Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.04.2012, 17:42   #11
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako ti izbacio tu poruku nisi dovoljno brzo ubacio sledeću disketu, ddok si učitavao sistem.
Snimi tu problematičnu treću disketu na neki drugi flopi pa probaj ponovo mora da radi.
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 13.04.2012, 18:27   #12
rale
Vredan član društva
 
rale's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.11.2004
Mjesto: Vojvodina ZR
Godina: 56
Postovi: 228
Downloads: 887
Uploads: 13
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 49 puta u 40 Postova
Instrumenti: KORG PA 1000, Dallape, Roland FR3X,violina
Interesi: Muzika,kompjuteri,elektronika....
rale befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
rale pošalji poruku preko MSN messengera
Beitrag

Citat:
Originalno postovano od rolandg800 Pokaži Post
skinuo sam os sa korgovog sajta 3.01 i poceo sa ucitavanjem na flopy prvo 1-vi pa drugi i svih cetiri kad da ubacim u sint prvi i drugi ocita odlicno na treci prijavi gresku na disku ja flopy ponovo u komp da ga formatiram pa nanovo da ucitam 3-ci disk ono error drive not found! verovali ili ne 9 flopya sam probao i nista a klavijatura stoji na cekanju za 3 disk i posle nekog vremena izbaci "disc wait is timeout" ili tome slicno nesecam se vise...ugasih sint kad ga upalim izbacuje mi "no os" sta sad...?

Vidis, da je ocigledno "problem" do tebe, pa tek onda do sinta, jer si prvo imao poruku : "Device generic erorr" , pa zatim "no os" i "disc wait is timeout" .

OBAVEZNO!
Idi u neku radnju i kupi nove flopy diskete, jer sint ispravne flopije ili cita ili ne cita, tako da ne moze da zapne na treci flopi, pa ponovo sve uradi kako sam ti prethodno napisao, u protivnom cemo ovako da se dopisujemo do besvesti, a ti neces resiti tvoj problem, jer prvo moramo znati sta sigurno nije problem, da bi znali sta jeste.
__________________
Trebalo bi da kažemo ono što govorimo, ne očekujući da naši prijatelji pogađaju značenje naših reči. Umesto čitanja misli svojih prijatelja, trebamo da proverimo jesmo li ih pravilno shvatili.
rale je offline   Reply With Quote
Star 13.04.2012, 18:36   #13
Minicevac
Odomaćeni član
 
Minicevac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2008
Mjesto: Knjazevac
Postovi: 692
Downloads: 1265
Uploads: 21
Rekao HVALA: 46
Zahvalili mu 77 puta u 67 Postova
Instrumenti: KORG Pa3x
Interesi: Pevanje
Minicevac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kolega kupi nove diskete i da tu budu pripremljene sve 4 kad budes poceo da instaliras os jer klavijatura nece da ceka i ima tacno odredjeno vreme za koje treba da ubacis narednu disketu...Ovo ti resava problem 100%,resurse ne moras da radis nove...
__________________
Tuti Fruti Band
Minicevac je offline   Reply With Quote
Star 13.04.2012, 19:29   #14
korg18
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.04.2009
Mjesto: Tuzla
Postovi: 294
Downloads: 1848
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 37 puta u 35 Postova
Instrumenti: Korg Pa1x,2x,Triton Extreme
Interesi: Muzika
korg18 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard korg18

kod nas vamo u bosni nema da se kupi flopy disketa,sve sam obisao,imao sam taj problem,isti kao i kod tebe,ne radi flopy driver,nisam ga nikad ni koristio,medjutim kada sam htjeo da nadogradim sistem onda je yasteko,i device generic error,sve mi otislo,a uopste flopy sa time nema veye,problem je bio u Hardu ja sam mislio da je do flopija a ne,vec je Hard pomijesao sve i ostalo je samo nekoliko fabrickih boja kao i kod ovoga kolege,kada sam otvorio poklopac ispod,bio je istekan kabal,gotov,kako bi se reklo kada sam vratio nista nema onda formatioro i ide sve,e to je kod mene bilo problem,nije do flopyja sto sam odma sumnjo ali ne,opet kao sto ti je kolega naveo kupi nove diskete i probaj ako ne htjedne mijenjaj flopy driver,jer to se sad slabo koristi,i ne radimo vise sa time i mora da ode nakupi se prasine svega,vremenom,eto toliko pozdrav.
korg18 je offline   Reply With Quote
Star 13.04.2012, 19:35   #15
rolandg800
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 27.06.2010
Postovi: 60
Downloads: 811
Uploads: 6
Rekao HVALA: 6
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg Pa 80
rolandg800 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Konacno sam uspeo da podignem os i instaliram resurse i sve radi...greska je bila u flopy disk-ovima,kupio sam 4kom novi novcijati nema sanse da ucitam os sa kompa na flopy,odem kupim jos 4 ista prica,odem kod druga koji ima flopy drive na kompjuteru pošto je to danas izgleda prava retkost rekoh ajde mozda je ovaj moj crko kad i kod njega ista prica,imao on 2 flopyja ko zna od kad ubacismo u komp.poceh da prebacujem disk 1 kad radi na staroj disketi od ko zna kad,ja odem pa kupim jos 4 nove kad opet nista,dakle nemogu da verujem snadjem se za jos par komada pa prebacim os na njih dodjem kuci pa kako je RALE napisao to primenim i evo sve ok!E sad kako je moguce da novi ne rade a stari hoce u cemu je fora? isto sam formatirao svaki novi flopy ko i stari do sada ili je kvalitet opao toliko,rec je o Verbatim flopy...bilo kako bilo ja sam popravio sto sam pokvario tako da HVALA svima na odvojenom vremenu i trudu koji ste ulozili oko mene...pozz!
rolandg800 je offline   Reply With Quote
Star 13.04.2012, 20:31   #16
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Bitno je da si popravio i riješio problem.
Kada pitaš kako je moguće da nove diskete ne rade. Stvar je jednostavna. Ako ih držiš pored nekog magneta one će izgubiti svoja svojstva. Biti će neispravne. Trgovci ne mare za to, pitanje da li znaju uopće čenu služe te plastične pločice. Ista je stvar i s toplinom ili vlagom. Trajno uništava disketu.
casper je offline   Reply With Quote
Star 13.04.2012, 21:04   #17
korg18
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.04.2009
Mjesto: Tuzla
Postovi: 294
Downloads: 1848
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 37 puta u 35 Postova
Instrumenti: Korg Pa1x,2x,Triton Extreme
Interesi: Muzika
korg18 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard korg18

drago mi je da si rijesio problem,cuvaj diskete druze i to dobro,jer ne proizvode se i tesko ih je naci,pozdrav.
korg18 je offline   Reply With Quote
Star 31.07.2020, 09:53   #18
Predragpedja08
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 24.03.2020
Postovi: 4
Downloads: 0
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Predragpedja08 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Imam problem sa pa1xpro.....Formatiram hard i ubacim sve setove radi perfektno medjutim kad na duze vreme ugasim klavijaturu ne prepoznaje hard i mora da se formatira preko kompa pa tek preko klavijature.....Menjao sam kabl za hard i menjao hardiskove ista stvar sa svakim nemoguce da sedam hardova nije ispravno..... Ucitao sam i nov operativni ali sve opet isto nemam pojma u cemu je stvar?
Predragpedja08 je offline   Reply With Quote
Star 31.07.2020, 23:53   #19
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 37
Postovi: 785
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 145 puta u 140 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne kužim se u Korga niti malo al ajd da mlatnem...
Postoji li u njemu kakva flash baterija ili bilo kakva baterija?

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 01.08.2020, 06:03   #20
Predragpedja08
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 24.03.2020
Postovi: 4
Downloads: 0
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Predragpedja08 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nema nikakva baterija to mi je prvo palo na pamet sve sam probao ali nece evo juce sam ga iskljucio i danas opet pise device generic error kada udjem u hardisk.....Sada opet iznova formatiranje ubacivanje podataka i ucitavanje setova.....Bas me nervira
Predragpedja08 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:04


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije