Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 16.05.2020, 00:50   #1
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Desetka aktivni zvucnik? RCF 710?

Mislio sam da kupim dvanaestice ali ako uzmem dvanaestice sve jedno mi treba bas bin (ili ne?) a ako nosim bas onda možda mogu i desetke. Npr neke kao rcf 710 koje imaju 700 vati snage i 129db što je po specifikacijama više nego dobro, ali da li to stvarno može da izgura tu jačinu ili bar približno i da li bi to sa bas binom moglo da gura za npr 100 čoveka?
psr je offline   Reply With Quote
Star 17.05.2020, 10:48   #2
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Snaga i kvalitet zvuka nisu isto, sa "desetkom" gubiš neke frekvencije koje 12" daje.... Verujem da je mala razlika u ceni između 10" i 12".... Uzmi lepo 12" plus bas bin i miran si....

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 18.05.2020, 18:24   #3
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mislio sam da mozda mogu sve desetke uz dobar bas najviše zbog transporta. Inače u pravu si nije neka razlika u ceni između desetke i dvanaestice. I još jedno pitanje, kažu noviji bas binovi su dobri čak i dvanaestice (opet zbog transporta) a to mi je već manje verovatno al bilo bi super ako ne mora da se seca osamnaestica od 300kg.
Dodato:
12'košta malo više nego 10'a skoro isto toliko više od 12' košta 15' i ja na kraju kupio dve rcf art 315. Već mi dvojica kolega reklo da ne valjaju al kad sam ih već kupio. Sad ne ide da stavljam bas bin pa da nosam tri petnaestice a bez njega ne znam kako će da se čuje(Svirke do 100 ljudi) ... možda je trebalo ipak dve desetke i dobar bas. Ako neko zna kakve su kutije neka napiše jer imam 25dana fore da vratim. Ja još uvek imam pasivne A115 dynacord pa mogu ove da vratim ako su mnogo slabije.

Promijenjeno od psr (23.05.2020 u 16:15 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
psr je offline   Reply With Quote
Star 27.05.2020, 19:21   #4
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10249
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Vidi te Art315 za cjenu koju kostaju su vrh..za te pare se ne moze kupiti bolja 15".. Pretpostavljam da se prica o Aktivnim,cuj te Art315a su ti negdje u klasi kao Dyn A115a ..
Naravno da bi bilo bolje da si isao na dvije 710 i jedan bin jer 710 je ipak dosta ozbiljnija kutija od 315, puno bolji HF driver i veci spektar frekvencija i nebi nista izgubio samo bi dobio s 710 uz jedan bin
__________________
Panonica Band
Panonica Studio
GALA je offline   Reply With Quote
Star 28.05.2020, 20:59   #5
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jbg. I ja sam mislio ali vidim niko ne priča ništa za desetke i nisam smeo. Sad šta je tu je. Inače aktivne su 315
psr je offline   Reply With Quote
Star 19.06.2022, 09:54   #6
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Prodao sam 315a jer nisu imale dovoljno
snage i falio je bas a nekako tri petnaestice (da sam dodao bass) mi se nisu nosile na svirku i sad cu neku varijantu dve dvanaestice i bass. Ako neko ima neki predlog, dvanaestice 400 - 500e i bass beka napise ali i dalje ne kopka da li bi ono sa dve desetke bilo dobro. Kolega Gala je napisao da su bolje od rcf315a i sad ja mislim da bi da njima i jednim bass binom bio dosta jaci i "masniji" zvuk nego sa bilo koje dve petnaestice ali.... ipak su desetke... to me malo plasi. Da li to moze da gura
psr je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:31


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije