Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 16.05.2014, 14:06   #1
stranac93
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 23.04.2014
Mjesto: Beograd
Postovi: 12
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
stranac93 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Yamaha promena ritma

Pozdrav, imam yamahu psr s500, pa me zanima dali je moguce brza promena ritma, kad kazem ovo mislim na ritmove koje sam ja ubacio ne fabricke. Stvar je u tome imam ritmove na flashu i nesto u njegovoj memoriji koliko moze da stane. Svaki put kad zelim da promenim ritam moram da idem "menu" pa izaberem ritam, pa onda "execute" pa onda "yes" i onda on ucitava ritam ili ti "loading" treba mu sve zavisi od ritma 5-10 sekundi. Mene zanima dali je moguce promena ritma odmah nekako da udje u njegovu memoriju. Video sam da pored ritmova "style" ima user dali tu moze da bude vise ritmova koje ja ubacujem? Ako odem na svirku nece ljudi sigurno cekati svaki put 5-10 sekundi na promeni ritma. Mozda ne znam, zato bih zeleo da se posavetujem s vama.
stranac93 je offline   Reply With Quote
Star 16.05.2014, 14:21   #2
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nisam koristio PSR500 (samo sam pogledao manaual ) pa ovo uzmi s rezervom. Koliko vidim klavijatura ima samo jedno mjesto za USER STYLE i prilikom svakog novog pozivanja ritma, taj se USER vjerojatno puni. Dugo to traje ako kažeš da mu treba 5-10 sekundi. Jesi li siguran da se ne radi o songu, Style od 20-30kb bi trebao biti trenutno učitan.

Pokušaj koristiti Registracije, možda će se postupak ubrzati. Formatiraj USB na klaviajturi, možda ga to usporava. Nemam druge ideje.
casper je offline   Reply With Quote
Star 16.05.2014, 14:48   #3
stranac93
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 23.04.2014
Mjesto: Beograd
Postovi: 12
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
stranac93 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ritam je (style) da se razumemo ne song.
Kad ucitam ritam on ga ubaci u user pod tackom 1, ali ne moze da ih bude vise, ili ja ne znam kako da ih ubacim vise. Svaki put kad ucitam novi ritam on ce tu da zameni ritam sa tim vec postojecim. A ima i registration memory, kad ubacim ritam neki on ga stavi tu pod 2, posto ih ima 8, prvi je fabricki ritam (style) takodje i tu kad ucitam drugi ritam on promeni i ne bude vise taj ritam od ranije tu pod 2 nego taj koji sam ucitao. U registacijama menja instant ritmove, mada kod mene ide pod 1. neki fabricki ritam, 2. ide taj koji sam ja ubacio, pod 3 opet fabricki, 4, ide ritam koji sam ja ubacio ali sa brzim tempom i tako sve do kraja, samo menja temo
stranac93 je offline   Reply With Quote
Star 16.05.2014, 16:43   #4
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne može ih biti više, postoji samo jedno mjesto za jedan Style. Ako ih biraš "ručno" kao što si opisao u prvom postu, to traje dugo (iako mi nije jasno da jedan ritam učitava 10 sec).
Ali ako pozivaš ritmove putem registracija, to onda ide brzo, tako barem kažeš. Onda koristi registracije za promjenu ritma, ne vidim problem. Bitno je samo da bude isti USB stick kada izrađuješ registracije i kada ih koristiš za svirku.
casper je offline   Reply With Quote
Star 16.05.2014, 20:00   #5
stranac93
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 23.04.2014
Mjesto: Beograd
Postovi: 12
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
stranac93 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Meni je tu problem sto u registracijama nemogu da namestim dva ili vise ritmova sa usba, ili tacnije ritmova koje sam ja ubacio. Moze da bude jedan ritam sa usba i ostali fabricki nemogu da budu lupam svi ritmovi sa usba u registraciji pa da ih brzo menjam. U svakom slucaju hvala jasno mi je na cemu sam
stranac93 je offline   Reply With Quote
Star 16.05.2014, 21:17   #6
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Onda, na žalost ne možeš ništa. Ipak mi nije jasno da tako dugo učitava Style u to USER mjesto. Radi se o svega 20-30kb podataka. Probaj formatirati USB na klavijaturi i provjeri da li tako dugo učitava s različitim provjerenim stylovima.

Vidim da imaš problem i s ekranom, dok pališ klavijaturu drži pritisnutu najvišu tipku. Mislim da se tako resetira PSR pa možda to pomogne iako bih prije rekao da se radi o hardwareskom kvaru koji nećeš moći riješiti bez odlaska na servis.
casper je offline   Reply With Quote
Star 17.05.2014, 03:39   #7
stranac93
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 23.04.2014
Mjesto: Beograd
Postovi: 12
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
stranac93 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

A sta cu, hvala druze na pomoci probacu sa resetovanjem klavijature, mada vise mislim i dalje daj e problem u tom kablu, desilo se da je opet proradio, a onda opet to plavo pa na toj desnoj strani se ponekad i mute boje neke linije se pojavljuju.
stranac93 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:13


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije