Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Sistemi

Sistemi Kompletni sistemi za ozvučenje... Kombinacije...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 16.10.2019, 20:50   #191
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@casper znate zašto pitam za compressor. Jer mi je logično ono neki dan kad sam sve spojio direktno u MAUI (Genos, pa gitaru, još jedan mikrofon i cinc kabal), znaći sve što može, da mi je kompressor spustio snagu.
Casper zna o čem pričam, ali za ostale.

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Star 16.10.2019, 21:03   #192
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da, vjerojatno je Compresor "odradio" to što se manifestiralo kao gubitak snage. On je ugrađen kao posebni alat i neovisan je o Multiband limitera.
casper je offline   Reply With Quote
Star 16.10.2019, 22:39   #193
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Gledam ovaj LD Systems Maui P900 i nikako mi nije jasno zasto kosta 3350€ (na thomannu) a kod nas sigurno i skuplje... Probao sam ove evo-x, vertuse, mituse,amuse, anuse vec sta li su proizveli i Bose mi ima daleko najbolji ton (stvar ukusa) od svih tih modela... Volio bih poslusati ovo cudo cim prije...
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 16.10.2019, 22:47   #194
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Skup je do bola. Vjerojatno ima utjecaja i dizajn by Porshe ali ja vjerujem da su to kutije s posebno kvalitetnim soundom. Ima još toga u sličnom cjenovnom rangu.
https://www.k-array.com/en/products/type/systems/

Kada govorimo o Bose, oni su pioniri u tom "malom konceptu". Pročitao sam mnoge recenzije i došao do zaključka da,
1. obavezno treba imati njihov mixer
2. ne mogu se spojiti u klasičan stereo sistem
3. skuplji su dvostruko od MAUI, ako gledamo specifikacije
4. kada se opterete preko pola snage ne sviraju više tako kvalitetno kao na prvoj polovici

Navedeno ne znači da je nešto drugo bolje i da Bose ne valja već da sam proučavajući sve moguće recenzije i forume došao do gornjih zaključaka. BTW. svirao sam jedno prilikom na L1+tonemach ali to nije bila referentna svirka pa ne mogu biti objektivan. Ipak, to iskustvo je bilo više nego pozitivno.
casper je offline   Reply With Quote
Star 21.10.2019, 19:47   #195
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pa to ti govorim, bas preskupo... Mislim i Bose je skup ako cemo realno...

Evo ti mog iskustva:
1. Ako se optereti(a ima jako mal headroom) (pod uvjetom jedan stub sa 2 mala basa(b1), isto radi sve do onog momenta kada se ne krene paliti limiter, a obicno gasi donji cilindar, i to sam se osobno uvjerio, zato sam uzeo dupli L1 sistem, em cu ga rasteretit, em dobit stereo sliku, em mogu kombinirati, nekad 1 stub a nekad 2...

2.Ne treba imati njihov mikser ako ces raditi s ritam masinom kao sto ja radim, pa cak (posto je sistem namijenjen pretezno za akusticnu svirku) i gitara kad je direkt ubodes zvuci fenomenalno(probao sam sa martin Dc serija, sad ne znam tocnu oznaku).

3.Ono sto me fasciniralo je daljina bacanja zvuka i ista kvaliteta... Radi toga sam Bose i uzeo, isto zvuci na prvom i 15-om metru, jako brz odaziv basa, lagan za transport, jednostavan za koristenje, i ono najbitnije, sto napravis na njemu zvuci isto na svakom hi fi uređaju(on i jeste ubiti hi-fi samo kao razglas)...

4.Velika mana je ta snaga, nije ni premala a nije ni prevelika, ali je poanta da iz tog razglasa izlazi upravo ono sto i treba, a to je zdrav i cist ton(al opet i to zavisi od ukusa)...

5. Preseti koje ima (govorim o prvom modelu L1 kojeg imam) za mikrofone i gitare, nisu iskreno nesto iskoristivi, cuje se razlika ali to je jako jako jako sitno i skoro ne primjetno...

Maui me fascinira cijenom, ne mora znaciti da je opravdava... Ali cim bude prilika ako ga mognem negdje cuti a bude bolji od bosea, kupujem ga
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno

Promijenjeno od mirandess (21.10.2019 u 19:50 sati)
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 21.10.2019, 20:51   #196
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kod stare varijante ToneMach T1 je moguće izvesti stereo signal putem TRS priključka ali to nije ono što je ponuđeno jer po defaultu postoji samo jedan Port. Na novijim modelima T4S/T8S je ovaj nedostatak ispravljen i postoje dva porta. Kada govorimo o soundu i kvaliteti Bose L1 serije, pričamo o uvjetima koji on nudi u cjelosti s komponentama koje Bose daje kao cjelinu. Na ovo sam mislio kada kažem da je potreban njihov mixer i da se ne može spojiti u stereo. Naravno da se može koristiti bilo koji mixer ali onda priča i cjelokupan sound nije ono što Bose i može dati. Slažem se s tobom da je Bose sistem koji pruža ugodan, precizan i čist sound, kako muzičaru, ajoš više slušateljima. Ipak, njegova cijena je duplo skuplja od MAUIa kojeg koristim i to je bio osnovni razlog zašto se nisam odlučio uzeti Bose. Pored toga, čitao sam vrlo relevantne recenzije gdje se ljudi žale na promjenu zvuka kada se sistem malo više optereti.

Bilo bi dobro kada bi napravio A-B test pa da vidiš kako diše MAUI u odnosu na L1. Pogotovo s toga što dobro znaš koje su mogućnosti i granice tvog Bose sistema pa će i test biti objektivniji. Ono što znam pouzdano iz iskustva s mojim MAUI stupovima je to da ga ne možeš "ugasiti", ma koliko se trudio da ga opteretiš. Preduvijet je da mu dolazi zdrav signal bez distorzije i klipinga.
casper je offline   Reply With Quote
Star 21.10.2019, 21:06   #197
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 51
Postovi: 1.294
Downloads: 1872
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Zdrav signal je pocetak svega.I kraj.
Ta logika od Bose ,da moras imati sve njihove komponente, taj mikser,nekada prije i skretnicu njihovu je dosta zanimljiva.
Ide u jednu krajnost,a neki ljudi vole bas te isključivosti.
Poanta je da njihov distem radi vrhunski,jer da nije tako onda sve ovo nebi imalo smisla.
Probali smo @momo i ja iskoristiti tonematch na njegovim turbo soundima.Dobiti obicni stereo u trenutku je nemoguće.
A onda i taj mikser na te kutije nista posebno nista ne radi.


Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
romario je offline   Reply With Quote
Star 23.10.2019, 22:06   #198
korgpa600
Drugar foruma
 
korgpa600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.12.2012
Postovi: 69
Downloads: 8
Uploads: 2
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Ketron sd5,korgpa600,hohner atlantic4,sx300,sb122,proel m1000
korgpa600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Treba ipak probati na svoje uši sa svojim instrumentom više sistema,i donijeti odluku.Nakon Mauia ovih dana dolaze na red Rcf evox J8,Ev Evolve,Jbl eon,i možda još koji sistem.

Poslano sa mog T08 koristeći Tapatalk
korgpa600 je offline   Reply With Quote
Star 23.10.2019, 22:52   #199
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Bravo, tako se to radi ako postoji prilika za probu. Treba dobro procjeniti i kupiti onu kombinaciju koja tebi najvise odgovara. Pokusaj osigurati iste uvjete isprobavanja, prostor, mixer ...

Sent from my XT1052 using Tapatalk
casper je offline   Reply With Quote
Star 26.10.2019, 23:15   #200
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dali je itko pokušao i dali je uopće moguće u MAUI ili neki sličan sistem spojit dolje u bas samo gornji stup. Znači da se preskoči srednji.
Sad mi je to palo na pamet jer sam nedavno svirao u jednom prostoru gdje je strop bio jako nizak i jedva sam spojio MAUI. Stao je cijeli ali nije bilo mjesta da ga spojim, pa sam ga morao izmaknu, spojit i takvog jedva dovuc do mjesta gdje sam svirao.
A vidim da Yamaha stagepas 1K može raditi bez srednjeg stupa. Pa me baš zanima dali bi i MAUI mogao. Po onim pinovima bi rekao da je moguće.

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 07:47


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije