Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 11.08.2011, 19:39   #1
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Par pitanja u vezi tyros 2 !!!

pitanje br. 1
Može li neko da okači drajver za vezu s kompjuterom za tyros 2 na download, jer onaj sa yamahine stranice kad skinem pokazuje mi da je oštećen, i ne mogu da ga raspakujem, nije do winrar-a preinstalirao sam ga i probao na drugom kompu....

pitanje br. 2
i zanima me od kojih sve prethodnih yamaha klavijatura t2 poznaje šta?
semplove, boje, ritmove?

pitanje br. 3
I ubacio sam jedan multisempl ton po ton odradio sve, i kad sam trebao da ga snimim lepo to odradio, ali nisam uradio assign, i greškom izađem iz wave import, i sad nigde ne vidim taj multisempl, ne znam jel on ostao u klavijaturi, i ako ne mogu da ga povežem s nekom farbom, kako da ga obrišem, da bi ga ponovo ubacio... da ne zauzima mesto.
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 12.08.2011, 00:26   #2
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja sam skinuo i otpakirao drivere sa Yamahinog sajta bez problema. Da li ti trebaju 32 ili 64 bitni. I kako da ih pošaljem kad ne smijem stavljati linkove, att je samo 97kb, upload sam čekao tri dana da odobre ....
Da ti na privat pošaljem link?
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
nikadvisekorg (12.08.2011)
Star 12.08.2011, 02:48   #3
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@casper poslao sam ti pm...

pitanje br. 4
Kako, i jel uopšte moguće da snimim na klavijaturi ono što sviram na njen hd?
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 12.08.2011, 04:13   #4
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

1. Objasnio ti je casper kako ces da dodjes do Drivera. Idi na Yamahinu stranicu i potrazi Yamaha USB Driver. Ako je taj sto si skinuo ostecen, probaj na njemackoj Yamahinoj stranici (yamaha.de).

2. T2 je kompatibilan sa svim predhodnim modelima sem kada su registracije i samplovani programi u pitanju. Tu ces morati da upotrijebis File Converter program koji ti je dosao uz T2.

3. E taj multisampl neces ni da vidis jer ga nisi memorisao na disk. On nije ostao u klavijaturi i zabadava ga trazis, ne gubi vrijeme.

4. 'Ajd jos jednom nista te nisam razumio. Kako da snimis ono sto sviras na HD ? Kako mozes da "sviras na "njen HD" ?
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
nikadvisekorg (12.08.2011)
Star 12.08.2011, 13:39   #5
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa na pa1x uz pomoć mp3 borda sam snimao direktno demo snimak... kako to ovde da uradim?
Raspakovao sam drajvere nekako ubacio drugu verziju winzip-a i radi...
Gde da skinem taj file converter, nisam ga našao na yamahinom sajtu?
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.

Promijenjeno od nikadvisekorg (12.08.2011 u 13:42 sati)
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 12.08.2011, 15:22   #6
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tyros 2 ne snima u MP3 formatu vec u Wav formatu (tek radi informacije, fajlovi odnosno snimak, ce biti oko 11 puta veci). Tyros 2 snima sve sto izlazi sa njegovih Otputa u momentu snimanja. To je interni sound a zatim signal sa mikrofona ili bilo cega drugog sto je trenutno ukljuceno u Mic/Line ulaze Tyrosa 2. Da bi aktivirao snimanje pritisni istovremeno Record i Stop tastere, sada daj ime tom snimku pa pritisni OK (gornja tasta pod brojem 8 ispod ekrana). Sada pritisni Rec a onda samo treba da pritisnes taster Play i snimanje pocinje. Snimanje stopiras tasterom Stop. Po zavrsetku snimanja memorisi snimak preko Save inace ce se on izgubiti kada ugasis instrument. A sto ti ne bi malo procitao taj Manual ? Ova pitanja koja postavljas su osnova upotrebe instrumenta i bilo bi dobro da bar to znas napamet jer kako ces opsluzivati instrument na bini ako budes za svaku sitnicu morao da pitas na forumu.

Moras da registrujes tvoj Tyros 2 na Yamahinoj stranici a onda ces dobiti link za skidanje svih relevantnih fajlova a tu je i File Converter.

Promijenjeno od tranzit (12.08.2011 u 15:24 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
nikadvisekorg (12.08.2011)
Star 22.08.2011, 00:56   #7
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Čitao sam uputstvo ali ne mogu baš sve odatle da ukapiram... a i dok nađem šta mi treba, zaboravim šta sam tražio...

kako mogu da pregledam koji su sve semplovi ubačeni, i kako da obrišem one koji su višak?

Da li se brisanjem boja briše i sempl koji je dodeljen na tu boju, jer kad ubacim neki multisempl, uvek ide ono assign.... ili on ostaje?

I postoji li neka fora za manuelni bas? Na korg aranžerima ima taster manual bass, ali kako ovde? Čačkam već par dana ali to nikako da nađem...


umalo i ovo da zaboravim... na korgu sam koristi one CV (chord variation) i za sedmice i šestice ubacivao druge šeme za pratnju, kako to ovde da odradim?

Probao sam preko konvertora neke ritmove sa korga, sve je odradilo manje-više dobro ali nigde nema varijacija na akordima, svuda svira istu melodiju?
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.

Promijenjeno od nikadvisekorg (22.08.2011 u 00:58 sati)
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 22.08.2011, 04:34   #8
Bokic
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 18.09.2007
Postovi: 459
Downloads: 746
Uploads: 16
Rekao HVALA: 96
Zahvalili mu 61 puta u 58 Postova
Instrumenti: Genos
Bokic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

1. Voice Creator > CUSTOM VOICE BANK EDIT.

2. Bojim se da te nisam bas razumeo.

3. Koliko znam - ne. Izuzev, ako je ugasena pratnja, znaci ritam stoji. Onda funkcionise. Zavisi i kako podesis Chords Fingering, E sad, boja je po default-u odredjena (Fixed) i to ti je neki Fingered Bass. To moze da se promeni i da ti tu bude Bass iz ritma. Znaci ako ti je u ritmu npr. Picked Bass, on ce da ti svira i manuelno. To se odredjuje u Function Menu>Style Settings>STOP ACMP>Style.
'Fixed' ti je ovde da za varijantu da ti uvek bude isti bas - Figered.
A takodje mozes da stavis bass na Left, bez Holda-a, naravno.

4. U samoj klavitari ne moze. Moze npr. u programima "1man band', XGWorks. Ili pre neki dan sam video kombinaciju dva programa : jedan sekvencer i 'CASM editor' koji je besplatan. Na tom sajtu imas i tutorijal kako to uraditi. Takodje tako mozes i staviti 16 kanala u Style, umesto 8.
Bokic je offline   Reply With Quote
Star 10.12.2013, 12:41   #9
NordX
Odomaćeni član
 
NordX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2013
Mjesto: Iza sedam gora,planina i mora
Postovi: 519
Downloads: 1116
Uploads: 4
Rekao HVALA: 259
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Interesi: Interesi
NordX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav svima. Mene zanima kako da napravim novi custom voice i memorisem recimo na mestu 71. Hteo sam jedan SET da ucitam,i on ima svoje Custom Voice-ove,e sad ja ucitam recimo jedan Drum-Custom Voice i on mi presnimi preko vec mog nekog Custom Voice-a,a imam svega 60 Custom Voice-ova svojih,a u njemu moze stati 128. Da li me razumete? Treba mi pomoc,trazim je vec par dana

Hvala.

NordX
NordX je offline   Reply With Quote
Star 10.12.2013, 12:47   #10
EmirTotic
Moderator
 
EmirTotic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.08.2008
Postovi: 933
Downloads: 1217
Uploads: 29
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 102 puta u 96 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4, Korg TR61, itd...
EmirTotic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
EmirTotic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pa moras da ides na voice creator pa na individual load. Odaberes taj sempl posebno da ga ucitas i odaberes mesto gde zelis da bude snimljen u custom voice. Zapamti da mora da bude smesten na hard disku da bi pri ponovnom paljenju klavijature mogao automatski da se ucita jer ako ga ucitas sa flesha i izvadis fles nece imati odakle da ga ucita.
EmirTotic je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:14


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije