Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Prateća oprema > Harmonizeri

Harmonizeri Da zvučite kao hor...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 15.02.2014, 06:42   #1
energy
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.03.2009
Mjesto: Zemun
Postovi: 224
Downloads: 589
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: pa3x i triton le
energy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard TC Hlicon voicelive2 midi problem

Koristim od skoro voice live2,stvarno je super ali mi se pojavio problem.Nime vocalist vezujem sa midi kablom preko m3,tako da tonalitete na vokoderu zadajem preko m3.Dakle stisnem akord na klavijaturi on odmah prepozna tonalitet,dur,mol i sl...
E sada,kada je u midi opcijama ukljucena opcija "pre midi',vocalist moze da prepozna i transponovane tonalitete.Tacnije uhvatim a mol na M3 i transponujem -2 vokalist sam prepozna G mol,ili -3 F#mol.U toj kombinaciji sve radi sa vokalistom,ali ne mogu onda terce na m3(harmonike,trube i sl.) da transponujem...
Ako ukljucim opciju post midi,onda opcija za transponovanje terci na m3(harmonike,trube,sl..) radi,ali vokalist ne prima komandu transponovanja,onda nije bitno koliko sam transponovao na klavijaturi vokalist prepoznaje samo akord koji sam stisnuo na m3...
Da li neko zna sta treba da uradim da mogu da transponujem terce na m3,a da vokalist istovremeno prepoznaje ta transponovanja...
energy je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2014, 07:23   #2
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Voce Live 2, kada radi u Midi Modusu (sto je najgori moguci izbor koji si mogao da napravis kod tog harmonizera) pre-mdi, dobija podatke direktno od klavijature koja je odredjena da mu daje informacije o akordima. Ukoliko si ti transponovao M3 za recimo +3 (jedan i po ton), to znaci da si transponovao u sustini samu klavijaturu, a ne Sound Engine Korga M3 jer bi to bio ogroman posao za Korga. Uvijek kada se radi o transponovanju, kod bilo kojeg instrumenta, radi se o najednostavnijem pomjeranju same klavijature instrumenta nagore ili nadole. Upravo tu informaciju i prima Voice Live, dakle direktno sa klavijature, sto znaci da prima i ono sta si ti transponovao. Medjutim, kada je parametar postavljen na "post-midi", Voice Live ne prima informaciju direktno sa klavijature, kako sam ti maloprije objasnio, vec prima informaciju sa Sound Enginea Korga M3 koji u sustini nije transponovan. Ne znam koliko si shvatio ovu materiju jer je prilicno kompleksna i zalazi dosta duboko u konfiguraciju i strukturu elektronskih instrumenata ali neka ti bude dovoljno da znas, da nesec moci nista drugo uraditi u vezi sa tim, od onoga sto imas trenutno.

Nesto drugo, pomenuosam na pocetku ovog posta da je rad Voice Live 2 u Midi Modusu najgori moguci izbor i u tom modusu on je samo malo kvalitetniji od integriranih harmonizera u kojekakve aranzere. Prateci glasovi koje pjeva su staticni, dosta puta pogresni, neprirodnog ponasanja pri vecim intervalima itd... itd... Voice Live 2 svoju pravu vrijednost, moc i kvalitet moze pokazati tek u Scale Modusu, za sta ti nije potreban nikakav midi kabl, niti klavijatura putem koje ces zadavati akorde koji bi upravljali Voice Live harmonijom. U Scale Modusu Voice Live 2 "pjeva" prateci glas po unaprijed definisanim skalama koje si ti zadao i to tako da 100% odgovaraju muzici koju sviras. Predpostavljam da sviras balkansku muziku sa orijentalnim ethno prizvukom. Tu Voice Live ne moze u Midi Modusu nista posebno da uradi. Kompletna balkanska muzika se bazira na pet do sest harmonskih konfiguracija i na tebi je da napravis tih pet ili sest skala na Voice Live 2, a onda neces imati nikakvih problema sa transponovanjem jer sam zadajes i harmonsku konfiguraciju i tonalitet na Voice Live, koji onda nepogrijesivo prati tvoj ili glas pjevaca i to bas onako kako bi to uradio dobar pjevac koji veoma dobro cuje tercu, kvartu, kvintu ili bilo koji drugi interval koji ti treba.

Savjetujem ti prijateljki, kolegijalno, bratski ili vec kako god hoces, najtoplije da odmah predjes na Scale Modus u Voice Live 2 i da budes veoma sretan sa tim. Ukoliko ne znas kako bi odradio te sve skale, javi se, rijeicemo to vrlo brzo, a mislim da ih ima vec gotovih u Download sekciji.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
energy (15.02.2014)
Star 15.02.2014, 08:27   #3
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jbt, ja imam M3 oko 3 godine i nemam pojma gde mu je transpose opcija....
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2014, 09:01   #4
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ti si rasni muzicar i to sve objasnjava. Mene, na primjer, to zbuni, pa zijevam oko sebe k'o riba na suhom. Vjerovatno je u pitanju apsolutni sluh koji mi donosi mnogo vise deficita nego prednosti. Na primjer, kod upotrebe tog transpoze, sviram recimo D ali posto ne cujem D vec taj transponovani ton, to me toliko iritira da od svirke nema nista jer ruka vise ne zna gdje bi. Jednostavno krenem da grijesim po automatizmu jer ne cujem ono sto sviram. Bozija kazna. Ovo je samo sitnica u odnosu na ono sta se desava kada treba da pjevam, a orkestar ili je dovoljno cak i jedan iz orkestra, svira pogresno. Cujem ga i krenem za njim, naravno da ode sve u out, da ne kazem nesto gore. Elem, da se vratimo na taj transpoze, donio bih zakon o zabrani pravljenja instrumenata sa transpoze komandama. Ama jasno je svima da je na klavijaturama teze odsvirati pjesmu iz C# mola nego iz A mola ali to jos uvijek nije razlog da sve pjesme sviramo iz A mola, sto je naravno najcesca pojava kod nadrimuzicara.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 16.02.2014, 07:16   #5
energy
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.03.2009
Mjesto: Zemun
Postovi: 224
Downloads: 589
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: pa3x i triton le
energy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja inace i koristim scale mode,ali netrazim tonalitete na vokalistu peske nego preko m3...Stisnem g dur na m3,on i automatski nadje taj isti tonalitet na vokallistu i prati me iz g dura.Kad predjem na drugu pesmu,na m3 stisnem recimo c mol on ga prepozna na vokalistu i peva tercu iz c mola.
Ne koristim vokalist tako sto mi prati harmonije sa m3...
Ali mi se javlja gore pomenuti problem.Kad stavim na "premidi" na klavijaturi, na vokalistu sve radi ekstra,i transponovane tonalitete prepoznaje,ali mi terce na m3(boje) ne rade.kad stavim na "post midi" radi transponovanje terci na m3 ali nece da ih kao takve transponovane tonalitete prepozna na vokalistu.
Pokusao sam da povezem vokalist na pa3x kao na m3 ...Rade i terce,i vokalist i moze da se transponije istovremeno i jedno i drugo.i sve je podeseno na post midi.
Pitanje glasi zasto to ne moze na m3,ili kako to da podesim na m3?
energy je offline   Reply With Quote
Star 16.02.2014, 09:26   #6
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Druže, lično sam prošao sve te "karafeke" sa tercama (instrumentalnim), vokalistima i Midi komandama itd dok na kraju nisam shvatio da sve te sprave služe samo da ti uzmu pare a ne da ti pomognu pri radu. Jednostavno, sviraj samo "prvu" i pevaj prvi glas korektno, niko neće primetiti da nešto nedostaje.
Sve ove džidže-midže donose više štete nego koristi

Sent from my HTC One XL using Tapatalk
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 16.02.2014, 12:53   #7
Arter
Vredan član društva
 
Arter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.01.2012
Mjesto: Split - Zagreb
Postovi: 219
Downloads: 530
Uploads: 1
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 21 puta u 18 Postova
Instrumenti: Yamaha psr sx700
Interesi: Glazba, glazba , glazba...
Arter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sale svaka ti dala...nisam tija to napisat da me se ne popljuje jer sam jos "junior"

Sent from my ST25i using Tapatalk
__________________
Nikada ne misli da sve znas, jer uvijek postoji netko tko zna vise...
Arter je offline   Reply With Quote
Star 16.02.2014, 16:11   #8
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 80 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Upravo tako Saleband.

Bilo koji vokalist je dobar ali samo kada se koristi u odredjenim kolicinama.U Kanadi i Americi koristi se zargon u muzici"Less is more".

Sa vocalistom ce dobar pjevac da zvuci bolje a osrednji i losiji pjevac ce da zvuci lose.Jer svaka greska je dupla ili cak i vise.
mikimiki je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio mikimiki za ovaj koristan post:
sale_band (16.02.2014)
Star 16.02.2014, 16:40   #9
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od mikimiki Pokaži Post
...Jednostavno, sviraj samo "prvu" i pevaj prvi glas korektno, niko neće primetiti da nešto nedostaje.
Sve ove džidže-midže donose više štete nego koristi...
Jednostavno radi toga sto je to sve toliko traljavo napravljeno i jos traljavije se upotrebljava, da zaista, u najvecem broju slucajeva, nacini vise stete nego koristi. Uzrok je opet onaj isti, proizvodjaci ne ubrajaju aranzere u profesionalne instrumentem, pa se shodno tome i odnose prema njima i u procesu proizvodnje.
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:42


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije