Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Pokaži Rezultat Ankete: Sta je bolje?
Korg Pa1x 40 78,43%
Audio PC sa aranzerom do 1000 € 11 21,57%
Glasač: 51. U ovoj Anketi ne možete više glasati

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.08.2006, 23:03   #11
Korgminator
Ovaj baš voli da kuca
 
Korgminator's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Postovi: 401
Downloads: 6255
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Korgminator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Tranizt, hvala ti na odgovoru...a moje je sada da cackam dalje
Korgminator je offline   Reply With Quote
Star 25.08.2006, 23:18   #12
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ama nema na cemu, za pocetak, probaj sa slanjem tih program change naredjenja sa PA80 tako sto ces prvo pogledati kako je namjesten midi setup na njemu i na kojim su ti midi kanalima real time trake pa zatim odabiraj interne programe na PA80 na jednoj od real time traka i posmatraj kako software sampler mijenja programe na odgovarajucem midi kanalu. U manualu od PA80 moze pronaci koji programi nose koji program change broj. Ako ne zelis da se cuje i interni program sa PA80 onda postavi tu real time midi traku na EXT a ukoliko hoces da se cuju oba zvuka onda stavi to na BOTH.Ako je softvare sampler multitimbralni mozes sa PA80 pozivati istovremeno vise programa sa samplera na razlicitim midi kanalima odnosno na kanalima koje nose real time trake na PA80. Tako je moguce napraviti citave performanse na PA80 sa zvucima koji ce ici sa softvare samplera.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 25.08.2006, 23:27   #13
yu-midi
Otac nacije
 
yu-midi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.10.2003
Mjesto: Austrija
Godina: 50
Postovi: 549
Downloads: 1117
Uploads: 130
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: KORG Pa2x pro / TRITON Extreme
Interesi: Muzika
yu-midi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
yu-midi pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

10 000$ sto je mnogo mnogo je!
Kazem da je mnogo zato sto za moje potrebe tako nesto vec nema nikakav smisao za hobi ako cu da ulazem toliki novac.
Jasno je da su komp. od 1.500 € igracke ako poredimo sa tim kompjuterima MAC PRO itd..
Pa zar stvarno ta igracka nije u stanju nista da odradi.
Recimo imam PA50 i hocu u ritmu samo bubnjeve i bass da korstim.
pa zar i to nemoze?
Sa druge strane i ocekivao sam takve odgovore jer i sam sam sumnjao u tako nesto,ali ipak imam jos jedno pitanje mada sad nebi zelio nekome da prigovaram.
Zaci li to da su oni Audio PC MidiTon itd... koji su tu i tamo u istom rangu sa cijenom isto bajke za malu djecu?
yu-midi je offline   Reply With Quote
Star 25.08.2006, 23:50   #14
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Masine od 1500 dolara nisu bas za baciti i sa njih se moze bez problema voziti bubnjar ali vrlo tesko citav ritam sa aranzera i to po nekoliko sati na svirci uz sve ostalo maltretiranje kompjutera u takvim situacijama.Za malo vise para se vec moze dobiti sposobnija masina. U cijenu treba uracunati i audio kartu a tu je tek raspon i izbor ogroman. Koliko para toliko muzike. Kada takav jedan audio PC sklapa strucnjak on ne moze biti smece, on moze biti samo nesto slabiji, jaci ili mnogo jaci, opet koliko para toliko i muzike. Te midi ton kompjutere sklapaju sigurno strucni ljudi i nema razloga sumnjati u njihov kvaltet a cijene su vjerovatno i za njih prilagodjene onome sto one pruzaju. E sad i cijene dijelova su u posljednje vrijeme dosta opale pa se te audio masine nesto nize performanse mogu dobiti i za manje novca. One najbolje i najace i dalje kostaju debelo pa bilo da je u pitanju PC ili MAC.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 26.08.2006, 00:05   #15
yu-midi
Otac nacije
 
yu-midi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.10.2003
Mjesto: Austrija
Godina: 50
Postovi: 549
Downloads: 1117
Uploads: 130
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: KORG Pa2x pro / TRITON Extreme
Interesi: Muzika
yu-midi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
yu-midi pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Da upravo tako!
Cijene opadaju sve nize zato sto uskoro izlaze novi prozesori tako sada je stvarno povoljno.
Hvala na savjetima ovo mi je ipak podsteklo da se ipak vratim na onu prvu varijantu.
To znaci PA1x pada ´
A za ovo sa PC cu da vidim dok Adrijan isproba svoje sto napravio pa da cujemo rezultate.
Hvala vam momci jos jednom !
yu-midi je offline   Reply With Quote
Star 26.08.2006, 00:08   #16
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ziv bio i veliki ti uzrasto
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 26.08.2006, 01:08   #17
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Ja mislim da nema sta da prosiravam, Tranzit reko svoje i sve sto je trebalo. Jer puno bajke se pricaju, pa ljudi ebote jedna AUDIO KARTA kosta 2000$ al pricam o NORMALNOJ PRO audio kartici, a sad PC od 1000$??? A gde je Audio kartica i jos 1000$ SOFTWARES? Ok ovo je pricano REALNO, kod nas je stvar drugacija.
Sad, o vezi tih komplikacija, Tranzit je ispravno odgovorio Adrijanu o Program Change al tu je to gde su te komplikacije, a sto sam mislio ja pa ovako, zasto je lakse sve na comp sa master controller nego arranzer:

1. Arranger i Comp, na aranzeru naravno vec imas sredjene ritmove boje ovo ono i td...otvoris VST HOST pa onda KONTAKT, EMULATOR ovo ono il bilo sta, na sintu stavis LOCAL OFF ili sta god se tamo treba uradit i kreces...to ne ide tako. Sad, tebi bice dosta BOJA i DRUM KITova u USER, bice tu razne MSB/LSB i razne PC komande. To nijedno nista nigde nisacim se nece slagat sa softwerima sto znaci moraces odnovo da PREsredjujes ritmove i boje na sintu ili da to radis na SOFTWERIMA pa da se oni prilagode na ritmova umesto obratno, to je posao koji se nece zavrsit mesecima i godinama posebno ako ne znas.
Kako tacno da objasnim ne znam al otprilike razumete.

2. Master Controller i Comp, to je vec lakse, zato sto u Compu imaces taj SOFT ARRANGER, gde ritmove mozes manipulisat lakse i brze.
Taj ritam nisi sredjivao u SINT pa da vec zna sta radi nego sredjivao si ga u comp, pri tome vuceci glasove direktno sa KONTAKTa ili EMULATORa il bilo cega, sto znaci tu je STO CUJES IMAS a sa ARRANGEROM nije tako jer sto CUJES na ARRANGER jos nemas na compu, nego se treba sredjivat. Sad je isti slucaj i sa bojama, sredio si boju na KONTAKT i dodas je na soft aranzer il direktno preko master klavijature kako to god ide.
Sto znaci to ti je isto ko da si kupio prazan aranzer bez nista i poceo sve od pocetka, znaci sve sto uradis i cujes na njemu je tu i imas, ne treba da se on PRILAGODJAVA computeru, softeru i ovome onome sto smanji te komplikacije.
Toliko i o tome.

Da produzim, imas ritam RUMBA u USER BANK 2 treci ritam na PA80, imas SAX na prvi UPPER i sviras, taj sax bog zna gde je u USER BANKu na sintu i bog zna gde je na KONTAKTu i naravno tu svaka traka ima svoju boju preko KONTAKTa, al pazi, moze svaka varijacija da ima razlicne instrumente, i sta ce se desit kad promenis varijaciju, mora da vuce nove sa KONTAKTa, ok to sta ce se desit...A STA CE SE DESIT KAD PROMENIS I RITAM I SOLO?
Gde ce sve to odletit u KONTAKTu, to je jedna opcija a druga, sta ako vuce boje sa vise softwera??? Mislis ti da je mozak toliko opasan da ti pamti sve te informacije odakle ce vuci i gde, sa kojeg sinta, u koji ritam, na koji kanal ovo ono vamo tamo...to samo sto pricam i nervira me.
Otprilike shvatio si te MOJE komplikacije.

Dalje kako je Traznit rekao, 1000 mashina tu nece nista ama nista ako to neko prica da moze i da radi to je samo bajka. Kao prvo za to treba se imat stvarno dobru karticu, zbog tog kasnjenja, jer sa kasnjenjem nije to nimalo izvodljivo sto znaci ta KARTICA ce skoro odma uzeti pola od te 1000$, sta ostade???
YUMIDI je spomenuo AUDIOTON od 1000 i nekoliko dolara i Tranzit rekao da to valja donekle, i u pravu je.
Al ako pricamo realno taj computer i nije 1000 i nesto$ nego je mnogo vise nego to, a zasto?
Zato sto je napravljeno 100 takih computera, sad, svaki computer je pun softwera, sad, svaki KONTAKT je 600$ ili EMULATOR toliko il vise... znaci pola pare odose za taj soft odma, NE, nego taj computer je pun PIRATSKIH softwera ili VISE AKTIVACIJA softwera pa zato je taka cena,
Ti kad bi uzeo sve stvari da napravis taj jedan isti AUDIOTON, kostace te mozda i 4 i 5000$ al nikad 1700$ bas zbog tih softwera glasova samplova i zajebancija.
Studio je skroz druga stvar to nema veze sa ovime, a to sto YUMIDI kaze da je 10 000$ za comp previse ne da se foliram, nego recu ti nesto iskreno, RAM za moj MAC G5 me je kostao oko 8000$ ponavljam samo RAM nista vise i ponavljam i cifru u slovama, OSAM HILJADA DOLARA SAMO ZA RAM MEMORIJU, u pitanju je 8 modula po 2 GB ili 16 GB ukupno.
Sta mislis da je onda citavi comp??? Ako na njemu ide Rosetta800, MOTU Time Piece AV, UAD-1, Seagate Baracuda FW 2x200GB??? OK ne trebaju ti BAS te stvari, al COMP cena nije samo comp, a sta ostale componente za njega koje ti trebaju, neces valjda samo comp i sint imat, treba MIDI Audio Interface, i oni kostaju para. Znaci kad bi ja reko kolko moj COMP kosta izaslo bi 30 000$ a covek ce rec E JEL SAMO TA BAKSA 30 HILJADA e nije samo ta baksa nego sve ostalo okolo, al stvar koji su povezani na tom compu, iskljucujuci sintove, efekte i ostale masine, to je to.
Sto se tice PA80 jest da ga znam kako dise, jest da svaki PA sint momentalno ima i najkompleksniji MIDI ROUTING od sve ARRANGERE i od samog T2, jest da imam sve i svasta na compu i sve cakom pakom sredjeno, i na ostale moje WORKSTATIONS isto al nikad ne bi PA80 povezao sa comp il drugu masinu, to je ubistvo. Jednom sam ga povezao direktno sa MOTIFom, radilo je, sve ispravno, nikakve tu prekida ovo ono sranja, al covece, ubi se, znas ti kojih tu komplikacija je bilo, promenim vamo ono skaknulo tamo, vamo nadji boju ono tamo se rasklopilo, promeni ritam...adfigjahfogjhdfgjooooojjjjjjjjjjjjjjjjjjjj j...

Pozdrav
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 26.08.2006, 01:13   #18
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od Adrijan-KorgPA80
hmmmm bas interesantno $2000 donja granica, kako li se onda onima isplati za $1700 da prodaju totalno sredjen PC sa svim software-om (legalnim), samplovima i EMU audio karticom...
Objasnio sam to, tu nema nista LEGALNO i NELEGALNO, nego su ili pirati ili softweri sa vise DOZVOLE ili LICENCES. Pa od jedno 600$ KONTAKTa moze da ga ima u 150 drugih computeraa ne da za svaki comp plati i jos 600$ KONTAKT jer ako tako ide taj comp bi kostao ipak 4000$.

Pozdrav
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 26.08.2006, 01:19   #19
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od Adrijan-KorgPA80
Nego Nedime de ti meni brale malo bolje objasni Program Changes, kao primjer uzecu PA80 jer mu ti poznajes dusu. Kako mogu da znam da na primjer ako Grand Piano izaberem sa PA80 da ce mi program pozvati odredjenu boju. Drugim rijecima, kako mogu da znam PCG broj od Grand Piana sa PA80? Ili postoji neki laksi nacin za mjenjanje boja u programu preko aranzera?
To je lako al i NIJE lako, kad ides u PROGRAM MODE na PA80 tu imas sve informacije za taj GRAND PIANO, i normalni PROGRAM za PA80 i GM, imas tu i MSB/LSB informacije, sve ti pise na samom ekranu PA80 kad si u PROGRAM MODE.
Sad tu NACIN laksi il tezi ne postoji, to ima svoja pravila to su brojke i informacije koje ti ne mozes menjat, ako ti je GRAND PIANO u GM broj1, onda kad taj program promenis na PA80 u KONTAKT ili u EMULATOR il bilo koji soft isto tako dobices PROGRAM 1, al neces dobit GRAND PIANO nego ono sta je vec tu stavljeno, sto si ti stavio. E eto opet te KOMPLIKACIJE koje vec spominjemo dolaze tu, sta si ti ustvari stavio na taj PROGRAM 1 u VST, dal tvoj sledeci ritam na sintu isto ima GRAND PIANO u taj kanal il ne, dal ces to opet isto dobit nazad na VST kad promenis ritam il boju i sva ta ostala sranja.

Pozdrav
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 26.08.2006, 01:50   #20
Korgminator
Ovaj baš voli da kuca
 
Korgminator's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Postovi: 401
Downloads: 6255
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Korgminator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala vam momci na pravome odgovoru...sad razumijem o cemu pricate...hvala
Korgminator je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
audio, ili, pa1x, pcpa50

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:08


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije