Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.01.2009, 17:49   #11
neconix
KRVAVI
 
neconix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.10.2006
Mjesto: Žabalj
Godina: 45
Postovi: 484
Downloads: 1063
Uploads: 1
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 42 puta u 38 Postova
Instrumenti: PA2 & XP-30 & Superior 2
neconix befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
neconix pošalji poruku preko MSN messengera neconix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sve se to resava u Make-up tools.Znaci promena svih instrumenata u midi fajlu,naravno i seta bubnja,dodavanje ili oduzimanje efekata,bukvalno sve,i naravno mozes da sacuvas sve to,a uz to je i veoma jednostavno.Ako mislis da miksujes dva fajla,tj da pravis prelaze iz jednog u drugi to ne moze,ali zato veoma brzo,skoro bez pauze mozes da pustis drugi,neprimetno je.

Sve to sto ti hoces E50 ima,i mislim da ti nije potrebno da uzimas G70 samo zbog fajlova,ne isplati se.
__________________
don't worry,be happy,and drink 'ladno Jelen pivo!
neconix je offline   Reply With Quote
Star 21.01.2009, 18:08   #12
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

bas to,mozes da napravis i play listu ako bas hoces da ti ide pesma za pesmom
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 22.01.2009, 09:13   #13
mesh
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 21.01.2009
Postovi: 21
Downloads: 12
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
mesh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Znate li možda (iz prve ruke) dali je editiranje i puštanje midija na GW-8 BAŠ TOLIKO KOMPLICIRANIJE od E-50???
Osim toga GW-8, ima na sebi USB port za direktni priključak USB flash memorije i direktan upload fajlova, a može puštati direktno i mp3(bitno za matrice!) i wav, opet kažem, čak direktno sa USB sticka, bez ikakvog drugog potrebnog playera. Onda mi neka druga flash kartica ni ne treba, a stickova danas ima i sa 16 i 32 GB...pa imaš brate mjesta za fajlove koliko god hoćeš...
A sound mi je naročito bitan...a na GW-8 zvuči osjetno bolje nego na E-50.
Ako se, kao što kaže Morison, to može bitno popraviti equilazerom (da dakle, zvuči minimalno kao GW-8), onda se isplati opcija E-50+kvalitetniji equilazer.
Jeli neko baš koristi GW-8 da mi pojasni dali su baš toliko komplicirane funkcije editiranja i puštanja midija, onako iz prve ruke?
Teško se odlučiti, kao što znate i sami...nikako ne bih želio da mi sound zvuči šuplje i plastično, to svakako želim izbjeći. Idem u ovu subotu usporediti ta dva stroja u Zagreb u Roland shop, pa će mo vidjeti...
Što mislite o razglasu B-52 Matrix 2000 (subwoofer 600W+ 2 x 300W aktivne kutije) u kombinaciji sa E-50? Ovdje taj razglas dosta hvale, kao best-buy opciju, stvar je Made in U.S. i zvuči "bogato"...A cijenom je prihvatljiv (ca. 1500€).

Promijenjeno od mesh (22.01.2009 u 09:16 sati)
mesh je offline   Reply With Quote
Star 22.01.2009, 10:03   #14
neconix
KRVAVI
 
neconix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.10.2006
Mjesto: Žabalj
Godina: 45
Postovi: 484
Downloads: 1063
Uploads: 1
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 42 puta u 38 Postova
Instrumenti: PA2 & XP-30 & Superior 2
neconix befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
neconix pošalji poruku preko MSN messengera neconix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Problem kod GW8 je sto nema skoro nikakve mogucnosti za Edit bilo cega,veruj mi a i ostali ce ti to reci,ako bas hoces da to bude Roland,onda E-50 i nema greske.
A nema sanse da GW8 zvuci bolje,od nastelovanog E-50 100%!
__________________
don't worry,be happy,and drink 'ladno Jelen pivo!

Promijenjeno od neconix (22.01.2009 u 10:07 sati)
neconix je offline   Reply With Quote
Star 22.01.2009, 10:14   #15
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

GW-8 ti sluzi vise radi kao player,a edit se uglavnom vrsi preko kompa,uzmi E-50
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 22.01.2009, 10:19   #16
RadeKOKI
Ovaj baš voli da kuca
 
RadeKOKI's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.04.2007
Mjesto: Tamo i ovamo
Godina: 42
Postovi: 409
Downloads: 523
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Imam svasta
Interesi: Interesovanje za "tete" sa velikim sisama :D
RadeKOKI befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Moja topla preporuka je za E50, u poslu ti je najbitniji brz rad i pristupacnost instrumenta, pa onda tek gledas sound bar ja tako radim, jer su svi proizvodjaci dosli do nekog stadiuma internih semplova koji su "prirodni" e sad je tu posle samo majstor za instrumentom da izvuce ono sto mu treba, sto se tice GW8 GW ima bolji SOUND cip od E50 i moderniji sound mada je skracen dosta sa funkcijama i preterano zakomplikovan, al sto se tice brzine rada i funkcija tu je E50 uradjen milion puta kvalitetnije i brze se dolazi do raznih funkcija, edita....posto ima ugradjen tuch screen. Za tu GW seriju ni sam proizvodjac nezna u koju kategoriju da ih strpa, te su sa FANTOM seriom u kategoriji pa menjaju ih sa aranzerima...nesto neodredjeno, mada im je bilo pametnije da su u E50 presminkali u novu aluminijumsku kutiju zadrzali taj crno beli touch screen i ubacili taj sonic cell CHIP i izbacili model kao neki novi "E" model pre bi prosao nego ova GW serija koja je po meni licno unapred propala kao i ovaj PRELUDE (GW8 sa zvucnicima) kako se vec zove.
RadeKOKI je offline   Reply With Quote
Star 22.01.2009, 15:16   #17
mesh
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 21.01.2009
Postovi: 21
Downloads: 12
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
mesh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od neconix Pokaži Post
Problem kod GW8 je sto nema skoro nikakve mogucnosti za Edit bilo cega,veruj mi a i ostali ce ti to reci,ako bas hoces da to bude Roland,onda E-50 i nema greske.
A nema sanse da GW8 zvuci bolje,od nastelovanog E-50 100%!
Šta podrazumijevaš pod "naštelovanog"? Dali to znači da moram ubacivati nove zvukove i stylove u njega ili jednostavno da ga "dobijem" na kvalitetnijem digitalnom equlizeru?

A jel E-80 ima toliko bolji zvuk od E-50 da je vrijedan tih novaca?Ili je skuplji samo zbog dodatnih opcija, koje meni, da budem iskren, gotovo da nikada neće ni trebati?
mesh je offline   Reply With Quote
Star 22.01.2009, 15:39   #18
RadeKOKI
Ovaj baš voli da kuca
 
RadeKOKI's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.04.2007
Mjesto: Tamo i ovamo
Godina: 42
Postovi: 409
Downloads: 523
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Imam svasta
Interesi: Interesovanje za "tete" sa velikim sisama :D
RadeKOKI befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Koliko sam uspeo da razumem kolega mesh trazis masinu koja ce vise da radi kao MIDI FILE player, nego kao aranzer. S`tim sto si hteo da izvagas GW8 i E-50 ok probali smo da pomognemo maksimalno, mada uporditi E-80 i E50-60 nema bas nikakve svrhe to je kao kad bi uporedili FICU i Mercedes ML ili zahtevali da FICA ima MERCEDESOV motor, Roland ima cudnu strategiju sto se tice proizvodnje aranzera, ni oni sami prvo nisu znali u koju kategoriju da stave GW seriju, jedno vreme na matocnoj stranici je GW stojao pod SYNTHESIZER WORKSTATION u klasi FANTOMA i GT sinta a posle su GW seriju prebacili u sekciju ARRANGER WORKSTATION. Za sad je tu pod aranzerima, ako zelis samo da furas MIDI fajlove ili Audio matrice onda ti je logicno bolje resenje GW8 ili ovaj novi Roland (HONDA) kako se vec zove accord, civic ...neznam ni imena malo tupavo .. al sam primetio kolega da trazis aranzer na kom se moze i svirati, onda bih ti licno pre preporucio E50, sto se tice uporedjivanja E50 i E80 to je malo previse, ipak je kod Roland-a E50 i 60 mnogo losiji kvalitet ROM semplova uradjen, kod E80 su 16-bit linear a na E50 su 12-bitni koliko se secam i mnogo je anji rom "razvuceniji" su semplovi tj. nistu toliko detaljno semplovani kao kod E80 mada po funkcijama svi su oni manje vise slicnil, a sto se tice brzine rada sto ti je naj bitnije tu je opet E serija u prednosti, e jedino neces imati one zezancije MP3 i aiff fajlove za citanje i USB Stick nego preko memorijske kartice i adaptera. I normalno sasvim drugi ton generator, mada realno pojavom ovog Roland (HONDA) aranzera nebih razmisljao o GW8
RadeKOKI je offline   Reply With Quote
Star 22.01.2009, 16:02   #19
mesh
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 21.01.2009
Postovi: 21
Downloads: 12
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
mesh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala kolega RadeKOKI, tvoje su mi informacije od velike pomoći.
Skroz sam nov u ovom području, inače sam gitarista i sada moram takvom nekom kombinacijom pokriti nedostatak basista i bubnjara(ja i vokal jedini ostali)...pa je logičan izbor bio rad sa puštanjem MIDI fajlova i mp3 matrica. Ali nikako nebi išli ne neko najjeftinije (čitaj najnekvalitetnije ili najlošije) rješenje što se tiće kvalitete zvuka, a nikako nam ne trebaju "prave" klavijature-aranžer ili workstation jer nisam pravi klavijaturist,zapravo, znam odsvirati jako malo toga.Zato sam i mislio na GW-8,jer mi sound zvuči jako dobro.
Ali mi je ekipa koja je pomagala ovdje na forumu bacila bubu u uho sa vrlo lošim mišljenjima o mogućnostima editiranja fajla na GW-8(a to je jako bitno jer je često midi toliko loša da ga gotovo ne možeš upotrijebiti bez editiranja),te sam zato najviše zagrizao za E-50...pa onda razmišljam, gle, ako je sound toliko bolji na E-80,dat ću još tih soma eura više i neka zvuči OK...ali mora biti je*eno dobra razlika da se to isplati.
Eto, o toj nedoumici se radi.Jasno mi je da je E-80 strašna mašina naspram E-50 i GW-8,ali sam naprosto u nedoumici dali vrijedi tih novaca za moje potrebe, kao uostalom i G-70 koji mi je prvo bio u planu, a u čiji zvuk sam jako siguran jer mi zvuči apsolutno OK.
mesh je offline   Reply With Quote
Star 22.01.2009, 16:21   #20
RadeKOKI
Ovaj baš voli da kuca
 
RadeKOKI's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.04.2007
Mjesto: Tamo i ovamo
Godina: 42
Postovi: 409
Downloads: 523
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Imam svasta
Interesi: Interesovanje za "tete" sa velikim sisama :D
RadeKOKI befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

nemogu da ti ne odgovorim imam G70 i bio sam u nekom procepu da ga menjam za E80 pazi, znaci ne pustam fajlove pa sam odustao, roland ko svaki roland zavrsava posao maximalno mada je tu problem prijatelju tezina mislim da 26KG ima E80, s`obzirom da ces 90% posla da tako kazem zavrsavati sa midi fajlovima onda nemas neku potrbu za skupim aranzerima, cak bih ti posavetovao da ako imas vremena skoknes do roland predstavnistva i pogledas ovaj novi Roland PRELUDE (HONDA) meni licno izgleda mnogo interesantno ima sve aranzerske funkcije kao Roland G70, E50-80 a GW8 sound cip tj sonic cell to bi trebalo da radi opasno za te parice, jedino sto ce biti tu mnogo vremena za pakovanje i sredjivanje, a mali je i mobilan za svirke sto je naj bitnije. Na tvom mestu bih nabacio par midi fajlova i otisao od radnje i pusto u sva tri modela prvo na E50, pa GW8 i na kraju bi uporedio PRELUDE, zasto ti kazem ovako druze, da ocenis aranzer u kom ces imati naj manje vremena za sredjivanje midi-a i koji je brz sa funkcijama da ti nemora fakultet da bi pustio MIDI ili pak preuredio neku pesmu, jes kako i sam kazes druze midi kad pustis onako sirov svuci kao TETRIS ninasta bez veze. Napravi ti mali test, nije na odmet
RadeKOKI je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
e50pomoĆ, roland

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:13


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije