Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.11.2019, 13:23   #61
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nije stvar u toj funkciji i odgovoru...nije to toliko bitno....!
Landison je offline   Reply With Quote
Star 06.11.2019, 13:42   #62
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Landison Pokaži Post
Ajde reci da ne tražimo puno po klavijaturi i manualu!
A ja mislio da te baš to interesira. Opet sam fulao
casper je offline   Reply With Quote
Star 06.11.2019, 14:13   #63
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

He he ...jesi me!
Landison je offline   Reply With Quote
Star 06.11.2019, 14:46   #64
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ma ne bih ja ... slučajno sam izvukao iz rukava.
###############

Vratimo se na temu. Napisah nedavno ...

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
....
Želio bih još nešto istaknuti o mogućnostima tkz. Fingered moda kod Yamahinig aražera. Svaki brend ima svoje specifičnosti i modalitete kako će svirati ritam u odnosu na pritisak harme u lijevoj ruci. Te su opcije prije svega vezane za samu strukturu Styla i podatke koji se u njemu nalaze. Ono što čujemo da svira u nekom ritmu je samo dio ali treba znati da iza toga postoji "mehanizam" koji sve to pokreće. Taj je mehanizam kod Yamahe odlično koncipiran, a kao dokaz tome je činjenica da većina software aranažera kao osnovu koriste upravo Yamahin Style. Postoji 7 modaliteta Fingering Typa i kad tome dodamo da akord može biti prepoznat i pritiskom Upper tonova, postoje nebrojene mogućnosti sviranja ovog aranžera......
Ovo je video koji prikazuje plugin za Cubase po imenu Yamaha Expansion Style Editor. Radi se o specijaliziranom alatu kojim se obrađuje Style. Izrađen je od strane Yamahe i imaju ga i koriste jedino njihovi suradnici. Nije namjenjen za široko tržište. Naravno da bi ga mnogi voljeli imati "u rukama" ali čisto sumnjam da će kao takav i biti distribuiran. Možda, jednog dana, kad konkurencija stisne, ako ikada stisne, možda će tada Yamaha djelić ovog super programa pokloniti korisnicima uz kupvinu nekog Gen'os'vetnika.

https://youtu.be/0qpkrd3kqsI?t=37
casper je offline   Reply With Quote
Star 10.11.2019, 23:51   #65
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od psr Pokaži Post
Zeni ne smeta voli i ona kad ja neku popijem pa zasviram, ali i ja sam mislio da je bolje nesto tako umesto originalnih a opet nikad nisam ni Tyrosa cuo sa njegovim zvucnicima pa reko da pitam. I realno cudi me da je tako, odnosno da nisu kad je vec tolika cena napravili nesto sto i vredi toliko ili bar oborili na normalnu cenu pa da onda svako uz klavijaturu kupi i zvucnike originalne. Znaci dve petice mogu da zavrse sve sto mi treba i ne mora da se ide na vece posto vidim ima i sedmice a i osmice.
Evo dobar primjer kako se mogu ugradit studijski monitori umjesto originalnih Yamahinih. Tip je nosače ubo u rupe za stalak na Genosu. Mislim da je nosače kupio na thommanu koji su predviđeni npr za držanje tableta i sl.. univerzalni u smislu da se na njih može prišarafit svašta, ali za Genos.

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Star 05.01.2020, 19:36   #66
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Bio sam na svirku koro sa kolegom koji je imao Pa1000. Ja roto stalak sa led diodama, Genos svetli...ma sve ukupno Pa1000 ko tetris pored, ali...Covek ima Asmir set i ne znam moji jos pored i ubi na mesto. Genos ko pracka. Ja imam beronja set i ne znam navatao sam trista nekih semplova koji su izgleda krs u poredjenju sa onim iz korga. Vocoder mu radi lepo, terce sve moguce ima a i Dx gajde i sve ostalo, Bras...dobre gitare i harmonike. Ja ne razumem zasto toliko kosta Genos koji i dalje ko taraba terce nema koje su jos pre 100god u korgu radile ali aj sad cu da probam da napravim kako je Dr.Casper opisao ako u opste i instaliram onu 2.0 verziju ali da nema nigde nista kvalitetno od materijala (mislim za narodnu muziku) to me ubi. Naso sam ovde uputsrvo i konvertovao nesto iz Rakic seta za triton, pricam samo o bojama (iz KMF u UVN) ali nista u klavijaturi ne zvuci ni blizu onoga u tritonu, ili ja nisam dobro uradio.U glavnom bas tanko zvuci pored Korga koji je duplo jeftiniji a ne smem ni da zamislim pored Pa4x da stanem. E sad, ja sam se vec umorio od ubacivanja ako neko ima dobre gitare, neki bras i harmonike nek posalje ili neka postavi ovde da se skine, jedino je jos to mozda spas, da mozda neko stvarno ima nesto da vredi a da sam ja imao krs . Vec me svi koje znam pitaju sto nisam uzeo Korga ko svi drugi a voleo bi da pokazem da i Yamaha moze da gruva narodnu muziku.
psr je offline   Reply With Quote
Star 05.01.2020, 23:11   #67
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Genos ima odlicne gitare, bras, stringse i sl.. i sigurno su bolje nego na Korgu i to daleko daleko bolje. I neces nac nigdje bolje, pogotovo ne semplovane. A za narodnu muziku istina nema puno kvalitetnog materijala i sam ga nemam niti mi zvuci nesto extra ono sto imam.

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Star 06.01.2020, 00:07   #68
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Bas je za narodnu propast. I svi kazu trebao sam korga jer je Yamaha samo za zabavnjake ali ja sam svirao Yamahu i pre sto godina jos dok su dx i kasnije sy bile na sceni i sad znam da su sve boje koje se i danas koriste od Casio CZ i Yamaha Dx, i nesto manje od Triton exrema sa Mossom a opet Moss je Yamahin i onda sve to ima za Korgove modele a nema za Yamahu koja je i napravila te boje to mi ne ide u glavu. Dajte neku harmoniku i gitaru ljudi.
psr je offline   Reply With Quote
Star 06.01.2020, 02:13   #69
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja imam Tyros5 i Pa4x. I mogu slobodno reci da sam sempl izlazi bolje na Tyrosu, a pretpostavljam na Genosu jos bolje da izlazi sam sempl. Ali je Korg ipak otvorenija sprava za sređivanje boja a i vise setova ima uradjenih za Korga. Kad bi se neki dobar znalac uhvatio posla da sredi Genosa bilo bi to sasvim zadovoljavajuće. Ako hocete savrsen solo onda se zna neku solo spravu iz Genosa i onda je sve potaman. Cak je i Juzi sasvim dovoljan uz Genosa.

Послато са SM-G930F помоћу Тапатока
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 06.01.2020, 17:45   #70
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ok je juzi kad kupis klavijaturu od 1000e da je pojacas ali kad platis klavijaturu kao najskuplji aranzer i jednu odlicnu solo klavijaturu zajedno onda je bez veze da je vokoder los, terce nemas a da za boje kupujes jos neki aparat kao ispomoc. Ali ne odustajem negde cu da navatam harmonike dobre i jos ako uspem terce da napravim po ovim uputstvima super.
psr je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
aranžer, genos, upotreba, yamaha

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:58


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije