Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.11.2013, 13:10   #61
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ovde kod mene Win8.1 kosta $119 AUD. A Win8.1 Pro $399 AUD

E, sad, ovo Pro nisam siguran koliko vredi ali ja sam se odlucio za "obicni"

Na zalost, ne mozes legalno koristiti isti "licence key" na dva racunara, sto znaci, mozes instalirati OS ali moras da kupis poseban "key" za drugi racunar...
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2013, 13:11   #62
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mozes zadrzati svoj kupljeni win u slucaju kvara kompa ili laptopa,samo moras onda da ponovo aktiviras telefonski za novu masinu a to znaci jedna lizenza jedan sistem po pravilu..Ja sam vec 3 puta mijenjao kompijutere i uvijek instalirao svoj stari win 7 na taj nacin

Promijenjeno od zeljko (18.11.2013 u 13:14 sati)
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2013, 13:49   #63
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ne znam za kod vas, ali kod nas je dzaba
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Dell za ovaj koristan post:
smuchac (18.11.2013)
Star 18.11.2013, 14:45   #64
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Proverio sam cene u Srbiji. Cena je u zavisnosti od verzije minimum 75 eur pa do nekih 150 eur. 64 bit je 100 eur. Hmmm da je oko 50-tak evrića bilo bi ok, ovako mi je malkice puno. Pošto sam opomenut da ne piratizujem temu jer nije ok nadam se da ću ga kupiti .
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2013, 14:48   #65
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam ovde dobio 32 i 64 bit u jednom paketu pa da biram koji cu da koristim...
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2013, 16:25   #66
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Treba spomenuti da legalan Iobit start meni za windoes 8 moze se preuzeti na njihovom sajtu . Odličan je za one kojima je sedmica ušla u krv. Ne kažem da se ne treba navikavati na bolje i naprednije ali dokle god moj laptop ne bude imao touch screen, start meni je rešenje. Najbljiži je sedmici. Klincima sam instalirao na sedmici na deskopu takodje sa iobit-a metro za sedmicu, skakali do plafona od sreće . I bolje se snalaze nego ja....
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2013, 20:18   #67
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Classic Shell je dosta bolji od Iobita. Nudi sve mogucnosti konfiguracije tako da se moze dobiti potpuno isto okrizenje kao kod Win 7 bez izuzetka.Inace Classic Shell je free softver.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2013, 20:49   #68
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Koliko se sećam, na classic shell mi je vraćao metro mod pritiskom tastera windows na tastaturi ili tako nešto slično,... pa me je nerviralo, a i ikonica start menija koliko znam ne može da se promeni, što me je jako nerviralo, ko da radim u naftnoj kompaniji. Inače na Iobit-u koji je takodje free, metro mod se aktivira tek iz start menija... tako da ga je na taj način izolovao. Nisam primetio neka odstupanja sa iobit-om, doduše nisam puno ni čačkao sa shell-om. Ma još malo pa će se osmica vratiti na stari dobri izgled sedmice ( lepše malo nadam se... čisto da nije monotono), nadam se u novoj osmici da će biti omogućem taj mod. Kada već pravi skin ko kako hoće , zašto ne bi i microsoft? Baš me čudi da nisu već napravili ili možda i jesu?
Dodato:
Može li mi neko pojasniti tu stvar sa ključevima za windows. Mogu li ja da uzmem originalni CD windowsa i da samo ključ kupim za instalaciju od ovlašćenih dilera, bi li me to izašlo jeftinije? I kako uopšte rade u prodavnicama kada ti prodaju laptop sa windowsom, da li dobijaš CD ili ga oni instaliraju i CD zadrže za sebe ili pak kupac dobija CD sa ključem - neotvoren?
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (18.11.2013 u 21:34 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2013, 22:07   #69
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kod Classic Shella verzija 4.0.2 je moguce podesiti sve, ama bas sve... tako da te nista ne "nervira". Ostavljeno je tebi da odlucis sta ces i da li ces ista da zasrzis od Win 8. Vjerovatno da nisi podesio sve kako treba ili si imao neku stariju verziju. Sucelje moze da izgleda 100% kao na Win 7 a i opsluzenje isto tako. Medjutim, mislim da se isuvise pridaje vaznosti tom izgledu sucelja. To je stvar na koju se covjek vrlo brzo navikne. Ako bas ne ide ili nekome ne treba ili cak smeta Metro, pomocu Classic Shella ga moze potpuno i trajno ukloniti. Jedno je sigurno, Win 8, bar kada se radi o Audio radu, ima primjetnu prednost nad svim predhodnim sistemima. Mjereno DPC Latency Checkerom (bez upotrebe Latency Enhancera) je prosjecna vrijednost sistemske latence kod Trans Audio masina oko 11 micro-sekundi, na Win 7 ima prosjek od oko 22 micro sekunde u istom okruzenju (da ne bi bilo zabune ovdje se ne radi o latenci audio interfacea, vec o latenci sistema koja je izrazena u micro-sekundama). Jasno je vidljivo koliko Win 8 bolje koristi resurse hardvera.
Ukoliko neko ima zelju da testira svoj sistem i njegovu pogodnost za audio rad, moze to uraditi pomocu DPC Latency Checkera (dpclat) ukoliko je u pitanju Windows 7, a ako je u pitanju Win 8 onda samo pomocu Latency Monitora (LatencyMon) jer onaj prvi nije kompatibilan sa Win 8. Oba programa su besplatna i lako ih je naci na internetu.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
momo (22.11.2013)
Star 22.11.2013, 12:38   #70
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Windows is Activated . Kupio ga . Shell instaliran. Osmeh - tu je. Mašina - šljaka. Ne bih presao na sedmicu nema tih para da mi plate, a zasto, Tranzit je perfektno objanio
Dodato:
Problem sa W8.1 . Facebook kamera u chat prozoru ne radi. Probao sam sa prijateljem da mi pošalje zahtev za video calling, ali stalno prikazuje da sam propustio video call. Nema tog update-a ili bilo čega što bi aktiviralo kameru. Na skajpu radi normalno bez ikakvih problema, i kada je aktiviram manuelno , sve je OK osim na facebook-u. Prodao sam da sve browsere adaptiram za W8.1 ( desni klik properties, ...for windows 8, označim). Tada kamera proradi, ALI flash player me konstantno tada obaveštava da je prestao sa radom. Probao sam njega da update-ujem ali ne vredi. Probao sam i da svaki browser podesim kao default pa sa njim ali opet neće. Update-ovao sam windows ali nema efekta. Da li je neko imao sličan problem?
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (29.11.2013 u 08:23 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
rolandx je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:59


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije