Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.10.2013, 10:24   #1
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Windows 8

Vreme je da se ozbiljnije pozabavimo ovim operativnim sistemom koji hteli mi ili ne polako se uvlači na tržište i nenamerava da odustane. Za početak bi bilo zanimljivo da iznesemo utiske , zapažanja,mišljenja, činjenice po najviše i naravno poredimo sa predhodnom verzijom windows 7. I sam sam u nedoumici da li kupiti windows 8? Prednosti i mane. Svoje mišljenje ću polako nadovezati na vaše postove.
Dodato:
Ovde možete preuzeti legalno i besplatno isprobati Windows 8 i izneti svoja mišljenja.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (05.10.2013 u 10:30 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2013, 11:39   #2
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

To ti je isto kao razlika izmedju Korga Pa2x i PA3x.... Ništa revolucionarno

Sent from my HTC One XL using Tapatalk 2
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2013, 11:56   #3
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Na link sto si stavio je Windows 8.1, u njega su vratili Start dugme. Windows 8 ga nije imao.
Mene ako pitas fali mi klasicno Start meni kao ranije sto su imali. Ovo Metro style meni, kao za tablet je dobro al nemoze tek tako da zameni ono staro.
Druga stvar je sto Windows store nije mnogo bogat sa aplikacijama (narocito domaci) tako da jedino Mail sto koristim redovno (SkyDrive, Calculator, Camera povremeno)
Za touch screen-ove menija sa strane su dobre ali sa maus je malo glupo da treba da vucem meni sa strane.
Dobra opcija je takodje ono sto aplikacije sa Windows store svoje stanje zapisu na Cloud pa kad se prebacis na drugi Windows 8 ili Windows phone mozes nastaviti sa radom tamo gde si stao na kucni PC recimo. Mada i ovo nije svakome od korist jer mal broj ljudi koriste Windows phone, ili dva Windows 8...
Ace je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2013, 12:23   #4
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Upravu ste za to da je malo glupavo vucarati tolike ikonetine mišem a, .... sa druge strane, preglednije jeste. Koliko je neophodan start meni, ne znam. Kako kome. Velika prednost touch ekranima ali možda je i nama koji vitlamo sa mišem. Realno to je WINDOWS, za bilo koji program neophodan je miš ( recimo programi za audio obradu i snimanje) ili bi bar bio pozeljan. Korisniji tablet uređajima sa moje tačke gledišta a opet se nadam da će se neko javiti sa pozitivnim komentarima u vezi w8 i ubedi nas u funkcionalniji i brži rad na istom.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2013, 12:30   #5
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja koristim osmicu vec oko 3 mjeseca. Iskren da budem i meni je u pocetku falilo start dugme, ali kako koristim pored osmice i OpenSuse ostalo mi je u navici kucat u search sta trebam tako da mi nije to predstavljalo problem. Control panel sam stavio na desktop tako da nema frke. Sto se tice opcija i ostalih izbornika osim ovog metro styela, sve je identicno sedmici.
E sad, ono najbitnije, a to je performans. Meni radi savrseno, nije nikad zastopao, ali tu ne mogu biti realan jer iskreno, ne znam jeli to do os-a ili do nove masine, odnosno laptopa. Laptop sam kupio u 7. mjesecu i prvo sam na njemu instalirao osmicu, a nisam imao prethodno na njemu sedmicu, pa ne mogu dat kvalitetnu usporedbu.
Istina, imao sam par bugova, npr. sa airplane modom, kad sam ga upalio (ugasio wifi), nisam nasao nacin kako da ugasim airplane mode, nije mi se pojavljivao izbornik, pa sam morao trazit alternativne nacine.
Dobra strana tih metro menua jesu njegovi settingsi sto kaze Ace za tablete i za ljude koji se prvi put susrecu sa pc-om ili slabo znaju radit. Za one sve ostale koje to nervira, postoji oldschool desktop mode i tu se sve moze nastelit kao i prije.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2013, 12:42   #6
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Dell Pokaži Post
postoji oldschool desktop mode i tu se sve moze nastelit kao i prije.
Ekstra! Dakle ako se ne možemo snaći postoji alternativa da izgled vratimo bukvalno kao što je na sedmici, tj približno da se možemo orijentisati i polako privikavati za početak. Pa otom potom polako se prebacivati i na moderan izgled osmice. Veoma korisna informacija. Tako nas eto windows koji će naravno zaživeti vrlo brzo, neće na prvi pogled i prvi susret odvratiti od njegove upotrebe.
Dodato:
Stičem utisak da microsoft , windows osmicom vraća sve druge u igru i trku na polju operativnih sistema. Recimo linux... Ali naravno iza osmice se krije vrhunska postavka koja je prepisana iz sedmice ...
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (05.10.2013 u 12:49 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2013, 15:05   #7
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Win 8 i 7 imaju potpuno isti Kernel, s tim sto je on kod Win 8 nesto efikasniji pa tako i kod audio aplikacija, odnosno audio sistema, te se primjecuje blago poboljsanje u iskoristivosti resursa. Nista posebno veliko ali primjetno. Sada je do proizvodjaca audio programa i pluginova da podese svoje proizvode na Win 8, kao i Drivere audio interfacea na jedan novi Driver koji nudi Win 8 a koji bi, ukoliko se proizvodjaci nakane da se pozabave njime, a sa obzirom da ne ide "zaobilaznim" putem kao svi dosadasnji, bio bar za tridesetak procenata brzi od Asio Drivera. Shodno tome bi i Latence bile dosta manje. Inace, samo opsluzenje Win 8 je stvar navike i nakon nekoliko dana koriscenja, covjek i ne primjeti vise da je na novom sistemu.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2013, 17:02   #8
zsimonovic
Odomaćeni član
 
zsimonovic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.08.2007
Mjesto: gornji milanovac
Godina: 45
Postovi: 509
Downloads: 6502
Uploads: 39
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 26 puta u 24 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: racunari,lepe devojke
zsimonovic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
zsimonovic pošalji poruku preko MSN messengera zsimonovic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja koristim 8-micu vec pola godine i radi dobro.Slicno je to kao sedmica samo sto je pravljeno za touch-screen,onaj pocetni ekran.Ima programcic koji se zove Pokki sa kojim se dobije strt dugme gde ima All programs,Control Panel,Favourite.Ima i opcija da prilikom ukljucivanja racunara odmah ide na desktop.Koristim ga i zadovoljan sam i sa Pokki-jem i sa windows-om 8.Osmicu sam instalirao posto sam imao problema sa sedmicom oko eksplorera,iz cista mira ne mogu da brisem fajlove koje hocu...U windows 8.1 ima start menu ali nema all programs tako da i ne znaci nesto.Ima i programcic Start8 ali mi je posle mesecak dana prestao sa radom i vise nisam mogao da aktiviram nijednu drugu verziju tog programa pa sam nasao Pokki-ja legendu.
zsimonovic je offline   Reply With Quote
Star 07.10.2013, 01:21   #9
nesokorgrx
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.08.2009
Postovi: 18
Downloads: 190
Uploads: 20
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
nesokorgrx befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam na lap-topu,instalirao osmicu,i nisam nikako mogao da se naviknem,bila je sedam dana instaalirana,meni je ono vise za neki tablet,sad ili se meni ucilo ili je malo brza od sedmice,ali opet kazem ja nisam mogao da se naviknem . . . Inace koristim iMac i od Osx-a za sada nisam se susretao sa boljim sistemom,ali sve je stvar ukusa i navike . . .
nesokorgrx je offline   Reply With Quote
Star 08.10.2013, 20:46   #10
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Mjesto: Južno i tužno
Postovi: 378
Downloads: 4118
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
Instrumenti: Yamaha Psr 9000, Ketron X1
Interesi: Mašinstvo, muzika
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Trenutno imam instaliran Windows 8 Service Pack 1, ili da budem precizniji radi se o Win8 Evolution Reckons International Team, prostije receno radi se o nekoj hakerskoj verziji Windows - a 8, Ne stignem ni 2 puta da kliknem na neki folder, reakcija je momentalna, sistem se podize za 13 sekundi, a gasi jos brze, stvarno nemam zamerke, ne postoji nikakav aktivator, tj. postoji ali se aktivira automatski. Radi Extremno ali extremno brzo, pre ovoga sam koristio Win8 build 9200, i osetno brze radi od njega. Nemam zamerke bas nikakve. Imam utisak da je ovaj Windows mesavina Win8, Linuxa i Androida, postoje neke aplikacije identicne kao na Google Marketu, kao i razni Gedzeti koji rade bez ikakvih problema. Kao i neke stvari sa Linuxa. Ono sto mi se jako svidja je to sto, prilikom paljenja Lap topa, obicno dolazi do kratkog zastoja dok sistem ne ucita antivirus, u mom slucaju torent, skype i jos neki sitni programcici. Ovde to ne postoji, iste sekunde je racunar spreman za najzahtevnije operacije. Inace koristim Auto CAD 2013 bez ikakvih problema, radi odlicno. I da, konfiguracija je Intel B970, 2.30Ghz, sa 4Gb rama, i 1Gb grafikom, znaci nista spektakularno. Def. ovaj sistem ce se duze zadrzati kod mene, i dobija moje preporuke. Sto se tice navikavanja u odnosu na Win7, osim start menija i jos nekih sitnica, vrlo su slicni, tako da stvarno ne vidim nikakav problem, cak mi je personalizacija kod Win8 daleko bolja, i ako se malo covek posveti detaljima, i podesima kako njemu odgovara, imace daleko komforniji rad i daleko bolji i brzi u odnosu na Win8.
calevh je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:37


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije