Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Ostali Instrumenti > Kutak za harmonikaše

Kutak za harmonikaše Pravo mesto, za pravo pitanje ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.03.2012, 19:31   #1
mikimaksa
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 24.08.2010
Postovi: 53
Downloads: 58
Uploads: 1
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: klavijature i harmonika
mikimaksa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mikimaksa pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Ciscenje Harmonike

Jel mi moze neko reci cime ocistiti harmoniku tj.celuloid na harmonici. Jer mi se harmonika dosta nakupita dima od cigareta i koje kakvog neprijatnog mirisa.Dali da koristim neku tecnost i koju? Jel moze, mozda, tecnost za pranje stakla ali bez alkohola ili nesto slicno?
mikimaksa je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio mikimaksa za ovaj koristan post:
maljecki8 (09.04.2012)
Star 23.03.2012, 06:16   #2
taskedallape
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.07.2008
Postovi: 148
Downloads: 510
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
taskedallape befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Tvoj brat ce ti kazati kupi sprej za kontrolne table neki najbolji i poprskaj je i sa suvom pamucnom krpom izbrises izglancas dobice sjaj i lep miris samo nemoj meh da prskas...
taskedallape je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio taskedallape za ovaj koristan post:
maljecki8 (09.04.2012)
Star 06.04.2012, 22:21   #3
aleksamat
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 04.07.2011
Postovi: 25
Downloads: 0
Uploads: 10
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
aleksamat befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

harmoniku treba redovno odrzavati i brisati da bi bila u sto boljem stanju,.. na primer svaki put posle sviranja, pre nego sto se spremi u kofer..tako ja radim..poz
aleksamat je offline   Reply With Quote
Star 07.04.2012, 00:01   #4
mikimaksa
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 24.08.2010
Postovi: 53
Downloads: 58
Uploads: 1
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: klavijature i harmonika
mikimaksa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mikimaksa pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

To se slazem da je treba redovno odrzavati ne samo Harmoniku vec i ostalu opremu pa cak i kablove da se obrisu od prasine. Ali sta da radim kod sam je takvu nabavio.
mikimaksa je offline   Reply With Quote
Star 07.04.2012, 02:56   #5
nikolic025
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 17.08.2009
Mjesto: Odzaci/Subotica
Postovi: 50
Downloads: 189
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: gitara,harmonika,bubanj
nikolic025 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozz,da li neko od vas otvara prednju masku i izduvava prasinu?Ja sam to radio prvi put kad mi je stigla harmonika i bila je dosta prljava,sve se grudvice napravile od dlaka i prasine...


I da li odrzavate kozu na kajisevima necim?Ja sam nove kajiseve namazao sa nekom kremom za odrzavanje kozne garniture i glatke koze,cisto da ne pucaju.Namazao tanak sloj,ostavio pola sata i prebrisao kozu...
nikolic025 je offline   Reply With Quote
Star 07.04.2012, 15:01   #6
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja osobno bi trebao, posto kad je sezona skoro svaki vikend radim sa njom u svakakvim uvjetima, u prasini, nagle promjene temperature tipa vani 40, a unutra klima pa oko 18 stupnjeva. Sto se dekle tice, cisti prasinu kad je skines, samo pazi na klapne i one stanglice metalne da ih ne ostetis, a sto se kaiseva tice to ti je dobra ideja, jer su se meni jedni tako bas ishabali nekako. Jedino kad bi se nasla fora da ne smrde, ali ae ih peri svaki tjedan.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 07.04.2012, 17:19   #7
nikolic025
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 17.08.2009
Mjesto: Odzaci/Subotica
Postovi: 50
Downloads: 189
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: gitara,harmonika,bubanj
nikolic025 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam cuo da te kajiseve sto su spolja kozni a unutra plis ili platno preko sundjera,mozes opusteno da operes u blagom rastvoru sampona za kosu,jer on ne ostecuje kozu.E,normalno je da se koza susi i puca sto se vise vlazi,pa kad se osusi,namazes sa nekom kremom za odrzavanje koze ili obicnom nivea kremom,mozda i dva dana za redom,da dobro upije i miran si...Ja to nisam probao,jer su mi kajisevi novi i ne sviram celo vece,nego sviram na probi KUD-a ili na manjim akusticnim svirkama (inace sam gitarista,pa kad dodje Azra na repertoar,ufatim ramoniku) i za kucne vezbe,tako da se ne usmrdi toliko brzo...
nikolic025 je offline   Reply With Quote
Star 07.04.2012, 20:53   #8
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

A kako bih bilo kad bih se koristilo ono sredstvo sto se mazu kozna sjedista u autu?Mislim da bih to bilo dobro i za kaiseve od harmonikeNe znam samo da li ima svagdje da se to kupi,a predpostavljam da vec ima i na nasim prostorima posto se i dole vozaju auta s koznim sjedistima sadaJa redeovno time mazem sjedista u svome Audiju 6.karavan Tj.quatro..mislim nije da se hvalim,vec predlazem to sredstvo za kozu,a nikako niveu jer to je krema za djecije guzePozz

Promijenjeno od zeljko (07.04.2012 u 20:55 sati)
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 08.04.2012, 03:14   #9
nikolic025
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 17.08.2009
Mjesto: Odzaci/Subotica
Postovi: 50
Downloads: 189
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: gitara,harmonika,bubanj
nikolic025 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja kazem sta sam cuo,a nivea je univerzalna krema za kozu,znaci i za lice i za ruke,a i za guzu

E,sad...Ja je nisam probao,cuo sam da ljudi cak malo natrljaju na ruke,pa razmazu po zicama za gitaru i onda se stvori sloj koji stiti od korozije i budu klizavije i brze zice...

Ja sam za sada ostao pri proverenim stvarima,odnosno za zice samo sretstvo za zice,a za kozu,odnosno,za koznu jaknu,cipele,kajiseve,garnituru za sedenje koristim neku kremu u zelenoj kutijci na kojoj pise da je za negu ravne koze i kozne galanterije...Providna mast koju malo krpicom pokupim i polako razmazem,onda ostavim da upije neko izvesno vreme i onda samo prebrisem sa suvom,cistom,pamucnom krpom i pokupim visak koji nije upila koza i dam mu dodatni sjaj...

E sad,ta sto ja imam je neka Elisa ili slicno,Made in Serbia Ali sam cuo sve pohvale o Hemel kremama,cak sam davno i imao neku,mislim da su u crvenim kutijcama...Ne mozes da pogresis,sve sto ne steti ljudskoj kozi,ne steti ni kozi neke mrtve zivotinje,takodje ono sto stiti i hrani nasu kozu,moze samo da pomogne kajisevima...Nema tu mnogo filozofiranja.Jedini su problem smrdljivi sundjeri,i pranje koze,ali kad dodje do toga da toliko smeta,bolje oprati,nego menjati u svakom slucaju,ali obavezno nahraniti i zastiti kozu kad se dobro osusi...

Moze i to za kozna sedista,ali mislim da je to ista stvar kao i ovo za kozne garniture...
nikolic025 je offline   Reply With Quote
Star 08.04.2012, 14:35   #10
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma moze sve druze ovim za sjedista od auta...Ja kad mazem sjedista usput namazem i tabane malo i evo me marsiram ko veliki jos uvijekI ja moram da kupim nove kaise za harmoniku sve su ispucali,jer nisam mazao nikad...Pozz
zeljko je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 04:47


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije