Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Dodatna oprema

Dodatna oprema Sample kartice, memorije, expanzije i sl.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.05.2011, 14:19   #1
Oasys
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 17.06.2009
Postovi: 70
Downloads: 154
Uploads: 0
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
Oasys befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Korg pa2Xpro - Volume pedala Yamaha FC9

Postovani, trgovao sam Volume pedalu Yamaha FC9. Imam problem da je povezem sa klaviaturom. Pokusavao sam ali jednostavno kraviatura ne reaguje. Da li uopste ova pedala moze da funkcionise na Korg pa2xpro. Svaki odgovor je dobro dosao. Hvala
Oasys je offline   Reply With Quote
Star 12.05.2011, 14:47   #2
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Mozete li nam malo blize objasniti tacno kako ste je povezali?
Fc9 je klasicna stereo volume pedala i kod PA2x pro ne znam kako bi se uopste mogla iskoristiti osim za neki poseban izlaz ako odvajate instrumente po izlazima ili globalno za ceo instrument sto ne verujem da vam treba? Vama je potrebna Expression pedala da bi to sve radilo kako ste otprilike zamislili,npr za regulisanje jacine desne ruke.
  Reply With Quote
Star 12.05.2011, 14:57   #3
Oasys
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 17.06.2009
Postovi: 70
Downloads: 154
Uploads: 0
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
Oasys befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pokusavao sam na ulaze Damper i Assignabile i nije mi poslo za rukom. Nasao sam da u Globalu ima "Celibration" za pedale. Ali izgleda da moju nece da prihvati. Ja sam nju vec kupio tako da ne mogu sad da je vratim nazad
Oasys je offline   Reply With Quote
Star 12.05.2011, 15:16   #4
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Pedala se vezuje na ulaz ASSIGNABLE i kalibrise u globalu i sve to je ok medjutim potrebno je da pedala bude Expression,znaci da ima njoj ulaz sa oznakom EXP i vezuje se kablom sa stereo bananom. Ali ako ta pedala ima samo Input i Output konekciju,a koliko znam samo je volume,onda ne vredi nista.


Damper ulaz sluzi za sustain pedalu i ni za sta drugo a ASSIGNABLE ulazu se mogu dodeljivati funkcije u globalu


EDIT:

Bas kako sam i napisao,ova vam pedala ne moze puni koristiti jer je klasicna volume.


Yamaha FC9 Foot Pedal

Dual Volume Foot Controller

Continuous stereo volume pedal with IN/OUT jacks for discrete control of external sound systems

With two input and output jacks, the FC9 provides all you need in a foot controller.

Control the audio volume of two separate instruments through separate 1/4" jacks.

MIN VOL control allows you to set the volume range as desired. Solid construction provides for stability and security.

Compatible with all audio devices.

Features:
1/4" jacks
Operates using 9-volt battery or optional PA3 adapter.
  Reply With Quote
Star 12.05.2011, 16:07   #5
x3meSRB
Odomaćeni član
 
x3meSRB's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.10.2007
Mjesto: Balkan bre
Postovi: 529
Downloads: 445
Uploads: 12
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: PA1X 96mb + usb
x3meSRB befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Osim ako nema funkciju da je i expresion i volume, možeš da je koristiš samo kao volume, npr u globalu u audio settings odvojiš desnu ruku da ide na left-right, i na tom izlazu izvučeš kabl do pedale, pa onda oz pedale out u mikser. A pratnju naravno raspodeliš na out 1 i 2 na klavijaturi. Ja sam tako povezivao sa običnom volume pedalom, a ako ti nije splitovana klavijatura onda će da ti smanjuje jačinu cele klavijature kao što kolega kaže... e sad prvo vidi šta tebi odgovara pa ćemo ti reći kakva ti pedala treba...
__________________
x3meSRB je offline   Reply With Quote
Star 13.05.2011, 18:13   #6
Oasys
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 17.06.2009
Postovi: 70
Downloads: 154
Uploads: 0
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
Oasys befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Bas bzv, platio sam je tako skupo a nije dobra. Znaci jedina varijanta je preko drugog kanala. Pokusacu na taj nacin. Znaci, jedna banana ide u (left ili right) Audio output, a druga u izlaz (1 ili 2) ? Jesam li dobro razumeo?
Oasys je offline   Reply With Quote
Star 13.05.2011, 19:57   #7
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Ma ne,gubljenje vremena...treba podesiti da boje idu u out 1 i 2,pri tome signal ide na te izlaze bez efekata...bolje gledajte da prodate tu i kupite neku koj bi odgovarala
  Reply With Quote
Star 14.05.2011, 12:25   #8
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Druže,najbolje je da je vratiš ili prodaš...,kupiš Behringer FCV 100.Ona je nova u Artistu oko 35 €..Skopčaš je stereo kablom na expresion ulaz u klavijaturi,podesiš u globalu(foot controls) da ti reaguje samo na Uper 1,2 i 3 i sviraj..Ja je koristim na Tyros 2,a nekad i na Alesis QS 6.2,nikad nisam imao nikakvih problema,odlično radi,a extra-jeftina..Pozdrav!
makso68 je offline   Reply With Quote
Star 27.02.2014, 13:24   #9
dzvadzvaka
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 15.12.2008
Postovi: 13
Downloads: 23
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
dzvadzvaka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Gle' ovde gluposti. Ovo je stara tema a jos se niko nije nasao da je ispravi. Slucajno sam naisao pa rekoh da ispravim gresku. Pa i FC9 je expresion pedala i to jedna od boljih. Ima dva kanala od toga jedan moze biti expresion, sto se bira prekidacem "CV-NORMAL"a drugi je uvek samo volume kanal a ova ovde pominjana FCV-100 Behringer je nista drugo do kopija FC9 i to sa ugradjenim dosta losijim potenciometrom koji brze strada, i pri tom je 2 do 3 puta jeftinija od fc9. Na izgled ove dve pedale su identicne. Eto toliko. Da ne bi neko procitao ove postove i bio u zabludi. Veliki pozdrav!
dzvadzvaka je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:58


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije