Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.08.2017, 23:46   #1
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Korg pa3x pravilna zamena ram memorije

Pozdrav kolege... evo da se pohvalim pa pozalim... juce mi stigla ram memorija 256mb za korg pa3x i ja danas uhvatio malo vremena da zamenim... al ne lezi vraze
.. nadjem ja jedan tutorijal kako se to radi i odradim sve po p.s. odvrnem one sarafe... iskljucim prekidac na off, zamenim pazljivo memorije, klikne sve, ukljucim prekidac na "on", zavrnem sarafe, upalim... kad ono ne valja... boje zvuce kao da si uzeo tu boju i dodao joj neki fx efekat iz gm banke... ali svaki ton drugaciji efekat.... sumi...krci... katastrofa. Probao sam da izvadim pa ponovo ubacim... isto... probao sam da obrisem set da bude samo fabrika... isto... probao sam da preinstaliram os i resurse... isto... vratilo se u normalu tek kada sam stari ram vratio i sad sve radi kako treba (hvala Bogu posto sutra imam svirku). Moje misljenje je da su mi uvalili neispravan ram, ali hteo bi cuti jos nekoga ako ima neku ideju sta bi moglo biti. Da dodam, novi ram je u sound/record modu prepoznat na 256mb ali eto...
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 26.08.2017, 00:00   #2
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako posle preinstaliranja os i resursa radi isto onda je meispravan ram. Gde si ga kupio?

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 26.08.2017, 01:40   #3
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@nikadvisekorg: i ja mislim da je to. Nema sta drugo. Kupio sam ga preko e-bay, od neke firme koja se zove: kong produkt. Daju 6 meseci garanciju pa cu ih lepo zamoliti da mi posalju drugi. A ako budu krenuli da mrse, srecom na e-bay ima ogrsnak za zastitu kupaca, pa cu onda njih kontaktirati... jbg, trebao sam lepo uzeti ko covek u thomman-u i dati 120e, i znam sta kupujem. Kad hoces da prodjes jeftinije onda samo sebi napravis posla. Kad poludim ima da uzmem pa4x i zavrsim sa klavijaturama narednih 5 godina...
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 01.09.2017, 23:20   #4
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo mali update, stigao mi danas novi ram, covek uvazio reklamaciju, poslao i sve radi kao satic. E sad sledi budzenje seta... polagano
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2017, 20:19   #5
nemanja 1982
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Postovi: 593
Downloads: 3602
Uploads: 9
Rekao HVALA: 152
Zahvalili mu 27 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil K2661 Roland XP10 Yamaha V50
Interesi: Muzika
nemanja 1982 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Cemu sluzi baterija na pa3x i cemu sluzi standby?

Sta da gledam pri kupovini pa3x??

Hvala unapred.
nemanja 1982 je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2017, 23:02   #6
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ona baterija u njemu koliko znam sluzi za load-ovanje semplova. Kada je pa3x ugasen npr.nedelju dana tacno se moze primetiti kako sporije ucitava semplove. A kada ga sviras svaki dan ucitava jedno 5× brze. Tojest, dok je klavijatura upaljena ta baterija za semplove se puni i na taj princip radi. Dok ono malo svetlo na dugmetu za paljenje svetluca to znaci da se baterija puni. Kada krene neprekidnk da svetli onda je baterija puna. Standby ds ti budem iskren nisam nikad ni koristio, ali mislim da je to neko medjustanje izmedju upaljene i skroz ugasene klavijature. Mislim da tada semplovi ostaju ucitani i da se klavijatura pali na klik. Dobra stvar za tezge. Ali ovo nisam 100% siguran. A sta da gledas.... pa opticki da je u dobrom stanju, probaj malo prosvirati da vidis jesu dirke ok i da li funkcije sve rade, i obavezno proveri ram da ti se ne desi kk meni da mi uvale sa 128mb a prodavali je sa 256mb pa sam kasnije vadio oci.
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio yamahapassion za ovaj koristan post:
nemanja 1982 (06.10.2017)
Star 06.10.2017, 23:35   #7
nemanja 1982
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Postovi: 593
Downloads: 3602
Uploads: 9
Rekao HVALA: 152
Zahvalili mu 27 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil K2661 Roland XP10 Yamaha V50
Interesi: Muzika
nemanja 1982 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala drugar moj. Najvise me plase bagovi o kojima sam slusao,to krcanje semplova,sustanje, na svirci pogotovo. I kako sad recimo ne sviram klavijaturu 10ak dana,i isprazni se baterija,sta bude sa tim semplovima, nema ih vise ili kako?

Posto sam celog zivota svirao rolanda i yamahu,a pa3 bih kupio i ubacio set vec sto se vrti kao i svaki drugi i isao bih da radim,ne mogu vise da sredjujem da se zezam a nemam ni vremena.

Hvala ti puno,imacu u vidu sve too.
nemanja 1982 je offline   Reply With Quote
Star 07.10.2017, 01:55   #8
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ako krce semplovi to je znak da je ram crkao... to se meni desilo sad ksd sam uzimao veci ram i posle zamene druge ram memorije sve se vratilo u normalu. To mozes odms proveriti ns licu mesta... zasviras nesto i ako se cuje neki cudan zvuk ne valja ram. Baterija nemoze za to vreme da se isprazni i semplovi i set se nece obrisati... jedino ce posle nekog vremena ne koriscenja klavijature prvo paljenje biti duze u zavisnosti koliko je klavijatura mirovala. Kasnije pali sve normalno. Oko toga nema sta da se sekiras.
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:48


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije