Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.12.2011, 14:34   #41
tonijo
Odomaćeni član
 
tonijo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.04.2008
Mjesto: Slavonija-Hrvatska
Postovi: 517
Downloads: 1595
Uploads: 65
Rekao HVALA: 384
Zahvalili mu 26 puta u 22 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5,Korg Krome,Honda TRX 400 4x4, RCF 735 MK IV, RCF 710 MK IV,RCF 905 ASII,KYMCO 700 MXU
tonijo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tonijo pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Znači izbrišem sve sysex kontrole koje se odnose na bubanj , Save As .STY i nazad u 9000 pro ????

Probam večeras čim dođem.

P.S. jučer sam nešto probao i kad sam iz CasmEditora spremio nazad u Yamaha style nisam ga mogao učitati u klavijaturu, otvori mi naziv stayla ali kada idem na Load kaže mi "illegal data" i nisam mogao učitati???
__________________
Yamaha Tyros 5 76, Korg Krome 61, Dallape ORGANTONE, RCF 735 MK IV, Midas MR12, Honda TRX 400 - 4x4.

Promijenjeno od tonijo (04.12.2011 u 14:37 sati)
tonijo je offline   Reply With Quote
Star 04.12.2011, 14:43   #42
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pokušaj tako, pa javi što si postigao.
Moguće da si pobrisao neki podatak koji je potreban Yamahi da "razumije" style. Uvijek briši selektivno i ono za što si siguran čemu služi. Jedino tako možeš znati što radiš i na što utječeš.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
tonijo (04.12.2011)
Star 04.12.2011, 22:26   #43
tonijo
Odomaćeni član
 
tonijo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.04.2008
Mjesto: Slavonija-Hrvatska
Postovi: 517
Downloads: 1595
Uploads: 65
Rekao HVALA: 384
Zahvalili mu 26 puta u 22 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5,Korg Krome,Honda TRX 400 4x4, RCF 735 MK IV, RCF 710 MK IV,RCF 905 ASII,KYMCO 700 MXU
tonijo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tonijo pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kolega ja niti u jednom Sysx polju nemam kontrole se odnose na bubanj- F0 43 10 4C 30 (ili31)....... ja mislim da ja idem u krivom smjeru ili da ne shvaćam ipak što se tu sve događa.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg 11111111111111111111111.jpg (97,1 KB, 10x skinuto)
Highslide JS
__________________
Yamaha Tyros 5 76, Korg Krome 61, Dallape ORGANTONE, RCF 735 MK IV, Midas MR12, Honda TRX 400 - 4x4.
tonijo je offline   Reply With Quote
Star 05.12.2011, 01:30   #44
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ništa nam ne znači vidjeti samo jedan ritam i njegovu strukturu u CASM-u. Pogledaj i ostale ritmove s kojima ga uspoređuješ. Možda se u njima nalaze sysex podaci koji utječu na promjenu zvuka i zbog toga dolazi do problema koji ti se javlja.
Provjeri i ove podatke na koje sam te uputio prije
"....Razlika u glasnoći može dolaziti zbog toga što su elementi seta odsvirani različitom dimanikom (velocity). Pogledaj u event list dva styla koji su različiti u glasnoći i pokušaj definirati koji su ovdje omjeri. ..."

Prepostavljam i ja da idemo u krivom smjeru. Zato je najbolje da se vratimo na problem koji spominješ i zaboravimo na sysex. A veliš ovako
"...kad sve to postavim na jednake vrjdnosti opet ima dosta oscilacija između pojedinih staylova u glasnoći..."
Nemoj postavaljati volumene kanala (drum, bas, acomp...) u različitim stylovima na iste vrijednosti. To nema smisla. U nekom laganom beat ritmu bubanj je odsviran nježno (čitaj- s manjom dinamikom) i zvučat će tiše nego rock ritam gdje su elementi bubnja odsvirani agresivnje ( s većom dinamikom). Kad tome dodamo ostale kanale u stylu, naravno da će lagani beat zvučati tiše. Taj problem ćeš jednostavno riješiti podizanjem volumena na trakama kod laganog beata. Volumeni će ostati pohranjeni i biranjem tog styla će doći u poziciju koja je odabrana.

Uostalom, pošalji meni par stylova s kojima imaš problem. Možda se ne razumijemo dobro ovako dopisivajući pa ne mogu "čuti" ono što te muči.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
tonijo (05.12.2011)
Star 05.12.2011, 01:55   #45
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od tonijo Pokaži Post
jučer sam nešto probao i kad sam iz CasmEditora spremio nazad u Yamaha style nisam ga mogao učitati u klavijaturu, otvori mi naziv stayla ali kada idem na Load kaže mi "illegal data" i nisam mogao učitati???
Da te podjsetim sta sam ti jos prije par dana napisao u vezi sa tim:
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Njih ne smijes da pomjeras kako ti padne na pamet jer ce se desiti pod obavezno, da poslije vracanja u .sty format neces imati sve partove ritma u instrumentu. Kod obrade ritma u sekvenceru, bilo koji da je (savjetovao bih ti XG Works, Sonar ili Cubase ali ovim redom kako sam ih i naveo) moras biti vrlo pazljiv. Najbolje ces proci sa XG Worksom jer u njemu imas spremljene vec sve alate za Yamahine aranzere, koji u drugim sekvencerima ne postoje u takvom obliku.
A nesto ranije sam ti napisao sljiedece:
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
U CASM editoru ces vidjeti nekoliko sysex podataka koji se mogu odnositi i na druge elemente ritma a ne samo na drum kit. Moras dobro poznavati sav taj sysex protokol da bi znao sta treba mijenjati i kako. Imas na kraju manuala 9000pro popis svih sysex podataka pa pogledaj tu prvo sta koji od tih sysexa u ritmu predstavlja prije nego bilo sta promijenis. Jedna vrlo slozena materija za koju moras ostaviti mnogo vremena i strpljenja...
A sada ti pisem ponovo, zaboravi CASM editor jer za njega ti treba veliko predznanje iz te materije. Skoncentrisi se na XG Works koji ima sve te sysex komande u konzumerski pristupacnom obliku u svom XG Editoru, gdje mozes tacno nastimati cak i svaku pojedinu udaraljku a da pri tom nemas pojma o svim tim hexadecimalnim brojevima iz sysex podataka. U tom XG Editoru postoje potenciometri kao na nekom mixeru pomocu kojih podesavas sve sto ti treba. Moze se pronaci i 9000pro Patch za XG Works i sa njim je u XG Worksu sve do tancina podeseno za 9000pro, svi efekti, ekvilajzeri, programi... prakticno imas pred sobom softveski 9000pro, bar sto se komandi tice. Editiranje i pravljenje ritmova i multi-padova je u XG Worksu sa ubacenim 9000pro Patchom, igrarija. Poslusaj me bice ti mnogo lakse.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
tonijo (05.12.2011)
Star 05.12.2011, 10:56   #46
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 52
Postovi: 1.294
Downloads: 1905
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

To znači da i meni za tyros 2 treba Patch za XG ?

Potražit ću na netu ,
a ako netko već ima slobodno mi može poslati
romario je offline   Reply With Quote
Star 05.12.2011, 12:55   #47
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Skoncentrisi se na XG Works koji ima sve te sysex komande u konzumerski pristupacnom obliku u svom XG Editoru, gdje mozes tacno nastimati cak i svaku pojedinu udaraljku a da pri tom nemas pojma o svim tim hexadecimalnim brojevima iz sysex podataka. U tom XG Editoru postoje potenciometri kao na nekom mixeru pomocu kojih podesavas sve sto ti treba. Moze se pronaci i 9000pro Patch za XG Works i sa njim je u XG Worksu sve do tancina podeseno za 9000pro, svi efekti, ekvilajzeri, programi... prakticno imas pred sobom softveski 9000pro, bar sto se komandi tice. Editiranje i pravljenje ritmova i multi-padova je u XG Worksu sa ubacenim 9000pro Patchom, igrarija. Poslusaj me bice ti mnogo lakse.
Potpuno se slažem da je rad u XG works-u preglednij i jednostavniji nego "kopanje" po CASM-u. Ne samo za sysex već i za ostale stvari vezane uz obradu ritma. S obzirom da ste izvrstan poznavaoc ove tematike (a i ne samo ove , koliko vidim) trebao bih malu pomoć. Da li je moguće izvaditi samo jednu sysex kontrolu za neki element bubnja? Ili preciznije, kada "poštimam" doboš s pitchem u prozoru Quick Drum, koristim Insert XG Parametar da bi promjene prohranio primjerice u traku 1, dobivam u istoj traci kontrole za sve elemente bubnja. I za one karakteristike elementa koje su postavljene po defaultu. Da li griješim negdje u ovom postupku? Da li mogu dobiti pojedinačnu sysex kontrolu samo za doboš ili moram pretraživati cijeli niz koji je pohranjen u traku 1 da bi izvukao istu?
Koristim 3.07E verziju XG worksa s unešenim definicijama (tone generator) od Tyros. Koristim Tyros4 i nisu svi instrumenti " na svom mjestu" ali ne mogu na netu pronaći "novije" definicije. Da li imate kakvih informacija i da li postoji Patch novijeg datuma?

Iako je malo zastarjelog izgleda, XG works je svakako program koji olakšava posao u sebi sadrži sve ono što treba ozbiljnijem korisniku Yamaha. Šteta je što su ga prestali razvijati, iako kod mene "ovaj starčić" radi na Win7 64bit bez ikakvih problema.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg slika.jpg (74,2 KB, 19x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
tonijo (18.12.2011)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:01


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije