Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 08.07.2022, 17:17   #1
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Korg PA5x vs. Genos

Otvaram temu na koju bi mogli stavljati usporedbe dva top modela. Možda nije zahvalno jer je Genos izašao prije 4,5 godine ali zašto ne poslušati i ovaj dvoboj.

Ovo je prvi video na koji sam naišao, a siguran sam da će se s vremenom pojaviti i novi. Nastavite niz i komentirajte.

https://youtu.be/HlSj0jwU5CU
casper je offline   Reply With Quote
Star 09.07.2022, 01:16   #2
cleaner
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 05.12.2016
Mjesto: Beograd
Godina: 57
Postovi: 232
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 90
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijature, harmonika
cleaner ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Gabarit
cleaner je offline   Reply With Quote
Star 09.07.2022, 18:20   #3
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Po onome što se može čuti na snimcima, nažalost Genos i ako stariji 4,5 god. ima čistiji, jasniji i prirodniji ton, tužno je da korg ponovo nije uradio puno po pitanju izlaza (DA konvertera, ili čega već) nego je mali pomak ako ga uopšte i ima, 95% funkcija su kopirane sa Pa4x, neke čak i izostavljene, pomak je jedino u količini memorije za user semplove, deluje da su iz Korga hteli malo da kopiraju Genosa tako da grafika ekrana a i sam izgled kontrola, slider-a jako podsećaju na Genosa, nadam se da će Genos2 doneti nešto novo jer se trenutno kod Korga ništa revolucionarno nije desilo, mada nije isključeno da se u nekoj daljoj budućnosti može desiti poput OS Next-a i skoka sa 400mb na 1,5gb rama...
pekilik je offline   Reply With Quote
Star 26.07.2022, 17:54   #4
Rudiiiii
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.09.2007
Postovi: 119
Downloads: 2176
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Rudiiiii befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

... Casper, ima li kakvih informacija iz pouzdanih izvora Oni 'tamo' spekulisu da je Korg izletio sa totalno nedovrsenim produktom da bi preduhitrio Yamahu ?
Ne sjecam se da je neki aranzer dosao na trziste bez zavrsenog uputstva za upotrebu Citajuci komentare Korg je nesto kao polu-proizvod pa bi te spekulacije mozda i imale smisla ?
Rudiiiii je offline   Reply With Quote
Star 26.07.2022, 18:36   #5
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Svašta se priča ali mislim da su to sve nagađanja. Javljaju da će novi Genos izaći od 10 mjeseca dokraja godine. Sumnjam u teoriju koju spominješ da je Korg žurio da ga Yamaha ne preduhitri.

Kako god bilo, moje razmišljanje vezano uz top tržište aranžera je ovakvo. Imamo 4 strane, 1 firma Korg, 2 firma Yamaha, 3 korisnici Korg, 4 korisnici Yamaha. U ovom trenutku "dobiva" samo firma Yamaha jer ima čistu situaciju, ima dobar proizvod s visokom cijenom i dobrom prodajom. Najviše "gube" korisnici Korga jer nisu dobili ono što je većina njih očekivala. Pred njima je nedefiniranoo razdoblje u kojoj Korg mora odraditi dosta stvari i nadograditi PA5x. Korg to mora učinti što hitrije i kvalitetno jer je pitanje koliko će korisnici imati strpljenja, ionako su već dugo čekali. S druge strane, Yamaha fanovi nemaju razloga za nekakvo veselje jer ova situacija ostavlja prostora Yamahi da ležerno dorađuje svoj proizvod i pri tom ne mora nuditi ništa posebno novoga i spektakularnog.

Zato mislim da Korg treba malo zapeti ... idemo Korg!
casper je offline   Reply With Quote
Star 26.07.2022, 20:01   #6
Rudiiiii
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.09.2007
Postovi: 119
Downloads: 2176
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Rudiiiii befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

... ma meni ni Roland nije los, ali se ne vidi u mraku da ga j. Navigacija nije bas lagana pa ponekad valcer spicim u 7/8, pa onda popravim u 9/8 i negdje pred kraj prebacim na rumbu sve trazeci 3/4
U svakom slucaju Korg ne zasad, bolje pipkati Rolanda u mraku, sto je nesigurno, nesigurno je
Rudiiiii je offline   Reply With Quote
Star 09.09.2022, 21:23   #7
opusdei
Drugar foruma
 
opusdei's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.01.2005
Mjesto: MKD
Postovi: 99
Downloads: 1473
Uploads: 4
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: PA5X-61
Interesi: Music and Computers
opusdei befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
opusdei pošalji poruku preko MSN messengera opusdei pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Svašta se priča ali mislim da su to sve nagađanja. Javljaju da će novi Genos izaći od 10 mjeseca dokraja godine. Sumnjam u teoriju koju spominješ da je Korg žurio da ga Yamaha ne preduhitri.
Ja sam vec pisao ovde o jednom problemu sa tercama odnosno user scale, quarter scale. Ne rade scale, ustvari radi dok ne promenis levom rukom tonalitet. Ako promenis tonalitet automatski se iskluci (ponisti). Ali to je opet manji problem. (u novom updejtu ne pise za user scale da ce biti popravljene) Na korg forumu ima puno nas frustriranih od ove klavijature. Sinoc sam jedva zavrsio svirku. Koristim expresion pedalu i primer dok sviram pedala je na pola pa kad promenim boju volume se resetira i sledeca boja je na 100% i zagrmi na razglasu (preplasim ljude). Klavijatura je nezavrsen proizvod i oni stu su je dobili na test gratis, prosvirali se fabrickim bojama i stilova i nisu prijavili niti jedan problem, snimili sebe pa postavili na youtube i zavrsili posao pa navukli kupce. Dali moze da zamislite da su zaboravili Kvantizer u style edit,. delete note i puno toga u style editu. Sve je po azbucnom redu i celo vreme si na search dugmetu.
Ne moze se izbrojati koliko bagova ima i zasto je ovo uradio Korg. I sad jos najava za update krajem decembra (posle skoro 4 meseca od najave). Neki su prodali svoje klavijature neki su vratili nazad (imaju pravo na to u roku od mesec dana ako nisi zadovoljan) Prodavci isto znaju da je problem velik pa im vracaju (ovo ne vazi za nas balkan) Ja imam problem sa vertikalnim linijama na ekranu od sam start, Sky music u Skopje reterira samnom, kao dace mi zamensku klavijaturu kad dobiju pa daju onom majstor koji prvi put vidi Korg Pa5x da je kopa letkumom-klavijaturu staru jedan mesec isto je i u Beograd. Ja se javih da pitam dali je to u redu i oni mi kazu pa i mi nemamo stalnog majstora, damo onome koj slobodan?? da popravi. U garancii potpisemo im da ako ima kvar posle 45 dana ako je ne poprave onda ti sledi nova klavijatura.
Iznervirah se ne mogu vise da hvalim. Sve u svemu jadna velika katastrofa za Korg i vratice im se lose ovo.
Moj savet. ako toliko zelite da je kupite, ne prodavaj pa4 ili sta vec imate. zadrzite staru klavijaturu da isterate dok izadje updejt i sredite novi.

https://drive.google.com/file/d/1nxR...whMIhnT8F/view
__________________
Muzika i kompjutere
opusdei je offline   Reply With Quote
Star 17.09.2022, 08:49   #8
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ovo je dugačak video i nije pripremljen najbolje. Tko ima vremena, nije loše za pogledati.

https://youtu.be/UhpyIo4jthg?t=642
casper je offline   Reply With Quote
Star 18.09.2022, 13:23   #9
tdamir66
Vredan član društva
 
tdamir66's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.11.2013
Mjesto: Sl. Brod
Postovi: 119
Downloads: 465
Uploads: 17
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 15 puta u 14 Postova
Instrumenti: Pa600 ...Tr.
Interesi: informatika
tdamir66 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kada je Korg prvo napravio i30 te poslije Pa2x ostalo je sve nešto polovično...
tdamir66 je offline   Reply With Quote
Star 28.10.2022, 22:04   #10
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zašto baš ovaj video na ovoj temi?

https://youtu.be/eMiFE_T4hRU

Zato što se prezentira novi Korg, a u pozadini na plakatu reklamira Yamaha.
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
genos, korg pa5x, usporedba, voices, yamaha, zvukovi

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:18


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije