Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.05.2013, 01:29   #21
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

E vidis... ta skripta je bila neophodna u Trans Audio masinama a posto nista slicno nigdje nije moglo da se nadje za Kontakt (sto bi meni naravno olaksalo posao), morao sam i oko tog da gubim vrijeme i da se potrudim da je sam napisem. Svi korisnici Trans Audio sistema dobijaju Sound Engine na bazi Kontakta gdje su svi instrumenti opremljeni pomenutom skriptom. Takodje i korisnici Trans Audio Sound Banka, koji se posebno moze naruciti i dobiti (negdje oko 100 GB sampling materijala koji pokriva sve obligatorne GM/XG sounde a uz njih i sve najpopularnije sounde koji se koriste na Balkanu), raspolazu istom skriptom. Sve u svemu, kako vidis, ta skripta je zasticeni produkt Trans Audia i nije "free tool".
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 21.05.2013, 02:01   #22
NikolayTheM
Odomaćeni član
 
NikolayTheM's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.03.2012
Mjesto: Jugoslavija!
Postovi: 563
Downloads: 522
Uploads: 9
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 33 puta u 30 Postova
Instrumenti: VSTi, Korg Triton Le
Interesi: Muzika, Voznja
NikolayTheM ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

A postoji li neko free resenje, otvorio sam ovu temu pre neki dan: http://www.yu-midi.org/forum/showthr...#axzz2TsTdTk00
moze li na taj nacin?
NikolayTheM je offline   Reply With Quote
Star 21.05.2013, 02:46   #23
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vec sam napisao da ne postoji nikakvo "free" rjesenje, inace se ne bih sam maltretirao pisuci skriptu za Trans Audio, koja uzgred, nije nimalo jednostavna i naivna.
U vezi sa tvojim pitanjem iz citirane teme o "prenosenju" terci sa Korg LEa na Kontakt, to nikako nece ici jer su te terce na LEu dio internog editinga samog sounda, odnosno Combija i nemaju nikakve veze sa bilo kakvim midi parametrom koji bi prenio naredbu na Kontakt. Drugim rijecima, terce na LEu su iskljucivo sastavni dio sinteze LEa i ne mogu utjecati na sintezu Kontakta koji ima sasvim drugaciju i daleko kopmpleksniju strukturu (nema ni najmanjih tangentnih tacaka sa prostom, jadnom i bijednom sintezom LEa). Iz tog razloga, nemoj se uzalud muciti i pokusavati nesto, sto ni pomocu crne magije nije moguce uraditi.

Promijenjeno od tranzit (21.05.2013 u 02:51 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
NikolayTheM (21.05.2013)
Star 28.05.2013, 17:18   #24
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo danas malo eksperimetisah sa tercama na kontaktu 5 pa dodjoh do do sledecih rezultata: u kontaktu vec postoji jedna fabricka skripta za terce koja i neradi tako lose a to je u Preset - Factory - Harmonize - interval - tonal gde se mogu odabrati razni nacini sviranja terci u raznim tonalitetima i skalama.

e sad ako nam to ne odgovara postoji i nacin da ih sami napravimo a to je na nacin koji je opisan u pocetku ove teme: Preset - Factory - Tuning - Microtuning zatim u donjem cosku Edit pa zatim dole u skripti gde pise declare const $TUNE_RANGE := 50 to 50 promeniti u 400 jer jedna stotina je jednaka jednom polu stepenu note i nakon toga Apply
tada je skripta spremna, da bi ste napravili recimo a mol tercu potrbno je da tonovi:
C,Db,Eb,F,Gb,G,Ab,Bb imaju vrednost 400 a D,E,A,B vrednos 300 tako se dobija terca za Amol skalu ili Cdur i mozete je snimiti kao User skriptu i primeniti na bilo koji instrument
pekilik je offline   Reply With Quote
Star 28.05.2013, 18:30   #25
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To tako nece ici i to ama bas nikako. Dezinformacija je i post na pocetku ove teme ali nisam ranije reagovao jer sam ga iz nekih razloga smetnuo s uma. Kolege ce badava da se muce a rezultata nece biti. Treba kao prvo dobro poznavati teoriju muzike, tacnije same intervale u razlicitim harmonskim konfiguracijama, sto je ogromno polje, a onda i mogucnosti i nacin rada Kontakta i njegovih skripti, pa tek onda pisati o tome na forumu. Jos jednom, nemoguce je fabrickim skriptama Kontakta pa ni njihovim kombinacijama doci do terci koje ce potpuno zadovoljiti potrebe profesionalnih balkanskih muzicara, koji vrlo dobro znaju u svakom momentu kako treba da se cuje odredjena terca. Kojekakvih imitacija i pribliznih rjesenja ima na stotine i internet je pun takvih nebuloza, tako da nam je najmanje potrebna jos jedna takva. Da ostavimo po strani nemogucnost promjene tonaliteta i harmonskih konfiguracija putem midi kontrolera onako "u letu", sto je veoma bitno na bini, jer ko ce popamtiti gdje mu se nalazi koja terca, sa kojim instrumentima, u kojem tonalitetu i kojoj harmonskoj konfiguraciji. Ovo je druga strana problema jer prevashodno treba pronaci put kako mijenjati tonalitet i harmonsku konfiguraciju "u letu" i to na istom presetu ili instrumentu (ako ostanemo u zargonu Native Instruments).

Promijenjeno od tranzit (28.05.2013 u 18:31 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 28.05.2013, 20:51   #26
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Samo da napomenem da je u Microtuning skripti moguce napraviti 12 preseta znaci 12 razlicitih terci i menjati ih midi kontrolom u jednom instrumentu.
pekilik je offline   Reply With Quote
Star 28.05.2013, 21:05   #27
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To je veoma, veoma malo (za balkansku muziku je u opticaju oko stotinak razlicitih postavki), a osim toga, sto je daleko vaznije, Microtuningom se u sustini stimuje sampl, to jest pomjera se njegov osnovni ton vjestackim putem koji, odmah i bez izuzetka, utice na kvalitet osnovnog sampla, utoliko vise koliko je vece odstojanje od originalne Sample Root Note. Zakljucak, Microtuning nije pravi nacin za dobijanje terce jer se njime utice na sam sampl a ne na Midi Note sto je jedini prihvatljivi nacin jer se njime ne "dira" sample materijal.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
pekilik (28.05.2013)
Star 28.05.2013, 22:17   #28
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 646
Downloads: 3675
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

zato je chorder iz cubesa zakon!! haha
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 29.05.2013, 02:25   #29
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tacno, tu se radi o midi procesingu, to je pravi nacin a nikako stimovanje preko Microtuninga kojim se automatski gubi na kvalitetu, pogotovo sto se radi o velikim distancama od Root Note sampla.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 29.05.2013, 10:07   #30
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 646
Downloads: 3675
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

tako jednostavan, perfektan, kako to ne napisu u klavijaturi cokoladu im !! haha , to je par kilobajta haha
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
2and3, kontakt, terce

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:44


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije