Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.10.2013, 16:49   #1
bosanac aki
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 05.12.2011
Mjesto: zagreb
Postovi: 79
Downloads: 13
Uploads: 1
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: klavijatura
Interesi: muzika
bosanac aki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Beitrag Kupovina tyrosa??

Ovako ljudi imam korga pa500 i znaci naviko sam se na korgov zvuk i tipku i sve al imam sada u planu uzeti yamahu tyrosa 2 recite mi daj le ekran na dodir dali ima smpler kakva je za editovanje ii da jako bi mi znacilo necije misljenje koga ima
bosanac aki je offline   Reply With Quote
Star 25.10.2013, 17:19   #2
Dragan Gagi
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 21.06.2013
Mjesto: Beograd
Godina: 45
Postovi: 16
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Tyros
Dragan Gagi ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja imam T2 i zadovoljan sam zvukom i mogu da se pohvalim da nikakvih problema nisam imao sa njom, hvala Bogu, a kod mene je 4 godine. A gde nisam radio sve sa njom i po satorima i gde je slab napon i hlano i vruce, znaci svi moguci uslovi. E sad ja sam imao rolanda pre, i bilo mi je malo zezancije dok nisam navikao na rad sa yamahama. A otezavajuca okolnostje sto nema puno yamahista pa nemas ni od koga dobiti nesto dzabe, bar ono sto valja, a ni da ti neko pokaze najbolji, najbrzi sistem rada. Morao bi vecinom sam da provaljujes. Displej je odlican, jako pregledan, ali nije touchscreen. Reprodokuje semplove u odlicnom kvalitetu, nije ko u studiju,ali bolje nego korg PA serije. RAM memorije imas mogucnosti prosiriti do 1 GB, ali i to ima caku, ako nabacas puno semplova treba onda da cekas citavu vecnost dok se isti ucitaju. Fabricke boje i ritmovi su u dobrom kvalitetu, dosta iskoristivi, rekao bih vise nego na korgovima koji se uglavnom kioriste. Po meni je klavijatura u prednosti sa zvukom i naspram PA2. Ali zato sa funkcijama u samoj klavijaturi dosta siromasnija od korgova. Bez kompljutera i odgovarajucih programa tesko se moze napraviti nesto ozbiljnije. Ima jos dosta da se pise ovo je ukratko. A moja preporuka je ako ste vec navikli na korga onda kupite isto korga ali neku jacu seriju. Mnogo ce vam lase biti i manje vremena trebati da sedite klavijaturu. Pozdrav
Dragan Gagi je offline   Reply With Quote
Star 25.10.2013, 17:20   #3
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kako "imas u planu" a jos ni osnovne specifikacije ne poznajes??

Nema touch screen, ima sampler, to znam sigurno....


P.S. U svakom slucaju, kakvo god misljenje da se ovde iznese nece imati nekog znacaja jer, kako mi se cini, ti si vec odlucio da kupis, samo cekas trenutak slabosti
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 25.10.2013, 17:23   #4
bosanac aki
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 05.12.2011
Mjesto: zagreb
Postovi: 79
Downloads: 13
Uploads: 1
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: klavijatura
Interesi: muzika
bosanac aki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

hahahah hvala vam kolege...sale bend ma imam u planu da ju kupim al sam htio cut tuda misljenja...nego dali se kvarii i dal se mogu konvertirat ritmovi sa korga i boje
bosanac aki je offline   Reply With Quote
Star 22.11.2013, 18:01   #5
jovo61
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.09.2010
Mjesto: prigrevica
Postovi: 103
Downloads: 4
Uploads: 2
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: tyros 1 i korg le 76
Interesi: sviranje,pecanje,zurke..
jovo61 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

druze ja imam tyrosa 2 vec skoro dve godine, jedina mana mu je ekran ja imam par linija ali mi ne smeta kad ode skroz uzecu za 50 eura mali monitor i reseno ali nebih ga menjao ni za jednog korga jer je po meni ton 100 puta bolji kao i dirka. neces pogresiti sigurno ako ga uzmes pozz
jovo61 je offline   Reply With Quote
Star 06.01.2014, 19:15   #6
papa
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.10.2007
Postovi: 7
Downloads: 4812
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
papa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Imao sam tyros 2, 5 godina,i radio je besprekorno,al ti savetujem da prikupis lovu i kupis tyros 3,jer je po meni bolji.Prva i najveca prednost sto mozes da ubacujes semplovane elemente bubnja u setove,jedan po jedan sto tyros 2 nije imao mogucnost.Jedina mana za sve tyrose je nedostatak setova.Za korga ces uvek naci veci izvor na netu.
papa je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:51


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije