Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 30.09.2011, 13:30   #601
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

@tranzit
Ma jok bre sad ce da se javi ovde neki strucnjak koji ce da kaze tranzit veze ti nemas Uopste me vise ne dotice prijatelju moj sta ko pise u ovoj temi,imam svoje iskustvo sto tice te klavijature i ostavicu to za sebe!Sujeta i ljubomora pravi cuda!Mnoge boli sto sam je prvi kupio sto zvuci kako zvuci ali mi je ipak mnogo bitno da je na kraju ispalo kako sam rekao da ce bude i kao sto je bilo i sa temom M3 i ostalim slicnim slucajevima Pa3x je totalno promasena sprava,veliku gresku sam napravio sto nisam ostao na Pa50 i evo sladite se sada
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 30.09.2011, 19:26   #602
zox2003
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 06.02.2006
Mjesto: USA
Postovi: 171
Downloads: 283
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
zox2003 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Salu na stranu...Imam evo PA3X vec otprilike mesec dana..Jos uvek sredjujem stvari na njoj..Do sada mogu samo da kazem sve pozitivno...
Mrak......
zox2003 je offline   Reply With Quote
Star 01.10.2011, 03:45   #603
Minicevac
Odomaćeni član
 
Minicevac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2008
Mjesto: Knjazevac
Postovi: 692
Downloads: 1265
Uploads: 21
Rekao HVALA: 46
Zahvalili mu 77 puta u 67 Postova
Instrumenti: KORG Pa3x
Interesi: Pevanje
Minicevac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa naravno da je mrak!Ipak je to poslednji model iz pa serijeJeina zamerka na to sto su mi dirke malo cudne ali verujem da bi se navikao posle nekog vremena...
__________________
Tuti Fruti Band
Minicevac je offline   Reply With Quote
Star 01.10.2011, 05:56   #604
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Marco7 Pokaži Post
Ma jok bre sad ce da se javi ovde neki strucnjak koji ce da kaze tranzit veze ti nemas...
Ima dosta takvih strucnjaka i ne samo na ovom forumu. Najlakse je reci tranzitu da veze nema ama to treba i argumentovati a onda se i suociti sa gorkom istinom kad tranzit na uljudan nacin dokaze tom istom da ne zna o cemu prica. Nekoliko njih na primjer, napisa da taj Waves u PA3X i nije neka fora a ja kazem oni su prespavali zadnjih dvadesetak godina jer da nisu, znali bi da Waves vrlo dugo predstavlja nezaobilazni studijski alat i da ne postoji ozbiljniji studio koji nema bar desetak njihovih Pluginova koji su u konstantnoj upotrebi. Ako je Waves znao da napravi vrhunske Pluginove za MAC i Win, nema nikakve smetnje da napravi to isto i za operativni sistem Korga PA3X i uz dodatne DSPe koji su optereceni samo Wavesom. Sam taj Waves u PA3X vrijedi koliko jedan cijeli aranzer iz predhodne generacije. Medjutim to treba znati i upotrijebiti jer samo od sebe nece. Waves Maxxaudio sadrzi u stvari najpotrebnije mastering Pluginove za live svirku i Korg je to vrlo pametno odabrao i zaduzio Waves da to sve i adresira za OS PA3X a Waves ko Waves uradio najbolje sto je mogao kao sto to i inace radi. MaxxBass inace postoji vec duze vrijeme za Mac i Win i on je veoma kvalitetni Bass Enhancer koji je i kod mene stalno u radu u stidiju. MaxxStereo nije nista drugo nego Wavesov vrlo poznati Plugin S2 Stereo Imager, jedan od najboljih alata za obradu stereo slike koje sam ikada imao pod rukama, MaxxEQ potice od starog ali jos uvijek omiljenog Renaissance Equalizera s tim da u PA3X on ima jedan Band vise (7-Band parametricni), MaxxTreble ima tatu koji se zove Brighter a koji je zestoki psihoakusticni visokofrekventni enhancer procesor, dusu dao za takozvani Clarity efekat koji je zaduzen za jasniju zvucnu sliku a i njega volim k'o brata kad zapne u mixu. MaxxVolume postoji pod istim imenom za Mac i Win i najblize bi se mogao objasniti imenom Maximizer mada je u sustini zbir Waves L2 Ultramaximizera, Renaissance Compressora, C1 Parametric Compandera i Renaissance Voxa i toliko je mocan alat da malte ne i od g..... pravi pitu. Sa njim se bez problema izvlaci maksimum na jednom PA sistemu pa subjektivno imas osjecaj da ti je PA bar dva puta "jaci" nego sto je. Ovo ja samo nabrojah Pluginove Maxxaudija pa je to vec sasvim drugi svijet nego onaj kome pripadaju svi ostali aranzeri, a taman posla da se nabroji sve novo sto je donio PA3X. E... al' onda se pojavi strucnjak... i... znamo sta biva... mada nije ni cuo, niti uopste moze i da sanja sta znaci imati ovakve alate na bini, na raspolaganju ali zato kudi, gazi i pljuje na sva usta i to tako samouvjereno i ubjedljivo da ako bih ga malo duze slusao i sam bih povjerovao u to. Kratko, jasno i glasno PA3X je u ovom momentu daleko najsposobniji aranzer na trzistu i konkurencije jerdnostavno nema Ako treba jos argumenata zasto je to tako, stojim na usluzi.
tranzit je offline   Reply With Quote
Ćlan 5 Vam se zahvalio, tranzit, za koristan post:
harepa50 (12.10.2011), korg_pa800 (01.10.2011), nikadvisekorg (01.10.2011), striphio (01.10.2011), tonijo (18.09.2016)
Star 01.10.2011, 08:34   #605
striphio
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.10.2007
Postovi: 126
Downloads: 636
Uploads: 1
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 15 puta u 14 Postova
Instrumenti: Pa4x76, Juzisound 2, Yamaha Montage 61
striphio befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo i ja sam postao vlasnik pa3x 61. Vrlo sam zadovoljan prije svega samim izgledom i kvalitetom izrade a pogotovo njegovim zvukom i mogućnostima koji zaista prevazilaze moj prethodni pa2x, a tek još kad ja to sve naštimam i upotrebim na pravi način.... i nakon nekog vremena (a trebaće bogami dosta) ima da stvarno "razvali" što se tiče kako zvuka tako i operativnosti.
striphio je offline   Reply With Quote
Star 01.10.2011, 11:07   #606
nikola1980
Drugar foruma
 
nikola1980's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.04.2010
Mjesto: Beograd
Postovi: 61
Downloads: 51
Uploads: 0
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: KETRON AUDYA 5
nikola1980 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@tranzit
...nazalost,vrlo je mali broj muzicara koji ovo sve znaju a jos je manji broj onih koji ce to znati da iskoriste.Vrlo brzo,kada se ovaj model rasprostrani,kao i pa2x pro,cucemo,kao i do sada,na svakoj drugoj svirci je u stvari gomila buke.Masa "imalaca instrumenata",da ne kazem muzicara,imaju tudje setove koji prave jednu cudnu "trku" zvukova,koji se takmice koji ce da bude glasniji do kraja svirke!
...tako da vecini ne treba ni maxx audio,a ni bilo sta drugo,iz celog programa korg-a!!!
.....Sta reci?!?! ....DA SE CUJE VIOLINA!!!!! haahhahahahahaaha

Promijenjeno od nikola1980 (01.10.2011 u 11:09 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
nikola1980 je offline   Reply With Quote
Star 01.10.2011, 11:18   #607
gogi-japanac
Vredan član društva
 
gogi-japanac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.04.2008
Mjesto: Beograd
Godina: 41
Postovi: 159
Downloads: 1373
Uploads: 32
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
Instrumenti: Kawai K1m,Yamaha Montage & Korg Pa4x
Interesi: Brazilian Jiu Jitsu & Xbox 360
gogi-japanac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@ nikola1980



100% si u pravu
__________________
Bolje Je Da Se Muskarac Rodi I Bez "One" Stvari Nego Bez Srece......Ako Ima Srecu Porasce Mu I Ona Stvar



-Mirko Filipovic-
gogi-japanac je offline   Reply With Quote
Star 01.10.2011, 14:37   #608
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

@tranzit
Hehehe . . . Malo je ovo brate mili sto si objasnio daj jos socnih detalja Sto li se ne ukljuci pre u ovu temu
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 01.10.2011, 15:14   #609
svrakan
Kao kod kuće
 
svrakan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.11.2007
Mjesto: Subotica
Godina: 45
Postovi: 883
Downloads: 1408
Uploads: 27
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 133 puta u 116 Postova
Instrumenti: Korg pa3x pro,Kurzweil Pc3k61
Interesi: Muzika
svrakan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
svrakan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sve je to Tranzit na mestu sto si napisao,ali jos uvek nema nigde demo snimka gde je to neko primenio kako treba da konacno vec cujemo pravu sliku Korga pa3.Marko je demonstrirao njegov pa3 i njemu je to extra i to je ok,ali recimo meni nije,meni je to sve iskompresovano previse za moj ukus,a boje sa wavesom sto je demonstrirao takodje,tako da ja cekam jos neciji snimak da ne kazem jos 10 snimaka,evo tu se javljaju ljudi sto imaju vec pa3,pa ajde okacite da cujemo kako rade sprave da mozemo da pravimo neka poredjenja.
Al tu i nastaje problem,velika vecina njih zna samo da ucita neciji set i da svira i onda efekat ne postoji.Ja i verujem velika vecina ceka vec neciji demo snimak koji bi razbio predrasude,inace ne sviram pa3,ali evo vec 2 meseca mi je nakacen na jbl eon xt u radnji i svaki dan ga cackam,meni licno treci efekat,vocalist,i drum editing,i plus novi semplovi daju dovoljno razloga da ga i ja kupim u neko vreme,ali bih voleo da svi koji imaju pa3 kad nesto novo i dobro provale i okace demo snimak.Inace se i ja slazem da je pa3 trenutno najbolji arazer na svetu.
svrakan je offline   Reply With Quote
Star 01.10.2011, 16:33   #610
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Napisah u tom svom postu da: "to sve treba znati i upotrijebiti jer samo od sebe nece" i mislim da to potpuno jasno i nedvosmisleno govori da se ovim instrumentom treba detaljno pozabaviti (a i ne samo instrumentom), da bi se prvo, znalo sta se uopste moze uraditi, a zatim i kako to sve uraditi. PA3X je prvi aranzer koji svojom opremom izvjesnom mjerom zalazi i u audio tehniku kao nauku a to opet znaci da se treba ponesto i nauciti iz te "nauke" prije nego se kako treba sjedne za taj instrument. Kako ce recimo, neko ko blage veze nema sta je maximizer ili sta je stereo immager, kompresor ili enhancer, uopste upotrujebiti ove alatke na pravi nacin. Normalno da postoji ogromna vjerovatnoca da ce njima u tom slucaju samo upropastiti zvuk. Zato se i pisu takvi komentari jer ljudi jednostavno nemaju iskustva sa svim tim pa onda puste neki svoj tupe-lupe ritam na toj masini, koji po zlu jos koristi samplovane sounde i... onda se to cuje isto kao sto bi se culo i na PA80 a prvi zakljucak nesretnog testera je da PA3X nije bolji od PA80. Kako vidis sve je to vrlo logicno ali nikako nije logicno da neko pise o tome na takav nacin a da zna o svoj toj "nauci" i tehnici koliko i o procesorima koji su koristeni u masineriji svemirske sonde koja je isla na Saturn. Uvijek se dobro razveselim kad krenu da se daju komentari o kvalitetu instrumenata na osnovu demo snimaka koje ljudi postavljaju. Prvo, ti demo snimci su u najvecem broju uzasnog kvaliteta jer su u besomucno ojadjenom i jos besomucnije komprimiranom MP3 ili slicnom obogaljenom formatu, a drugo, su ti snimci, opet u najvecem broju, u mono tehnici i snimani najcudnijim spravama kao sto su Sony ili Olympus kamere. Kazi ti meni svrakane druze, sta ti ili bilo ko drugi, ukljucujuci i mene, moze u tim snimcima da cuje. Da ti odmah odgovorim... nista... ama bas nista. Tu ne moze nesto posebno da se razlikuje kvalitet Bontempija od PA3X a kamo li da se donese bilo kakav sud o prednosti jednog instrumenta nad drugim. Zar ti nije palo na pamet da su ti snimci koje je Marko postavio, dok su dosli do tvog uha, bili bar tri puta komprimirani, sabijeni, skrseni i ojadjeni. Prvi put kad je Marko to snimao, drugi put kad je to pretvarao u MP3, a treci put kad je server na koji je on to podizao (valjda je bio Youtube, mada to nije ni bitno) zgazio taj demo do kraja jer ga je opet komprimirao u format koji se na njemu koristi. Svako komprimiranje neumoljivo i drasticno upropastava zvuk, prije svega time sto mu dusmanski sreze visoke a ne postedi Boga mi ni basove. Kakva se nebuloza desi pri tome sa srednjem frekventnim spektrom je suvisno trositi rijeci. Naravno da postoji nacin da se ti svi instrumenti uporede a to je jedino demo snimak u pristojnom Wav (bar) 16Bit i 44.1kHz stereo formatu i da se ti demo snimci preslusaju na isto tako pristojnim slusalicama ili monitorima. Tek tada bi se moglo cuti koliko je velika, da ne kazem ogromna, prednost PA3X nad predhodnicima. Samo takvo uporedjenje i pije vode, sve ostalo je, trlja baba lan i sarena laza, kojom se tjese i lazu oni koji jos nemaju (iz bilo kojih razloga, a uglavnom bi silno zeljeli da imaju) PA3X jer jedan mono primjer sa Youtube garant pravi PA50 od PA3X i obrnuto. Za lazi sam preozbiljan, za bajke prestar a dovoljno iskusan i prije svega iskren da moram po ko zna koji put ponoviti, PA3X je instrument koji za sada na daleko nema ravna kada se govori o aranzerima a Boga mi i nesto sire. I... da ne bude zabune, pod rukom mi je i PA3X i Tyros 4 i Audya 5 i Wersi Pegasus, a u cosku, pod tankim slojem prasine, stoji i PA2X. Sve sam ih cuo i slusam, svi su oni "dobri"... ali samo "dobri", sem PA3X. On je "vrlo-dobar".
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:21


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije