Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Yu-Midi Info > Komentari i Pitanja

Komentari i Pitanja Ovde možete postovati Vaše komentare, sugestije i pitanja vezana za ovu stranicu.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.05.2013, 13:57   #1
NordX
Odomaćeni član
 
NordX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2013
Mjesto: Iza sedam gora,planina i mora
Postovi: 519
Downloads: 1116
Uploads: 4
Rekao HVALA: 259
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Interesi: Interesi
NordX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Licenca i polaganje ispita za muzicare

Cao svima. Interesuje me gde se kod nas u Srbiji,moze polagati ispit za muzicare,da bih dobio licencu,dozvolu za rad i koliko kosta to zadovoljstvo?. Je l' ima neko to ovde iz Srbije da je polagao? Nedavno sam to cuo,od jednog coveka u prolazu,pa me to interesuje i hteo bih to da polozim.

NordX
NordX je offline   Reply With Quote
Star 29.05.2013, 15:00   #2
velja87
Vredan član društva
 
velja87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.06.2009
Postovi: 274
Downloads: 96
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 64 puta u 64 Postova
velja87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Moze. Ako imas diplomu iz muzicke skole onda ne moras da polazes ,samo to pokazi izdace ti licencu. Cena je oko 12 000 godisnje i treba ti samo ako hoces da nastupas u inostranstvu. Imas dva udruzenja, jedno u Vojvodini i jedno u Beogradu da tako kazem, e sad oba izdaju licencu, a koje je ono pravo ne znam ni sam. Inace moj drug je polagao za gitaru i polazes samo ono osnovno, nista tesko Trenutno tezgari po Nemcakoj pa kad se vrati cu da ga pitam.
velja87 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio velja87 za ovaj koristan post:
NordX (29.05.2013)
Star 29.05.2013, 15:27   #3
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako sviraš samo u Srbiju s tim možeš da obrišeš guzicu, a pare potroši na neke cure. Bolje tako nego da vas prave budalama razni prevaranti kao što je bilo ranije.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio nikadvisekorg za ovaj koristan post:
NordX (29.05.2013)
Star 29.05.2013, 18:15   #4
NordX
Odomaćeni član
 
NordX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2013
Mjesto: Iza sedam gora,planina i mora
Postovi: 519
Downloads: 1116
Uploads: 4
Rekao HVALA: 259
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Interesi: Interesi
NordX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala Vam obojici na odgovorima. Raspitacu se jos malo. Pa mislim konkretno na Srbiju,Beograd,Kragujevac,i ostali gradovi. Pa rek'o da neko ne pravi problem. Cuo sam skoro u prolazu to i rek'o da Vas pitam Jer ako se to ne polozi,kao ispada da radis na crno.

NordX

Promijenjeno od NordX (29.05.2013 u 18:17 sati)
NordX je offline   Reply With Quote
Star 29.05.2013, 19:08   #5
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

a kako je neophodna ta licenca za inostranstvo? gde je traze,na granici,ili u lokalu u inostranstvu gde sviras? zato sto znam 4,5, kolega koji su skoro isli da rade na neko krace vreme po inostranstvu,nekih mesec dana recimo,i niko od njih nije imao tu licencu,provereno...pa zato pitam gde konkretno ta licenca ima primenu? hvala i pozz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 29.05.2013, 21:37   #6
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Posedovanje licence je obavezno ako zelis da prijavis osiguranje na PiO i Zdravstveno osiguranje.Za pio fond konkreto ne treba ali mnoras donjeti "ime" firme u kojoj radis-prijavljen ili bilo sta drugo.Svako udruzenje muzicara koje ima svoju licencu i koje je clanica zajednice udruzenja,ima pravo da ti izda licencu kao posrednik sa savezom estradnih umetnika i izvodjaca SRB,na osnovu koje se ti prijavljujes na PiO u lokalnoj samoupravi-opstini.Naravno ono u udruzenju ce uzeti svoju meru,a za uzvrat nista ti nikad nece dati(kao ni meni)Samu licencu mi niko nije trazio nego jednom i to iz ciste zavisti poslali inspektore rada.Moj odgovor je bio"pa zasto bas kod mene gospodine M....,kad sam ja jedini "ispravan" u opstini i redovno punim budzet od kojeg i ti imas neku kintu".To niko ne pita vise ni kod nas9sto ne znaci da ne mogu ponovo da ozive tu tematiku),a u inostr ne je...u nasu zemlju ni u ozbiljnijim stvarima,a kamoli po tom pitanju.
Zakljucak:ako hoces da imas licencu javi se prvom udruzenju muzicara(koje ima licencu)i sve dalje ce ti oni reci.Polaganje se pre 15-tak godina orgaiziralo na jednom mestu,i onda bi muzicari se skuplajli.
Dodato:
P.S.Ja redovno uplacivam Pio ali licencu ne obnavljam ve 4 godine,nedam ima pare jer kad sam ih pitao mogu li bar bez carine da uvezem klavijature...AHAHAHA je bio odgovor,lopovska posla!!!!

Promijenjeno od VUNIMRAV (29.05.2013 u 21:40 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 29.05.2013, 21:52   #7
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ma to je cista glupost i bacanje para ali ako bas hoces da polazes javi se na PP pa cu te povezati sa udruzenjem u Beogradu koje izdaje licencu i oni ce ti zakazati audiciju.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 29.05.2013, 21:59   #8
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Dosta od mene sto im placam porez na pivu i cigarePa jbt da nije tog poreza ne bih bila kutija cigara 5 eura vec 2 eura a o pivi ne trebam ni da pricam,mozda bi dzaba bila hehe.

Lopovi su to sve uce skolu da sjede samo i uzimaju od naroda,koji se slomi radeci da prezivi.Poz
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 29.05.2013, 22:45   #9
velja87
Vredan član društva
 
velja87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.06.2009
Postovi: 274
Downloads: 96
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 64 puta u 64 Postova
velja87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@ Milan$ Licencu mora da ima jedan u bendu ako ides iz Srbije u inostranstvo. Na granici na ulazu u Madjarsku su vratili kolege iz pank benda jel nisu imali licencu, i bilo je jos slucajeva kada ides u zemlje EU. Za Srbiju ti ne treba, mislim da ne treba ako hoces da sviras Bosni i Hercegovini takodje i da na granici ne traze, ali ovo uzmi sa rezervom. E sada su opet neke kolege isli da tezgare po Austriji i Nemackoj i nisu imali nikakvih problema, a nemaju licencu, samo ako ces da radis velike tezge po inostranstvu ne treba se zezati da ti neko zapleni opremu zbog 120 evra sto je jedna redovna tezga. Ko zna na kakve carinike mozes da naletis. Kao i sve kod nas, samo sluzi za uzimanje para narodu, nista vise...
velja87 je offline   Reply With Quote
Star 30.05.2013, 11:35   #10
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Licenca je reč nastala od engleske reči licence, što znači - dozvola!
Dokle će da se skrnavi ovaj "naš" jezik?

Sent from my HTC One XL using Tapatalk 2
sale_band je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:45


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije