Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 28.01.2006, 17:46   #1
Doktor
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 26.01.2006
Postovi: 66
Downloads: 125
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Doktor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Fm7 i Terce

Pozdrav !

Tjeo bi da vas upitam vi koji ste izkusni od mene u ovom programu da mi objasnite.
Navodno cuo sam da se na neki nacin moze odsvirati terca sa ovim programom?.Pa zato bi bio jako zahvalan ako bi neko mogo da mi objasni kako to ide.

Puno pozdrava
Doktor je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2006, 23:57   #2
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja ga podosta koristim, ali nisam sa njim nikad pravio terce.
Verovatno ih je moguce uradili isto koliko i na Yamaha-inim DX synthovima.

Koristio sam ga sa tercama koje je radio Zlatko sa www.yumidi.com
Ne mislim na paket terci za ovaj program, koje on takodje progaje, vec na terce koje su radjene za PSR9000.
Samo sam malo modifikovao setup MIDI interface-a i sve mi super radi...
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 23.10.2008, 01:13   #3
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Stara tema pa da je malo aktuelizujemo

Malocas sam uploadovao 597 banaka u sys-ex formatu za FM7.Molio bi da neko postavi za download terce za ovaj instrument ili da objasni kako se prave terce na njemu(verovatno nece niko a ja sam naviko da idem tezim putem pa cu da otkrijem sam,al vredi da pokusam).
Imam dve verzije ovog programa ali ni jedna nece da otvara vecinu primera u sys-ex formatu koje ima za download.Otvara samo banke a pojedinacne boje nece.Zasto?
Uzgred receno ovaj program radi na konfiguraciji koju ja posedujem-ASUS Eee 4G i Roland EXR i nema kasnjenja kao ni pucketanja itd.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 23.10.2008, 02:26   #4
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4839
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo ja cu ti probati odgovoriti, mada ja radim sa FM8, ali isti je sistem. Sa jednim FM7 ne mozes praviti terce, ali zato mozes uzeti neki virtualni rack kao naprimer Brainspawn Forte, koji je izuzetno lak za upotrebu, i ubaciti dva FM7 programa tu. Sve drugo sto ti treba za terce je da znas pravi raspored tonova koji idu za tu poziciju za koju si odabrao da pravis tercu. I to ti je to, prvi FM7 ostavis u normalnoj poziciji a ovaj drugi FM7 transponujes u zavisnosti kakvu tercu hoces, i doterujes u microtuningu. Ako ti treba taj program Forte, ili te zanima jos nesto poblize obrati se na pm, uvek spreman da pomognem. Pozz
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 23.10.2008, 02:34   #5
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Gde u microtuningu?Video sam da ima neke Key scale da li je to?I da li to mora da se odradi za A,B,C itd?
Meni ne treba prva boja to jest osnovna vec samo boja koja svira tercu a ja cu prvu da sviram na sinthy.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 23.10.2008, 02:48   #6
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4839
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne znam kako ide na FM7 posto sam ispocetka koristio FM8, tamo ima bas tako kao sto si rekao, key scale, i onda kad pritisnes to dobijes microtuning. Znaci transponujes tonove na nivo gde ti je otprilike terca, i u microtuningu preciziras. Imas za svaki ton od -99 do 100, tako da mozes da je savrseno doteras. Mozda bi ti bilo lakse da probas sa FM8 to da radis... Ne znam, nadam se da sam bar malo pojasnio.

E da, i moras raditi za svaki ton posebno, najbolje da stavis na papir koji ti ton gde treba i onda podesavas. A sto se tice otvaranja boja, FM8 otvara pojedinacne boje bez problema. Bas cu da vidim sad sta si stavio na upload pa da probam ubaciti
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 23.10.2008, 12:19   #7
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

U globalu jeste tako ali konkretno kod FM7 ide ovako.U onom redu A,B,C,..itd pronadjes Master i kad otovris taj prozor imas pored potenciometra za master volume i malo prozorce ispod koga pise transpoze.E kad odredis da li ces da pravis gornju tercu ili donju +nekoliko ili -nekoliko onda iz istog onog reda A,B,C,D, itd odaberes Pitch i u donjem desnom uglu imas Microtuning,ostalo je lako.
Sto se tice kasnjenja(latencije) kod gore pomenute konfiguracije nisam bio u pravu.Mnogo vise je primetno kad koristim osnovnu boju sa EXR E2 a tercu sa FM7,cak i suvise.
Pokusao sam i da u midi podesavanjima promenim da i IN i OUT bude Roland EXRE2 ali nista nisam dobio osim kakofonije to jest promene u tuningu u samoj boji koja je pravljena na FM7 ne uticu na midi informacije koje salje program.
Da li moze nekako softverski da se resi ovo kasnjenje?
Sto se tice onih boja koje nisu htele on ih je ubacivao ali se one ne cuju(lose su uradjene),to je samo par komada,ostalo radi.Ne moze da cita neke sysex sa DX11 i to je sve.
@yamahapassion
Koju konfiguraciju laptopa ti imas?
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 23.10.2008, 12:36   #8
jaskonet
Početnik forumacije!
 
jaskonet's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.10.2007
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 16
Downloads: 742
Uploads: 5
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Racunari
jaskonet befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
jaskonet pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Pozdrav kolege,

Ja sam voljan da Vam pomognem svima koji koriste VST instrumente u Windowsima.

Znaci ukratko mogu napraviti program koji će svirati terce,razne scale itd, posto nisam iz muzicke branse i
toliko prof oko toga samo su mi potrebne informacije npr. ako je Adur terce upitanju kad pritisnem tipku A1 npr
koja nipka je terca itd, ukoliko ima zaiteresovanih mozemo pokrenuti ovaj projekat.
jaskonet je offline   Reply With Quote
Star 23.10.2008, 13:00   #9
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@BOBAN010
To ne moze da se rijesi softverski ali moze hardverski. Imas latencu odnosno, to kasnjenje, radi slabe zvucne karte u kompu a vjerovatno koristis integrisanu. To nece da moze. Mora da se dokupi neka bolja eksterna karta i to sve ako taj tvoj Eee 4G koji bazira na najslabijem mogucem procesoru (Celeron mobilni 630MHz), uopste moze to sve da izdrzi. Malo si ga i ti pretjerao jer hoces na kompjutercicu od 200 eura da imas najbolju FM sintezu koja se uopste moze naci danas. Dzaba i dobra karta kad je komp preslab posto i od njega isto toliko, ako ne i vise, zavisi da li ce moci da to sve odradi u real time. Opet, probaj sa nekom dobrom USB zvucnom kartom, mozda ce i da ide to sve... ali samo mozda.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 23.10.2008, 14:38   #10
jaskonet
Početnik forumacije!
 
jaskonet's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.10.2007
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 16
Downloads: 742
Uploads: 5
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Racunari
jaskonet befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
jaskonet pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Nema sta se nemoze rijesiti softwerski, sta je to FM7 nego softwer?

Pitaj gosp. Vaxtera dali moze. Ja mislim da on i ima vec nesto gotovo.

Pozdrav
jaskonet je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
fm7, terce


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:19


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije