Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 01.10.2009, 16:47   #41
zox2003
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 06.02.2006
Mjesto: USA
Postovi: 171
Downloads: 283
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
zox2003 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Imao sam EMX5014 (veoma slicna EMX5016-96%) otprilike 1.5 godinu.Radila je OK i bio sam zadovoljan.Ali.... Prva stvar sto mi se nije svidjala je da navedena snaga (2 x 500W) je tzv. peak power.Znaci efektivna RMS snaga je negde oko 300W / 4 oma.Uvek sam bio malo "kratak" sa izlaznom snagom. Pretpojacala,EQ i kompresor nisu losi..ali...
Odlucio sam da predjem na aktivni sistem...Potrosio sam puno vremena i eksperimentisanja da bi dosao do tacke gde sam sada.Promenio/zamenio sam par mikseta,zvucnih kutija,EQ-a,skretnica i dosao do prilicno dobre kombinacije.Zamena mi nije bila neki problem.Ovde u USA imas pravo da kupis i da prakticno testiras sve u roku 1 meseca.Ako ti se ne svidja vratis nazad i uzmes drugo.
Moja dobitna kombinacija koja radi perfektno i daleko kvalitetnije od Yamahe je sledeca:
-mikseta: Allen & Heath ZED FX22 sa odlicnim efektom (jedan od najkvalitetnijih koje sam do sada cuo).
-Aktini zvucnici (main): 2 x JBL PRX515 (2 x 500W sa Crown klasa D pojacalima)
-Subwoofer-i: 2 x Peavey PV118
-Subwoofer pojacalo: Crown XL602
- EQ: dbx 215 ( 2 x 15 kanala ekvilajzer)
- Crossover-aktivna skretnica: CX3400 (koristim kao 2 way)
Kombinacija radi perfektno..kristalno cist zvuk na punoj snazi.Prezadovoljan...Prodao sam svoju EMX5014 pre mesec dana.

Pozdrav
zox2003 je offline   Reply With Quote
Star 01.10.2009, 22:45   #42
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Kupio sam ono sto sam rekao...Dodjem kuci rasporedim kutije po sobi povezem miksetu(sve na nuli kao na PM2) i klavijature i krenem i razocaram se na licu mesta.Kao da me neko stavio ispod neke velike serpe,bar tako je meni izgledalo!Sve mi limeno,jaoj razmisljam sta uradih i onda kad sam se sabrao sednem da stelujem sve polako!Upalim klaviajture u zadnja 4 stereo izlaza jer odvajam izlaze ono radi samo na jednoj strani jer nisam znao da mora bas stereo da se veze,ma popizdeo ali polako krenem da sredim prvo Delay a Hall sam odma video da ima fantasticno dobar!Malo doteram delay,krenem polako da radim EQ pa ovo pa ono i pocese da mi smese brci a posle pola sata nemogu da se zaustavim ljudi!Kao beba na tuti E pogodio sam opasnu kombinaciju i jedva cekam sutra svirku da vidim kako ce to da radi u lokalu !Jednom recju ovo sto sam video za nekih sat vremena PREZADOVOLJAN!!!!!Evo sad cu navesti neke razlike u odnosu na PM2 posto ce ovo zanimati kolegu Bethoweena Ovako druze stoje stvari
-Sto sam video Yamahu odma mi se na izgled vise svidela od PM2 ali je zato PM2 napravljen od mnogo jaceg i tvrdjeg materjala
-Druga stvar EMX5016 je teska 11 Kg,duplo laksa od PM2!
-Pm2 ima deljiv potenciometar za L i R strane dok Yamaha ima samo jedan i potenciometar i Eq a to mi mnogo zanci ali moram se navici na sad na to!
-Sto se tice zvuka tu nemam komentar,posle 20 minuta rada sa nastelovanom miksetom sam navikao uvo i na zvuk i na efekte!Powermate posle nekog odredjenog levela malo muti ton a ovamo je obrnuto,sto je vise pojacavas onaradi sve bolje i bolje i sad mi je jasno zasto u ostavili snagu 2x500 To je to,bez ikakve distorzije,izoblicenja i kojekavih jebada.
-Eq na Yamahi radi besprekorno dobro i oseca se odma svaka mala promena.
-EMX ima stvarno odlican comresor dok ga PM2 nma uopste
-EMX ima feed back destroyer(Eliminator mikrofonije)koji ne radi sad nesto extra ali opet je i valja dok ga Pm2 takodje nema uopste...
-EMX mi ima malo dublje fadere od Pm2 i to mi se svidja
-PM2 ima bas jake i izdrziljive poenciometre dok su na EMX bas nezni i osetljivi
-PM2 ima veoma praktican i koristan poklopac gornjeg dela miksera dok je EMX tu jedna velika nula!!!!
-Sto se snage tice PM2 je kada se radi na dve kutije po 8ohma malo jaci ali nista preterano,mozda po 30 do 40w po kanalu ali kada se radi na 4 kutije tu se oseca snaga Dynacorda i tu nema nikakve dileme
-PM2 ima mnogo vise konetktora i izlaza za raznorazne zajebncije,preko EQ out i tako to,nekima to nije bino ali meni jeste ali sta je tu je . . .

Sve u svemu to je to od prilike a ja sam prezadovoljan ovom kombinacijom miksera i kutija i ko god se odluci za ovakvu kombinaciju nece pogresiti
Sledeci utisci oko ove price koju smo naceli prenecu kad se vratim iz Vrnjacke Banje sa radnog vikenda gde ce bii vaterno krstenje ove kombinacije
__________________
Marco

Promijenjeno od Marco7 (01.10.2009 u 22:47 sati)
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 02.10.2009, 09:09   #43
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Super,neka te ozvucenje u zdravlju sluzi,cekamo utiske sa nastupa...

Ajd mi samo kazi,sta to znaci "sa nastelovanim mixerom"?Mislis na stelovanju master EQ-a i na kanalu ili mislis na jacine,efekat i to...Nadam se da razumes sta hocu da kazem...

Mozda je bilo najbolje da si promenio samo mixer i probao ga na tvojim kutijama koje poznajes,to bi bilo pravo uporedjenje,ali ok...I ja sam puno puta tako uradio pa onda ne znam kako da uporedim...Sve u svemu,ok,i bas mi je drago da je zamena ok...Cekamo utiske...

Pozzz
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Star 02.10.2009, 09:44   #44
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Uf mislim na Master EQ i EQ po kanalima a ima jos lom nekih sitnih podesavnja!Jbg POWERMATE upalis i stavis sve ne nulu in radi zestoko,efekti su mu sredjeni i pevac odma peva!EMX5016cf kad upalis i kad je sve ba nuli radi mnogo ostro i limeno ali kad se sredi dobija se i zestina i punoca i cistina zvuka!Za vikend je test pa cemo da vidimo da li ostaje ili ide na prodaju
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 02.10.2009, 15:54   #45
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nek je sa srecom kolega!

Mislim da iskusni muzicar i jos toga odlican vokal kao Ti,redko pogresi!

Sta bi jos rekao??Evolucija ili revolucija??
Hajd pa nam javi oko Live promocije.

Veliki pozdrav

P.S.citao sam uporedjenje: Yamaha vs Dynacord
neovisno,realno i profesionalno!
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2009, 10:47   #46
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Evo me Sve u svemu sa zadovoljan,to je to sto je fabrika predstavila i nema laganja!Na dva izlaza je miksta dosta jaka ali pravu lepotu zvuka dobija tek kada se master digne negde na +7 - +8!Uopse nisam koristio YS procesing i Maximaser,znaci sve u difoultu!Dosta je ostrija od Dynacorda ali dosta cistiji zvuk!Petak i subotu sam mucio veliku muku sa mikrofonijom ali sam to sredio sinoc u toku svirke i mislim da je to sad ok i da nece vise biti problema!Jbg navikao sam na PM i treba mi mali vremena da se priviknem na sve te novine!
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 08.10.2009, 15:18   #47
fudbaler
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 30.11.2007
Postovi: 16
Downloads: 301
Uploads: 2
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
fudbaler befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Veliki pozz Mrako i ja sam takodje kupio istu misketu,i procitao sam savete koje si dao,ako ti nije problem da slikas mikestu kako si je nastelovao i stavis da mi pomognes?????
fudbaler je offline   Reply With Quote
Star 08.10.2009, 15:25   #48
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

To stelovanje uglavnom zavisi od kutija,mikrofona i dodatne opreme.....
Mada je to i stvar navike na odredjen sound.......
Neznam koliko ce ti slike pomoci.....
milanceshow je offline   Reply With Quote
Star 08.10.2009, 17:04   #49
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Stelovanje ti zavisi prevashodno od kutija da znas!Tri veceri sam se patio da nastelujem zvuk po svojoj volji i nisam mogao da provalim u cemu je stos,uvek mi je bilo nesto mutno i nije mi bilo to to i onda sam jedan dan seo da vidim u cemu je fazon!Yamaha mikseta ima neverovatno osetljiv Eq,mnogo osetljiviji od PM-a i slicnih mikseta i uz sve to ima bas izrazene srednje i visoke tonove!Moralo sam da spustim neke frekvencije na minimalno da bi dobio ono sto trazim i ono na sta sam navikao jer znam kako treba aranzer da mi zvuci!Znaci moras se poigrati malo sa ekvilajzerom da bi dobio pravi sound jer ne znam koje koristis kutije a ja koristim Dynacord D-lite 15-3 i one su trosistemske,imaju bas jak srednjak i mikseta ima bas izrazene srednjake pa vidi na kakvoj sam bio muci!Slikacu ti sad EQ i postavicu sliku ovde
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 08.10.2009, 17:28   #50
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Evo i slike ali ne zaboravi da ti to zavisi od kutija koje koristis!To je moj mix za trosistemske kutije!
Grafički Fajlovi
File Type: jpg 08102009652.jpg (76,6 KB, 185x skinuto)
Highslide JS
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
emx5016cf, iskustvo, saveti, yamaha


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:14


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije