Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Pojačala

Pojačala Ono što vam je potrebno da dobijete snagu

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.01.2013, 13:19   #21
sinisa kg
Vredan član društva
 
sinisa kg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.06.2010
Postovi: 119
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 18 puta u 15 Postova
sinisa kg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Svako pojacalo ima svog korisnika i kupca-nova tehnologija je skupa i to je stari trgovacki trik ali ako se profesionalno bavite ovim poslom onda vam je jasno da nepostoji skupo pojacalo ako vam ono pruza sigurnost i kvalitet na poslu koji zelite.Nazalost ovde se vodi uzaludna trka sta je bolje i jeftinije-stari Crest ili novi Lab i sl...Navika je osnova ocenjivanja svake stvari pa i ovde donosi prevagu u misljenjima-svaka nova tehnologija i zvuk isto moraju zvucati kao nesto sto vec imamo ili koristimo da bi nam se dopalo na prvo slusanje-posto vise od toga ucesnici ove teme nisu imali vremena i nacina da ocenjuju-niti imaju pomenuta pojacala-osim starih,niti imaju adekvatnu pratecu opremu-od razglasa,mixera,mernih uredjaja i sl...da bi takve ocene bile uvazene sa postovanjem.APSOLUTNA JE ZABLUDA napisati ovde ili bilo gde na drugom mestu da nijedno pojacalo D ili sl.varijanti(td...) klase nije bolje od starih klasa-a na to se misli Crest p serija-to je isto kao da se tvrdi da nepostoji bolji automobil od golfa 2-svi novi su losiji...Lab Gruppen 10 000 FP+ koristim intenzivno vise od godinu dana-nazalost nijedno staro pojacalo koje je touring namene nema takav kvalitet zvuka a o snazi da nepricamo-i to nije "bilo na mom stolu"vec radi sa ozbiljnim razglasnim sistemom-i jako je skupo ali opravdava cenu svojim karakteristikama.Naravno da onaj ko je podrobnik teorije trafoa treba da sebi priusti pojacala tog tipa,ko zeli vise da se nadje u nekoj visoj klasi opreme,a oni koji zive od ovog posla i zele najbolje nemaju mnogo izbora-a to sigurno nije Crest p,Crown MT i sl.bez obzira na njihovu proslost-a to ce najbolje razumeti oni koji utovare kamion i razvlace energetiku-pouzdanost,tezina,potrosnja struje i sam zvuk definisu pravo pojacalo i tu nema prevare-ono sto vredi kosta i svira,a ostalo (kao i kod standardnih pojacala)je bizuterija za siroke narodne mase...Nema potrebe navoditi modele i cene-uvek je bilo isto-novo i skupo,ili jeftino i lose-jeftino a dobro nepostoji nazalost nigde....
sinisa kg je offline   Reply With Quote
Star 27.01.2013, 14:19   #22
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od sinisa kg Pokaži Post
.APSOLUTNA JE ZABLUDA napisati ovde ili bilo gde na drugom mestu da nijedno pojacalo D klase nije bolje od starih klasa-a na to se misli Crest p serija
Ako je zabluda ,ajde molim te naveedi koje je pojacalo klase D zvucno bolje resnje od Cresta P serije bas me interesuje ,obecavam da cu odmah da ga kupim ako postoji.

Promijenjeno od neshatomic (27.01.2013 u 14:21 sati)
neshatomic je offline   Reply With Quote
Star 27.01.2013, 15:16   #23
sinisa kg
Vredan član društva
 
sinisa kg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.06.2010
Postovi: 119
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 18 puta u 15 Postova
sinisa kg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sve u TD klasi-Lab Gruppen-kao sto i sam znas i trazis da kupis....
sinisa kg je offline   Reply With Quote
Star 27.01.2013, 16:28   #24
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E tu sam te cekao

Procitaj sad naslov teme koju je kolega postavio na koju komentarisemo : CLASS D pojacala !

Lab gruppen pojacala NISU D klasa , vec TD nesto su sasvim drugo od D klase.
Lab gruppen ima u osnovi A B klasu .

Te je zato i jedino pojacalo iz tih serija koje daje dobar zvuk.

E sada procitaj ponovo moje pitanje iz zadnjeg posta :
"Ako je zabluda ,ajde molim te navedi koje je pojacalo klase D zvucno bolje resnje od Cresta P serije bas me interesuje ,obecavam da cu odmah da ga kupim ako postoji."
neshatomic je offline   Reply With Quote
Star 27.01.2013, 19:50   #25
sinisa kg
Vredan član društva
 
sinisa kg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.06.2010
Postovi: 119
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 18 puta u 15 Postova
sinisa kg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Interesantno-u User Manuel-u i u njihovom katalogu stoji sledeci tekst u vezi TD klase-"Patentirani uspesni koncept koji je zaokupio suosnivaca Kenneth Andersson-a dve godine je da(klasa TD) kombinuje efikasnost digitalne klase D topologije sa sonicnom cistocom klase B dizajna"-(slobodan prevod)-pa nerazumem odakle AB klasa i sl...?Kao sto se da zakljuciti ovo je hibridna D klasa ili njena varijacija-treba li vam link da procitate to i na njihovom sajtu?
Ipak to je za prosecne korisnike nepotrebna informacija-samo apelujem da netreba ishitreno tvrditi da je citava grupa pojacala losa ili dobra na osnovu pojedinih modela-i po meni je Powermate 3 daleko bolji mixer nego 2 ali to i dalje neopravdava njegovu cenu-ali se i dalje ti uredjaji prodaju u velikim kolicinama kod nas-zasto?
sinisa kg je offline   Reply With Quote
Star 27.01.2013, 21:51   #26
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sto se tice LAB Gruppena ,on je TD sto i pise u njihvoj brosuri tako da ne spada u D klasu za koju je kolega koji je napravio temu pitao.Da ne bi pisao post od kilometar objasnicu ti princip rada LABA kad se vidimo.

Nisi mi naveo koje je pojacalo D klase bolje zvucno od cresta P serije?

Pozdrav

Promijenjeno od neshatomic (27.01.2013 u 21:54 sati)
neshatomic je offline   Reply With Quote
Star 27.01.2013, 22:23   #27
sinisa kg
Vredan član društva
 
sinisa kg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.06.2010
Postovi: 119
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 18 puta u 15 Postova
sinisa kg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Topology D class-to je TD-znaci u D klasi je-Camco Q power 10,D power 1,Powersoft K serija,M serija,Q serija.....
sinisa kg je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2013, 03:35   #28
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Dakle nije dizel nego je turbo dizel :-)
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2013, 04:16   #29
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od sinisa kg Pokaži Post
Camco Q power 10,D power 1,Powersoft K serija,M serija,Q serija.....
Posto znamo da ni jedno od njih nisi imao ,a ni koristio ,znaci realan odgovor na moje pitanje izostaje .

E sad ,cak i da su pojacala koja si naveo od powersofta k serije pa na dalje i zvucno ista kao crest p serija ,posto npr taj pomenuti crest kosta plafon 700ev ,a powersoft K serija od 3000ev pa na dalje kao i drugi D pojacivaci koje si pomenuo ,mislim da je svaka dalja prica apsolutno suvisna.

Mislim da je kolega dobio realan odgovor jos u mom prvom postu , a ovo ostalo je sve mlacenje prazne slame ako mene pitate.Jer ako nesto pruza i slican krajnji ucinak a sa druge strane kosta minimum 2000ev vise ,tu nema sta da se prica ,a da ne pricamo o pouzdanosti i o tome sta ce duze da traje u ovim nasim uslovima gde nikad ne znas sta ce da te snadje .

Da me neko ne shvati pogresno ,ja bih najvise voleo da D klasa pije vodu ,jer trazim vec duze vreme kvalitetan snagas snage oko 2x 2300w na 4 oma za JBL srx 725 , i naravno da bih vise voleo da nosim snagas te snage od 10 kg i u D klasi ,nego neki u H klasi sa torus trafoom npr Crest ca18 od 32kg,ali na zalost nista od D klase sto sam do sada video i probao jednostavno ne opravdava svoju cenu!

Meni ostaje jos da probam PKN pojacala ( xe 4000 ) koji mi stize najdalje do petka i XE 6000 koji ce nadam se da donese Marjan pocetkom februara pa da eventualno vidimo da li je PKN vredan pomena i da li moze da osvetli obraz ciste D klase.Na stranim forumima ga dosta hvale ,korisnici su zadovoljni i kazu da se ne kvari,cena je pristupacna pa i vredi razmisljati u tom pravcu ,ali naravno ako kvalitet zvuka ne izostaje .

Ako me i PKN ne odusevi onda mi ne gine stekanje para jos minimum mesec dana i odoh u TD klasu ,lab gruppen fp 6400 ,fp 10000q ili dobro proverenu H klasu ali sa ''choper'' napajanjem ( camco vortex 6 ili crest pro 9200)

pozdrav

Promijenjeno od neshatomic (28.01.2013 u 04:25 sati)
neshatomic je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2013, 09:10   #30
sinisa kg
Vredan član društva
 
sinisa kg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.06.2010
Postovi: 119
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 18 puta u 15 Postova
sinisa kg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Naravno da sam ih koristio-Rajko ima Camco D i Q seriju na lageru i koristio sam navedene modele za monitoring proslog leta u vise navrata-rade odlicno-inace su naslednici Tecton serije,a powersoft ima Sky music i koriste za njihov EAW tako da sam i njih cuo u par navrata i nedopadaju mi se ali to neznaci da nisu dobri-nemoj da izvodis neke zakljucke ishitreno(ponovo)-a za ostalo nemam komentara osim-koliko para toliko muzike-srecno u potrazi za "idealnim"pojacalom-meni su 5 kom.Lab Gruppena 10 000 fp+ dovoljna u reku do daljnjeg...
sinisa kg je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:45


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije