Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.05.2016, 23:30   #31
didda
Početnik forumacije!
 
didda's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.07.2009
Mjesto: Sesvete, HR
Postovi: 22
Downloads: 30
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: PSR S770 , Yamaha FGX 720SCA
Interesi: Glazba . . .
didda befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
didda pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Prezentacija u HR za S950 -- Loše, jako loše...
Moglo (moralo) se je to puno bolje uraditi ...
Mislim da u HR ni dan danas nema prezentacije na nekom nivou , ili griješim možda?
Je li netko zna za neku prezentaciju, koja je zadovoljavajuća, a da je na bilo kojem jeziku sa naših prostora ? (i da nije kao prethodna za S950 )
__________________
"Slikar slika svoje slike na platnu. Glazbenik slika svoje slike na tišini."
didda je offline   Reply With Quote
Star 05.05.2016, 00:08   #32
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Postavljena su dva videa je u 12 postu ove teme i mislim da je to sve što se tiče srodnog govornog područja.
Čuo sam iz "povjerljivih izvora" da naši nisu zadovoljni prodajom Yamaha aranžera. A kako bi bili zadovoljni, jadni bili, kad jedva da u dučanu imaju neki model da se proba. Priča se isto tako da ih je netko potjerao s ovog foruma? Ja nisam primjetio ni da su se pojavili, a kamoli da su se javili.

Evo jedne statistike, sigurno da to nije vezano uz temu ali moram malo, valjda mi neće zamjeriti članovi.

Usporedimo li dvije teme na forumu koje govore o konkurenciji u sličnom cjenovnom rangu, Yamaha PSR S vs. RolandEA7, postavlja se jednostavno pitanje, zašto je 4 puta veća zainteresiranost za Rolanda?
Moje je mišljenje da je promocija Yamahe na našem području totalno zakazala i da je to osnovni razlog ove "nezainteresiranosti" kupaca. Najgore je to što Yamaha ima konja za utrku koji sigurno pobjeđuje ali to na žalost u "brzom potrošačkom" društvu nije dovoljno.

Odoh malo od teme. Da se iskupim, evo jednog videa koji je veoma zanimljiv. Pogledajte samo to staro pojačalo na koje svira, lokacija je isto tako zanimljiva, ulični svirač, izvedba je super, a simpatični lokalni izgovor svemu daje super štih ... Pogledajte malo i njegove ostale izvedbe ...



Da, zaboravio sam. Momak dobro glumi ali ga vjetar malo hebe i okreće tekst baš kada ne treba. Kako god, sve je to OMB :-)
Grafički Fajlovi
File Type: jpg psrea7.jpg (48,5 KB, 145x skinuto)
Highslide JS

Promijenjeno od casper (05.05.2016 u 01:52 sati) Razlog: vjetar pirka, note mi dirka :-)
casper je offline   Reply With Quote
Star 05.05.2016, 11:11   #33
Sky Net
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.02.2015
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 113
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5-SOLD, Yamaha Montage 6, Trans Audio Sound Module/Workstation, Yamaha CS1X, Korg N364
Sky Net ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Po kom osnovu je to zakazala ''promocija''? Tyros 5 ima od samog izlaska u radnji u Mostaru. Isto tako i Motif XF, MoxF, i tome slicno. Ode se u radnju, spoji se na razglas, slusalice, po zelji, proba se, nikakav problem. Sad, zasto i koliko ljudi ne/kupuju, to je druga stvar.

Isto je u slucaju PSR/Roland. Sta to nudi PSR za nase trziste da bi uopste bio uzet u razmatranje? Po mom misljenju, nista. Sto se tice Yamahine podrske, iz primjera se moze vidjeti koliko su oni u Japanu uopste upuceni sta korisnicima treba na ovom podrucju.

S druge strane, Roland ne da je operativno i prakticno nadmocan nad PSR-om, nego i nad mnogo jacom konkurencijom. Za njega se vec, mimo Roland team Srbija, pravi materijal pored kog bilo koji PSR moze samo izvrsiti samozapaljenje. Plus, tu je kolega Morison, koji zivi OVDJE, a tu je i sam Roland, koji SLUSA sta im se govori. Do sada su oni MISLILI sta ljudima treba, i svi znamo gdje ih je to odvelo. Ne moze se Balkancu govoriti sta on treba da MISLI. To Yamaha pokusava ne samo ovdje, nego i na zapadu, samo u nekim drugim domenama. To im se polako, ali sigurno, obija o glavu, i to je super.
Godinama niko na njih nije vrsio presing, i to je dovelo do toga da im aranzeri godinama zvukom lice ko jaje jajetu, bez ikakvih realnih inovacija i pomaka. Ako uporedimo fabricki sound T4 i T5, te npr konkurenta Pa3X i Pa4X, jasno se vidi ko je taj ko spava i ko pojma nema sta se oko njega desava.

Za malo slabije upucene - jos davne 2007-me, Pa2X je imao voice editor koji je bio u rangu sa Triton-ovim. Za cak i najjace Yamahine aranzere takve mogucnosti editinga su jos uvijek naucna fantastika - samo zato jer neko u Japanu MISLI da je ovo sto se sada ima dovoljno dobro. Jos 2011-te su u Korgovim aranzerima postojali custom bubnjevi koji su bili audio, ''inovacija'' koja je na Yamahe dosla, koliko, 5 godina kasnije? Aplauz. O style editingu unutar klavijature ne trebam trositi ni rijeci, kao ni samim mogucnostima i kompleksnosti istog. Chord switching cu ja na Korgu uraditi dok neko upali racunar i pokrene CASM editor. Ali, to da bi se shvatilo, treba sjesti i probati raditi na klavijaturi. Sve ostalo je suplja prica bez ikakvog utemeljenja i listanje po manualu. I tonski nedostaci koje su Pa serije ranije imale, su uveliko popravljene sa Pa4X. Pa sada odjednom ima dosta fabrickog materijala koji je na Korgu cak i bolji nego na Tyros-u, ljudi su sjeli pa uradili potpuno nove bubnjeve i tako dalje, i tako blize. Ali opet, da bi se to shvatilo, treba probati.
I uopste nije nikakvo cudo sto je interesovanje ovakvo ili onakvo - dodje vrijeme kada ljudi prestanu da gutaju reciklirani materijal. Isto kao i hranu - da je ne znam kako ukusna, ako se jede 10 dana zaredom, 11-ti dan ce zeludac reci stop. Yamaha vec duzi niz godina prodaje klavijature, pa hajde da se kaze, na konto imena. Sto se mene tice - Tyros 6 moze komotno biti minoran napredak kao sto je i T5 naspram T4. Taman ce se do tada raditi i na Pa5X, a ako je E-A7 ovako mocan, kakav li ce tek biti nasljednik. Ja od sveg srca zelim da oba budu sto bolji, ne bi li se neko sjetio u Japanu da konacne mrdne guzicom, jer drugacije nece. Na kraju, konkurencija je tako divna stvar. Kronos je napravio pometnju, i toliko se rasirio da je Yamaha morala izaci iz okvira Motif-a (kojeg takodje vec godinama recikliraju) i napravili su Montage. Extra. Mnozite se Kronosi, mnozite se Rolandi. Nagazi Casio. Samo se mnozite, ljubi vas majka.
A da se jos malo dotaknem PSR-a. Ako sagledamo mladju generaciju, sve im se svodi na tablete, pad-ove, i malo tipki. Touch screen je vrlo pozeljan. I sta tu ima da trazi PSR? Opet postoje oni, koji prate sta je to sto privlaci te generacije. I to sve, za 1000$. Sjajno.



Suma sumarum - nikakav manjak marketinga Yamahi nije kriv. Samo gramzivost, manjak kooperativnosti i ignorisanje trendova.
A evo i sjajan primjer kako se dobro zabaviti, za malo vise novca od cijene high end smartphone-a, a uz to biti i totalno in. Welcome to the new age.

Sky Net je offline   Reply With Quote
Star 05.05.2016, 11:28   #34
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Prijatelju, malo si konfuzan. Tko bi tebe pratio? Prvo kažeš da je promocija Yamahe dobra
Citat:
Po kom osnovu je to zakazala ''promocija''? Tyros 5 ima od samog izlaska u radnji u Mostaru. Isto tako i Motif XF, MoxF, i tome slicno. Ode se u radnju, spoji se na razglas, slusalice, po zelji, proba se, nikakav problem. Sad, zasto i koliko ljudi ne/kupuju, to je druga stvar.
A onda opleti na suprotnu stranu. Načitali smo se tvojih eksertiza o "lošoj Yamahi" i ako ti ona nije po volji, otvori neku drugu temu pa tamo piši do mile volje.

Ovo je tema o YAMAHA aranžerima i kakve veze ima ovaj "kućni uradak" iz tamo neke nedođije.

Slijedi jedan multitracking video za ljubitelje dobre glazbe.

casper je offline   Reply With Quote
Star 05.05.2016, 12:09   #35
Sky Net
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.02.2015
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 113
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5-SOLD, Yamaha Montage 6, Trans Audio Sound Module/Workstation, Yamaha CS1X, Korg N364
Sky Net ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sta nije jasno? Nikakva promocija ne moze pomoci da se nesto predstavi necim sto nije. Klavijature su tu, i dostupne. Citav se grad moze oblijepiti Yamahinim banerima, sta ce se postici? Nista. Kome smetaju cinjenice, njegov problem. "Kucni uradak" je bar meni, daleko bolji uradak od lika koji drlja i krevelji se na pojacalu u nekom parku. Ako je fora da se postavljaju takvi idiotski zapisi, vise puta zaredom, onda nek se promijeni i ime teme. Zapitao si se zasto tema o Rolandu ima toliko vise interesovanja. Objasnjeno ti je i vise nego detaljno, ne samo za Roland, nego i za par drugih stvari. To sto se tebi to ne dopada - ne mogu ti pomoci. I to sto moja objektivnost tebi izgleda kako izgleda - to je samo tvoja licna percepcija. A moj ti je savjet da malo izadjes iz sobe. Po mogucnosti probas i neke druge stvari. A usput, prezentujes nam i malo tvoje magije i expertize, koju ocigledno ovdje niko drugi nema.


Sent from my iPhone 6S
Dodato:
Dodatak: doduse, mozemo i prebrojiti clanove foruma, koji imaju najnovije sprave, to ce najbolje pokazati i procentualno koliko je sta zastupljeno, barem na ovom mjestu gdje se razmjenjuju informacije. Ustvari, predlazem da se napravi zaseban pool, sa razlicitim aranzerima, i da vlasnici mogu odabrati samo jedan. Ako laze koza - ne laze rog.


Sent from my iPhone 6S
__________________

Promijenjeno od Sky Net (05.05.2016 u 12:24 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Sky Net je offline   Reply With Quote
Star 05.05.2016, 12:26   #36
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Samo opušteno, prijatelju. Ovaj u parku svira Yamahu, to je poanta priče. I ovaj isto svira Yamahu, samo u sobi.
Pored toga što sviraju Yamahu, zajedničko im je što obojca uživaju u tome što rade. Meni izgledaju sretno, a nekome drugom izgledaju kao idioti. Ipak, to je više stvar osobnog stava i pogleda prema životu i ljudima koji ga okružuju.

casper je offline   Reply With Quote
Star 05.05.2016, 14:15   #37
Sky Net
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.02.2015
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 113
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5-SOLD, Yamaha Montage 6, Trans Audio Sound Module/Workstation, Yamaha CS1X, Korg N364
Sky Net ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne ulazim ja u to da li neko voli ili ne, da li radi iz ljubavi ili neceg drugog, treceg. Niko od nas ne zna sta im je zaista u glavama. Ali "park" izvedba, u kojoj malo toga ima i smisla, pogotovo kvaliteta, u istoj temi gdje stavljamo Telma i njemu slicne, ne ide bas.. Ako je tema o prezentacijama, neka tako i bude, prezentacije opcija, mogucnosti i tonskog kvaliteta. Izljeve emocija, uz svo duzno postovanje, od strane ljudi koji su hobisti, za svoju dusu, ne smatram niti ozbiljnim, niti reprezentativnim, niti pogotovo prezentacijom. Multitracking video je prava prezentacija. A nemam nista protiv tematike "hobisti sa ozbiljnim spravama", sto je totalno druga stvar od onoga sa cim smo poceli. Neko moze staviti i snimak djeteta od 5 godina kako tipka po PSR-u, i tema izgubi smisao. Sto se mene tice, neka svako radi ono sto ga usrecuje, samo da babe i zabe ostanu razdvojene.


Sent from my iPhone 6S
__________________
Sky Net je offline   Reply With Quote
Star 05.05.2016, 14:35   #38
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Video prezentacije Yamaha aranžera

Naslov teme je jednostavan. Zato ga ponavljam u naslovu posta da se prisjetimo o čemu se ovdje priča.

Vidi kako radi mališan za 680 Eura. Super !!!

casper je offline   Reply With Quote
Star 05.05.2016, 18:40   #39
Sky Net
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.02.2015
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 113
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5-SOLD, Yamaha Montage 6, Trans Audio Sound Module/Workstation, Yamaha CS1X, Korg N364
Sky Net ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Taj sam video casper htio danas da postavim, ali zaglavih sa kupanjem macke i..zaboravih. Katsunori standardno na nivou zadatka, pravi prezenter i demonstrator. Sjajno.



Sent from my iPhone 6S
__________________

Promijenjeno od casper (05.05.2016 u 19:17 sati) Razlog: brisana reklama
Sky Net je offline   Reply With Quote
Star 05.05.2016, 18:58   #40
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Izgleda kao sample bubanj.
A o demonstracijama... Ne razumijem čemu polemika?
Yamaha ima odličnu ekipu koja vrlo profesionalno odrađuje demonstracije. Uvijek pune dvorane. Još nisam vidio ni jedan brand koji bi uradio takve demonstracije kao što ima yamaha. Ne znam čemu prezentacija Casia...? On bi morao parirati kojoj yamahi? Meni to zvuči katastrofa. Vrlo neozbiljno za svirača-gažera. Dođe mi zlo kad vidim samo te 'piano style keys'. OVo ću pisati štampanim slovima ne jer vičem, nego smatram bitnim: DA IMAM PARA KUPIO BIH PETICU I ŠESTICU NE IZ RAZLOGA ŠTO IMA ILI NEMA PREZENTACIJA, NEGO DA SE OBNOVIM I UŽIVAM U INSTRUMENTU. Zašto je neću kupiti? Jer nemam novce. To je glavni razlog što se slabo prodaju. Gdje? Kod nas. A svijet se ne vrti OKO NAS.
Alen P je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Alen P za ovaj koristan post:
VUNIMRAV (06.05.2016)
Odgovor

Favoriti

Oznake
aranžer, prezentacija, video, yamaha

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:29


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije