Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Ostali proizvođači i razno

Ostali proizvođači i razno Za sve one koji ne sviraju vec pomenute, ili za one koji imaju meshovita pitanja.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 09.02.2013, 02:45   #11
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

eno ti primer momak sa misom mijatovic sto svira na yamahi nekoj motif il tako nesto nisam zapamtio, covek mu menja gitaristu, zvuci CD RTS!! sve sto sam cuo na ploci ona tako zvuci, ima distorziju solo koja je na svim kasetama i tako se i ponasa org, ima kontre org, ima tremolke org, uzivao sam dok sam slusao i gledao koliko tog ima u toj klavijaturi da je ploca, i da ne mislis na pravog jel ova ubija CD,, pogledajte malo cadjava mehana uzivo na happy tv svaki dan od 19h, ili jeda zelja.

znam ja to, gledao sam te likove, msm mnogo njh , na svetskim scenama, celi PC i sve oko njih i umrezito, al oni sviraju gde nemaju dodira sa publikom, nema koja budala da nagrne na tebe,, za ove, uzivanje je u svirici sto postoji danas sve kod nas ,
imam msm skystar hd2 sad, samo da je sve kristal , i pratim koncerte desavanja, na svim satelitima ured.
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)

Promijenjeno od branoy (09.02.2013 u 02:48 sati)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 09.02.2013, 02:52   #12
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hahahaha... ima tu istine, sto se tice tih "balavih" gostiju ama sve sto je skupo u toj opremi sa prvoklasnim audio sistemima, moze da bude daleko iza tebe a "na udaru" su samo masterkeyboardi od par stotina eura koji su bar desetak puta jeftiniji od jednog Tyrosa 4 ili PA3X i eventualno jedan Touch Screen, koji takodje ne kosta nikakvo bogatstvo. Moze sve da se sredi, samo ako se hoce.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 09.02.2013, 03:06   #13
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ma moze naravno al kolko para tolko i muzike, i kad svaki week menjas mesta, a kad su svadbe svaki dan, pa te stave u skucen prostor, da bi sto vise gostiju stalo i pojelo i dalo na tacnu, kazem sebi jebem ti sve uzecu ma sam pa3x sto je mala i izvrnem se ko covek, sa samo jednom gore klavom i sve sa nje kako god da zvuci, ,, odes po svetu m ubacis je u torbu koja staje na ledja, a ne kofer od drveta, i odas ko gospodin covek, a radi poso ko u svih. i opet dobro,, mi nikad ni necemo niti trazimo vecina da bude ko na svetskoj sceni, osim ako odes da otpratis nekog muzicara na nasoj sceni a imas ih par sto naparave takvu, zdravko colic, ceca i jos par njih, i onda vidis da se ne isplati jednom godisnje s njima drndati ,nego radi ti i dalje gde ima baksisa, a studio opet za sebe, tu jedino kod nas mozes kulturno i do ujutru, msm mogu bas do ujutru, znam sta pricam, prosao sam cuda i cuda i zato mi ne pije vodu mnogo kontrolera opreme i sveg,, i kutije su spale na to da uzmes zx5 i stavis je sam na stalak i radi poso extra, sve na sto manje a da radi, i da cak sve stane ko vecini u auto, i prezadovoljni kuci s dnevnicom i svim vecinom.
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)

Promijenjeno od branoy (09.02.2013 u 03:08 sati)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 09.02.2013, 03:19   #14
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sve je to opet samo tvoje poimanje situacije muzicara, koja, pravo govoreci, nije bas ruzicasta, ama nesto mora da se mijenja, a niko drugi to nece uraditi za nas dok mi sami ne podignemo glave. Ama bas nista necemo uraditi ako svi zvucimo isto jer svi sviramo iste instrumente, sa istim sound setovima i ritmovima, ama su nam cak i stalci za klavijature isti, pa i ozvucenje... ama licimo jedan drugom k'o jaje jajetu. Znaci izbor... nikakav, jer koga god angazovao nekakav menadzer, gazda birtije ili neka estradna zvijezda padavica, dobice isti rezultat. Ubi nas monotonija momce, bas radi takvog razmisljanja vecine kolega. Mlad si, spoznaces i ti sve to, ama se bojim da ce biti kasno jer samo oni "posebni" prolaze, siva masa ostaje uvijek samo masa.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 09.02.2013, 03:35   #15
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sve stoji to sto Branoy govoris o svatovima i tim tezgama, ali sto se tice samplinga, najjaci su mi oni sto mi kazu sto ce ti na tyrosu jos 512 MB rama. Zasto ne ako moze? Naravno da cu umjesto gitare od nekoliko stotina KB stavit gitaru od 30-40 MB (ako imam 1GB rama). Ali necu to radit radi gostiju, ta prica sta obican gost cuje meni ne pije vode, ako je tako uzecu neki Casio CTK sa floppyem i 7-8 ritmova i odoh svirat.
Kvalitetni samplovi se ne stavljaju da bi bolje zvucao nekom gostu, nego prvenstveno radi sebe. Ako si harmonikas i stavis neki hvalitetni sampl nekog registra harmonike i ako ona zvuci sasvim vjerno pravoj harmonici, onda ces i sam svirat bolje. Ako mi je klavijatura napucana kvalitetnim samplovima i ako su odlicno odradjeni naravno da cu i ja imat veci motiv za svirku.
Dalje, ona prica moja gitara od 1MB zvuci bolje od te i te gitare od 32MB isto tako ne pije vode. Postoje naravno i samplovi od par stotina MB koji zvuce bez veze. Ako jedan te isti sampl od 32MB "srezes" na 2-3MB poslusaj ga pa ces cut u cemu je razlika.
Dalje, sto neki ljudi ne kontaju. Mi muzicari smo isto kao i konobari kako na veseljima, tako i u kaficima. Dakle, zadatak nam je da udovoljimo gostima, da im stvorimo ugodnu atmosferu. Ako si konobar i na nogama si citavu noc, neces obut cipele na spic koje su neudobne, nego ces obut nesto udobno. Slicno tako, neces ucitat neku tanacku boju ili sampl koji odradjuje posao, a koji ce te nervirat citavu noc i ubijat ti zelju za svirkom.
Mi nismo zvijezde, nego obicni sljakeri kao i svi ostali ljudi.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 09.02.2013, 06:26   #16
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

nemojte me molim vas ucit, ja imam posla haha, !! niko ne spominje sempl od 34kb,, u mene u klavi ti je situacija samo najbolje pa kolko moze, ja govorim da nikad necu stavit gitaru od 3gb rama ako imam 4gb, i pricam da je dovoljno veliko i 512mb, moze se staviti skroz ok stvari do kraja zivota, msm neces jedan te isti set koristit sto godina, dodijace ti i taj, pa ces opet na usb stick doterat novi, i tako sam sebi pravit osvezenja. itd itd.. omladinci moji haha!!

sto se tice opreme, narod je naucio na dinacord i po sveta ga koristi i meni ni malo ne smeta ni njjegov hall ni dilej, ni njegov sound.. kom smeta taj vecito trazi druga resenja, i nikad zadovoljan uvek kaze moze bolje, dok mi sviramo i svi zadovoljni, i tako i kutije,, dok sam prije nosao trosistemke i dinakord i bilo sta, sam vidis okrecu kutije, babe se zale ovo ono, kako radim na zx5, ni jedna baba nikad nije okrenula kutiju jer kutija ne smeta, prijatan ton za svakog, i to mogu dokazat na 50 svadfbi snimat kamerom!! itd itd,, vise cu vam priznat da se vise nasviram na tritonu i arazneru neg na svim profi instrumentima u kompu,, oni su tam za pravit i mixat u cubesu gde ce te zabolit glava do ujutro to jest potrosices sate dok oni zazvuce.. poz
Dodato:
neki ljudi do skora ceo zivot svirali bez i jednog sempla a vama danas malo i 512mb, ja se ne bunim sa 64mb jbt. od jednom vam daje da ceo komp stavite u klavu u real tajmu i da ta klava ima memoriju da przi i na suncu i na plus 50 stepeni pd satorom, iznesi 10 dana komp sa tom najbrzom memorijom pod sator pa vidi dokle ces dogurat. na kom se cak moze staviti i neko hladjenje a sta ces ti stavit na klavu a da ona bude u normalnim razmerama, jos bolje kao pa3x.
Dodato:
lako je napuniti i kontakt 16gb rama i iznet laptop, al na njemu nemozes dobit 80 posto boja kao sto mozes na jednom tritonu u PROG i sa svim njegovim funkcijama,, osim samo sempliranja ton po ton ko onaj juzni sound i nagomilo 4x vise nego sto je u stvarnosti bilo odakle si presemplovao i ima opet sam jedan efekat koji nije bog zna sta, a sve dodatno zahteva druge kombinacije koje trose resurse.. da postoji triton VSTi mislim da bi tu bio kraj svim ovim semplerima sto postoje takodje fantom ili motif vsti.
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)

Promijenjeno od branoy (09.02.2013 u 06:42 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
branoy je offline   Reply With Quote
Star 09.02.2013, 11:43   #17
Narodnjak300
Ovaj baš voli da kuca
 
Narodnjak300's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.12.2008
Mjesto: Bor-Timocka kajina
Postovi: 450
Downloads: 2385
Uploads: 42
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 52 puta u 51 Postova
Instrumenti: nemam vise instrument
Interesi: Pecanje
Narodnjak300 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od branoy Pokaži Post
lako je napuniti i kontakt 16gb rama i iznet laptop, al na njemu nemozes dobit 80 posto boja kao sto mozes na jednom tritonu...

Sve si lepo rek'o al ovaj izjava ti je out of tune

Ko zna da radi sa soft synthovima u komp i poznaje sintezu moze cuda da pravi, isto tako ko dobro poznaje triton, samo sto na pc-u nemas ogranicenja.
__________________
Donosim vam pune ruke štimunga!
Narodnjak300 je offline   Reply With Quote
Star 09.02.2013, 13:58   #18
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@branoy

Samo me interesuje, da li procitas ti to sto napises prije nego postavis na forum ? 'Ajd pazljivo prostudiraj sta si sve napisao u proslom postu !!!!! Zasto svjesno zivis u zabludi, recimo ja na bini radim iskljucivo na bazi softvera i moj sample content je nesto preko 100GB i sve to mi je trenutno na raspolaganju bez ikakvog cekanja da se instrumenti pozovu i sve to kontrolisem tako da iskoristim kompletan potencijal instrumenta... i sad ti pises o nekakvih 512MB ili 64MB... je l da, da je i vise nego smijesno. Nego da se ne udaljujemo od teme. Govorilo se o Wersi Wingu.

Promijenjeno od tranzit (09.02.2013 u 14:03 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 10.02.2013, 02:31   #19
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

narodnjak300 kakvu sintezu? kontakt je ogranicen sint i cena im svima govori sve, da jeste do sad bi napravili vrhunskih boja i culo bi se negde, nem cak ni u libraryma nigde nasih, strane me ne zanimaju, njih ima na svakom cosku, msm bukvalno uzmem rec strane ,i ne samo ubacit presemplovan sempl sa bilo koje klave i sredit release, atack, stavit hal dilej, nema on kao u tritonu opasnih opcija pod pitch, filt, amp, lfo, tu triton je triton. vise ima opcija u jednom vsti koji nije poznat kao sempler i tamo slabo bas svrstavaju npr Alchemy koji je za mene bolji od svih njih zajedno sa opcijama koje ima. da ludilo napravis, dok logicov je opet bolji od njeg ladno, i motu machfive i emulator x,, . .. ogranicenja?, tu se varas, , nikad niko ne napravi patcheve kako na pomenute 3 poznate klave, ovamo samo presemplaju i to nije to u 80 opet posto slucajeva, COMBI na tritonu ti kad napravis u KONTAKT javi se! .. a na Tritonu evo Le cu cele tri banke A

tranzit,, paz ovu situaciju, ide torta, svadba je, mlada izlazi, ja pooneo najjaci sistem komp i sve iz njeg vucem,, zamisli pukne sve to ?? tu niko ne garantuje i nema 100 posto garanti da nikad nece past, a kad znas da ima sanse za to, nikad u zivotu ne bih na to,

drugo,, na to ces u deset god nadavat para i para ,, hardisk je velik, skup, radis swaki week, drndas u sobi svaki dan ode to za dve godine, treba novi kupit, treba imat jos jedan za backup, ,, memorija moze puknuti, daj novu kupi, i sto k u kompu jer vise ne radi u jednom uslovu nego u milion prostorija i 4 godisnja doba, odma iz kuce na -20 i udri? neka hvala,

ima tu ljudi mnogo stvari.
ja pricam realno a vi sta god demantujete ja cu vam opet dat odgovor, kad ste u pravu ja kazem tako je. i nema tu ljutnje.

tranzit daj snimke na you i gde to radis da vidim i cujem.. et ako nije problem? da vidim koliko si bolji od svih ovih na balkanu i poznatih i nepoznatih sto prate i zvezde i domace ljubimce? jer da je to sve real sto ti pricas pa o tebi bi vec pisalo po drzave? msm nemo' se ljutis, ljudi bi odma dolazili i kupovali sto ti imas i tu postavku kopirali, pa onaj iz bg juznisound rasproda one zajebancje ko lud od jednom a ti kazes od svih zajedno si bolji a ja nigde ne videh te i ne cuh od nikog neki info. i ako imas najjace banke kome radis od poznatih? znam sve jedan studio i scim rade, i ubise se od posla par njih, eno kod kobca moj triton rack, pola stvari s njeg vuce nase boje, kakvi kontakti i softaci. hardwer jr hardwer, pc i u njemu je sve pisani program od brojeva u koji ja vjere nemam, poz
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)

Promijenjeno od branoy (10.02.2013 u 02:33 sati)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 10.02.2013, 12:29   #20
Narodnjak300
Ovaj baš voli da kuca
 
Narodnjak300's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.12.2008
Mjesto: Bor-Timocka kajina
Postovi: 450
Downloads: 2385
Uploads: 42
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 52 puta u 51 Postova
Instrumenti: nemam vise instrument
Interesi: Pecanje
Narodnjak300 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Branoy brate razumem te potpuno ali kontakt ima mnogo dobre filtere na koje mozes da stavis razne autemacije (lfo, envelope, velocity), jeste da nije synth ali ima opciju tone machine sto daje mnoge mogucnosti i ima solidan dsp, sto se tice sinteze to sto sam rekao se odnosilo na vst soft synth-ove. Daleko od toga da je triton losa klavijatura cak naprotiv ali ono sto ja hocu da kazem da je sve to ograniceno. Verujem da ti to zavrasava posao ali ima svoja ogranicenja. Recimo neki dobro odradjen instrument u kontaktu (primer Sample modeling sto radi) nikad ne moze da se odradi u Triton, mozda ton i moze ali da se instrument ponasa tako prilikom sviranja i da zvicu realno tesko. Poenta price je a sad pokusaj da me shvatis najbolje moguce, dakle poenta je da korg, yamaha, roland nikad nece da naprave klavijaturu na koju mozes da instaliras neki softver, nego ce da napune sa svojim semplovima, pa ti onda sklapaj, muci se pravi setove edituj. Ja kazem kad dam 1000-2000 evra za klavijaturu hocu bre da mi svira odmah, da imam zvuk koji zelim za te pare.Zar nije to realno? . Na svaki tutorijal ova tri poznata brenda na pocetku videa pokaziju koje klavire imaju. Alo bre rodjaci sta me briga za klavire, pa svaka klavijatura 20 godina u nazad ima dobar klavir. Dajte neku novu opciju, neki nov koncept, pruzite ljudima nesto novo. Ni dirke ne umeju (citaj nece) na naprave ko nekad.
__________________
Donosim vam pune ruke štimunga!
Narodnjak300 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:54


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije