Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ketron

Ketron Ne previše popularni, ali izuzetno kvalitetni aranžeri

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 24.12.2008, 11:27   #41
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Neđo, pa to i kažem.
Mi smo takav mentalitet. Svi bi htjeli da ako iskrcaju puno para da odmah kad ga dovezu kući istu večer na tezgi upali i ožeži. Da je sve cakum pakum posloženo. Ljudi, to je samo komad elektronike koju treba "pripitomiti" i napraviti tako da radi kako ste vi zamislili. A ona ne čita misli i zato treba sjest, zagrijat stolac i onda vidjet sve njegove mogučnosti. A za to vam realno treba minimum 6 mjeseci da svaki dan po 3-4 sata sjedite i "drkate" po njegovim mogučnostima.
Kad se (i ako se) ova Audya napuca kako valja (prema specifikacijama bi trebala biti babaroga) tada ćemo čitati drugačije komentare.
Pa u čitavoj Europi ih nije još 100 komada prodano. Ljudi budite ozbiljni jer za ovaj synth još nema ama baš ničeg napravljeno za naš prostor. Tek je u izradi.
I još nešto, nemojte samo očekivati da ova babaroga jednom kad se i naprave u za nju YU ritmovi izbacuje iz sebe DX i Casio zujalice, jer to će stvarno bit užasno veliko svetogrđe.
Ovaj synth je napravljen i osmišljen za puuunnnoo veće stvari.

Stoga sam u jednom od prethodnih postova i napisao. Za sada ovo što izlazi iz njega nije ništa posebno, već viđeno i čuto na ostaloj TOP klasi aranžera. No ono što je u dubini njegovog engina, to tek treba napraviti i čuti, a vjerujem da je u rukama pravog majstora ovaj synth strašno močna sprava za svirku. Stoga je i moj komentar od prije "mlačan" i iskreno nemam trenutno neko veliko oduševljenje naspram njega. Ne želim ga kupovat jer se bojim izazova. Ali kad netko okači prvih par primjera njegovih pravih mogučnosti, vezanih za muziku našeg prostora, i ako to zadovolji moje ukuse tada ću svakako razmislit o njemu. Jer s obzirom da nisam profesionalac, sigurno ću naič kao i svaki novi vlasnik Audye na 1000 problema, koje bez pomoči drugih kolega će jako teško biti prevaziči.
__________________
u penziji !
kreso je offline  
Star 24.12.2008, 11:35   #42
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od BasariStudios Pokaži Post
znam za sigurno da NIJEDAN ODVAS nije nit video nit
cuo masinu...ipak Nedim je taj koji je JASE...
Bolje bi ti bilo da jases nesto konkretnije a ne hrpu metala i plastike... i... opet si uobrazen i prepotentan, rekoh ti da sam je testirao i maltretirao a ti navalio da si jedini pa jedini. Opet pricas bajkice ljudima. Nema Ketron ni FM a ni Analog sintezu nego samo svoju prilicno mrsavu, slabasnu i zastarjelu Wavetable sa 360MB ROMa. Ne petljaj i ne dezinformisi ljude ovdje. Inace cijena je trenutno u Njemackoj tacno 4.190 Eura. Cist italijanski bezobrazluk.
tranzit je offline  
Star 24.12.2008, 11:45   #43
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Ama ima bolan, nemoj da ti slike posaljem za AUDYA sa DISPLAY koje obicni
smrtnik nikad nece videti na sintu, 30% boja je bazirana na sintezu a ne ROM.
Nije to nikakvak bajka, mesec dana sam kurs motao za da radim na sintu,
ucili su me ljudi koji su ga izmislili, il lud sam ja neznam sta je FM il ANALOG?
A za tebe i za ostale neke informacije kao:
Oni koji kupe sada AUDYA nece imati Sampling, dolazi tek u April sa novim
OSom, da je sampling 4GB, da ima full Computer i Synth Sampling Editor,
da je synth Workstation spreman za buducnost i svasta nesto...a cuces sad
razocarenja odma od neke kad cuju da nema Sampler...ahahahahaha...
__________________
,,ŽIVOT NE TREBA SHVATITI PREOZBILJNO, UOSTALOM TKO SE ŽIV IZ NJEGA IZVUKAO!
PAMETNI IMAJU PRAVA DA GOVORE GLUPOSTI, ZA GLUPE JE TO OBAVEZA!
BITI PAMETAN MEDJU GLUPIH JE ISTO KAO I BITI ZIV MEDJU MRTVIH!,,

Promijenjeno od BasariStudios (24.12.2008 u 11:48 sati)
BasariStudios je offline  
Star 24.12.2008, 11:54   #44
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ama nema bolan, nema ni FM ni Analog vec pustu imitaciju na bazi Wavetable sto je toliko daleko od pravih sinteza koliko i ti od istine. Konzerva burazeru, obicna konzerva i jos bezobrazno skupa. Cist promasaj koji ce Ketrona da kosta glave. Propasce zbog njega. Kupit ce ih Roland ili Yamaha i zacepiti im usta da vise ne balegaju o onome o cemu pojma nemaju. Pokrali sve ideje koje se pokrasti mogu od onih koji su se na tom polju dokazali ali nisu mogli da ukradu i sound jer to se ne da ukrasti. Zato sve to i pored svih tih prckarija zvuci ko konzerva. Nema muda zemljace a nema ni onu drugu stvar, ne znas sta je, musko ili zensko. Transvestit.
tranzit je offline  
Star 24.12.2008, 12:47   #45
Perce19
Početnik forumacije!
 
Perce19's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.04.2004
Postovi: 48
Downloads: 2398
Uploads: 2
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Perce19 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Perce19 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Evo ljudi ja sam ga probao u muzickoj radnji prije 10 min..cura kupuje cipele a ja na ketrona.hehe.Ja imam pa2x i osobno ga nebih mijenjao za ketrona,ovi live ritmovi rade strava ali na toje ulozeno mjesece rada,ako i hovcemo napraviti mi nas takav ritam,pa otkud meni smrtniku cjeli studio da snimamo gitare,bas,ububnjeve oa da to lupujemo,pa da zvuci barem priblizno,sound editing je zasad premalen..kako sam ja vidio,nema samplera.kazu da ce biti kasnije...ali nemogu sigurno rec.Skup je,za ono sto ima unutra jako dobro zvuci,ali njegova iskoristivost je jako malena u live svirci..mene je razocarao,jer po demo snimkama ja sam malo vise ocekivao.
Perce19 je offline  
Star 24.12.2008, 13:08   #46
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nedim je napiso:

###ispitao je on, samo nisam siguran da zna kako uopste izgleda sint...reko mu Tranzit...###

Ja Tranzitu vjerujem ko da sam ga gledo svojim očima...Za sad SVE što je reko bila je ISTINA za razliku od tebe,što si slago X-puta...Inače samo da napomenem TVOJ komentar oko cjene pa da zašutiš s tim prepucavanjem...

###Oficjalna cena ce biti od 5-6000 americkih dolara,###

a Krešo napiso

###najniža cijena u Hrvatskoj mu je za cash 3.650 €###

E sad ja ne znam kako tvoj digitron preračunava EUR i USD ali mislm da ti je prognoza bila pogrešna i netačna kao i ono kad si piso DA SI VIDIO na vlastite oči kod vas Turke koji imaju 128MB RAM-a na PA800...A svi znamo da od toga NEMA NIŠTA...
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline  
Star 24.12.2008, 13:08   #47
RadeKOKI
Ovaj baš voli da kuca
 
RadeKOKI's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.04.2007
Mjesto: Tamo i ovamo
Godina: 42
Postovi: 409
Downloads: 523
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Imam svasta
Interesi: Interesovanje za "tete" sa velikim sisama :D
RadeKOKI befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

hm..tipicna rasprava nevalja, kanta, njesra...zasto i cemu? sacekajte da prodje vreme ne mora on odmah da se kupuje i ketron mora da obori cenu tom aranzeru kao prvo a kao drugo pojavice se i u necijim rukama ovde na forumu pa ce napisati milion postova "evo kupio sam zver ketron audya", "audya vs pa2x", "audya zakon"....i svakakve teme, ne branim ni jednog proizvodjaca svi oni imaju nesto svoje u sebi specificno i svako nadje sebe u nekom proizvodjacu tako da je malo bez veze pisati jos lose o tom aranzeru dok se ne pojavi kod nekog ko zna da je napravi i prezentuje, bilo je svakakvih tema na sajtu o raznim modelima korg, roland, yamaha i posle ti isti modeli koji su bili sranje...sad su vrh klavijature, tako da drugari vremenom to sve legne na svoje i sve one pokazu sta mogu mada u nasoj muzici mi ne iskoristimo ni 10% onog sto sve one u stvari mogu ucitamo 2 - seta bubnja i 10-tak semplova a iz rom memorije izvucemo 50-tak boja i toje sve, cek bre ljudi nije sve bas tako crno neko kaze imao je ketrona nije zadovoljan, ok postujem stvar licnog iszbora i stvar ukusa a onda tek dodje stvar kako znas da namestis instrument, jer svi oni daju sirov materijal pa ti posle preradjuj i pakuj kako hoces a danas nema loseg prioizvodjaca ima samo loseg majstora koji je pakuje i nista drugo, ja licno cekam da se pojavi kod nas u srbiji i kupicu je bez razmisljanja, jer mene ne interesuju neciji setovi i stilovi, i dokazacu "ako" dodjem do nje (posto ovde nemoze da s kupi nema zvanicnog uvoznika) da ona pravda sve pare. To je svaki moj stari X1 ketron pravdao koji sam imao, mada nesto po oglasima nevidjam u srbiji ketrone na prodaju doduse nama ih mnogo ali se i ne prodaju. Nailazio sam u poslednje dve godine na 2-3 komada x1 koji su bili u raspadanju po 1000 eu su znali da traze tako da...izostavicu daljnje komentarisanje jer ce doci do svadje. A siguran sam da ce i posle ovog doci do rasprave u nedogled. Veliki pozdrav !!
RadeKOKI je offline  
Star 24.12.2008, 13:12   #48
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Almire, ti si bolestan buraz izgleda...koliko vidim danas 3650EU je 5100USD...
A to svaki dan ide gore dole...koliko znam Kreso je reko najnizu sto je on
nasao il video il cuo...ljudi ga kupuju po 3800EU koje je 5310USD...
Jel ovde moj Digitron il tvoje Neznanje? Ti izgleda uopst i ne citas postove,
samo dodjes i napises nesto koje nema nikaki smisao...veruj ti Tranzitu.
A sad hajd eto recu, u svemu sam bio neispravan, sve sam pogresno rekao
al hajd budi fin i fer posto si se ispraznio sada o Ceni, reci mi o cenu sta sam
pogresio, dal 5100 i 5310 ne spada od 5-6000? Ti ces meni pricati o tome?
Hajd, reci mi sta sam ovde neispravno rekao...cekam...
Citat:
Originalno postovano od Alix Pokaži Post
Inače samo da napomenem TVOJ komentar oko cjene pa da zašutiš s tim prepucavanjem...
###Oficjalna cena ce biti od 5-6000 americkih dolara,###
a Krešo napiso
###najniža cijena u Hrvatskoj mu je za cash 3.650 €###
E sad ja ne znam kako tvoj digitron preračunava EUR i USD ali mislm da ti je prognoza bila pogrešna i netačna
Hajd me zasuti al neznas kako, pogresno si sve rekao...
Citat:
Originalno postovano od Alix Pokaži Post
Ja Tranzitu vjerujem ko da sam ga gledo svojim očima...Za sad SVE što je reko bila je ISTINA
Po tome se i vidi koliko tvoji postovi, znanje i iskustvo imaju smisla na ovom forumu...
Jest dobro jebat...pricao mi Rade juce na MSN...
__________________
,,ŽIVOT NE TREBA SHVATITI PREOZBILJNO, UOSTALOM TKO SE ŽIV IZ NJEGA IZVUKAO!
PAMETNI IMAJU PRAVA DA GOVORE GLUPOSTI, ZA GLUPE JE TO OBAVEZA!
BITI PAMETAN MEDJU GLUPIH JE ISTO KAO I BITI ZIV MEDJU MRTVIH!,,

Promijenjeno od BasariStudios (24.12.2008 u 13:15 sati)
BasariStudios je offline  
Star 24.12.2008, 13:22   #49
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Opet vas troje
E, zato tema ide u LOCK
Vi nastavite natezanje preko msn-a ili PP-a


I još nešto, otvorite li u vezi ovoga novu temu i nastavite li prepucavanje bez razloga, napadajući jedan drugog ko bijesni psi, matere mi banirat ću vas na 6 mjeseci, pa neznam kakvi da smo prijatelji.
__________________
u penziji !
kreso je offline  
Tema zaključana

Favoriti

Oznake
audya, ketron, konacno, out

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:03


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije