Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Produkcija i postprodukcija

Produkcija i postprodukcija Snimanje, obrada, miksanje i masterovanje zvuka

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.03.2014, 12:47   #31
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pros'o si, sjedi pet. Sve je uredu jedino ovo na kraju nije jer ne postoji mogucnost da se spoje dva 1818VSL posto se radi o USB audio interfaceu. Kod FireWire Presonusovih audio interfacea je sasvim druga situacija jer tu se moze "kaskadirati" do nekih 50 kanala.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2014, 14:41   #32
djlabomi
Vredan član društva
 
djlabomi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Serbia
Postovi: 105
Downloads: 690
Uploads: 0
Rekao HVALA: 48
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: klavijature
Interesi: sport, multimedia
djlabomi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da, da... Mislim da nisam položio, jer tako kako sam hteo ne bi taj audio sistem radio. Hvala za protekciju!
Uz VSL, ako mi nedostaje još kanala - traka, mogao bih samo neki uređaj koji se povezuje fire wire kablom. FireStudio Project, DigiMax D8...
U toj situaciji, VSL 1818 preko USB-a ide na komp. VSL 1818 i FireStudio Project (ili DigiMax D8) se međusobno povezuju digitalnim kablom. VSL - ADAT in, FireStudio Project (ili DigiMax D8) - ADAT out. Da li u tu svrhu služi i konekcija SYNC OUT na VSL1818 i SYNC na Digimax-u D8? Nikad nisam bio u situaciji da razmišljam na temu takvog povezivanja, a kamoli da sam to koristio. Da li ima i u toj situaciji kablova za preporuku i za izbegavanje?
P.S.
Kako li sam samo položio...?
djlabomi je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2014, 14:54   #33
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nije dobro. Nema potrebe onda uopste ici sa 1818VSL, ako unaprijed znas da ce ti trebati vise kanala. U tom slucaju, od pocetka treba ici samo sa Presonus FireWire interfaceom, recimo FireStudio Project, a onda samo dodavati kasnije jedan po jedan. Svaki od njih je jos 8 novih ulaznih kanala. Postoji jedan Presonusov audio interface, koji se nazalost vise ne proizvodi ali se jos mogu naci primjerci po prodavnicama. Radi se o FireStudio Tube koji sam vec ima 16 ulaznih kanala od cega 10 mikrofonskih i 6 Line/instrument ulaza. Od onih 10 mikrofonskih 2 su sa cijevnim predpojacalima. Fenomenalan uredjaj, koji je nesto skuplji ali se u svakom slucaju isplati sa obzirom sta nudi. Sync sluzi iskljucivo za sinhronizaciju izmedju digitalnih uredjaja i prenosi iskljucivo Synchro signal. Ova sinhronizacija se, ukoliko uredjaj nema Sync BNC, inace prenosi kao nuzprodukt i digitalnim kablom (ADAT, SPDIF...) ali nije toliko precizna kao sinhronizacija koja ide BNC kablom. Nema nekih posebnih uputstava u vezi sa ovim kablovima, oni ionako ne prenose mnogo podataka.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2014, 15:36   #34
djlabomi
Vredan član društva
 
djlabomi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Serbia
Postovi: 105
Downloads: 690
Uploads: 0
Rekao HVALA: 48
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: klavijature
Interesi: sport, multimedia
djlabomi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard


Eto zavrzlame! Svakako mi treba više od 10 kanala. Trenutno koristimo 8 mikrofonskih ulaza (3 za vokal, 4 komada bubanj i harmonika, kada je ima) i 4 line - gitara, bas gitara i dve klavijature. To je default. 12 kanala.
Znači, da bih dobio 16 kanala za snimanje, opcija je ADAT karta za 03D plus Presonus VSL1818 (ili on ovde definitivno nije upotrebljiv?) ili FireStudio Tube?
Da li su i kod njega 8 od 10 XMAX predpojačala? Ne vidim da igde piše u specifikaciji.
Kako se on povezuje sa 03D? Da li je uz njegovu upotrebu neophodan hardware mixer ili radi posao kao i VSL1818, što se soft miksa tiče?
http://www.presonus.com/products/FireStudio-Tube/media
Postoji li neki drugi 16-kanalni ADAT preamp uređaj ili je Presonus toliko bolji od drugih?

Promijenjeno od djlabomi (21.03.2014 u 15:40 sati)
djlabomi je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2014, 16:08   #35
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Presonus je tu jedini sa 16 kanala u jednom uredjaju. Uz njega ti ne treba ADAT karta za 03D, niti 03D igra ikakvu ulogu pri snimanju. FireStudio Tube nema software mixer kao 1818VSL ali u tom slucaju koristis mixer sa StudioOne, sto naravno moze da bude dosta kvalitetnije ali sto zavisi neposredno od performanse tvog kompjutera. FireStudio ima XMAX mikrofonska predpojacala. Ovo je sigurna informacija, uostalom i sam znas da u ovakvim slucajevima nikada ne nagadjam.

Sa svim tim alternativama si se uvezao kao pile u ku(?)cine. Da ponovimo gradivo. Imas alternativu 1818VSL + ADAT za 03D cime dobijas 16 ulaznih kanala. Druga alternativa ti je 1818VSL + D8, 03D u ovom slucaju nema nikakvu ulogu pri snimanju. Isto tako nema nikakvu ulogu ni u slucaju FireStudio Tube koji ima 16 ulaza, od kojih su 10 mikrofonskih (2 su cijevna) i 6 Line ulaza. To bi bilo ono sto smo do sada razmatrali. Kako god okrenes, cijena ce biti priblizno u istom rangu. 1818VSL + D8 je najskuplja alternativa, a Tube najpovoljnija, a i najbolja.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
djlabomi (21.03.2014)
Star 21.03.2014, 16:14   #36
djlabomi
Vredan član društva
 
djlabomi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Serbia
Postovi: 105
Downloads: 690
Uploads: 0
Rekao HVALA: 48
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: klavijature
Interesi: sport, multimedia
djlabomi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Prevideo sam nešto:
Pa, zar nije negde na pola dosadašnje diskusije konstatovano da bih imao 16 audio kanala uz 1818VSL i 03D potrebno je da nabavim ADAT kartu za 03D? Meni se to učinilo kao najpovoljnija, najkvalitetnija i najjednostavnija varijanta u smislu best buy kupovine.
djlabomi je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2014, 16:27   #37
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sto ne pazis na casu ? Dobro je sto ponovih alternative. Imas 1818VSL + ADAT za 03D. Da li je najpovoljnija, to bi morao sam da odlucis. Cijena bi bila 500 eura za 1818VSL i oko 150 eura za ADAT, ukupno 650 eura. Alternativa sa Tube je 585 eura, najpovoljnija cijena koju trenutno imam i to u jednoj njemackoj prodavnici. Sa ovim bi trebalo da pozuris jer ne vjerujem da ce biti dugo na raspolaganju. Ovo je ubjedljivo najbolja alternativa jer si spreman i za dalja prosirenja preko FireWire na FireStudio Tube, a i sam Driver je ovako najbrzi i najmanje opterecuje sistem.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2014, 16:32   #38
djlabomi
Vredan član društva
 
djlabomi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Serbia
Postovi: 105
Downloads: 690
Uploads: 0
Rekao HVALA: 48
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: klavijature
Interesi: sport, multimedia
djlabomi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Baš tako! Kao pile u k"#&ine. Ali, dobro. Ako ovo nije temeljan pristup problemu, ja ne znam šta je. Usput. čini mi se da smo "postovali" u minut.
Ako koristim 1818VSL+03D sa ADAT-om, imam kompletnu softversko-hardversku podršku. Za ono što mi primarno treba. Mogu da koristim 03D kao mikser, mogu da koristim soft mix. uz VSL1818 i istovremeno multitrack snimanje plus 8 kanala sa ADAT-a na 03D.
Ako bih se odlučio za FireStudio Tube + 03D bez ADAT kartice, gubim mogućnost istovremenog softverskog miksa i multitrack snimanja ili grešim? Sa druge strane, dobijam mogućnost da imam ekstra kvalitetnu komponentu za uživo nastup, zbog 16 kvalitetnih preampa. Sa 1818VSL imam 8 takvih ulaza, što je opet meni dovoljno, uz ADAT na 03D. JEdino što u toj varijanti ne bih smeo da prodajem 03D, jer mi tu stoji i 8 kanala za snimanje... Ufff...! ´Ajde da se malo presaberem. Ovog časa nisam 100% siguran kojim (racionalnim) kriterijumom da se rukovodim. Otišlo se predaleko.
djlabomi je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2014, 16:40   #39
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

'Ajd vrati se da ne zalutas. Vidi sta ti je primarno, mada u sustini, sa Tube i dobrim kompjuterom nemas potrebe bilo sta drugo ni da imas. Eventualno, da nabavis nekakav veci Touch Screen, recimo 24 Zolla, koji bi onda preuzeo sve kontrole nad software mikserom, koji opet kod Tube i Studio One mozes da skrojis po sopstvenim potrebama sto se tice VST efekata. Tube ima 8 balansiranih izlaza, tako da mozes da imas dva za glavni PA i ostaje ti jos 6 za monitoring.
Dodato:
Ovako izgleda najpovoljnija ponuda za Tube trenutno:



Promijenjeno od tranzit (21.03.2014 u 16:51 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 22.03.2014, 13:43   #40
djlabomi
Vredan član društva
 
djlabomi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Serbia
Postovi: 105
Downloads: 690
Uploads: 0
Rekao HVALA: 48
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: klavijature
Interesi: sport, multimedia
djlabomi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ideja koja me je i naterala da postavim ovaj post je multitrack snimanje, radi mogućnosti kasnijeg daljeg editovanja. To je svakako primarno.
Kroz diskusiju se pojavilo više mogućnosti za multitrack snimanje. Svaka podrazumeva dokupnju nečega i svaka nudi, manje-više, dodatnu kolateralnu korist. Da se ne ponavljam/o...

Da li i sa jednim FireStudioTube-om mogu da radim istovremeno soft miks i snimanje, sa istog kompjutera? Da li i on ima multi ASIO driver, koji omogućava podizanje dve audio aplikacije? Kad smo već tu, koje su to aplikacije - Studio One za recording, a šta se istovremeno koristi za miks? Da li uz kupovinu uređaja sledi neki instalacioni cd...?
Da li je dovoljno komforno za rad sa soft-miksom preko laptopa ili kompjutera, do kupovine touchscreen-a? Kad kažem komforno, mislim na mogućnost da se dovoljno brzo ide kroz meni samog soft-miksera, intuitivnost samog interface-a,...
Da li se prateći software razlikuje od ong koji koristi 1818VSL?
Pouzdanost: Koliko je stabilno u "tvikovanom" sistemu, pri soft miksu, korišćenje svih 16 kanala/traka za miks i recording istovremeno sa dve podignute aplikacije? Da li je istovremenost uopšte moguća? Da li se u praksi ovaj uređaj koristi kao dodati audio multitrack interface, uz postojeći software ili hardware mikser, ili je uobičajena i proverena pojava korišćenje za obe stvari istovremeno?
Izvinjavam se ako previše zalazim u detalje. Verovatno da prođe i koje besmisleno pitanje. Nije problem da kupim uređaj. Gledam da samo da znam šta (ne)mogu da očekujem. Na kraju, da li smem bez bojazni da prodam 03D? Prodajom 03D bih maltene bio "na nuli", finansijski gledano. Prodajom i E-MU 1212m bih bio i "u plusu"! Ili E-MU 1212m u ovom audio sistemu ima mesta, zbog FireWire...?
djlabomi je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:12


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije