Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Ostali proizvođači i razno

Ostali proizvođači i razno Za sve one koji ne sviraju vec pomenute, ili za one koji imaju meshovita pitanja.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.02.2013, 13:48   #1
Arter
Vredan član društva
 
Arter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.01.2012
Mjesto: Split - Zagreb
Postovi: 213
Downloads: 529
Uploads: 1
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 21 puta u 18 Postova
Instrumenti: Yamaha psr sx700
Interesi: Glazba, glazba , glazba...
Arter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard WERSI Pegasus Wing

dali se tko susretao sa doticnom...ili je mozda i svira...kakvi su dojmovi i misljenja?

WERSI Pegasus Wing Professional Keyboard Demo
You need to upgrade your Flash Player
__________________
Nikada ne misli da sve znas, jer uvijek postoji netko tko zna vise...
Arter je offline   Reply With Quote
Star 06.02.2013, 20:39   #2
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dobro zamisljen projekat, vrlo slabe performanse da bi se mogao dobiti najvisi nivo kvaliteta sounda.

Promijenjeno od tranzit (06.02.2013 u 20:41 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 06.02.2013, 21:58   #3
Todorgm
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 19.01.2010
Mjesto: Gornji Milanovac
Godina: 33
Postovi: 322
Downloads: 1922
Uploads: 25
Rekao HVALA: 141
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: Korg Pa1000
Interesi: Ne interesuje me :)
Todorgm befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Todorgm pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ovo zvuci prilicno dobro nisam cuo za ovu spravu do sad
Todorgm je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2013, 11:10   #4
Narodnjak300
Ovaj baš voli da kuca
 
Narodnjak300's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.12.2008
Mjesto: Bor-Timocka kajina
Postovi: 450
Downloads: 2385
Uploads: 42
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 52 puta u 51 Postova
Instrumenti: nemam vise instrument
Interesi: Pecanje
Narodnjak300 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Koliko sam uspeo da vidim kosta 2700 evra, mnogo je to...
dizajn nije los
__________________
Donosim vam pune ruke štimunga!
Narodnjak300 je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2013, 14:24   #5
bogy
Vredan član društva
 
bogy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.03.2006
Postovi: 143
Downloads: 634
Uploads: 1
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Korg Pa 600
bogy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
bogy pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Wersi je Nemacka Firma koji prave profesionalne Orgulje sa 2,3,4 Manuala
Pegasus Wing bazira na Wersi OAS sistem sta je u svim Orguljama instaliran
u njemu se moze da se instaliraju instaliraju programi i boje od wesi sta kostaju izmedju 100 do 700€
bogy je offline   Reply With Quote
Star 09.02.2013, 01:15   #6
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kada se sve sabere, da bi se dobio Wing kompletno opremljen standardnim soundima (sasvim prosjecnog kvaliteta), njegova cijena dostize nesto manje od 5.000 eura. Bazira na OAS sistemu kao sto pomenu Bogy, sto bi trebalo da znaci da je otvoreni sistem koji dozvoljava sopstvenu integraciju novih VST instrumenata ali... to sve je samo na papiru i prije svega propagandni trik Wersija. Wing a i svi ostali modeli OASa pocivaju na vrlo slabim performansama AMD procesora i okruzenja na istom nivou, gdje spada samo 4GB radne memorije i jadni i bijedni SSD SATA1 od 64 GB a sve ovo na odavno penzionisanom operativnom sistemu Windowsa. Cudno koliko proizvodjaci nemaju sluha za trziste i koliko kasne za tehnologijom, cudo a i sramota. Uvjereni su izgleda da ce "sminka" instrumenta da odradi posao. Wersi je prvo pokusavao samostalno da prodaje svoje instrumente, sto je i uspjevalo kada su u pitanju veliki orguljski sistemi a onda, ne uspjevsi da plasira svoj "novi" OAS, prepustio dalju distribuciju "Music Store" prodavnici muzickih instrumenata iz Kölna. Cist promasaj i za jedne i za druge.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 09.02.2013, 02:01   #7
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 646
Downloads: 3675
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

vrlo mu je sirok sound i otvoreniji od bilo kog araznera sto cujem. i nema veze sto je 4gb ram, u mene u Le je 64mb i odradis sve zivo, msm ne pravis ti pesme da vuce 16 lupam kanala i da svaki ide u memoriju, ovo treba da je solo, i taman posla na solo kalavi da cu vuci gitaru od 3gb ,, gde tu svest. sve se odradi na pa3x solo a der na 4gb.

ima ovo svoje velike prednosti samo cena je skupa al verovatno i vredi.
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 09.02.2013, 02:22   #8
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To si nesto pobrkao loncice !!! Ajd' skoncentrisi se malo prije nego nesto napises. Kakav "solo" i bakraci, Wing je aranzer na bazi PC-a i Windows sistema a samim tim i na bazi softver instrumenata, to bi trebalo svakom ko je imalo u ovoj materiji da kaze sve, to jest da svi ti VST instrumenti sviraju istovremeno i po 16 midi a i poneku audio traku (audio drum loopovi). Tih 4GB je, ne malo, nego jedno veliko nista za kvalitetne VST Instrumente pa je i kvalitet sounda taman toliki. Radi poredjenja, dobri Audio sistemi za Live dolaze po fabrickom defaultu sa 32 GB radne memorije, ne da bi se uvijek sva napunila, jer kod njih i nema potrebe da samplovi kompletno idu u RAM, vec da bi sam sistem mogao da "dise". Direst Streaming kod Winga je jadan i bijedan jer je baziran na SSD SATA1 disku, cija propusna sirina podataka ide maksimalno do 100 MB/sec. Zamisli... kod tih dobrih Audio sistema za Live, je to citavih 1.000 MB/sec jer tu rade SSD SATA3 diskovi u RAID 0 protokolu. Pogodi sta je spremnije za ogromne Sample Contente a cilj, radi najboljeg moguceg sounda, su bas takvi VST instrumenti !!!!! To sto si ti veoma zadovoljan sto sa Le i "odradis sve zivo" to je samo tvoje poimanje zvuka i muzike uopste, a sigurno ce svako iole pametan, ako ima tu mogucnost, koristiti dobru gitaru od 3 GB sampling materijala i Live i u studiju i gdje god treba dobar sound, a ne nekakvu sa LE ili PA3X od par stotina KB-a. 'Ajd da pripazis malo sta, gdje i zasto pises, da ne dezinformisemo ove ljude ovdje jer to nisu zasluzili a prije svega da upoznas materiju o kojoj pises.

Promijenjeno od tranzit (09.02.2013 u 02:25 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 09.02.2013, 02:34   #9
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 646
Downloads: 3675
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

nisam isao na sajt, mislio sam solo da je klavijaturica, kad je krenula pratnja isto pomisio ma standard na bazi vsti, nisam ni pomisljao da je arazner, ona odlicno zvuci, ja bi je pre uzeo za solo kad bi se moglo, dosta od nje, jer to vec poimanje araznera ne znam , ne bi sad o toj prici mada i 4gb opet bezi svim danasnjim araznerima, sam kakva je sa editorom i brzinom da sve to izmenja sto se uradi.

a le i pa3x naravno da mislim za live, u studiu imam odlicne sa puno GB gitare , i nema opet sanse da bi ih u live, jer nemozes sve izvesti u real time i onako, ove zadovoljavaju na klavama i previse, pogotovo na pa3x, ovo je balkan i za ove klubove i to je preise i za veselja.

a i nema ljudi koji cak ni na svetu koriste studio na sceni, msm takvi il sviraju po jebenim mestima gde im niko ne sme prici il jos mnogo cega.

za nas, pa3 da ima sound ko roland meni do zivota ne treba nist, jer 12 god radim na g1000 i ubi gde god dodjemo sa zvukom, nema svirke da nisu svi na nogama, mada ja to tako sredim..

dok opet za nase klubove i svadbe i onako ni jedan mi gazda nije rekao imas li ti pravu gitaru, znaju da sve to zvuci i ore sa klava odlicno ili jednostavno nemaju pojma nist. a gde treba opet lako je povest pravog ,, ima moj brat u discoteka palma bern, playboj bend, dacho laptop i samo mu donja klava master sluzi za njeg i iz nje vuce promyny gitare. sam klava za gitare,, i jos dve za solo,

kad baksis krene, i svadbee krstenja koje su zakon, meni odradjuje vrhunski ona od triton le, sa pitchem gore dole, ne komtam kome iznosit 3gb gitaru? i da ce ona doneti poslaa jos vise sto nju koristim, nema to,, posao samo donosi covek i njegovo znanje.
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)

Promijenjeno od branoy (09.02.2013 u 02:41 sati)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 09.02.2013, 02:43   #10
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Opet ti ponavljam, to je tvoje poimanje sounda i to je uredu ako tebi tako odgovara. Sto se tice one gitare sa "puno GB", moze ona i Live maksimalno da se iskoristi, nista manje nego u studiju, samo za to su potrebni ergonomicni kontroleri a oni dobri Audio sistemi imaju ih i na pretek. Ti b se strasno zacudio kada bi vidio equipment jednog prosjecnog muzicara u zapadnoj Evropi, a posebno onih koji rade kao One Man Band (tu naravno ne mislim na nase ljude na zapadu jer se oni kao po inerciji ponasaju kao i oni u rodnom kraju). Pored jednog odlicnog audio sistema tu je jos samo par masterkeyboarda sa dobrim kontrolama i kontrolerima (i noznim i rucnim i usnim). Mi na Balkanu malo zaostajemo, uostalom kao i uvijek do sada.
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:10


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije