Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.03.2014, 19:48   #1
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Koji je najbolji DAW?

Interesuje me koji je po vama najbolji DAW na trzistu i zasto?
Ne otvaram temu da bi se prepucavali oko toga vec da bi na jednom mestu izlozili prednosti i mane programa u kojima radimo. Mene licno najvise interesuje rad sa midijem i to prvenstveno sa Yamahinim ali i sa ostalim instrumentima. Koji je po vama najbogodniji sekvencer za rad sa midijem od sledecih:
1. Cubase/Nuendo
2. Reaper
3. Sonar
4. Studio One
5. neki drugi po vasem izboru
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 12.03.2014, 20:32   #2
Thommas19
Početnik forumacije!
 
Thommas19's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2014
Postovi: 43
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Thommas19 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mislim da na ovakvo pitanje ne postoji odgovor...
Ljudi rade u onome gde se najbrze snalaze i svako moze da ubedjuje koji program je bolji ali svaki od tih programa ima svoje mane i pogodnosti u zavisnosti sta ko radi...
Tako da kako god okrenes dok ne sednes i krenes u rad sa nekim daw-om (koji mislis da ti najbolje odgovara) i spoznas zanimljive situacije sa njim, neces znati na cemu si...
Licno krenuo od Cubase-a i zavrsio na Logic pro-u ...
Za moje potrebe to je to a za svoje najbolje je sam da istrazis :-)
Pozdrav!
Thommas19 je offline   Reply With Quote
Star 12.03.2014, 21:06   #3
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

jos jedan glas za pocinjanje od cubase-a meni je on i danas nekako najednostavniji, kad naucis da radis u njemu lako ces savladati i sve ostale jer su svi manje vise slicni samo im se opcije nalaze na razlicitim mestima, mada bih sto se tice midija opet dao glas cubase-u jer ima podosta funkcija i jednostavan je, pomenuo bih tu kad je midi u pitanju i xg works mada je on meni malo komplikovaniji, sve je opet stvar probe i navike kao sto kolega rece....
pekilik je offline   Reply With Quote
Star 12.03.2014, 21:37   #4
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

kjubez je za narodnjake, flstudio je za DJ-e, logic pro je za producente elektro house, pro tools je za mixadzije, presonus je dostupan svima, reaper je za ljude zeljne promena,
ableton je za svemirce koji su na zemlji. i to je to ukratko
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 12.03.2014, 22:27   #5
Narodnjak300
Ovaj baš voli da kuca
 
Narodnjak300's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.12.2008
Mjesto: Bor-Timocka kajina
Postovi: 450
Downloads: 2385
Uploads: 42
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 52 puta u 51 Postova
Instrumenti: nemam vise instrument
Interesi: Pecanje
Narodnjak300 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sam koncept Digital audio workstation-a je isti bez obzira o kome se radi i o kakvoj vrsti muzike je rec, trebas izabrati DAW koji najbolje odgovara tvom nacinu rada. Recimo ja mrzim abletone ne zato sto je los vec zato sto ne odgovara mom nacinu rada. Ako zelis da odaberes daw na kome ces da radis ne pitas koji je najbolji vec skines demo verzije svakog pa probas. Kao sto kazem svi su manj-vise isti. Ako jednom naucis daw ne postoji sledeci novi na kom ne mozes da se snadjes.
__________________
Donosim vam pune ruke štimunga!
Narodnjak300 je offline   Reply With Quote
Star 13.03.2014, 00:15   #6
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Thommas19 Pokaži Post
Mislim da na ovakvo pitanje ne postoji odgovor...
Ovim je sve receno. Ne postoji "najbolji" DAW, svaki drugi odgovor je potpuno irelevantan.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 13.03.2014, 01:21   #7
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Akordeonista
Koji je po vama najpogodniji sekvencer za rad sa midijem...?
Citat:
Originalno postovano od Akordeonista
Ne otvaram temu da bi se prepucavali oko toga vec da bi na jednom mestu izlozili prednosti i mane programa u kojima radimo.
I sam radim u Cubase/Nuendu i poznajem ga u dovoljnoj meri da mogu da uradim sve sto mi je potrebno ali sam primetio kod kolege neke olaksavajuce stvari kod Sonara kada je midi u pitanju. I ti si Tranzite, ako se ne varam, ranije pisao da Cubase treba izbegavati kada je midi u pitanju, koje su mu mane, odnosno koje prednosti imaju drugi programi po pitanju midija u odnosu na Cubase?
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 13.03.2014, 01:49   #8
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tacno, pisao sam u vezi sa Cubase 5, gdje je midi timing nestabilan, tako da velike probleme zna da napravi. Ovo je opet dosta neuracunljivo jer se Cubase 5 ponasao dosta razlicito, na razlicitim midi interfaceima. Cubase 7.5 je ovdje daleko bolji i u sustini potpuno stabilan. No, kao i svaki Steinbergov DAW, Cubase 7.5 dosta opterecuje sistem pa nije bas prvi izbor kada se radi o slabim kompjuterima. Sonar je, po mom misljenju, jedan od najkvalitetnijih DAW-ova uopste, veoma malo opterecuje sistem (kao program), ima kvalitetne interne PlugInove ali mu je mana, da nije bas potpuno kompatibilan sa svim audio interfaceima na trzistu, pomalo je probirljiv. Moglo bi mu se zamjeriti i nepreglednost ali to je vec stvar navike, pa to nije nikakav argument za "pro" ili "kontra". Pro Tools je uvijek dobar i bio i jeste i bice ali vremenom ga sustizu i prestizu a on svoje, pa svoje. Rado radim na njemu, vjerovatno iz navike tako da bih bio veoma pristrasan ako bih ga ocijenio kao najboljeg, sto on, ako cemo biti bas iskreni i nije. Logic je gromada od DAW-a i ko ga dovoljno poznaje, a na MAC platformi je, taj ne treba drugi i bolji DAW. Studio One 2 Professional ubrajam u najkvalitetnije DAW-ove iz puno, puno razloga, koje ne bih ovdje nabrajao jer ce tekst biti poduzi. Izmedju ostalog, najmanje opterecuje sistem od svih nabrojanih DAW-ova, tako da isti projekat otvoren recimo, na Cubaseu 7.5 i na Studio One 2 Professional, na ovom drugom zauzima i po 15 do 20% manje performanse procesora. SAW Studio bih klasifikovao kao sivu eminenciju medju DAW-ovima, a njegova cijena vec govori o cemu se radi i uopste ne bih pogrijesio ukoliko bih ga okarakterisao kao No.1, po svemu onome sto nudi i moze. Reaper, Ableton, FL i slicne, ne bih komentarisao jer ih ne ubrajam u profesionalne DAW masine.

Summa summarum, opet nema "najboljeg" DAW-a, kao sto je vec receno, a za rad sa midi materijalom su pogodni svi nabrojani (kada se radi o DAW-ovima), a stvar je navike, zelja i potreba pojedinca, za koji ce se odluciti. Kada bih bas morao da biram, a radi se iskljucivo o Midiju, onda bih sigurno izabrao XG Works.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 13.03.2014, 12:16   #9
Narodnjak300
Ovaj baš voli da kuca
 
Narodnjak300's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.12.2008
Mjesto: Bor-Timocka kajina
Postovi: 450
Downloads: 2385
Uploads: 42
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 52 puta u 51 Postova
Instrumenti: nemam vise instrument
Interesi: Pecanje
Narodnjak300 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Imam Intel core I7-4770 3.40 vec skoro pola godine i nisam jos uspeo sa presonusom da ga nateram da radi iznad 30% a imam neke projecte sa gomilom pluginova, Dosta je lagan za cpu presonus.
__________________
Donosim vam pune ruke štimunga!
Narodnjak300 je offline   Reply With Quote
Star 13.03.2014, 12:29   #10
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tacno, tacno... to sam i naveo u gornjem postu. Prosto za ne povjerovati koliko malo opterecuje sistem, to jest, koliko je "lagan" i on i njegovi PlugIn-ovi. Posto radis vec duze vrijeme na Studio One 2 Professional, znas i sam koliko je visok kvalitet tih Plugin-ova. Bez problema se moze uraditi veoma pristojan mix, iskljucivo koristeci interne Effect PlugIn-ove. Tu je Studio One zaista primjetno ispred konkurencije. Zatim i implementacija externih PlugIn-ova, bilo da su instrumenti ili efekti, je veoma laka i imam osjecaj da njegova platforma cini da se svi ti Pluginovi veoma dobro "osjecaju" u tom okruzenju. Bilo je problema u jednom Updateu, mislim bas da je prosli, sa Sonnoxovim Pluginovima ali je to ispravljeno u aktuelnoj verziji, tako da ustvari, jos nisam naisao na PlugIn koji u Studio One 2 Professional ne radi ili ne radi kako treba.

Promijenjeno od tranzit (13.03.2014 u 12:33 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:51


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije