Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mikrofoni

Mikrofoni Mesto za one koji vole da pevaju ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.10.2010, 13:45   #1
spale
Vredan član društva
 
spale's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2006
Mjesto: Bačka Palanka
Godina: 54
Postovi: 177
Downloads: 1521
Uploads: 1
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: PA80
Interesi: muzika
spale befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
spale pošalji poruku preko MSN messengera spale pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Mikrofon za ozvuciti binu

Cenjene kolege.Odmah da se izvinem svima sto prethodno nisam prelistao forum ali hitnost situacije me je sprecila.Trebam vasu strucnu pomoc.
Zamolili su me ljudi iz jednog kulturno-umetnickog drustva da potrazim savet.Naime,hteli bi ljudi da ozvuce binu za nastupe njihovog KUD-a.Znaci neki sirokopojasni mikrofon da se postavi odozgo ili sa strane da bi se cula pesma u koreografijama karakteristicno lupanje nogama itd.Radi se o prostoru od nekih 65-70,75 m2.Hoce da kupe 2 komada.Imaju ponudu za Behringer B2 i to za cifru od 12500,00 din (cca 115,00 EUR)/komad.Recite mi nesto o ovim mikrofonima iz iskustva,mogu li "odraditi" ovaj posao za njih,preporucite nesto drugo.....
Pokusacu i da "nakacim" rukom iscrtanu skicu bine da vam olaksam na neki nacin.Kazem ljudima je hitno pa ko moze neka pomogne sa savetima.Unapred hvala !!!
Grafički Fajlovi
File Type: jpg Ovo.jpg (68,1 KB, 57x skinuto)
Highslide JS
spale je offline   Reply With Quote
Star 27.10.2010, 15:53   #2
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Za te pare (ili bar malkice vise) se mogu kupiti mnoooogo kvalitetniji i bolji mikrofoni.

Pretrazi net, videces... A stici ce i preporuke kolega, ima puno forumasa koji biju iste bitke...

Pozzz
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Star 04.11.2010, 15:49   #3
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja bih ovako pokusao(pogledaj prilozenu skicu)

Mic 1 + 2: Beyerdynamic Opus 53(directional mic, postavi se sa strane)
Mic 3: Audio Technica AT2020(cardioid mic, postavi se odzogo da pokrije sto veci radius)

Svakako da ima puno boljih mikrofona da bi se problem profesionalno resio, ali ovo je minimum!

Pozdrav
Grafički Fajlovi
File Type: jpg bina.jpg (59,9 KB, 47x skinuto)
Highslide JS
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 04.11.2010, 16:12   #4
spale
Vredan član društva
 
spale's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2006
Mjesto: Bačka Palanka
Godina: 54
Postovi: 177
Downloads: 1521
Uploads: 1
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: PA80
Interesi: muzika
spale befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
spale pošalji poruku preko MSN messengera spale pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@Aleksandar72 Hvala ti puno na predlogu i utrosenom trudu !!!! Ali ako nisam previse "naporan" mojim drugarima je cilj za ozvuciti ovaj uvuceni deo bine gde si predlozio jedan mikrofon odozgo (tacka 3 skice) !!!!! Ovaj prednji deo je,da tako kazem,uvek "pokriven" ponekim mikrofonom (o njihovim kvalitetima sada ne bi) koji je predvidjen za voditelje programa ili pevacke grupe.Znaci predmet je ozvuciti ovaj uvuceni deo! Posto se tu radi o prostoru cca 55,oo m2 da li bi jedna Audio Technika bila dovoljna ili da se pojaca sa jos jednim (predlozenim) mikrofonom.Posto vidim izgleda da im je budget za to oko 250-300 EUR.Unapred hvala na odgovoru.
spale je offline   Reply With Quote
Star 04.11.2010, 19:30   #5
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ona dva mikrofona sa strane sam predvideo radi koreografije(lupanje nogama),kao sto si naveo...a AT2020 ce da obavi svoj posao.U svaki slucaj bolje resenje nego Behringer,ali ono sta sam ti predlozio je ustvari minimum.

Pozz
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 04.11.2010, 20:14   #6
spale
Vredan član društva
 
spale's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2006
Mjesto: Bačka Palanka
Godina: 54
Postovi: 177
Downloads: 1521
Uploads: 1
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: PA80
Interesi: muzika
spale befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
spale pošalji poruku preko MSN messengera spale pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ok,hvala puno....
Dodato:
@Aleksandar72
Kolega molim te da mi jos samo kazes jednu sitnicu.Drugari imaju neko malo ozvucenje (Aktivne kutije RCF i pasivnu miksetu Behrunger XENYX 1222 FX) da li navedena mikseta zadovoljava uslove da bi navedeni mikrofoni u gornjim postovima radili OK? Mislim na neko dodatno napajanje,fantom i sl...
Ne zameri ali ljudi se ne snalaze oko toga (kao ni ja bas) pa ako vec izdvajaju novac za nesto novo hteli bi da se osiguraju da ce to da "sljaka" i na to ozvucenje
Jos jednom,Unapred hvala

Promijenjeno od spale (10.11.2010 u 12:25 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
spale je offline   Reply With Quote
Star 10.11.2010, 17:53   #7
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Vise nego dovoljno za vase potrebe!
Phantom Power "on Board"

Pozz
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio aleksandar72 za ovaj koristan post:
mirandess (15.10.2011)
Star 13.10.2011, 12:39   #8
spale
Vredan član društva
 
spale's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2006
Mjesto: Bačka Palanka
Godina: 54
Postovi: 177
Downloads: 1521
Uploads: 1
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: PA80
Interesi: muzika
spale befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
spale pošalji poruku preko MSN messengera spale pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@aleksandar72
Drugari iz KUD-a su kupili dva mikrofona Audio technika AT2020 da bi ozvucili ovaj uvuceni deo od cca 55-60.Pokusao sam da im pomognem da to namontiraju.U prvoj varijanti smo ih postavili tacno iznad igraca na nekih 4 metra visine od poda,a u drugoj smo ih postavljali sa strane na zidne nosace.U oba slucaja su pravili veliku mikrofoniju.Na miketi je ukljucen "fantom" a gain da bi se nekako izbegla mikrofonija je na "8 sati" no onda i nemaju nekog efekta.Da napomenem da je bina konfigurisana tako da je visa u odnosu na pod sale jedno metar a ispod nje prazan prostor a pod je drveni.Da kazem jos i da u desnom uglu ovog uvucenog dela bine (slika u gornjim postovima) stoji jedna aktivna kutija kao monitor.Probao sam i nju eliminisati ali opet mikrofonija a kada se to regulise onda mikrofoni nemaju efekta (smisla).Postoji li neka "kvaka" oko ovih mikrofona.I na kraju da kazem mozda najbitnije.Ja sam bas laik za ozvucavanje.Sviram po malo pa verovatno u meni vide nekoga ko ce im pomoci.Unapred hvala,

P.S. Molim i druge kolege da daju svoje misljenje i pomognu ako mogu.

Promijenjeno od spale (13.10.2011 u 12:40 sati)
spale je offline   Reply With Quote
Star 15.10.2011, 00:04   #9
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Spale, veoma je tesko davati ovakve savete preko interneta. Ne bih da napadam kolege koje su te savetovali da kupis te mikrofone ali ti mikrofoni nisu namenjeni za to. Njihova dijafragma je usmerena horizontalno, a ne vertikalno. Dakle tebi treba drugi tip mikrofona koji ima vertikalno usmerenje. Sad i ja veoma sturo ovo objasnjavam.
Jedini pravi nacin po meni je sledeci.
Angazujte profesionalnu firmu za nastup i vidite kako ce oni resiti ozvucavanje. Ako vam radi njihov nacin onda kopirajte to. Davati pare nasumicno na opremu koju pre svega neumete da koristite nije nacin. Rad sa razglasom je zanat, i ne uci se time sto ce se kupiti oprema. Oprema je samo alatka koju treba nauciti koristiti. Zato postoje rental kompanije, upravo da se nadju amaterima kao sto ste vi.

Pozdrav
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 15.10.2011, 00:58   #10
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kolega, u vezi oko miksete, xenyx 1222Fx ima jako dobru detekciju protiv mikrofonije i tih cudesa, ja sam ga koristio i stvarno radi i obavlja svoj poslic!!! Mana je jer se ne moze eq namijestati po ukusu... znaci ili Ekvilajzer ili Detektor protiv mikrofonije. Tako da i to imate u vidu!!! Znaci pritisnete FBQ FEEDBACK DETECTION i mislim da ce biti problem rijesen...
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 06:33


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije