Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 24.12.2013, 02:09   #31
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nema Vunimrav, nemoj badava da se mucis trazeci, neces naci. Vocal Harmonizer kod Yamahinih aranzera potice jos od PLG100-VH karte. koja je svojevremeno pravljena za Motif, PSR9000Pro, MU100R itd... i od tada se sama struktura harmonizera uopste nije promijenila, sto je naravno poveca sramota za Yamahu. Oni koji su dosli sa novijih Korgovih aranzera, bice razocarani Vocal Harmonizerom na Tyrosu jer je on prilicno daleko od onoga sto je u stanju da uradi Helicon na tim Korgovim aranzerima. Za ozbiljan rad oni jednostavno nisu dovoljni jer samo nedostatak Scale Modusa je dovoljan da sve padne u vodu, odnosno da je potpuno jasno da taj Vocal Harmonizer nije u rangu novijih TC Helicona ili Digitecha koji su jedino pravo "oruzje" u balkanskoj folk ili turbo-folk muzici.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 24.12.2013, 02:46   #32
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nisam u potpunosti zadovoljan sa VH na Tyrosu. Međutim, može se itekako iskoristiti ako zatreba. Pored toga, nisam pobornik da se u aranžer klavijaturu "trpaju" mogućnosti koje nemaju direktne veze sa prvom namjenom klavijature.

Bez obzira što Korg ima mnogo moćniji "alat za pjevanje" od Tyrosa, to je opet samo (loš) dodatak s kojim nikako neće biti zadovoljan onaj tko traži više. Prvenstveno zbog toga što signal osnovnog vokala nikada nije isti kao kad se mikrofon prikopča na mixer. No, predlažem da općenitu raspravu o harmonizrima ostavimo za neku drugu temu.

Na VH2 kod Tyros4 se može poštelati da samo jedan prateći vokal pjeva uobičajenu tercu (mislim na interval od tri tona) u ovisnosti od tonaliteta u kojem se pjeva. Da bi se ona pravilno čula, nije potrebno svirati na klavijaturu, dovoljno je da glavni vokal pjeva u tonalitetu koji je određen na vokalizeru. Tako je moguće odrediti i molsku tercu. Tranzit, da li si imao priliku koristiti VH2 na taj način?

Pored toga, ako se VH2 poštela kako valja, može biti izvrsno pomagalo pogotovo kada je jedan pjevač ili OMB, svejedno. Mogućnosti su velike, podešavanja brojna i ako postoji znanje i iskustvo, može se dobiti izvrstan efekat bez obzira na vrstu glazbe koja se svira.

poslušajte na 1,30


Bryan Adams - Summer of 69 Cover by André K. Tyros 4
You need to upgrade your Flash Player

ili za tkz. recitatore


VH2 Total Pitch Correction Software
You need to upgrade your Flash Player
casper je offline   Reply With Quote
Star 24.12.2013, 03:09   #33
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jesam, imao sam prilike koristiti VH2 na taj nacin ali to je samo "ubogaljeni" scala modus kod kojeg nemas mogucnost detaljnog definiranja harmonske konfiguracije kojom ce se voditi ta terca jer nije bitan samo tonalitet vec (posebno na Balkanu) i citav harmonski sklop pjesme. Potpuno si u pravu da Vocal Harmonizerima nije mjesto u aranzeru i da se tu uglavnom stavljaju trecerazredni produkti adekvatnih firmi. I ja sam striktno protiv te produkcione politike koja u sustini donosi vise stete nego koristi jer na osnovu nje proizvodjac poveca zamasno cijenu aranzera, a taj dodatak se recimo ne upotrebljava ili se upotrebljava toliko malo da je zanemarljivo.

Promijenjeno od tranzit (24.12.2013 u 03:11 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 24.12.2013, 03:53   #34
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja niti koristim vokalist, niti "solo terce" (boje) i niko se ne žali....

Sent from my HTC One XL using Tapatalk
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 24.12.2013, 04:17   #35
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nije to na odmet imati, pogotovo ako sam radis. Mislim i na jedno i na drugo ali onda u pravom kvalitetu.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 26.12.2013, 13:57   #36
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Navikao sam da mi terce svira harmonikaš (kad radimo zajedno) a vokalist povremeno uključim ali mi ne znači nešto mnogo...
Inače, ove terce imam sređene na M3 ali, retko ga nosim na tezge zbog viška kilograma
Na PA3 mi se nikako ne sviđaju "standardna" rešenja za terce...

Hvatam prečice

Sent from my HTC One XL using Tapatalk
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 26.12.2013, 20:27   #37
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sva ta rjesenja za terce na PA3X su smijesna i nisu za ozbiljnu upotrebu i uopste ne grijesis sto ih ne upotrebljavas. Sve je to polovicno i nedovrseno (a i ne moze na te nacine da se dovrsi), tako da nista nisi propustio. Pravo rjesenje je kod PA3X kao uostalom i kod svih ostalih Korgovih aranzera, spoljni uredjaj koji ce to onda odraditi na najprofesionalniji nacin, bez potrebe za ikakvim kompromisima.

Promijenjeno od tranzit (26.12.2013 u 20:29 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 26.12.2013, 20:35   #38
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Vokalist za Tyros 2

Ma ja sam u nekom prelomnom periodu, koji doduse traje vec nkoliko godina, kad razmisljam da sve muzicke aktivnosti prebacim u kucni studio i kazem zbogom tezgarenju, nego, uvek fali neka kinta pa odlazem tako rok do daljnjeg... Zato mi to ceprkanje po vokalistima i tercama nije toliko interesantno.
Nisam toliko star ali bih mogao reci da sam neka vrsta "old scool" muzikanta koji je navikao da radi samo svoj deo posla, koji je, u mom slucaju, bio solo harmonika/klavijatura i pevanje. To je ostalo iz vremena kad se radilo u punom sastavu od 4-5-6 clanova...

Ovo mi je sada nuzno zlo i ne nalazim ni trunke uzivanja u aranzerskoj svirci... Nesto mi govori da znas cak i bolje od mene sta hocu reci...
sale_band je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
tyros 2

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:49


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije