Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 16.01.2013, 02:55   #1
tayros2
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 08.09.2008
Postovi: 95
Downloads: 154
Uploads: 10
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: korg pa3x - guerrini champion
tayros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard pa3x zujanje

pozz kolege imam problem kada ukljucim kablove u left i right i u miksetu cuje se neko zujanje probao sam i sa vise vrsta kablova i u druge ulaze na mikseti i opet isto ... sta moze da problem ? samo da kazem sve se cuje normalno samo sto zuji bas dosta....
tayros2 je offline   Reply With Quote
Star 16.01.2013, 03:41   #2
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

U pitanju je tzv. povratna masa (uzemljenje). Mikser dobija dva puta "masu", jednu preko svog strujnog kabla a drugu preko hladnog pola audio kablova koji spajaju Tyros sa ulazima miksera. Jedini lijek je simetriranje ili balansiranje audio veza izmedju Tyrosa i miksera. Posto su audio izlazi na Tyrosu nebalansirani (a nadam se da su ulazi kod tvog miksera balansirani, najbolje da navedes o kojem se mikseru radi), ti izlazi se moraju balansirati. Ovo mozes jedino upotrebom jednog DI Boxa (obavezno sa Ground Liftom) i balansiranih kablova, umjesto tih obicnih instrumentalnih koje sada upotrebljavas. Garantujem ti potpunu tisinu.
Dodato:
Pardon, kod tebe je PA3X koji ima balansirane Main izlaze (a ne Tyros). Medjutim to nista ne mijenja na stvari, potreban je DI Box sa Ground Liftom. Uzmi jedan dvokanalni, moze i Behringer Ultra-DI DI20 koji moze naci po cijeni od nekih 20 eura. Postoji jos jedan nacin (posto PA3X ima balansirane Main izlaze) a to je da upotrijebis balansirane audio kablove (stereo banana) a onda na strani koju prikljucujes na PA3X odvojis masu u banani. Ovo sve pije vode samo ako su ulazi na mikseru koji imas, balansirani.

Promijenjeno od tranzit (16.01.2013 u 04:05 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 16.01.2013, 04:31   #3
tayros2
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 08.09.2008
Postovi: 95
Downloads: 154
Uploads: 10
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: korg pa3x - guerrini champion
tayros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

mikser je pm 1000 kec... hvala na odgovoru ali mene najvise cudi to sto ja vec 7 meseci radim bez problema na obicne mono kablove i evo danas je to pocelo,da li moze da bude nesto do izlaza na klavijaturi da vuce negde masu?
tayros2 je offline   Reply With Quote
Star 16.01.2013, 04:45   #4
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Moze, nije iskljuceno ali najbolji moguci signal ces imati upotrebom balansiranih kablova. Ovi balansirani kablovi (stereo banana) za razliku od konvencionalnih instrumentalnih kablova, imaju tri pola od kojih su dva zaduzena za vodjenje samog signala a treci samo za izolaciju (masu). Kod normalnih kablova postoje samo dva pola od kojih jedan preuzima i vodjenje signala i izolaciju. Radi ovoga dolazi do najrazlicitijih smetnji, pogotovo na mjestima gdje uzemljenje nije bas najbolje a smetnje pravi, na primjer i neonsko svjetlo ili wireless mikrofoni. Kada su uredjaji vezani balansiranim vezama svi ovi potencijalni izvori smetnji odmah odpadaju. Ne zaboravi da nabavis onaj DI Box koji sam ti preporucio jer za mali novac dobijas cak aktivni DI Box koji ti rjesava sve probleme brujanja. Zu njega su ti potrebna 2 kratka (normalna, mono) kabla kojima spajas izlaze sa PA3X sa ulazima na DI Boxu a od DI Boxa prema PM 1000 vodis signal balansiranim kablovima cija duzina u ovom slucaju moze da bude i dvadesetak metara bez da to utice na signal.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
tayros2 (16.01.2013)
Star 16.01.2013, 04:52   #5
tayros2
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 08.09.2008
Postovi: 95
Downloads: 154
Uploads: 10
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: korg pa3x - guerrini champion
tayros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

probacu tako ali ujutru nosim kod majstora da proverim izlaze jer sve je radilo normalno to me najvise zabrinjava....
tayros2 je offline   Reply With Quote
Star 16.01.2013, 05:11   #6
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne nosi, ne daj da ti uzimaju novac badava. Vjeruj mi, izlazi na tvom PA3X su potpuno uredu. "Majstor" ce naravno da izmisli kvar, u to ne sumnjam.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 16.01.2013, 10:19   #7
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Probaj da ne kopcas sve u jednu uticnicu, ja sam imao isti problem, na jednu uticnicu mi je bila spojena mikseta, klavijatura i grijalica, cim upalim grijalicu to zuji i bruji na sve strane... Mislim, obrati paznju i na to, ako imas jos nekog potrosaca izgasi ga, ako ni to ne uspije, onda ovo sto je tranzit napisao Pozz.
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 16.01.2013, 20:05   #8
zoric
Ovaj baš voli da kuca
 
zoric's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.04.2010
Mjesto: Prigrevica
Postovi: 344
Downloads: 507
Uploads: 1
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Pa3X 76 i Korg Triton Le
zoric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Meni se to desava u nekim lokalima gde je slabiji napon.....ali tu je naravno stabilizator napona bez kojeg niko nebi trebao da nastupa!

Sent from Galaxy S3 using Tapatalk 2
zoric je offline   Reply With Quote
Star 18.01.2013, 02:59   #9
tayros2
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 08.09.2008
Postovi: 95
Downloads: 154
Uploads: 10
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: korg pa3x - guerrini champion
tayros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

resen je problem ipak moralo je kod majstora da se otvori i pogleda sta se desilo sa izlazima a znam i zasto se desilo na nekoj svirci kada mi se dj zakacio na miksetu nije bio na istoj fazi gde sam ja bio ukljucen i nije imao verovatno uzemljenje i sve je otislo na na moje izlaze i istopio one lemove srecom sve sam sredio za 1500 din hvala svima pozzz
tayros2 je offline   Reply With Quote
Star 18.01.2013, 03:20   #10
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Na taj nacin ne mogu da se "istope" lemovi, to je fizicki nemoguce. Kod tebe su jednostavno bili u pitanju tzv. hladni lemovi, koji su vrlo cest slucaj kod uredjaja gdje su ulazi ili izlazi pricvrsceni direktno na elektronsku plocu a ne na kuciste (sramota i tuga ali i na taj nacin stede). Uslijed cestog guranja i vadjenja dzekova kontakti na elektronskoj ploci oslabe pa moze doci do najrazlicitijih smetnji. Jedini lijek je da uzmes tzv. Winkel Klinke Adaptere koji bi stalno stajali ubodeni u instrument a dzekovi kablova bi isli u te adaptere. Na ovaj nacin ne bi maltretirao same ulaze na klavijaturi. Pored svega ovoga opet razmisli o DI Boxu i balansiranoj vezi o kojoj sam ti vec pisao.
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 04:00


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije