Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 02.06.2013, 19:09   #1
velja87
Vredan član društva
 
velja87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.06.2009
Postovi: 274
Downloads: 96
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 64 puta u 64 Postova
velja87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Ona man band problem

Imam problem sa OMB. Verzija programa je 7.1. Naime nema bas trake u nekim stilovima!? Radilo je sve super, medjutim od jednom sada ne cuje se bas, iako je radio u tim stilovima savrseno. Npr stil 8 beat rock 2 sa yamahe psr 9000, dok kod malog broja stilova se i dalje cuje. Koristim roland jv 35 kao midi kontroler za program, i ujedno boje ''vuce'' OMB iz klave( dakle midi out iz programa ide u roland jv 35). Zvuci kao roland e 96 kada radi kako treba. Jel zna neko sta bi moglo da bude po sredi?
velja87 je offline   Reply With Quote
Star 02.06.2013, 19:18   #2
acakasper
Stvarno kod kuće
 
acakasper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.01.2012
Mjesto: Usa
Postovi: 1.146
Downloads: 1259
Uploads: 61
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 137 puta u 134 Postova
Instrumenti: magpotVE
Interesi: magpotVE
acakasper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
acakasper pošalji poruku preko ICQ messengera acakasper pošalji poruku preko AIM messengera acakasper pošalji poruku preko Yahoo! messengera acakasper pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

pa probaj reinstaliraj program,mozda si nesto poremetio u podesavanjima programa.
__________________
Bog je stvorio zemlju a ostalo je
MADE IN CHINA
acakasper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio acakasper za ovaj koristan post:
velja87 (02.06.2013)
Star 02.06.2013, 19:41   #3
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

dobro bi bilo da pronadjes verziju 10, mozda su bank informacije za bas traku u ritmu razlicite pa nemoze da pronadje boju u rolandu.
pekilik je offline   Reply With Quote
Star 02.06.2013, 19:53   #4
velja87
Vredan član društva
 
velja87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.06.2009
Postovi: 274
Downloads: 96
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 64 puta u 64 Postova
velja87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Reinstalirao sam i sada radi. E imam sada drugi problem, nzm kako da dobijem onaj noramalan prozor kad pritisnem dugme syncro start. Npr ona da kad pritisnem X na tastaturi program uradi fill in iz A u B varijaciju.
@pekilik radilo je sve super, odjednom samo od sebe nije htelo vise. Nemam para da kupujem desetku niti mi treba, posto mi je ovo samo za zezanje kuci, posto sviram sa celim bendom, a ako mi zatreba uzecu neki aranzercic
velja87 je offline   Reply With Quote
Star 02.06.2013, 20:42   #5
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

moze se naci i desetka ako proguglas malo, mada normalno je da kad pritisnes taster X jer po defaltu je fill2 na tasteru x, mada mozes sam da konfigurises mozes cak i da tastere sa tvog midi kontrolera koristis da upravlja omb-om, jos da dodam da pune mogucnosti omb-a iskoricavas u pc keyboard 2.
pekilik je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio pekilik za ovaj koristan post:
velja87 (02.06.2013)
Star 02.06.2013, 20:49   #6
velja87
Vredan član društva
 
velja87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.06.2009
Postovi: 274
Downloads: 96
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 64 puta u 64 Postova
velja87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sredio sam problem! Meni je kad sam instalirao program bio pc keyboard 2 umesto pc keyboard 1, i to je taj prozor o kome sam mislio. Sada kada si napomenuo tek sam obratio paznju. Sada je sve sredjeno. Hvala acakasper i pekilik
velja87 je offline   Reply With Quote
Star 02.06.2013, 23:35   #7
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od pekilik Pokaži Post
...moze se naci i desetka ako proguglas malo...
Aman... pa zar je zaista toliko veliko tih 50 eura za originalni OneManBand Version 11 koji je od te, desetak godina stare verzije 7, bar dvadest godina napredniji. Shvatio bih da je u pitanju program koji kosta nekoliko stotina eura (opravdao ne bih nikada) ali za 50 eura... sto je mnogo, mnogo je. Pekilik, noviji si clan foruma pa mozda nisi upucen, dobro bi bilo da izbjegnes bilo kakve "upute" i "putokaze" u vezi sa piratskim softverom u postovima jer od toga najvecu stetu moze da ima sama yu-midi stranica a to je ono sto najmanje zelimo.

Promijenjeno od tranzit (02.06.2013 u 23:39 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 03.06.2013, 11:29   #8
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Izvinjavam se i od sada vise necu davati takve putokaze, i ako sam se do sada trudio da nikoga direktno ne upucujem na neku stranicu ili link ali se opet izvinjavam i za ovo jer mi nije namera da sirim nikakvu pirateriju jer sam sam kupio obe verzije one man band-a (11 i 10.3) tako i obe verzije Live staylera, dodacu jos samo to da bar za mene sto se tice samog stajlera najbolje funkcionise OMB v10.3, dok je verzija 11 prilicno sklepano napravljena i poprilicno bagovita.
pekilik je offline   Reply With Quote
Star 03.06.2013, 12:29   #9
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne znam sto baguje kod tebe verzija 11, mora da ce biti do operativnog sistema jer od kad je izisla, kod meine nije ni "zucnula" na Win 7 64Bit, a koristim je vrlo cesto i Live bez ijednog jedinog problema. Intuitivnije je napravljena, GUI je pametnije rijesen, ima vise mogucnosti u domenu rjesavanja kontrole itd... itd... Mozda bi trebalo da pogledas malo svoj operativni sistem.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 03.06.2013, 14:59   #10
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

isprobao sam ga na windows 8 64bit i na xp sp3 32bit, jedan od glavnih problema je bio sto kad pritisnem prelaz cesto duplira poneki element bubnja sto sam i pokazao proizvodjacu na sta je njegov odgovor bio ako pritisnes prelaz malko pre neke od cetvrtina u taktu onda nece biti problema, da mi je na kraju rekao onda bolje koristi OMB 10 kad ti vec bolje radi posto on nije imao resenja za to a rece da se kod drugih taj problem nije javljao, desava se i kad promenim preset da se izgube slova na njegovim funkcijama na ekranu, e sad mozda bi trebalo da probam i na windows 7 64bit al me mrzi da ga instaliram, mada cu mozda i to da uradim, a ni problemi sa osminskim ritmovima su jos tu jer on kao i verzija 10 osmine pretvara u cetvrtine i tako od dva takta napravi jedan, i onda kad je prelaz od jednog takta on ga odsvira u prvoj polovini takta i u drugoj polovini ostane praznina.
pekilik je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:49


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije