Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 05.12.2013, 13:32   #11
mladen.lav
Vredan član društva
 
mladen.lav's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.09.2010
Mjesto: Brezicani, Schwäbisch Hall
Godina: 36
Postovi: 211
Downloads: 231
Uploads: 11
Rekao HVALA: 68
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg PA1000 / VoiceLive
Interesi: Muzika, Film, Sport
mladen.lav ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ima i toga

mada pre ce neko ubiti karabinom nego baretom

ja sam komsiju pogodio vazdusnom puskom i nista....

da je bio karabin

__________________
mladen.lav je offline  
Star 05.12.2013, 13:36   #12
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 52
Postovi: 1.294
Downloads: 1905
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Dosta se ljudi žali na tyros5 ?
Jel to u Nišu
Ja još ne znam nikoga da je kupio Tyros5 ,u mome okruženju ...
romario je offline  
Star 05.12.2013, 13:39   #13
mladen.lav
Vredan član društva
 
mladen.lav's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.09.2010
Mjesto: Brezicani, Schwäbisch Hall
Godina: 36
Postovi: 211
Downloads: 231
Uploads: 11
Rekao HVALA: 68
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg PA1000 / VoiceLive
Interesi: Muzika, Film, Sport
mladen.lav ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa to je normalno.....

Barem sto se tice aranzera nesto izadje i svi se zale i kukaju....

Dok neko ne sjedne i ne sredi, napravi karabin od instrumenta i onda tezgari, stavi par videa na net i onda bude waaaaau
__________________
mladen.lav je offline  
Star 05.12.2013, 15:07   #14
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

romario ne izvlaci zakljucke iz konteksta, o onome sto sam rekao mozes da procitas na yamahinom forumu..
Milan$ je offline  
Star 05.12.2013, 15:52   #15
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
@Tranzit... Nisi uračunao "cijenu znanja" uloženog u razvoj modela. A ti vrlo dobro znaš da ona najviše utječe na konačno koštanje nečega. Tako je sa svim proizvodima u koje je ugrađena tehnologija koja je vezana uz "znanje". Bez izuzetka...
Daaaaaaa... vrlo dobro znam sta znaci uloziti znanje u razvoj instrumenta jer i sam radim u istom domenu ama ne krtadem i foliram ljude kao sto to radi Yamaha jer pruzam zaista nesto inovativno, nesto za sta oni nemaju m*da. Nemas pojma koliko me raduje sto si pomenuo tu stavku "znanje", koja nesumnjivo mora da se ukalkulira u cijenu.

Kakvo je to silno znanje Yamaha ulozila od PSR9000Pro pa do danas u razvoj svog top aranzera ? Nikakvo !!!!! Hoces da specificiram to "veliko znanje". Povecan je Sampling ROM sa 48MB na 500MB, povecan je Sampling RAM sa 64MB na 1GB, obojen je Display drugim bojama i cak mu je dodat motor, kuciste je od odvartnog profesionalnog metalnog, postalo divno ultra-amatersko plasticno, tasteri su od profesionalnih koji nikada ne otkazuju, postali fenomenalno svijetleci kao novogodisnji bor u ocaravajucim najruznijim mogucim bojama, po kojima se ne smije jace udariti jer se tako divno lome, klavijatiura je od uzasno-gadljive i najprofesionalnije koja je ikada ugradjena u jedan elektronski instrument, mutirala u neodoljivu djeciju klavijaturicu koja ne podnosi sviranje seljackih trilera sa Balkana, ne postoje mjesta za ugradnju PLG Boardova, koji su ionako bili potpuno suvisni, sa svojim nakvalitetnijim soundom koji se moze dobiti na elektronici, samo su bespotrebno zauzeimali mjesto... mogao bih dosta dugo ovako. E to je to "ogromno znanje" koje je Yamaha (nisu ni drugi bolji) ulozila u razvoj svog top aranzera i prepakujuci ga svake godine u novo jos odvratnije kuciste uzima jadnom muzicaru posljednju paru iz dzepa. To je znanje koje oni naplacuju svih ovih zadnjih 15 godina a koje ne kosta, summa summarum, ama bas nista jer su ga do sada naplatili nekoliko stotina hiljada puta a da se nisu makli s mjesta u razvoju jer i dan danas koriste komponente (i to one najbitnije), koje su bile na raspolaganju jos 1999. godine.
Neka mi slobodno, ko god zazeli, dokaze suprotno ali argumentovano, da i ja naucim nesto i dozovem se pameti jer sam upravo u fazi odredjivanja cijene za Trans Audio sisteme, pa da ne pogrijesim, nego da se ugledam na Yamahu i propisno oderem buduceg korisnika sa jedno 10.000 eura jer tolika bi bila realna cijena za Trans Audio ukoliko bih se drzao Yamahine mustre i prakse. Momci, ne zavitlavajte me vise, dovoljno je sto to rade Korg, Yamaha i ostala bratija. Bajke sam, po naredjenju strogog oca, prestao da citam i slusam u svojoj petoj godini, sada je kasno da to nadoknadim.

Promijenjeno od tranzit (05.12.2013 u 15:55 sati)
tranzit je offline  
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
branoy (06.12.2013)
Star 05.12.2013, 16:06   #16
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nemoj se žestiti, nema potrebe.

Možemo krenuti u (beskrajnu) raspravu ali ćemo na kraju završiti opet na samom početku. To uostalom znaš i sam. Cijenu nećemo spustiti, nažalost. Zato ne treba trošiti vrijeme i tipkati uzalud.

Očekujemo Trans audio (prošla je godina dana od najave, ako se ne varam) i ne sumnjam da će to biti stroj i pol. Ja ću biti prvi koji će ga s užitkom i veseljem komentirati. Do tada, pustimo ovu temu "neka živi", ili još bolje, neka je moderatori povežu s onom koja je i namjenjena Tyros5.
casper je offline  
Star 05.12.2013, 16:10   #17
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja jednom napisah da vise tehnologije ima u obicnom iPadu nego u bilo kojem aranzeru a za manje pare, ali niko ne veruje

Ono sto svetli na yamahi (tasteri) i ono ispod njih (prekidaci i stampana ploca) su u praksi jeftiniji nego stampanje slova na kucistu klavijature.

U potpunosti se slazem sa tranzitom, ali, dok je ovaca, bice i vune.

Aranzeri, po mom misljenju, se prave kao "sarena laza" za "wannabe" muzicare, koa onaj sto ga gitar postavi pre neki dan.

Ko sta radi, aranzerci pretrazuju forume u potrazi za dobrim setom, ne samo ovde nego u celom svetu
sale_band je offline  
Star 05.12.2013, 16:12   #18
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@casper

Ama nemoj pogresno da me shvatis ne zestim se ja na tebe, niti si ti tome uopste ista kriv, sto jedan od najvecih svjetskih koncerna kakav je Yamaha, mora bas da odere i jadnog muzicara, nije im dosta novca sa drugih strana i grana. Trans Audio jeste najavljen prije i vise od godinu dana i on odavno i radi po Evropi, a za Balkan se moralo, kao sto znas, raditi dosta dodataka, koji su takodje zavrseni, medjutim sam u takvom poslu i guzvi, da ne stizem ni prezentaciju da napravim. Samo je to prepreka jer se macka u dzaku ne kupuje. Inace, uredjaj sam po sebi je finaliziran jos prije vise od dva mjeseca.




Citat:
Originalno postovano od sale_band Pokaži Post
Aranzeri, po mom misljenju, se prave kao "sarena laza" za "wannabe" muzicare, koa onaj sto ga gitar postavi pre neki dan.
Dobra ti ova !!!

Promijenjeno od tranzit (05.12.2013 u 16:14 sati)
tranzit je offline  
Star 05.12.2013, 16:19   #19
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zar nije tako? Cemu onda one silne lampice na Tyrosu, ne verujem da su hteli (samo) da ga usklade sa dolazecim praznicima

Doduse, za PA3X necu reci nista lose jer nije deo ove teme, a sem toga, imam ga pa ne ide. Haha
sale_band je offline  
Star 05.12.2013, 16:57   #20
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ama njima je izgleda konstantno Bozic i Nova Godina jer im poslijednjih pet modela lice k'o jaje, jajetu. Korg malo stedi na struji pa i izgleda dosta ozbiljnije (ako govorimo o PA3X), ama ima vec poslovicni problem sa kvalitetom sounda, pa se to relativira na kraju. Nije sija, nego vrat.
tranzit je offline  
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:22


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije