Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 09.07.2007, 09:40   #1
Tuzlak2004
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 05.02.2005
Mjesto: Njemacka
Postovi: 49
Downloads: 84
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Tuzlak2004 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tuzlak2004 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard SET ZA KORG PA 800

Cao Ljudi,

Evo ima vec mjesec dana gdje pokusavam da si napravim set za korg pa 800 znaci sa nasim bojama / terce ritmovima samplovanim (JV, Turske tarabuke). Zvuci dobro sta sam vec napravio ali kostalo me i puno puno vremena kojeg i nemam.

Medjutim sam vidjeo prije par dana snimak na you tube gdje si jedan napravio set za korg pa 800 sa sve tim sto mi treba. Ma da nisam mogao naci spot od njega sa Rumbom ili seplovanim tarabukama.

Spremam sam da i platim ako u setu bude jos turski orijental kao dobro jutro moja voljena / i Rumbih kao sto jana kortisti sa tarabukama.

Molimte ko ima vezu stim covjekom neka mu da moju msn / Email adressu da stupim snjim u kontakt

killadigga@hotmail.com

Pozdrav!
Tuzlak2004 je offline   Reply With Quote
Star 09.07.2007, 20:15   #2
Tuzlak2004
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 05.02.2005
Mjesto: Njemacka
Postovi: 49
Downloads: 84
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Tuzlak2004 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tuzlak2004 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Jel ima ko koji bi mi mogao pomoc? Vidjeo sam da se vec o toj temi pricalo i da ima nekog kontakta sa tim covjekom
Tuzlak2004 je offline   Reply With Quote
Star 09.07.2007, 21:44   #3
korgich
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 04.05.2005
Mjesto: San Jose California
Postovi: 44
Downloads: 164
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
korgich befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
korgich pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Tuzlak evo ti link za tu temu u vezi tog seta. Tamo imas link za snimak na youtube gdje je e-mail adresa, i imas broj telefona.

http://yu-midi.com/modules.php?name=...ewtopic&t=2281

Set fino zvuci. Mada sam cuo da nema ni jednog sampla u njemu. Meni ga je htio prodat za 500 eura, sto je meni bilo malo puno love. Za sad mogu da radim sa ovim sto imam.
Mozes isto da kontaktiras clana "dalabu" on ti isto ima set za pa800 za manje love.

Zivio i javi nam sta si uradio.
korgich je offline   Reply With Quote
Star 10.07.2007, 12:50   #4
Tuzlak2004
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 05.02.2005
Mjesto: Njemacka
Postovi: 49
Downloads: 84
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Tuzlak2004 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tuzlak2004 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

hvala ti korgich,

moram ti reci da nije tacno da nije set samplovan...po samom snimku cujem JV drumkit i dx boje koji nisu defenitivno fabricke boje i drum kitove. Ali 500 € !!! za jedan set traziti je pretjerano. Kontakitro sam u medzuvremenu dalabu...nije jos se javio ali uglavnom da vidim snjim dalje. Koji ti set koristis?

Pozdrav iz Tuzle/Hamburga

Eddie
Tuzlak2004 je offline   Reply With Quote
Star 10.07.2007, 18:19   #5
Korgminator
Ovaj baš voli da kuca
 
Korgminator's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Postovi: 401
Downloads: 6255
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Korgminator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Tuzlak ja ti naj ozbiljnije preporucujem da ni jedan SET ne kupujes. Garantujem ti zivotom da nikada neces naci tacno ono sto ti treba, novac bacas uzalud. Na kraju ces opet sam sve praviti. SET se samo kupuje ako totalno pojma nemas oko pravljenja materijala za aranzer ili su ti potrebni ritmovi za prvu pomoc.

Ako vec zelis da potrosis novac na PA800 onda kupi orijentalni sample paket poput Voices of Istanbul. Doci ce te daleko jeftinije i sa toliko dobrog materijala da ni sam neces znati sta da radis sa njega. Download-iraj free ritmove sa website-a i samo ih prepravi kako ti odgovara. Ne bacaj novac
Korgminator je offline   Reply With Quote
Star 11.07.2007, 09:09   #6
Tuzlak2004
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 05.02.2005
Mjesto: Njemacka
Postovi: 49
Downloads: 84
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Tuzlak2004 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tuzlak2004 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Adrijane smatram da si upravu..,

Do sada si i sam pravim Ritmove...ali da dobro zvuci treba investirati PUNO Vremena. Trebo sam za jedan Ritam 4 Sata ...jest da je NAJ NAJ ali to malo vremena nakon posla ode u....a ide svirka subotom hajd znas ti to dobro.

Ali moram reci sto je sada kod muzicara u trenudu koji sam cuo sa Korgom pa 800, da samo stave normalni set od Korga Pa-80 i sviraju snjim. "To" meni ispadne najveca glupost i bacanja para zato sto mogucnosti te klavijature se ne iz koriste ni malo do maximuma
Tuzlak2004 je offline   Reply With Quote
Star 11.07.2007, 18:36   #7
Korgminator
Ovaj baš voli da kuca
 
Korgminator's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Postovi: 401
Downloads: 6255
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Korgminator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Tacno je da treba mnogo vremena, al sta mozes...Isplaniraj da odma ulozis vremena za nekih 20 glavnih ritmova. Poslje dodaji jedan po jedan kako imas vremena.
A da SETove od PA80 koriste bez ikakvog stimanja sam davno vidio na PA1X, kada je on bio aktuelan. Ni meni, kao sto tebi, nije bilo jasno zbog cega kupiti PA1X kada takav zvuk i PA50 nudi. 8O
Korgminator je offline   Reply With Quote
Star 11.07.2007, 18:47   #8
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Pozdrav Tuzlak! Ako vec dolazis u Tuzlu imas ovdje za duplo manje para da kupis set za PA800 ili pa1X. Dosta muzicara je vec na Tuzlanskom kantonu kupilo ili PA800 ili Pa1x ili pro... Meni se licno ne svidja niti jedan jer ne sviram "teske" narodnjake. Vise sam zabavnjak koji zaradjuje svirajuci narodnjake (Lukas stil). Uglavnom ako ti sta treba bilo kakav info vezan za jude sa TK , mogu ti pomoci jer poznajem dosta muzicara ovdje...Pozdrav iz Banovica!
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 11.07.2007, 21:35   #9
Tuzlak2004
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 05.02.2005
Mjesto: Njemacka
Postovi: 49
Downloads: 84
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Tuzlak2004 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tuzlak2004 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Hvala ti Dino ..nadam se docu oped ove godine kratko navratiti u Tuzlu. Kad sam bio u Martu dole razpito sam se bas za Boje i Ritmove...nije mi niko mogo pomoci..dobro mozda sam na pogresnim mjestovima informisao..na glavnoj i hametovoj pijaci su mi preporucili da idem u mejdan...prodaju tam neka ozvucenja..ili u blizini Pozorista ima jedna radnja sa instrumentima...al ni tamo nisu nista imali...

Pozdrav iz Hamburga/Tuzle
Tuzlak2004 je offline   Reply With Quote
Star 11.07.2007, 21:39   #10
Tuzlak2004
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 05.02.2005
Mjesto: Njemacka
Postovi: 49
Downloads: 84
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Tuzlak2004 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tuzlak2004 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Da Adrijane...na kraju ce i tako ispast. Kad nadjem vremena stavicu vec jedan demo snimak jedne rumbe koju sam napravio. Pa ti ocjeni

Poz
Tuzlak2004 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
800, korg, set


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:11


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije