Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 11.12.2013, 01:55   #21
mladen.lav
Vredan član društva
 
mladen.lav's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.09.2010
Mjesto: Brezicani, Schwäbisch Hall
Godina: 36
Postovi: 211
Downloads: 231
Uploads: 11
Rekao HVALA: 68
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg PA1000 / VoiceLive
Interesi: Muzika, Film, Sport
mladen.lav ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Znam. Upravu si. Moze se i tekst, vokalist sve se moze memorisati. Mene interesuje kako kolege to koriste najvise, msm sta oni pozivaju sa tim

Gesendet von meinem GT-I9300 mit Tapatalk
__________________

Promijenjeno od mladen.lav (11.12.2013 u 02:02 sati)
mladen.lav je offline   Reply With Quote
Star 11.12.2013, 02:01   #22
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa sve ono sto im je potrebno za tu pjesmu,svako treba sam da zna sta mu treba da bude sredjeno u registracijama i da mu je na dohvat ruke.
zeljko je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio zeljko za ovaj koristan post:
mladen.lav (11.12.2013)
Star 11.12.2013, 02:05   #23
mladen.lav
Vredan član društva
 
mladen.lav's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.09.2010
Mjesto: Brezicani, Schwäbisch Hall
Godina: 36
Postovi: 211
Downloads: 231
Uploads: 11
Rekao HVALA: 68
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg PA1000 / VoiceLive
Interesi: Muzika, Film, Sport
mladen.lav ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da, ali ne razumijes ti mene neko sa tim poziva samo boje, neko ritmove sa bojama i vokalistom, neko samo ritmove. Zato i pitam kako to ljudi koriste, msm ja imam klavijaturu tek par dana, a neko je ima vec par godina pa je sigurno provalio za sta najbolje sluze te registracije.
__________________
mladen.lav je offline   Reply With Quote
Star 11.12.2013, 02:18   #24
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Onda se izvinjavam ako te nisam razumio.Javice se neko onda ko ce ti dati odgovor koji trazis sigurno.Poz
zeljko je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio zeljko za ovaj koristan post:
mladen.lav (11.12.2013)
Star 11.12.2013, 02:59   #25
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pisali smo o registracijama dosta na temi za Tyros3 razna pitanja.

Pogledaj prvo moje pojašnjenje, a nakon tog posta imaš dosta napisano o tome kako ljudi sortiraju i barataju s registracijama. Svatko ih posloži po tome kako je navikao i koja mu je koncepcija najbolja, a to ovisi prije svega na koji način sviraš i slažeš repertoar.

Moje pristup je ovakav. Uvijek u jednoj BANK-i imam isti profil registracije. Pod pojmom profil, podrazumjevam da su u registracijama pohranjene iste stvari. Recimo, prvi profil banke je takav gdje je pohranjen samo VOICES, drugi profil je sa STYLE, VOICES, TEMPO, TEXT, a treći je samo VH/MIC.

Prvi profil mi služi ako prilikom svirke ručno mijenjam vrstu Styla i ne želim koristiti OTS. Tada se registracijama samo mijenjam soundove desne ruke.

Ako poželim odsvirati neku specifičnu pjesmu, koristim drugi profil. S takvom registracijom u trenu pozivam sve što mi je potrebno i ne razmišljam o vrsti Styla, brzini, tekstu ...

I onda želim experimentirati s različitom vrstom vocalista koji sam podešavao kod kuće, pozovem treći profil i bez straha da ću išta poremetiti u svirci, biram registracije sa pohranjenim VH/MIC.

Pojednostavljeno sam opisao moj "pristup registracijama". Naravno da imam više raznih profila nego što sam naveo. Zašto radim na taj način? Zato jer se ne želim dovesti u situaciju da tijekom svirke slučajno pritisnem registraciju koja recimo ima drugu postavku tempa ... ode sve u krivi ... Ovako je mogućnost pogreške manja. Pored toga, na ovaj način je kombinatorika mnogo veća nego da u sve registracije upisujem 5 istih postavki. Tada ostaje samo FREEZE za proširenje mogućnosti.

Ono što je bitno naglasiti je da BANK-e registracija možeš sortirati na isti način kao i mape (foldere) u windowsu. Ta struktura može biti ovakva. U jednu mapu pod imenom SINGER kreiraš BANK-e nazvan po imenima pjevača (Bogdan1, Bogdan2, Tozovac, Cetinski ...). U drugu mapu pod imenom TIP kreiraš BANK-e s vrstom glazbe (Ballad, Rock, Movie...)

Eto, nadam se da sam pomogao. Kreni redom i prvo svladaj kako pravilno kreirati registraciju, kako s više njih kreirati banku i posložiti ih u neki folder.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
mladen.lav (11.12.2013)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:15


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije