Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 16.05.2014, 14:16   #1
stranac93
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 23.04.2014
Mjesto: Beograd
Postovi: 12
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
stranac93 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Yamaha PSR S500 problem sa ekranom

Pozdrav, pre jedno 4 meseca sam kupio yamahu s500, iskreno yamaha je u top stanju sve funkcionise kako treba ali pre par dana zadesilo mi se da je ekran krenuo da zeza tacnije jedna polovnia ekrana. A onda se pojavilo totalno plavo na toj polovni tako da kao da mi radi polovina ekrana.
Citao sam neki ljudi kazu da mora da se menja ekran. Mada sam pronasao youtubu da jedan tip kaze, nemoj da se ludi da dajete pare za nove ekrane posto su skupi upitanju je los kabal kod yamahe ili greska kao moguce je zameniti taj kabal i sve ce biti uredu. Mene zanima dali je neko imao iskustva sa ovime i dali je resio problem. Hvala unapred
stranac93 je offline   Reply With Quote
Star 28.05.2014, 06:54   #2
kristi
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 24.02.2008
Mjesto: Ruski Krstur
Godina: 35
Postovi: 81
Downloads: 83
Uploads: 5
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: Korg pa4x pro , Korg Kronos , Roland juno 106, Dallape Organtone
Interesi: Muzika i tehnika
kristi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav. Nista druze vidim da niko od kolega sa foruma nije imao isti problem pa ti je najbolje da nazoves nekog majstora pa da se raspitas oko kvara. Ako ne znas ni jednog javi se u privane poruke pa da ti dam kontakte pa posle stavi na forum u cemu je bio problem...
kristi je offline   Reply With Quote
Star 28.05.2014, 10:15   #3
zukae
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.08.2010
Postovi: 249
Downloads: 251
Uploads: 5
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 58 puta u 51 Postova
zukae befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Eto imao sam ja isti problem sa istom klavijaturom.
Nekako mi promakla ova tema nisam nešto posjećivao forum.
Uglavnom u pitanju je problem odljepljivnja ribbona sa LCD stakla. Naime ribon je zaljepljen nekom specijalnom smolom za staklo, i ona kad popusti nema popravka, nema lemljenja.
Ja sam naručio bio novi ekran, koštao je negdje oko 270KM (140 Eura). Došlo mi je original pakovanje od Yamahe zapečaćeno, sve sa barkodovima japanskim slovima, samo što je unutra bio repariran ekran sa tragovima korištenja. Dakle Yamaha mi konkretno prodala polovan ekran kao novi, ali barem je po serijskom broju bio ekran kod kojeg je riješen problem odljepljivanja. Tačno ima serijski broj do kojeg se odljepljuje i od kad je riješen problem. To je inače mana svih Yamaha iz te generacije dakle MM6 i tamo neki još PSR-ovi. Uglavnom nema lemljenja.
zukae je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:57


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije