Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 09.07.2010, 12:01   #1
LatOpt
Početnik forumacije!
 
LatOpt's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.05.2007
Postovi: 17
Downloads: 408
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
LatOpt befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Korg PA50 i Yamaha DX11

Pozdrav kolege imam jedno lako pitanje i vjerovatno ste se vec upoznati sa tim. Naime povezao sam KORG PA-50 i Yamahu DX11 MIDI-jem i sa Korga vucem boje gore, tj. sviram na Yamahi sa bojama Korga. E sad, ako imam kombinovanu boju npr. sa Upp1 i sa Upp2 na Korg-u, Yamaha "vuce" samo jedan Upp1 a ne oba. Pitanje je postoji li opcija na Korgu gdje mogu da definisem da mi salje oba Upp. (nasao sam vec opciju gdje definisem pojedinacni kanal {Upp,Low,Acc itd}, ali meni trebaju oba upper-a, a nemogu nigdje da nadjem opciju BOTH ili ALL ili nesto slicno.
LatOpt je offline   Reply With Quote
Star 09.07.2010, 16:47   #2
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa i ne treba BOTH ili ALL, ni nista slicno, nego na Korg namesti midi in recimo upper1 na kanal 1, upper2 na kanal 2. Na Yamahu podesis u midi out i na kanal 1 i na kanal 2 da bude taj jedan upper od yamahe t.j. ono sto sviras na klavijaturu, i tako ono sto sviras na yamahu ce se slati na oba kanala u Korga.
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Star 09.07.2010, 18:07   #3
grandia
Veliki prijatelj foruma
 
grandia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2009
Mjesto: BEC, Kucevo
Godina: 50
Postovi: 802
Downloads: 230
Uploads: 24
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 60 puta u 56 Postova
Instrumenti: S910, MU50, W7, JV1010
Interesi: muzika, pc-igrice
grandia befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ako "kombinovana" boja znaci da npr. zelis da sviras piano i strajh ujednom onda treba da nastelujes na korgu (ako je to uopste moguce) upper1 midichanel =1 a takodje i upper2 midichanel = 1 (znaci isti chanel)

verovatno nemas mnogo izbora u midi-kanalima jel su neki rezervisani za pratnju tj. bas, accompainment itd. ... logicno da su drums na kanalu 10 ...

ako je moguce da upper2 nastelujes na istom kanalu kao i upper1 onda yamaha komanduje obe boje tj. upper1 i uper2. ne smes nista menjati boje preko yamahe nego na korgu.

ako ne zelis obe boje da sviras ujednom, onda je potrebno da budes celo vreme kod yamahe u taj midimeni gde mozes da menjas midi-chanels za send ili transmit. tako menjas najbrze sa boje koja se nalazi na upper1 na boju ispod upper2
__________________
grandia je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:16


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije