Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 02.03.2009, 13:56   #1
malik
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 02.03.2005
Postovi: 40
Downloads: 1112
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
malik befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard PA50 - Promena stila bez promene performance

Ukratko problem:
Da li je moguće mijenjati stil a da se performanca ne promijeni. Konkretno, kada promijenim stil , nazovimo ga "jedan", onda se i postavke performance koja koristi stil "jedan " promijene. Da li je moguće to izbjeći PA50?

Hvala unaprijed.
malik je offline  
Star 02.03.2009, 14:18   #2
dalabu
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 02.03.2006
Postovi: 339
Downloads: 156
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
dalabu befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dalabu pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ako sam te dobro razumjeo(na pa80 je bar tako) lijevo od displeja drugi red dugmica vodoravno poredanih znaci prvo dugme do displeja stisni.Neznam sada kako pise na pa50 ispod njega
dalabu je offline  
Star 02.03.2009, 14:48   #3
malik
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 02.03.2005
Postovi: 40
Downloads: 1112
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
malik befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne, ne, dobro ti kažeš, to vrijedi kod sviranja , ali ja možda nisam dobro napisao, radi se o snimanju stilova,kada editiram , promijenim neki stil onda mi se sve te promjene koje sam snimio odraze i na performanci koja koristi taj stil. Odnosno , da li je moguće napraviti da osim na performansi, gdje mogu napraviti 20 banki po 8 različitih pjesama, isto napravim i na stilovima, 20 banki po 16 pjesama, to je ono što pokušavam. Kada sviram u bendu, ritmovi mi ne trebaju, pa bih te lokacije ritmova iskoristio za različite postavke pjesama, ali mi se dogodi da kada promjenim postavku u stilu, to mi poremeti performansu, znači pjesmu koju sam već uredio.
Da li je to moguće kako izbjeći?
malik je offline  
Star 02.03.2009, 15:10   #4
nermin94
Početnik forumacije!
 
nermin94's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2007
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 23
Downloads: 464
Uploads: 14
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg Pa 800
nermin94 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
nermin94 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ja mislim da se to ne moze izbjeci.Ako moze neka onda neko objasni kako?Pozzzzzzzz
nermin94 je offline  
Star 02.03.2009, 15:19   #5
dalabu
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 02.03.2006
Postovi: 339
Downloads: 156
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
dalabu befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dalabu pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

A sta mislis da na F1,F2,F3,F4 memorises 4 bojice i stiskom na dugme koristis koju hoces kada ti treba a memorisani performansi ostaju?Nadam se da nije glupa ideja jer bi onda imao dvonamjensku funkciju koja tebi odgovara!!!
dalabu je offline  
Sledeći član vam se zahvalio dalabu za ovaj koristan post:
malik (03.03.2009)
Star 02.03.2009, 16:13   #6
malik
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 02.03.2005
Postovi: 40
Downloads: 1112
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
malik befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nisam siguran što misliš, evo ti konkretan primjer, na stilu nekom napravim sts1 harmonika, sts2, hammond, sts3 flauta, sts4 klavir. Dakle taj jedan stil mi odgovara za neku pjesmu.
i tako mogu napraviti za 20 banki, po 16 pjesama u banki. Time sam popunio stilove.

Sada nastaje problem , kada pokušam to napraviti i na performance ! Onda mi izmjena na performance "pokvari" snimljeni stil.

Istovremeno, svi su mi performanci isti kao stilovi koje koriste.

Pitanje je, da li moguće kako izbjeći ovu vezu?
malik je offline  
Star 03.03.2009, 07:12   #7
MusicAngel
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 03.05.2008
Postovi: 87
Downloads: 108
Uploads: 0
Rekao HVALA: 14
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
Instrumenti: Harmonika, Glas, Keyboard
MusicAngel befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

hmm.... mislim da znam sta hoces.. ti bi da kada promenis ritam, tj. Style da promenis i boju ako se ne varam? Tj. hteo bi da iskoristis mesta za ritmove da menjas boje?
Ako sam te dobro ukapirao, to mozes da odradis tako shto ukljucis neki ritam, zatim napravis performans, odnosno boju i onda pritisnes ono dugme "write disk in use", i obelezis STS No1 ( F1, F2. . . ) i pritisnes "enter yes". Pritom mora da ti bude ukljuceno dugme "single touch". Ako je ono iskljuceno onda ce kada promenis Style da ti ostane predhodno odabran performance...
Eto...
Dodato:
Ops... moja greska.. .. Ne mozes na performansu da koristis sts1, sts2 . . . kao "performansove" single touch. A ako ti se desava da kad promenis performans da ti se poremete sts-ovi style-a onda ti je verovatno ukljuceno ovamo na desnoj strani "style change", pa ti se promenom performance-a promeni i Style... Opet, nadam se da sam te razumeo.... A shto se tice ovog drugog, tj da su ti "povezani" performance-i sa sts-ovima u Style-u, ja mislim da to mozes izbeci kao sto sam ti gore napisao, dakle napravish performance u nekom ritmu, dakle boju, i onda je sacuvas kao shto sam napisao: "wirte disk in use", odaberes sts1, sts2,sts3 ili sts4, i pritisnes "enter yes". Tako dobijas mesto za performance nezavisno od performance-a na desnoj strani... Valjda sam bio jasan. ..
I jos nesto, ako pod tim "pokvari snimljeni stil" podrazumevas da ti se poremete stvari kao shto su npr. ukljuci ti se split ili sync.start ili sl. onda moras da svaki performance odnosno sts ponovo sacuvas, samo sa predhodno podesenim svim tim stvarima, split, sync start, manual bass npr... Dakle, otvoris performance/sts, poiskljucujes ondosno poukljucujes to shto ti treba, i ides na "write disk in use" odaberes shta cuvas i "Enter yes".
Huh...
Dodato:
Ako sam te pogresno razumeo, molim te malo bolje objasni shta je problemo... Nije mi npr. jasno sta mislis pod tim "Sacuvas pesmu na performance-u" mislis na midi pesmu ili?? i sl. . .

Promijenjeno od MusicAngel (03.03.2009 u 07:30 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
MusicAngel je offline  
Ćlan 2 Vam se zahvalio, MusicAngel, za koristan post:
malik (03.03.2009), opusdei (03.03.2009)
Star 03.03.2009, 10:22   #8
opusdei
Drugar foruma
 
opusdei's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.01.2005
Mjesto: MKD
Postovi: 99
Downloads: 1473
Uploads: 4
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: PA5X-61
Interesi: Music and Computers
opusdei befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
opusdei pošalji poruku preko MSN messengera opusdei pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od malik Pokaži Post
Ukratko problem:
Da li je moguće mijenjati stil a da se performanca ne promijeni. Konkretno, kada promijenim stil , nazovimo ga "jedan", onda se i postavke performance koja koristi stil "jedan " promijene. Da li je moguće to izbjeći PA50?

Hvala unaprijed.
Koliko sam te razumeo, nemoguce. Moras za svaki ritam da snimas posebno St1,St2,itd.
__________________
Muzika i kompjutere
opusdei je offline  
Sledeći član vam se zahvalio opusdei za ovaj koristan post:
malik (03.03.2009)
Star 03.03.2009, 11:43   #9
malik
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 02.03.2005
Postovi: 40
Downloads: 1112
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
malik befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma hvala vam svima na odgovoru, izgleda da ja pokušavam nešto što je nemoguće, još sam se više razočarao u PA seriju, a do sada ju baš nisam pretjerano "gotivio", što bi rekli dalmatinci.

Problem je u tome što Performansa može koristiti samo sts od stila, i to je glavno ograničenje, i veliko razočaranje za mene.

Poruka Vaxteru, zaista brate pretjeruješ, počeo si raditi gluposti i dao si mi opomenu jer navodno nisam dobro formulirao temu posta !!! Mislim, svašta od tebe ! Nemoj kvariti ovaj odličan forum !
malik je offline  
Star 03.03.2009, 14:05   #10
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@ Malik

Poruka Maliku !

S obzirom da nisi pročitao PRAVILNIK, i ne poštivaš pravila igre, možda ti se jednog dana smilujem pa te otključam. Bye, bye
Postova : 26
Downloada : preko 400
Postavljaš topic i temu koja je obrađena najmanje 5.000 puta, prepuna je arhiva informacija i još k tome se buniš radi crvenog kartona ....
Ccccc ... ma nema šanse da ovo prođe bezbolno.
__________________
u penziji !

Promijenjeno od kreso (03.03.2009 u 14:08 sati)
kreso je offline  
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:53


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije