druma i sve isto, sam drugi ritam hah.
REPERTOAR? radis brale sta ti plate koju pjesmu na veseljima za pare, narod i onako zna te pesme sto se vrte i da hoces nesto drugo oni ceo zivot narucuju jedne te iste , i derii, kad si u kaficu nemas nikog nad glavom opet deress sta ti hoceess al za kiflu i burek..
Sto se mene tice uvek sam imao najsredjeniji pa4x i ostale ispod jer sam sebi sredjujem i radim
,znam od nastanka klave u materiju hah. za druge klasika, menjaju setove svaki dva meseca , jer ni jedan nije sredjen, i nikad zadovoljni, al to je opet njihov nedostatak pameti za klavijature, jer uvek je bilo 10 posto zna sve , ostali samo LOAD. hah
dok sam imao pa3x malo mi je bilo rama 256mb, nisam voleo kompresovanje, samo prirodu.
i sad sa pa4x ja sam zadovoljan jer sve moze da spucas u nju sta ti treba i ne treba.
Evo pa5x nemam nist da me privlaci kad imas 4x. 90 posto isti k.
i opet kad pogledas imas sve, i dodjes na veselje to ti je 10 ritmova max ne bitno koja svadba i gde.
kafic moze po reduu zabanjaci, narodnjaci, trap, moderno , tu jedino prostora kad nabacas..
a veselja brale mogu i posle stoo godina sa 10 ritmova i pa80.
dzabe izbacuju klave i toliko cene ro malo ROM-a jebenih sounda, plastike, i kontrola.

4x sa os next 3.0.1 je bukvalo Bog da te vidi. a moze naravno i pa2x, pa800 bilo sta onom ko zna svirat. ko petlja, ne zna akorde, solo ko iz pracke, ne pomaze ni pa4, ni pa5x nista.. tata moze kupit pa10x to je ne bitno.. ko zna svirace na najgoroj i pravit atmosferu i uzimat pare..
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 07.07.2022, 15:43   #5
Rudiiiii
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.09.2007
Postovi: 119
Downloads: 2176
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Rudiiiii befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od sinisa Pokaži Post
Ne znam dali je nostalgija ili se 90" bolje sviralo,bilo je nesto u tom zvuku Rolandove G serije i kasnije Em2000,pa i Korga i30.
Uvek se nekako vratim na one snimke Ace Lukasa,Marka bulata,Dzenana L. po meni to je to.
Danas su aranzeri svakako napredovali zvucno plus sempler ali nje to to,nesto nedostaje,kao bez duse.
.... jeb...ga Sinisa, kad sam stavio stari dobos od prije 30 godina ti se rekao da ne valja i da stavim neki novi, moderniji
Rudiiiii je offline   Reply With Quote
Star 07.07.2022, 20:54   #6
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

gde si ga stavio u Korg ?
Dodato:
Hahaha nasao sam komantar za dobos. Izvini ali stvarno lose zvuci.
Jesi primetio mozda da taj Ea7 fabricki ne zvuci kao recimo g800 i daleko je od toga. Sa semplovima je druga stvar,ali ma koliko semplovali ne moze da se dobije taj pravi zvuk 90' niti cistina ako kod originala.

Promijenjeno od sinisa (08.07.2022 u 10:20 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 09.07.2022, 03:30   #7
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 646
Downloads: 3675
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

zvuk 90te osto druze u 90-tim.. ide se na modernije , tvrdje, jace, bolje, jeboga ti ima milion kutija novih gde to izlazi ko ludo od akrtivnih do pasivni,, eno mi g1000 u jednoj sobi stoji penzija vec 10 godina u istom mestu naslonjen uza zid, sa zip drive, spojim ga 2 put za 10 godina i nikad vise.. nemam tamo sta trazit. proslo.. ko zeli izvoli sviraj 90-te pa videces dokle i kud i gde sa g1000 . .
imo je perspektivu do 2010 max. sad azdaja kamaara da od rolanda komplet nema ni jedan arazner da valja . kupuju pojedinici na balkanu, malo para., i onda svi opet sanjaju korga.. ima sve radi sve i krajj.
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 12.07.2022, 06:32   #8
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

sviram pa4 vec 6ta godina, i moram reci da ni u jednom trenutnu nisam bio nesto prezadovoljan i odusevljen zvukom..Za mene je on samo kompromis, vrsi poso, i tu mu je kraj, sto se tice njegovog kvaliteta zvuka, za mene je on diskutabilan, prstalica ko i svaki korg, sto kaze Sinisa uvek nesto fali tu, kolko god kad lickao, cackao, mackao, nikad nisam dobio ono sto sam hteo, a nije da ga ne poznajem...sviracu ga i dalje, jer ponesem jednu klavijaturu i zavrsim sve i svugde, ali sound je onako, uvek..
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 12.07.2022, 16:14   #9
Rudiiiii
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.09.2007
Postovi: 119
Downloads: 2176
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Rudiiiii befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od sinisa Pokaži Post
gde si ga stavio u Korg ?
Dodato:
Hahaha nasao sam komantar za dobos. Izvini ali stvarno lose zvuci.
Jesi primetio mozda da taj Ea7 fabricki ne zvuci kao recimo g800 i daleko je od toga. Sa semplovima je druga stvar,ali ma koliko semplovali ne moze da se dobije taj pravi zvuk 90' niti cistina ako kod originala.
... do Rolanda je, a mozda i do majstora Mislim da je zadnji Roland koji je dobro zvucao 'out the box' VA7, gdje je backwards kompatibilnost ocuvana 100% a onda sa G70 pocinje katastrofa. Negdje sam procitao da se VA7 nije dobro prodao iako je imao neke dobre ideje ali zato su neke ideje sa G1000 iz bogtepito kojeg razloga ukinute i tako u krug. Bilo je tu dosta nekorektno semplovanovih instrumenata, pogotovo bubnjeva sto je davalo gle cuda, dobar efekat. Konkurencija je onda udarila sa multi-layers i tu se Roland nije mogao nositi iako mislim da aranzeru nije mjesto u studiju ali nije zakonom zabranjeno
Rudiiiii je offline   Reply With Quote
Star 13.07.2022, 13:58   #10
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Kazes multi-layers konkurencija...
To moze samo da kaze neko ko nije radio na Rolandu. Va serija je imala multi-layers i bubanj kao i instrumente. Nisam siguran za Em seriju ali mislim da ga nije imao ni Korg na Pa80. SongBook je prvi izbacio Roland isto na VA7 Pod nazivom MUsic Asistent. Rolanda jeste unustila konkurencija zbog toga samo sto nije hteo da ubaci sempler. Da je ubacen na E80 niko nebi ni koristio Korga danas.

Medjutim ovde nije rec o Rolandu Vs ostali vec o zvuku tih starih aranzera na kojima se radilo bez semplera.
sinisa je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:57


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije