Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 23.03.2014, 07:50   #31
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma to je prečica, mrzelo me da slažem semplove a ovo mi je direktno iz sample robota.. pssst!

Sent from my HTC One XL using Tapatalk
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 23.03.2014, 08:24   #32
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sta ti treba, kakav bubanj ? Kad vec sviras sa Kontakta, onda da se to i cuje.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 23.03.2014, 08:43   #33
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Semplovao sam neki setup sa BFD koristeći sample robot, pokušao te samplove ubaciti u pa3x i nikako ne zvuče, dok na kontaktu (iz ovog sf2 koji je sample robot uradio) zvuči super, jedino se javio onaj problem sa release...
Znači, ne treba mi jer je bilo eksperimentalno.
Inače, imam neke drum sets za kontakt, mislim da je neki Abbey road drum i još neki iz ko taktovog libraryja koji super rade

Sent from my HTC One XL using Tapatalk
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 23.03.2014, 09:33   #34
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hahahaha... treba eksperimentisati, treba jer tek tada vidis, koliko komponenata cini jedan sound. Udaraljke su odlican primjer. Uopste ne sumnjam da si ti to kvalitetno resemplovao i te samplove ubacio u PA3X ali... fuj sound. Zasto je "fuj sound", zato sto u PA3X nemas Ambient efekat kao u samom Kontaktu, pa zatim nemas Overhead mikrofone, pa nemas ni ostale efekte koji postoje u BFD-u, kompresor, limiter, bit crusher, pa nedostaje jedna vrlo bitna komponenta, a to je medjusobni utjecaj udaraljki jedne na drugu (pri udarcu Bass Kicka uvijek se cuje recimo i zica dobosa itd... itd...). Moze biti da si udaraljke samplovao u mono tehnici, da bi stedio na prostoru na Hard Disku, pa je to dodatno ekstremno upropastilo sound. Tek u tim slucajevima se moze vidjeti koliki znacaj ima ambient, odnosno prostor, za sound, zatim koliko je vazan stereo sampl, odnosno lociranje izvora signala, pa koliko je bitno imati sto vise Velocity Switch Layera itd... Nemoj ni da pokusavas da dobijes sound na PA3X, ni priblizno isti kao na originalnim Kontakt instrumentima jer to je jednostavno nemoguce iz gore pomenutih razloga, a njima treba dodati i sintezu (odnosno sound editing) na Kontaktu, koja je nebrojeno puta kompleksnija i bogatija nego ona na PA3X.

U sustini bi se moglo vise prici tom kvalitetu, ali bi onda trebalo raditi na sasvim drugi nacin taj sampling, a i postavku samplova na PA3X. Konkretno kod BFD-a bi se kao prvo trebalo samplovati vise Layera (sto vise to bolje) i to obavezno u stereo tehnici ali totalno bez Ambienta i ostalih efekata. Zatim bi se trebao samplovati samo Ambient efekat, bez izvornog sounda (i njega u istoim broju Layera i u stereo tehnici naravno). Tek tada treba redjati sve te samplove u Multisamplove na PA3X, a onda definisati odnos Levela izmedju zvuka udaraljki i zvuka ambienta. Na ovaj nacin bi se vise prislo originalnom kvalitetu sounda instrumenta na Kontaktu. Naravno da ovo zahtjeva i daleko veci prostor za samplove, prvo zato sto ih je vise, a drugo jer ne bi bili kraceni ili Loop-ovani (kod cinela na primjer).

Cak ni na Kronosu nije moguce mnogo vise uraditi jer ni on, kao najkompleksniji hardware Workstation danasnjice, nema ni priblizne mogucnosti kojima raspolazu software instrumenti kao sto je Kontakt.

Imas li Studio Drummer Library ili Steven Slater EX ? Oba su odlicni Drum intrumenti. Postoji jedan Drum Kit za Kontakt koji je vrlo ozbiljno uradjen od strane Sennheisera i Neumanna u korporaciji, a za samplovanje su upotrebljeni razni mikrofoni ove dvije firme, pa im to sluzi i kao odlicna reklama. Mikrofone mozes da mijenjas na svakoj udaraljki i tako pravis citave Drum Kitove onako kako tebi odgovara. Library komprimiran ima 3.7GB, sto zanci da raspolaze sa nekih 7GB sampling materijala. Sto je najbolje, ovaj Drum Kit se moze dobiti gratis i to sasvim legalno. Kvalitet je odlican, ambienti odlicni, mikrofoni kojima je samplovan Kit legendarni... sta bi vise. Treba samo da se registrujes na toj stranici i da potom skines materijal. Radi se o Drumic'a instrumentu.

http://de-de.sennheiser.com/drummica

Promijenjeno od tranzit (23.03.2014 u 09:37 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
djlabomi (25.03.2014)
Star 23.03.2014, 09:46   #35
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E hvala ti za ovo... Skinucu kad sednem za PC...

Sta me kod ovog samplinga buni je to sto sam samu udaraljke sa BFDa snimio bez efekata, znaci suvo, ali sam je potom u S1 obradio tj. "Ošišao" višak i malo sredio eq po ukusu. E sad, mislio sam kada takav sample uvedem u Pa3x da ce da ga reprodukuje verodostojno ali to uopste nije to...
Dodato:
Znaci, i PC i Pa3x su preko VSL1818 na istim monitorima a na Pa3 kanalima nema nikakvih efekata ii eqa i slicno....

Promijenjeno od sale_band (23.03.2014 u 09:48 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 23.03.2014, 10:01   #36
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Za to su "zasluzni" ili bolje receno, krivi iskljucivo AD/DA konverteri na PA3X jer su miljama daleko od kvaliteta onih na 1818VSL. Naravno, dodatnu krivicu snosi i sinteza Korga.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
sale_band (23.03.2014)
Star 23.03.2014, 13:20   #37
grabovac037
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 20.01.2007
Postovi: 305
Downloads: 3773
Uploads: 3
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
grabovac037 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
grabovac037 pošalji poruku preko ICQ messengera grabovac037 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

pozzzz
Tanzit ovo sa midi lachom radi super ali opet imam problem ako nije lupovan taj ton koji hocu nece da ga vrti u krug,a i kako da ga zaustavim da ne svira vise
grabovac037 je offline   Reply With Quote
Star 24.03.2014, 03:26   #38
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nema ni smisla upotrijebiti Latch na samplu bez loop-a. Zaustavljas Latch ponovnim pritiskom na isti ton.

Promijenjeno od tranzit (24.03.2014 u 03:27 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
grabovac037 (24.03.2014)
Star 24.03.2014, 19:07   #39
grabovac037
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 20.01.2007
Postovi: 305
Downloads: 3773
Uploads: 3
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
grabovac037 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
grabovac037 pošalji poruku preko ICQ messengera grabovac037 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

sta bi mi bez tebe tranzit xaxaax
grabovac037 je offline   Reply With Quote
Star 25.03.2014, 04:18   #40
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Bio bi neko drugi i... opet uredu.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
djlabomi (25.03.2014)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:00


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije