Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.08.2013, 14:48   #11
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nasao sam druze svaka cast hvala.A de mi reci jel bi mogao da napises kako da odradim orijentalne terce onakve kao sto si ti odradio sto si postavio davno na download?Ovo je samo postupak za durske/molske donje i gornje terce ili?Meni bih jos bolje bile kad bi mogao napraviti samo tercu da me prati a prvi ton bih svirao na pravoj harmonici,znaci preko klaviojature boja terca a hohner Harmonika prvi ton

Promijenjeno od zeljko (26.08.2013 u 14:49 sati)
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 26.08.2013, 16:07   #12
velja87
Vredan član društva
 
velja87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.06.2009
Postovi: 274
Downloads: 96
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 64 puta u 64 Postova
velja87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Zeljko moze sve da se uradi, ako je midi harmonika u pitanju. Onda bi na kalvijaturi osnovni ton(primu) utisao, a tercu pojacas koliko treba. Ajde napisi kakva je harmonika u pitanju pa cemo nesto smisliti.Ako ne znamo mi sigurno da kolega Tranzit poznaje to polje jako dobro pa ti moze reci neki pravi savet
velja87 je offline   Reply With Quote
Star 26.08.2013, 17:31   #13
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa dobro ako se na ovaj nacin prave terce posebno npr.na uper 2 terca a na uper1 osnovni ton onda mogu da smanjim i na klavijaturi ako mi ne treba prvi ton ili?

Harmonika je Hohner Morino vbs akusticna u koju sam naknadno ugradio midi i preko midi kabla vezem sa korgom na line in.Ja sam mislio harmoniku svirati preko mikrofona kad hocu da je sviram a terca i sve ostalo da die sa aranzera a ponekad bih svirao i samo klavijaturu,tako da mi treba i prvi ton da Imam.

Da li moze neko malo bolje da napise kako se prave sve terce pa da napravim sve iz pocetka kako meni odgovara,jer kad ucitam vec gotove terce zna se desiti da fale cim transponujem tonove.Valjda taj ko je pravio nije redao po svim oktavama ili sta vec.Meni trebaju i orijentalne terce a ovdje nije objasnjeno da li moze da se te naprave na ovaj nacin pa ako zna neko da i to napise.Poz i hvala
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 26.08.2013, 18:10   #14
velja87
Vredan član društva
 
velja87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.06.2009
Postovi: 274
Downloads: 96
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 64 puta u 64 Postova
velja87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako imas midi izvodivo je midi out iz harmonika na midi in na korgu. sa korga izvedes noramalno linijski izlaz na miksetu i to ce ti biti terca. harmoniku ozvucis mikrofonom i taj mikrofon ce ti biti onsovni ton. U sustini imaces na mixeru dva kanala, jedan sa korga(tercu) i jedan sa harmonike(primu) pa tu odredis balans koliko treba da se sta cuje. upper 1 utisas na samoj klavi(davno sam imao pa 800, sada nemam korg pa nemogu tacno podesavanje da ti kazem), a na upper 2 stavis tercu i tu mozes da stavis koji god hoces zvuk ili ti boju, klarinet, sax, sempl harmonike...

Terce koje ne mozes da transponujes su oscilatorske terce, mozes user scale terce da transponujes bez problema.
velja87 je offline   Reply With Quote
Star 26.08.2013, 19:22   #15
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma znam to.Ja sam i do sada kad sam htio svirao harmoniku preko mikrofona,nego trebam prvo sve terce sredit kako treba.Normalno ako su terce odvojene od prvog tona tj.po uperima onda nije Problem.Ako mi ne treba prvi ton sa klavijature samo mutiram taj uper a ostavim tercu koja je na drugom uperu i to bi to a ne fali nista i ako svira i prvi ton sa korga sve zavisi.#

Nego ne napisa ovaj sve kako sta treba podesiti,vecf je samo napisao za gornje terce pa zato pitam jer ne mogu sve svirati sa gornjim tercama
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 26.08.2013, 20:23   #16
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zeljko
User scale setup za "C orijental" ili to mu dodje Fmol harmonski (primer kao za Moj dilbere iz C ) je
Tonove Dis, G, Gis i Ais na +99 i Key: F
Mislim da me razumes
Ako ti treba donja terca onda u Sound transponirani ton treba biti na -3, a ne +3.
User scale setup utaj slucaj je:
Tonove: E, A i H na -99 i Key: C za C dur.
Ace je offline   Reply With Quote
Star 26.08.2013, 20:51   #17
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma ne kuzim to jos kako treba.Znam samo da sa ovim gornjim tercama sto je ovaj kolega napisao upustvo mogu da sviram onu "Svi pjevaljski tamburasi sviraj te mi pjesme tuzne"

Ace druze de ti kad budes imao vremena ako hoces da mi napises to malo jednostavnije za sve terce kako sta die pa mi posalji na mail da ja to mogu izdrukat i staviti na klavijaturu gore gdje se note stavljaju na onaj stalak pa polako citam i pravim jedno po jedno
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 26.08.2013, 22:02   #18
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Procitaj Zeljko ovu temu jos jedan put, dosta je toga napisano na prvu stranu.
Ace je offline   Reply With Quote
Star 27.08.2013, 00:15   #19
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Procitacu mada sam citao vec jednom i nigdje ne vidje kako se prave te orijentalne terce ali nema veze.Ne boj se tebe necu vise uznemiravati jer vidim da ti je vrijeme dragocjeno pa valjda ce se Naci neko drugi ko ce mi to pokazati..Hvala ti i poz
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 05.09.2013, 11:11   #20
Miki0
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 19.09.2010
Mjesto: BiH
Postovi: 80
Downloads: 43
Uploads: 6
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 13 puta u 12 Postova
Instrumenti: Korg PA600QT
Miki0 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ovdje bih ISTAKAO narocito ovo sto je vec rekao clan foruma zukae, a to je :"Ja imam običaj da ostavim sve u key C, a da onda odsviram ručno pjesmu i vidim gdje su velike i male terce i onda direktno postavim +99 gdje je potrebna velika terca, onda to snimim u songbook za datu pjesmu..." Naravno i sve ostalo treba podesiti kako je to on vec ranije opisao.
Proucavajuci terce, zakljucio sam da jedino tako ispravno rade i ne paraju usi. Ovaj put mu se jos jednom zahvaljujem.
Miki0 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:17


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije