Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 03.03.2015, 22:49   #1
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Drum Kit Tyros 3?

Imam pitanje u vezi Custom Drum setova za T3. U Awave Studiju (ver. 10.6) sam napravio neki set bubnjeva sa vise Layera. Na pr., dobosi na D2 i E2 imaju po 6 Layera, bas bubanj na C2 ima 3 Layera itd... E sad, kada pokusavam da sve to sacuvam kao Tyros 3 Custom Drum i taj sacuvani Custom Drum (.UVD) uvezem u Awave Studio on pokazuje samo 3 Layera!!! Zar Tyros 3 ne podrzava do 8 Layera i zasto onda Awave svodi na samo tri moguca?

E da, interesantno je to sto kada set sacuvam kao Tyros 3 Custom Voice onda pokazuje svih 6 layera bez problema!
Dodato:
Izmedju ostalog, interesuje me kako ostali clanovi (tj. oni koji to rade) prave setove bubnjeva sa vise Layera po tonu?
Dodato:
Nasao sam problem - reseno! Hvala svima na odgovorima!!!

Za one koji budu krenuli istim putem kao i ja (mozda naidju i na iste probleme) pa krenu da sempluju neki od boljih VST bubnjeva, objasnicu sta me je kocilo i zasto u Awave Studio 10.6 nisam uspevao da napravim valjan lajerovan set za Tyros.

Naime, svaki iole ozbiljniji VST bubanj ima vise Layer-a po tonu ali tako uradjenih da se oni preklapaju pa tako jedan lajer reaguje na Velocity 1-45 dok sledeci reaguje na Velocity 35-58, sledeci je na 50-77 itd.

Ja sam u Awave-u pokusavao da upisem te dinamicke vrednosti (sa preklapanjima) a Yamaha to ne podrzava! Cim sam upisao da jedan Layer zavrsava na 59 a sledeci pocinje na 60 i tako redom za sve ostale sve je proradilo kako treba! Dakle, moguce je bez ikakvih "obilaznih puteva" u Awave-u podesiti svih 8 Layera za Tyros!!!

Promijenjeno od Akordeonista (05.03.2015 u 11:08 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Akordeonista je offline  
Sledeći član vam se zahvalio Akordeonista za ovaj koristan post:
Mikimiljac (21.04.2017)
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:04


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije